dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 215
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    To że płacimy w sklepach z groszami, to normalne, ja odniosłem się do twojego posta gdzie pisałeś ile wyszła cię budowa
    Naprawdę precyzja doprowadza Cię do takiej kałoburzy? Mi tam łatwiej wcisnąć ctrl+c --> ctrl+v niż przeklepywać i zaokrąglać. Masz jakiś uraz?

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Chyba się nie rozumiemy. Poprosiłem geodetę, żeby wbił kołki pod wykop +1 metr w każdą stronę, bo po prostu chciałem wiedzieć, gdzie faktycznie stanie mój dom wyrysowany w PZT. Sprawa jest istotna z paru względów. Po pierwsze: miał przyjechać garaż-blaszak i chciałem go zlokalizować optymalnie na placu budowy. Druga sprawa: wokół przyszłego domu rośnie parę drzew, więc chciałem się upewnić, czy architekt to uwzględnił. Gdy już wykop powstanie, geodeta przyjedzie drugi raz i wytyczy precyzyjnie osie domu i poziom ław.
    Nie masz wyznaczonych granic działki, że do zgrubnego zaznaczenia, gdzie zdjąć humus i wykarczować krzaki potrzebujesz geodety? Nawet jak to mała część normalnej kwoty, to po co ją wyrzucać? U mnie geodeta się pojawił jak działka była uprzątnięta, humus zebrany i czekały ławy ciesielskie na tyczenie.

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jeśli zapytasz mnie ile zapłaciłem za stal na budowę? I ja Ci odpowiem, że 1800,00 zł (choć tak na prawdę było to 1785,00) to będzie to rzetelna informacja czy nie?
    A ja Ci nie odpowiem, bo mam zawodną pamięć. Jak już otworzę sobie arkusz, to wygodniej i bezpieczniej (nie omsnie mi się palec na inną cyferkę) mi będzie przekopiować kwotę.

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie masz wyznaczonych granic działki, że do zgrubnego zaznaczenia, gdzie zdjąć humus i wykarczować krzaki potrzebujesz geodety? Nawet jak to mała część normalnej kwoty, to po co ją wyrzucać?
    Dalej się nie rozumiemy. To nie jest mała kwota, tylko żadna. Nic nie dopłaciłem ani nie dopłacę, nie jestem też do niczego dodatkowego zobowiązany - oprócz zlecenia tej samej osobie wytyczenia osi, co i tak było już postanowione, a cena ustalona. Geodeta był po prostu uprzejmy, że przejeżdżając obok zatrzymał się, pomierzył i wbił cztery kołki. Na pewno zrobił to lepiej, niż ja bym sobie z tym poradził. Na działce nie ma żadnych krzaków, jest do zdjęcia humus, a potem do zrobienia wykop, razem 90 cm poniżej poziomu gruntu. Przesunięcie granicy wykopu o pół metra może zrobić różnicę.

    Ale póki co: wczoraj architekt uzupełnił w starostwie jakieś drobne braki i papiery już w komplecie. PnB obiecali mu "zaraz po Nowym Roku". Przekonamy się, co znaczy "zaraz" dla urzędu

    Wesołych Świąt, chłopy!

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Najlepszego Panowie Dużo wytwalosci, wyrozumiałości i nie wciskaniu swojej prawdy jako jedynej słusznej

  5. #185

    Domyślnie

    W święta miałem dużo czasu, więc poczytałem i wykombinowałem takie ogrzewanie dla domu:

    - salon + kuchnia + wiatrołap, razem ok. 36 mkw. - klimatyzator inwerterowy,
    - dwa pokoje: 11 + 13 mkw. - grzejniki na podczerwień,
    - łazienka niecałe 5 mkw. - mata grzewcza w podłodze.

    Wszystkie urządzenia sterowane wifi, same wstają po zaniku i przywróceniu napięcia, większość instalacji można zrobić samemu (oprócz klimatyzatora). Całość ok. 4-5 tys. z montażem. Kusi mnie jednak podłogówka na całości - cena niewiele wyższa (6-8 tys.), ale dochodzą koszty montażu i odpada chłodzenie latem. Dom - jak może pamiętacie - murowany, porządnie ocieplony, używany w weekendy i wakacje.

    Ma to sens?

    Edit: chyba powinienem przenieść wątek do "Bocianków", oczywiście o ile dostanę PnB po Nowym Roku
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 29-12-2019 o 20:22

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Pierwsze co to Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
    Z jednej strony masz system zdecentralizowany i masz też chłodzenie ale z drugiej czy trochę nie "nadźgane"? Dom 63m2 i 3 różne systemy ogrzewania.
    W innym wątku pytałem o wielkość bufora z grzałka do takiej powierzchni ale się nie dowiedziałem. Oczywiście ewentualny bufor sprzężony z podlogowka.

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    W święta miałem dużo czasu, więc poczytałem i wykombinowałem takie ogrzewanie dla domu:

    - salon + kuchnia + wiatrołap, razem ok. 36 mkw. - klimatyzator inwerterowy,
    - dwa pokoje: 11 + 13 mkw. - grzejniki na podczerwień,
    - łazienka niecałe 5 mkw. - mata grzewcza w podłodze.

    Wszystkie urządzenia sterowane wifi, same wstają po zaniku i przywróceniu napięcia, większość instalacji można zrobić samemu (oprócz klimatyzatora). Całość ok. 4-5 tys. z montażem. Kusi mnie jednak podłogówka na całości - cena niewiele wyższa (6-8 tys.), ale dochodzą koszty montażu i odpada chłodzenie latem. Dom - jak może pamiętacie - murowany, porządnie ocieplony, używany w weekendy i wakacje.

    Ma to sens?

    Edit: chyba powinienem przenieść wątek do "Bocianków", oczywiście o ile dostanę PnB po Nowym Roku
    Ja mam podobne rozwiązanie od 16 lat tylko dom 2 razy większy. Nie mam jeszcze klimy w salonie ale za rok zakładam, jakbyś chciał więcej szczegółów podeślij nr tel na priva to odwonię i podzielę się doświadczeniami.

    BTW dokładanie 8 tys do kabli jest bez sensu za 10,5 mam PV 4 kwp. oczywiście według mnie.

  8. #188

    Domyślnie

    Najlepszego w Nowym Roku!

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Z jednej strony masz system zdecentralizowany i masz też chłodzenie ale z drugiej czy trochę nie "nadźgane"? Dom 63m2 i 3 różne systemy ogrzewania.
    No właśnie, to zaleta czy wada? Jeśli chodzi o koszty montażu, na pewno ma plusy. Podobnie od strony praktycznej - jak coś pojedynczego się spierdzieli, to stosunkowo łatwo to zastąpić. To się wydaje ważne szczególnie w domu na uboczu - tu serwis tak od razu nie przyjedzie.

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    W innym wątku pytałem o wielkość bufora z grzałka do takiej powierzchni ale się nie dowiedziałem. Oczywiście ewentualny bufor sprzężony z podlogowka.
    Jeszcze nie wiem, o czym do mnie rozmawiasz

  9. #189
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Co do reakcji serwisu masz rację ale:
    - przy izolacji jaka planujesz i rekuperacji przy samej klimie 3,5 myślę że byś nie zmarzł
    - nie wiem czy konwektor i to nie koniecznie najtańszy nie kosztowałby mniej od promiennika.
    Wydaje mi się że przy takiej powierzchni, w jakim kolwiek pomieszczeniu byś nie grzał i tak się będzie dość dobrze rozchodziło po całym domku. Do łazienki prócz maty i tak bym wrzucił coś do suszenia ręczników.
    A co do bufora Mam na myśli zbiornik powiedzmy 400l i do tego grzałka/i który to będzie kumulował ciepło w tańszej taryfie i grzał podłogę w drozszej. Zamiennie można zastosować kocioł elektryczny. Dla mnie ważne jest utrzymanie minimalnej temperatury zima podczas mojej nie obecności (oczywiście jak najtaniej i jak najprościej)

  10. #190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Co do reakcji serwisu masz rację ale:
    - przy izolacji jaka planujesz i rekuperacji przy samej klimie 3,5 myślę że byś nie zmarzł
    - nie wiem czy konwektor i to nie koniecznie najtańszy nie kosztowałby mniej od promiennika.
    Wydaje mi się że przy takiej powierzchni, w jakim kolwiek pomieszczeniu byś nie grzał i tak się będzie dość dobrze rozchodziło po całym domku. Do łazienki prócz maty i tak bym wrzucił coś do suszenia ręczników.
    A co do bufora Mam na myśli zbiornik powiedzmy 400l i do tego grzałka/i który to będzie kumulował ciepło w tańszej taryfie i grzał podłogę w drozszej. Zamiennie można zastosować kocioł elektryczny. Dla mnie ważne jest utrzymanie minimalnej temperatury zima podczas mojej nie obecności (oczywiście jak najtaniej i jak najprościej)
    Dla mnie najtaniej i najprościej kłoci się z grzaniem wody i buforem. mam taniej i lepiej dzienne zużycie można pokryć PV a nocne jest do przyjęcia.

  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dla mnie najtaniej i najprościej kłoci się z grzaniem wody i buforem. mam taniej i lepiej dzienne zużycie można pokryć PV a nocne jest do przyjęcia.
    Dlatego tez jest to jedna opcja z wielu. Bufor można zastąpić konwektorami z jakimś precyzyjnym ustawieniem żądanej temperatury, w salonie powiesić klimatyzator i się w 5 tys zmieścimy.
    Ja się zdecydowałem na sylikat stad tez pomysł na akumulację ale 20cm wylewki betonowej tez nie planuje. Kolega Marcowy ma jeszcze czas na decyzje, mój czas szybciutko ucieka, muszę się zdecydować grawitacja czy rekuperacja oto jest pytanie...

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dlatego tez jest to jedna opcja z wielu. Bufor można zastąpić konwektorami z jakimś precyzyjnym ustawieniem żądanej temperatury, w salonie powiesić klimatyzator i się w 5 tys zmieścimy.
    Ja się zdecydowałem na sylikat stad tez pomysł na akumulację ale 20cm wylewki betonowej tez nie planuje. Kolega Marcowy ma jeszcze czas na decyzje, mój czas szybciutko ucieka, muszę się zdecydować grawitacja czy rekuperacja oto jest pytanie...
    Jasne jesteśmy na tej stronie . Co do wentylacji to ja mam wywiewną i na prawdę nie żałuję. Co do moich obserwacji dotyczących posiadaczy rekuperatorów to bardzo przesuszone powietrze to się spać nie da. Brudne rury i okolice anemostatów okopcone pomimo dbałości o filtry, ogromny kurz na meblach wskutek wzmożonej cyrkulacji powietrza. Można by pomyśleć o rekuperatorze kanałowym https://www.castorama.pl/rekuperator...SABEgJuEvD_BwE

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jasne jesteśmy na tej stronie . Co do wentylacji to ja mam wywiewną i na prawdę nie żałuję. Co do moich obserwacji dotyczących posiadaczy rekuperatorów to bardzo przesuszone powietrze to się spać nie da. Brudne rury i okolice anemostatów okopcone pomimo dbałości o filtry, ogromny kurz na meblach wskutek wzmożonej cyrkulacji powietrza. Można by pomyśleć o rekuperatorze kanałowym https://www.castorama.pl/rekuperator...SABEgJuEvD_BwE
    Byłem przekonany, że ma Pan rekuperacje. A jeśli mogę zapytać ma Pan jakieś wentylatorki "łazienkowe"? czy jakiś wentylator kanałowy podłączony na komina? Patrząc na zużycie energii do ogrzewanie (7000kwh) to nie ma krzywdy. Myślałem o wywiewnej opartej na jednym wentylatorze kanałowym fi 100 lub fi 125.
    Pisałem posta na temat takich rekuperatorków firmy PRANA:/

    edit. 7000kwh całkowitego zużycia. Tym bardziej szacun.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 02-01-2020 o 20:11

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Byłem przekonany, że ma Pan rekuperacje. A jeśli mogę zapytać ma Pan jakieś wentylatorki "łazienkowe"? czy jakiś wentylator kanałowy podłączony na komina? Patrząc na zużycie energii do ogrzewanie (7000kwh) to nie ma krzywdy. Myślałem o wywiewnej opartej na jednym wentylatorze kanałowym fi 100 lub fi 125.
    Pisałem posta na temat takich rekuperatorków firmy PRANA:/
    Nie jetem Pan Ja na ogrzewanie i cuw zużywam ok 6mwh mam wentylatory z higrostatem w łazienkach nie mam reku.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 02-01-2020 o 20:14

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A więc MASZ kominy murowane? Czy te wentylatorki spiąłeś jakimiś flexami i podłączyłeś do kominków dachowych?

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A więc MASZ kominy murowane? Czy te wentylatorki spiąłeś jakimiś flexami i podłączyłeś do kominków dachowych?
    mam tylko jeden komin obecnie już tylko wentylacyjny

  17. #197

    Domyślnie

    A czy nie jest tak, że promiennik grzeje równo całą powierzchnię pomieszczenia (tj. od góry do dołu), a konwektor nagrzewa głównie górną część? I ludziom stopy marzną

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Hmm ale konwektor ogrzewa Nam najpierw powietrze a później przedmioty. Przez konwekcję powietrze jest w minimalnym stopniu wprowadzane w ruch więc ono krazy. Przy promiennikach grzane jest to co znajduje się naprzeciwko promiennika. Ja to tak rozumiem. Wydaje mi się że w przypadku konwektorow to gawel ma duże doświadczenie.

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Hmm ale konwektor ogrzewa Nam najpierw powietrze a później przedmioty. Przez konwekcję powietrze jest w minimalnym stopniu wprowadzane w ruch więc ono krazy. Przy promiennikach grzane jest to co znajduje się naprzeciwko promiennika. Ja to tak rozumiem. Wydaje mi się że w przypadku konwektorow to gawel ma duże doświadczenie.
    Owszem i odradzam najtańsze miałem z 2 lata ze sterowaniem bimetalicznym, nie da się utrzymać temperatury raz za zimno raz za gorąco. Teraz mam atlantic sterowane elektronicznie i problem zniknął. Komfort termiczny i akustyczny 100%. Ale kiedyś na początku eksperymentowałem i miałem włączone tylko grzejniki na dole to robił się przeciąg i było to mało przyjemne. Moje grzejniki mają grzałki z dyfuzorem aluminiowym nie palą ewentualnego kurzu. nie wymagają serwisu wystarczy odkurzaczem przejechać przy okazji. Polecam

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    A czy nie jest tak, że promiennik grzeje równo całą powierzchnię pomieszczenia (tj. od góry do dołu), a konwektor nagrzewa głównie górną część? I ludziom stopy marzną
    A skąd pomysł o marznięciu stóp ?

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony