dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 116 z 121
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 2408
  1. #2301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Rozumiem ze swoich roztoczy w kanałach WG nie bierzesz pod uwagę ??
    nie bo nie mam odkurzacza centralnego, gdybym go miał to bez względu na wg czy wm cały syf zasysany jest do pomieszczeń bo przecież kilkaset m3 powietrza które odkurzacz zassie skąd sie musi wziąć.

  2. #2302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Rozumiem ze swoich roztoczy w kanałach WG nie bierzesz pod uwagę ??
    Tia. Roztocza. Wszyscy widzieli...
    Doprawdy? Przecież mikroskop to dosyć tanie narzędzie... I wszyscy wiedzą, że mają roztocza w pościeli i na kanapie... Chociaż ich nie widzieli...
    Najciekawsze na samym końcu:

  3. #2303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Przepraszam, za to określenie ale to jest wyposażenie które jest fanaberią i można bez niego żyć nie zabezpiecza potrzeb tylko zachcianki. Bez dachu nie da się mieszkać w naszym klimacie bez gwc i rur z roztoczami w ścianach i wylewkach z powodzeniem.
    Co Ty znów bredzisz ? Jakie roztocza w ścianach ?
    W jakich wylewkach ??

  4. #2304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co Ty znów bredzisz ? Jakie roztocza w ścianach ?
    W jakich wylewkach ??
    rozumiem że rury z syfem w środku od odkurzacza masz poprowadzone po ścianach i połogach no cóż nie mam pytań niektórzy lubią cygańską muzykę , a niektórzy jak im skarpety śmierdzą ale ok masz prawo.

    Jak wyczyścisz po kilku latach to co jest w rurach od odkurzacza?

  5. #2305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po pierwsze - nie mam odkurzacza centralnego, o czym już tu pisałem, ale biorąc pod uwagę, jak nieuważnie czytasz nie dziwi mnie, że sądzisz inaczej.
    Po drugie - co miałyby mnie obchodzić obchodzić roztocza w przewodach biegnących w wylewce ?
    Nie wiem - uciekłyby stamtąd ?

    Ty czyścisz rurę od przenośnego odkurzacza?
    Wybacz, ale nigdy ni wpadło mi to do głowy.
    Może kiedy będą na emeryturze, jak Ty... ale nie, mam wiele ciekawszych pomysłów na emeryturę, niż czyszczenia wnętrza rury od odkurzacza...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    nie bo nie mam odkurzacza centralnego, gdybym go miał to bez względu na wg czy wm cały syf zasysany jest do pomieszczeń bo przecież kilkaset m3 powietrza które odkurzacz zassie skąd sie musi wziąć.
    Ło matko i córko! Znowu ideologia anty OC (prawie jak anty LGBT), chyba to samo schorzenie umysłowe. Następny któremu wydaje sie że wie co w powietrzu fruwa. Bredzisz o roztoczach w rurach OC (niby jak te biedactwa maja zasiedlić rury przy takim huraganie?), lecz nie przeszkadza ci że w tradycyjnym odkurzaczu cała menażeria zassana przez szczotkę z podłogi czy kanapy ( Gdyby kanapa umiała gadać, któż by chciał na kanapie siadać? J.I.S. ) przelatuje przez rury, worek i delikatnie przypieczona a niekoniecznie zabita ciepełkiem z silnika, ląduje na twojej twarzy, włosach , pościeli i zastawie stołowej gdy otworzysz kredens. Jeśli masz wątpliwości, to w nowszym odkurzaczu wyjmij oba filtry- jeden przed, drugi za silnikiem i wytrzep . Natomiast w starszym załóż na wylocie chusteczkę (nie musi być haftowana "wszystkie cztery rogi"), wystarczy zwykła higieniczna przyklejona taśmą aby zasłaniała szczelnie wylot. Po zakończeniu odkurzania chałupy, to ciemne okrągłe pole to jest syf którego pozbawiła cie chusteczka użyta do eksperymentu. Jesteś o tyle uboższy fizycznie lecz może bogatszy o udane doświadczenie z którego masz szansę wyciągnąć wnioski. Wybór należy do ciebie.

    Jedyna wada OC to cena. Innych brak. Mało kogo stać na wyznanie: fajne cacko lecz mnie nie stać. To rozumiem, lecz nie pitolenie teorii o roztoczach w rurach. Do ...wy nędzy , skąd w rurze te roztocza? Przyszły piechotą gdy seriale oglądałeś?

    Pytanie dodatkowe: rury kanalizacyjne po iluś tam latach eksploatacji widziałeś w środku? A nie martwisz się co dzieje się z dwójeczką wrzuconą do porcelanowego telefonu? Widziałeś kiedyś syfon od zlewu kuchennego po 20 latach? Nie mówię o szlamie na dnie, lecz o tym syfie który rośnie na ściankach pionowej rury między sitkiem w zlewie a syfonem. Weź latarke i poświeć tam gdzie woda znika ze zlewu. Po kilkunastu latach możesz być zdziwiony hodowlą żyjącą w symbiozie z wodą ciepła, Ludwikiem, Ferry, spłukanymi mydlinami, opłukanymi owocami i resztkami sosów i co tam jeszcze przez zlew przepuszczasz. I co? Czyściłeś kiedyś rury kanalizacyjne dla połysku i dobrego samopoczucia? Nie mówię o przepychaniu gdy awaria. Ech ludzi, ludzie...
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 25-08-2020 o 15:57

  7. #2307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ło matko i córko! Znowu ideologia anty OC (prawie jak anty LGBT), chyba to samo schorzenie umysłowe. Następny któremu wydaje sie że wie co w powietrzu fruwa. Bredzisz o roztoczach w rurach OC (niby jak te biedactwa maja zasiedlić rury przy takim huraganie?), lecz nie przeszkadza ci że w tradycyjnym odkurzaczu cała menażeria zassana przez szczotkę z podłogi czy kanapy ( Gdyby kanapa umiała gadać, któż by chciał na kanapie siadać? J.I.S. ) przelatuje przez rury, worek i delikatnie przypieczona a niekoniecznie zabita ciepełkiem z silnika, ląduje na twojej twarzy, włosach , pościeli i zastawie stołowej gdy otworzysz kredens. Jeśli masz wątpliwości, to w nowszym odkurzaczu wyjmij oba filtry- jeden przed, drugi za silnikiem i wytrzep . Natomiast w starszym załóż na wylocie chusteczkę (nie musi być haftowana "wszystkie cztery rogi"), wystarczy zwykła higieniczna przyklejona taśmą aby zasłaniała szczelnie wylot. Po zakończeniu odkurzania chałupy, to ciemne okrągłe pole to jest syf którego pozbawiła cie chusteczka użyta do eksperymentu. Jesteś o tyle uboższy fizycznie lecz może bogatszy o udane doświadczenie z którego masz szansę wyciągnąć wnioski. Wybór należy do ciebie.

    Jedyna wada OC to cena. Innych brak. Mało kogo stać na wyznanie: fajne cacko lecz mnie nie stać. To rozumiem, lecz nie pitolenie teorii o roztoczach w rurach. Do ...wy nędzy , skąd w rurze te roztocza? Przyszły piechotą gdy seriale oglądałeś?

    Pytanie dodatkowe: rury kanalizacyjne po iluś tam latach eksploatacji widziałeś w środku? A nie martwisz się co dzieje się z dwójeczką wrzuconą do porcelanowego telefonu? Widziałeś kiedyś syfon od zlewu kuchennego po 20 latach? Nie mówię o szlamie na dnie, lecz o tym syfie który rośnie na ściankach pionowej rury między sitkiem w zlewie a syfonem. Weź latarke i poświeć tam gdzie woda znika ze zlewu. Po kilkunastu latach możesz być zdziwiony hodowlą żyjącą w symbiozie z wodą ciepła, Ludwikiem, Ferry, spłukanymi mydlinami, opłukanymi owocami i resztkami sosów i co tam jeszcze przez zlew przepuszczasz. I co? Czyściłeś kiedyś rury kanalizacyjne dla połysku i dobrego samopoczucia? Nie mówię o przepychaniu gdy awaria. Ech ludzi, ludzie...
    Nie używam odkurzaczy workowych bo to syf tylko odkurzacze z filtrem wodnym i dodatkowo hepa , rurę w odkurzaczu czyszczę lub wymieniam w OC nie da rady.
    Nie zajmuję się oglądaniem fekaliów ale doceniam twoje hobby

  8. #2308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    rurę w odkurzaczu czyszczę
    Ha, ha, ha - weź może znaczki zacznij zbierać, to bardziej rozwijające
    Ze wszystkich argumentów anty-OC ten o roztoczach w wylewce jest najbardziej odjechany.
    No, ale to @gaweł
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #2309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha, ha - weź może znaczki zacznij zbierać, to bardziej rozwijające
    Ze wszystkich argumentów anty-OC ten o roztoczach w wylewce jest najbardziej odjechany.
    No, ale to @gaweł
    dla mnie taki odkurzacz ma 3 wady:

    zaciąga brudne powietrze z zewnątrz przez kanały wentylacyjne WM i WG
    brud zalegający w rurach a jak trafi się chomik, albo skarpetka to jak to potem wyciągnąć?
    nieporęczna gigantyczna rura którą trzeba jakoś przenosić i przechowywać

    zaleta jest chyba 1 , nie jest zbyt drogi w porównaniu z rainbołem za 7 k to nawet tani.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 25-08-2020 o 16:44

  10. #2310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie używam odkurzaczy workowych bo to syf tylko odkurzacze z filtrem wodnym i dodatkowo hepa , rurę w odkurzaczu czyszczę lub wymieniam w OC nie da rady.
    Nie zajmuję się oglądaniem fekaliów ale doceniam twoje hobby
    Gdy dorośniesz, przepraszam - dojrzejesz do remontu instalacji w domku, to masz dwa wyjścia: Powierzyć to ekipie i wyjechać na urlop bo brzydliwy jesteś i do wyższych spraw stworzony, albo wziąć (w mniejszym lub większym stopniu) udział w remoncie. Ja kanalizacji uczyłem sie lata temu w stuletniej kamienicy z pionami i podejściami żeliwnymi, więc szkoła była ostra. Obiektywnie to była wersja light. Znam człowieka który odstawił na błysk mieszkanko w bloku na parterze i krótko potem wracając z pracy otworzył po 16 drzwi mieszkania a tu się ulało. I nie była to woda z wanny, tylko rozmowy sąsiadów przez porcelanowy telefon z czteropiętrowego bloku. Zachwyt jego był nie do opisania. Przyczyna - już nie pamietam - allways a może udko kurczaka? Na szczęście miał rozsądne ubezpieczenie.
    Wracając do ciebie, to jeszcze wiele przed tobą. Może się czegos nauczysz (o ile zechcesz) i będziesz przydatny wnukom.

  11. #2311
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyżby po odkurzaniu dom był bardziej zakurzony, niż przed ?

  12. #2312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    coś w tym jest u osób posiadających OC jest mówiąc delikatne syf, z wyjątkiem naszej jednej forumowiczki ktora posiada OC ale go nie używa , zamiata posadzki i bardzo dokładnie myje.

  13. #2313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    niczego nie zamierzam remontować bo wszystko działa bez zarzutu, z tym dorośnięciem to nie wiem jestem już na emeryturze a ty?
    Też, od 2018.

  14. #2314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Dwadzieścia parę lat temu znajoma budowała dom i chwaliła się, że zainstalowała odkurzacz centralny. Nie miałem pojęcia co to za ustrojstwo, ale wyobrażałem sobie, że to urządzenie samodzielnie odkurza cały dom. Mocno byłem zawiedziony, gdy podczas prezentacji wyciągnęła długą rurę z szczotką. Dopiero moje wyobrażenie o odkurzaczu centralnym urzeczywistnił robot sprzątający.

  15. #2315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    Dwadzieścia parę lat temu znajoma budowała dom i chwaliła się, że zainstalowała odkurzacz centralny. Nie miałem pojęcia co to za ustrojstwo, ale wyobrażałem sobie, że to urządzenie samodzielnie odkurza cały dom. Mocno byłem zawiedziony, gdy podczas prezentacji wyciągnęła długą rurę z szczotką. Dopiero moje wyobrażenie o odkurzaczu centralnym urzeczywistnił robot sprzątający.
    to taki trochę wibrator niby swoje zrobi ale trzeba go ukierunkować

  16. #2316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    Dopiero moje wyobrażenie o odkurzaczu centralnym urzeczywistnił robot sprzątający.
    Jak się nigdy tego nie robiło - odkurzało- to trzeba było sobie kupić robota niestety Ci co nie używali OC nigdy nie poznają zalet, ani jego wad.... bo niby skąd?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #2317

    Domyślnie

    Dla mnie OC ma jedną wadę (nieporęczna 9 metrowa rura), inne to same zalety w porównaniu do klasycznego, nawet z filtrem HEPA.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  18. #2318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Dla mnie OC ma jedną wadę (nieporęczna 9 metrowa rura), inne to same zalety w porównaniu do klasycznego, nawet z filtrem HEPA.
    To kup sobie 7 metrową.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #2319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Na każde piętro domku osobna rura i nic nie musisz nosić po schodach. Lub dwa razy vroom na piętro.

  20. #2320

    Domyślnie

    7 czy 9 metrów nie robi różnicy, i tak jest niewygodnie. Po rurze na piętrze dodatkowy mebel do schowania. Trudno kupiłem będę się męczył, ale ogólnie jest słabo.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

Strona 116 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony