dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 80
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1593
  1. #1541
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tamtedy powietrze racze wlatuje do środka niż się wydobywa. W sumie nigdy nie czułam stamtąd zapachu. Na dole jest taras i czerpnia WM.

  2. #1542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tamtedy powietrze racze wlatuje do środka niż się wydobywa. W sumie nigdy nie czułam stamtąd zapachu.
    Zgaduję, że skoro wlatuje, to i musi wylatywać (o ile nie ma tam jakichś magicznych zaworów). Bo jeśli dobrze rozumiem zasadę działania pionów, to taki dolot służy wyrównaniu ciśnienia w całej instalacji kanalizacyjnej - a do tego ta musi mieć swobodny dostęp do atmosfery.

    https://www.instalator.pl/2017/02/od...e-kanalizacji/

    Zrobię równo z tynkiem na ścianie, a co. Jak nie dziurawimy dachu, to nie dziurawimy

  3. #1543

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwester7 Zobacz post
    Dziękuję. Mój klocek ma być piętrowy, długi, bardzo wąski, z płaskim dachem - którego takoż nie chcę dziurawić.

    U mnie, od pionu idącego z parteru będzie jakieś 1,2 metra do długiej, pustej ściany bez okien; drugi pion ogarnia łazienki na piętrze i tam będzie do kolejnej pustej ściany ze 2,5 metra. Gdyby udało się odpowietrzyć kanalizację zakończywszy to wlotami na tych bezokiennnych ścianach, byłoby idealnie.

    Jeśli masz jakiekolwiek fotki tych zakończeń - pięknie poproszę. Dziennik przejrzałem cały, ale jak wspominałaś - część fotek wygasła.
    Też mam płaski dach i uważam, że najłatwiej i najlepiej jest zrobić kominek od kanalizacji właśnie na nim. Wtedy tego przecież z dołu, z żadnego punktu nie widać. Jak zrobisz to poprawnie, nie ma opcji by coś ciekło. Ja już wypuściłem tą rurę na etapie lania górnego stropu. Potem odbudowaliśmy cegłą klinkierową razem z resztą komina. Jak wejdę na dach to podrzucę zdjęcie jak to wygląda.

    Podobnie jak komin do pieca gazowego również najlepiej zrobić na dachu, tak by był prawie niewidoczny. U mnie jedyne co wystaje z elewacji do dwa przepusty awaryjne, które jednak z dołu są prawie niewidoczne. Uważam, że nie ma potrzeby szpecenia elewacji jeżeli nie jest to konieczne.

    Na 234m2 mam jedno odpowietrzenie. Na górze mam jedną łazienkę, dwie na dole.

  4. #1544

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Też mam płaski dach i uważam, że najłatwiej i najlepiej jest zrobić kominek od kanalizacji właśnie na nim. Wtedy tego przecież z dołu, z żadnego punktu nie widać. Jak zrobisz to poprawnie, nie ma opcji by coś ciekło. Ja już wypuściłem tą rurę na etapie lania górnego stropu. Potem odbudowaliśmy cegłą klinkierową razem z resztą komina. Jak wejdę na dach to podrzucę zdjęcie jak to wygląda.

    Podobnie jak komin do pieca gazowego również najlepiej zrobić na dachu, tak by był prawie niewidoczny. U mnie jedyne co wystaje z elewacji do dwa przepusty awaryjne, które jednak z dołu są prawie niewidoczne. Uważam, że nie ma potrzeby szpecenia elewacji jeżeli nie jest to konieczne.

    Na 234m2 mam jedno odpowietrzenie. Na górze mam jedną łazienkę, dwie na dole.
    Dzięki. Ja nie mam problemu z urodą elewacji, mogę szpecić do woli Zafiksowałem się natomiast na "zero dziur w dachu" i zobaczymy, czy to się uda. Nie wiem, co z prowadzeniem przewodów dla fotowoltaiki, ale komin ma szansę wylecieć z projektu - rozważamy PC.

  5. #1545
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    W domu teściów, w którym mieszkałam kilka lat, zamiast odpowietrzenia na płaskim dachu, był w łazience zamontowany taki napowietrzacz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	napowietrzacz kanalizacji.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	437304

    Nie zauważyłam aby kiedykolwiek coś śmierdziało, a przy spuszczaniu wody w kibelku nigdy nie zasysało powietrza przez inne urządzenia sanitarne (jak się to zdarza przy braku odpowietrzenia).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #1546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwester7 Zobacz post
    Dzięki. Ja nie mam problemu z urodą elewacji, mogę szpecić do woli Zafiksowałem się natomiast na "zero dziur w dachu" i zobaczymy, czy to się uda. Nie wiem, co z prowadzeniem przewodów dla fotowoltaiki, ale komin ma szansę wylecieć z projektu - rozważamy PC.
    Czyli widzę wymyslasz koło na nowo Pogadamy za dwa lata w innym wątku. Pzdr.

  7. #1547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja też nie mam ciśnienia na piękną elewację w miejscu, w którym i tak mało ją oglądam.
    Nie widzę specjalnie nic szpecącego w małej rurce wychodzącej ze ściany.

    A wykonawcom nie dowierzam, stąd niechęć do dziurawienia dachu - o wiele więcej błędów wykonawczych można zrobić przy przepuście pionowym niż przejściu przez ścianę.

    ***
    PC - obecnie nie robiłabym gazu. Czekam aż mi kocioł padnie na amen i wywalam gaz z chaty. Teraz to mi jednak szkoda poniesionych nakładów na przyłącze, rozprowadzenie rur, próby szczelności. Jakby to zsumować i dodać koszt kotła, spokojnie równoważyłoby koszt zakupu PC powietrze-woda.

  8. #1548
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A co masz za problem z gazem? Nowoczesny kociołek powinien działać bez usterek przez wiele lat. Jest tani, paliwo też tanie, serwis w razie co łatwo dostępny. Czego więcej chcieć. Grzeje dom i daje ciepłą wodę.
    Myślisz że pompa nie robi wogole żadnych problemów? Kosztuje dużo więcej to i awarie droższe w naprawie.

    Jak już to prąd, kable grzewcze wydają się być całkowicie bezobsluguwe i bezawaryjne. Tylko bez cudowania z fotowoltaiką i dotacjami drogo wychodzi.

  9. #1549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja też nie mam ciśnienia na piękną elewację w miejscu, w którym i tak mało ją oglądam.
    Nie widzę specjalnie nic szpecącego w małej rurce wychodzącej ze ściany.

    A wykonawcom nie dowierzam, stąd niechęć do dziurawienia dachu - o wiele więcej błędów wykonawczych można zrobić przy przepuście pionowym niż przejściu przez ścianę.

    ***
    PC - obecnie nie robiłabym gazu. Czekam aż mi kocioł padnie na amen i wywalam gaz z chaty. Teraz to mi jednak szkoda poniesionych nakładów na przyłącze, rozprowadzenie rur, próby szczelności. Jakby to zsumować i dodać koszt kotła, spokojnie równoważyłoby koszt zakupu PC powietrze-woda.
    Elfir, proszę Cię. Pompa ciepła (gruntowa) minimum dwukrotnie przewyższa koszta instalacji gazowej. A nawet minimum trzykrotnie.
    Jest również od niej gorsza w każdym, dosłownie każdym aspekcie związanym z ogrzewaniem. O czym zatem mówimy....
    Zaraz podniesie się larum, że bezpieczeństwo. Ok, to plus dla PC, ale również dla każdego innego typu ogrzewania w stosunku do gazu. Inna sprawa, że prawidłowo zrobiona instalacja na gaz ziemny jest całkowicie bezpieczna! Jak łóżko, albo dywan.

    Wiele osób, które takie pompy zakupiło uważa, że są to pieniądze w błoto. Z kim bym nie gadał, co takie urządzenie posiada, mówi, że tragedia. Znajomy 100tys. zł. jest w plecy. Ja już nie dochodzę czy to wina instalatora, czy urządzeń. Generalnie nie spełniają one swoich podstawowych funkcji- ogrzania domu i CWU.

    A ludzie czytają to forum, a potem mają problem, bo nie każdego stać potem na zmianę instalacji.

    Czemu nie piszecie, że PC praktycznie tylko nadaje się do podłogówki. Że jej wydajność po 10 latach znacząco spada. Że serwis jest skomplikowany i stosunkowo drogi. Że musi wspierać się i tak prądem bez którego nie istnieje itd.

    Elfir, a co do błędów w przepustach i wypustach to wszędzie mogą się pojawić jak robi to papudrok. Ale jak już tak piszesz, to powiem Ci, że mylisz się- może te słowa przeczyta Andrzej Wilhelmi lub Mistrz Jan (jeżeli tak to proszę o ustosunkowanie)- zdecydowanie więcej błędów można popełnić przy przepustach poziomych niż pionowych!

  10. #1550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    A co masz za problem z gazem?
    Nowoczesny kociołek zaraz po minięciu gwarancji się zepsuł za kilkaset złotych.
    Natomiast instalacja była kosztowniejsza od obecnej ceny PC powietrznej:
    - kocioł
    - przyłącze
    - wewnętrzna instalacja gazowa + próba szczelności
    - komin/rura koncentryczno-spalinowa

    Gdy rozpoczynałam budowę powietrzne PC były w powijakach (więc nawet nie wiedziałam że istnieją), a gruntowa to faktycznie nie ten próg cenowy.

    Zamiana na kable grzewcze są bez sensu, skoro mam podłogówkę. Chyba, że proponujesz w nowym domu? Ja w sumie z czystego prądu zrezygnowałam, bo pracuję w domu, więc grzanie w różnych taryfach podnosiłoby mi koszty prądu do kompów.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-11-2019 o 20:33

  11. #1551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Elfir, proszę Cię. Pompa ciepła (gruntowa) minimum dwukrotnie przewyższa koszta instalacji gazowej. A nawet minimum trzykrotnie.
    A ja proszę cię o czytanie dokładniejsze wpisów
    Bo nikt nie wspominał o gruntowej.

    Niestety, absolutnie nie zgodzę się z twoją oceną PC. Mam wielu klientów, którzy mają PC i ją zachwyceni, chociażby Mku7i.

    Czemu nie piszecie, że PC praktycznie tylko nadaje się do podłogówki

    Ano dlatego, że w nowym domu robienie kaloryferów jest równie sensowne jak montowanie pieca na węgiel.

    I mój kocioł gazowy i teściów piec na ekogroszekz podajnikiem też wymagają prądu do działania. Więc to nie argument.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-11-2019 o 20:31

  12. #1552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A ja proszę cię o czytanie dokładniejsze wpisów
    Bo nikt nie wspominał o gruntowej.

    Don vito - niestety, absolutnie nie zgodzę się z twoją oceną PC. Mam wielu klientów, którzy ją mają.
    Rzeczywiście mój błąd

    To co napisałem tyczy się tylko gruntowej PC.

  13. #1553
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wiesz, jak stawialaś gaz to wtedy to był najlepszy wybór bo powietrzne były nieznane więc nie za bardzo masz czego żałować bo wyboru nie miałaś.
    Wszystko może się popsuć. Generalnie kotły gazowe to urządzenia pracujące bezawaryjnie. Kilkaset złotych za jedną naprawę nie powinno chyba tak źle nastawiać do gazu

  14. #1554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Rzeczywiście mój błąd

    To co napisałem tyczy się tylko gruntowej PC.
    Tak, z gruntową, to wiem, że zabierały się za nią ekipy bez doświadczenia i były problemy, bo nie umiały przeliczać powierzchni wymiennika względem zapotrzebowania domu. Też czytałam te posty na forum.

  15. #1555
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Wiesz, jak stawialaś gaz to wtedy to był najlepszy wybór bo powietrzne były nieznane więc nie za bardzo masz czego żałować bo wyboru nie miałaś.
    Wszystko może się popsuć. Generalnie kotły gazowe to urządzenia pracujące bezawaryjnie. Kilkaset złotych za jedną naprawę nie powinno chyba tak źle nastawiać do gazu
    Dlatego pisałam o wyborach dziś. No i jak się kocioł zepsuje na amen.
    Jeden abonament mniej.

  16. #1556

    Domyślnie

    Oho, niechcący podjudziłem towarzystwo do offtopicznej dyskusji, super

    Moje plany instalowania PC powietrze-woda (wspartej instalacją fotowoltaiczną) bank może przekreślić jedną decyzją, ale nie sprawdzić tego, nie zaplanować i nie wycenić, w dzisiejszych czasach byłoby zaniedbaniem.

    Mówię to z perspektywy kogoś, kto dwa domy "budował" mocno tradycyjnie, z wentylacją grawitacyjną i instalacją gazową na potrzeby CO i CWU. Nic do gazu, jako paliwa, nie mam - ale mieć kawałek własnego prądu, własnego ciepła z powietrza - o, toby było coś. Nie chcę rozpoczynać dyskusji ideologicznej, ale... tak, jestem z tych, co gdyby mogli, do pracy jeździliby hulajnogą

    Jestem przyzwyczajony do schematu "podłogówka na parterze, grzejniki na piętrze", intensywnie jednak myślę, jakby tu pozbyć się grzejników całkowicie, również tam, gdzie zwykle mamy typowe panele i wykładziny. Dowiedziałem się właśnie, że istnieje coś takiego, jak ogrzewanie sufitowe Muszę sporo na ten temat doczytać.

  17. #1557
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem w czym podłogówka przeszkadza ci na panelach? Mój dom jest 100% podłogówkowy i mam panele w sypialniach.

  18. #1558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie wiem w czym podłogówka przeszkadza ci na panelach? Mój dom jest 100% podłogówkowy i mam panele w sypialniach.
    Aa, bo to jakieś stare uprzedzenia pewnie Choć z pewnością opór cieplny ceramiki w porównaniu do mielonki drewnopodobnej jest radykalnie niższy, to przyjmuję do wiadomości, że współcześnie panele nie stanowią przeszkody dla podłogówki. No i pewnie podkłady też się dobiera inne.

    Najgorzej, że dywan, taki sierściasty, chciałem se walnąć w pokoju )

  19. #1559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też nie przeszkadza.

  20. #1560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwester7 Zobacz post
    Oho, niechcący podjudziłem towarzystwo do offtopicznej dyskusji, super

    Moje plany instalowania PC powietrze-woda (wspartej instalacją fotowoltaiczną) bank może przekreślić jedną decyzją, ale nie sprawdzić tego, nie zaplanować i nie wycenić, w dzisiejszych czasach byłoby zaniedbaniem.

    Mówię to z perspektywy kogoś, kto dwa domy "budował" mocno tradycyjnie, z wentylacją grawitacyjną i instalacją gazową na potrzeby CO i CWU. Nic do gazu, jako paliwa, nie mam - ale mieć kawałek własnego prądu, własnego ciepła z powietrza - o, toby było coś. Nie chcę rozpoczynać dyskusji ideologicznej, ale... tak, jestem z tych, co gdyby mogli, do pracy jeździliby hulajnogą

    Jestem przyzwyczajony do schematu "podłogówka na parterze, grzejniki na piętrze", intensywnie jednak myślę, jakby tu pozbyć się grzejników całkowicie, również tam, gdzie zwykle mamy typowe panele i wykładziny. Dowiedziałem się właśnie, że istnieje coś takiego, jak ogrzewanie sufitowe Muszę sporo na ten temat doczytać.
    Podejście fajne i słuszne a nie rozumiem wyboru PC+PV? Dlaczego Te dwa elementy są póki co bardzo drogie, a może elektryczna podłogówka na partzerze i grzejniki konwekcyjne elektryczne na górze. Tanio bezawaryjnie (PC nie wytrzyma tyle co grzejniki bez serwisu i wymiany) Wyeliminujesz ukąłd hydrauliczny i wodę po co to?

    Poza tym PC ma co do zasady zminimalizować zużycie prądu ale kosztuje uśredniając około 30 tys zł do tego instalacja PV co najmniej 18 tys (przyjąłem ok 4 kWp) plus podłogówka zakładam że 15 =63 . Czy ta inwestycja ma uzasadnienie ekonomiczne? Może zdecydować się na ogrzewanie elektryczne +PC cuw za 8 tys + panele o mocy 6wp.? Masz niezawodność i prąd za darmo i nie zamarznie ci centralne bo w ogóle nie masz centralnego.
    Argumenty o wodnym układzie grzewczym że można zmienić źródło ciepła itp jest słabe gdyż całkowity zakaz palenia paliwami stałymi jest tylko kwestią czasu ostatnio dołączył Poznań dla przykładu.

Strona 78 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony