dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 42
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 833
  1. #541

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    Ja mam na dole domu podłogówkę 5 pętli , niestety nie wiem jakie długie, i 1 pętlę wychodzącą z kotłowni na górę na 2 łazienki. Na górze kaloryfery KFA

    Krzyżowe podłączenie to takie że zasilanie górą , a powrót dołem po drugiej stronie grzejnika??

    Może jednak najlepiej bedzie dołożyć elementów do kaloryferów i je przewymiarowac i zrobić tak jak u Ciebie z jedną pompką bez mieszania zaworem. ale jak cały dzien bedzie podłoga dostawała zasilanie to bedzie za gorąco na bank, czyli grzanie z przerwami. A góra nie wychładza się w przerwach poza nocną taryfą? Bo , że nagrzewa się szybciej niż podłoga to rozmiem,?
    Krzyzowe tak jak piszesz co do wychladzania to wszystko zależy od domu u mbie akurat jest ok.ale do tego trzeba miec naprawde cieply dom nie wszedzie sie to sprawdzi dlatego wczesniej trzeba potestować
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Moc grzejnika c33 ; 200 cm x 60 cm to ok;
    - 1592 W - dla 45/35/20 C,
    - 500 W - dla 35/30/20 C,
    - ? - dla 30/25/20 C.
    Tego chyba nikt nie wie przynajmniej nie widziałem tabel nawet od innych grzejników które by podawały dla tak niskich temperatur.
    W sumie zle sie wyraziłem u mnie nie były dobierane poprostu zostaly zalożone na pałę najwieksze jakie były .Wiedzialem ze bedą za duze wiec poszly odrazu glowice bo poprzednie jakie mialem c22 60x80 dawaly rade na 35st ale chodzilo mi o zwiekszenie ilosci wody i o uzyskanie jak najnizszego powrotu z grzejników bo z tym mialem problem
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Tego chyba nikt nie wie przynajmniej nie widziałem tabel nawet od innych grzejników które by podawały dla tak niskich temperatur.
    Przesadzasz, tabel faktycznie nie ma, ale obliczyc sie da.

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Przesadzasz, tabel faktycznie nie ma, ale obliczyc sie da.
    Znaczy tabelę już mam a ile Ci z obliczeń wychodzi bo mój grzejnik dla współczynnika 1,0 ma 4600W a współczynnik dla 30/25/22 to 20 więc 230W ale tu współczynnik ostro rosnie wraz ze wzrostem temp.wewnetrznej i przy 24st wynosi juz 42
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    znaczy tabelę już mam a ile ci z obliczeń wychodzi bo mój grzejnik dla współczynnika 1,0 ma 4600w a współczynnik dla 30/25/22 to 20 więc 230w ale tu współczynnik ostro rosnie wraz ze wzrostem temp.wewnetrznej i przy 24st wynosi juz 42
    45/35/20 - 1160 w
    35/30/20 - 623 w
    30/25/20 - 305 w

  6. #546

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    45/35/20 - 1160 w
    35/30/20 - 623 w
    30/25/20 - 305 w
    Wg tabeli 30/25/20 -wspol 12,34 wiec 372w. Trochę różnicy ale i tak szału nie ma .
    Jak to może odpowiadać powierzchni podłogówki przy takim samym zasilaniu i powrocie rurki fi16 co 15cm w wylewce cementowej 9cm? Tak w ostrym przybliżeniu ze 4-5m2?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #547

    Domyślnie

    Jak przcuja Wasze Samsungi EHS? Czy tak samo jak u mnie czy u mnie jest coś nie tak? a minaowicie: Pompa Samsung EHS 9KW 1f ma ustawiona delte docelowa na 5st. temp. zasilania 30 st wg krzywej, pompa chodzi cały czas z przepływem ok. 30l/min Szybko osiaga delte 1 st góra 2 sta, i tak chodzi bez przerwy , nie zmniejszając przepływu. moduluje mocą.
    Wyliczony COP ( Nowy kolorowy sterownik) ze zuzycia KWh ( zgodne ze wskazaniami podlicznika ) i ilości wytworzonych KWh ciepła jest bardzo niski 2.6-2.8. Mysle ze jeśli wskazania ilości wytworzonego ciepła w KWh na sterowniku są poprawne to niska wartośc wynika z niskiej delty, a ta z "ciepłego" powrotu związanego z utrzymywanym pzrzez p[ompę cały czas duzym przepływem.
    Czy Wasze EHS'y też tak mają?
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  8. #548

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    Mysle ze jeśli wskazania ilości wytworzonego ciepła w KWh na sterowniku są poprawne,
    to niska wartośc wynika z niskiej delty, a ta z "ciepłego" powrotu związanego
    z utrzymywanym przez pompę cały czas dużym przepływem.
    Ciepły powrót ;
    - to znaczy za mały odbiór ciepła przez odbiorniki,
    - należy zwiększyć temperaturę zasilania, aby zwiększyć moc odbiorników,
    - aby ograniczyć przegrzewanie - stosować przerwy w pracy PC
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #549

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrobelbiz Zobacz post
    U mnie zauważyłem że PC moduluje pracą pompy obiegowej i jestem w stanie wyróżnić 2 stopnie mocy, na pierwszym na pętlach uzyskuję przedział 2-2,5l/min, a na drugim biegu wszystkie pętle zamykają rotametry - 4l/min. 2 rozdzielacze (parter/poddasze), razem 14 pętli po ok. 80-90mb.


    Zmieniając temat:
    W kwestii konfiguracji krzywej grzewczej - teraz ja spróbuje komuś pomóc, bo nie mogłem nigdzie czegoś takiego znaleźć.
    Napisałem prosty skrypt wyświetlający wykres krzywej grzewczej wraz z tabelką temperatur.
    https://wrobelbiz.000webhostapp.com

    Ja również życzę powodzenia w konfiguracji
    Czy Twoja pompa moduluje pracą pompy obiegowej niezależnie od temp. zasilania czy tylko przy wyższych temp. zasilania gdy jest niższa temp na zewnatrz.???
    Jakie są przepływy na czujniku przpływu na 1 i na 2 "stopniu mocy"??

    U mnie chodzi póki co cały czas na dużym pzrepływie i trzyma delte 1-2 st
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  10. #550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ciepły powrót ;
    - to znaczy za mały odbiór ciepła przez odbiorniki,
    - należy zwiększyć temperaturę zasilania, aby zwiększyć moc odbiorników,
    - aby ograniczyć przegrzewanie - stosować przerwy w pracy PC
    No to jest wyjście i tak bedę próbował, ale myślałem że pompa może modulować pracę pompy obiegowej i pracowac w sposób ciągły. Mniejszy przepływ ,to zimniejszy powrót i lepsza delta. Przy temp wyjścia 30 st pompa dogrzewa pomieszczenia na górze gdzie są grzejniki (( na dole podłogówka to już nawet za ciepło) ale mam wrazenie ze woda przelatuje przez grzejniki , oddaje znikome cieplo i wraca zbyt ciepła do pompy, pompa nie może podnieść temp zasilania bo krzywa ne pozwala i mamy niską delte.
    Czy pompa obiegowa w tej pompie ciepła może/powinna modulować przepływ?
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  11. #551

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ciepły powrót ;
    - to znaczy za mały odbiór ciepła przez odbiorniki,
    - należy zwiększyć temperaturę zasilania, aby zwiększyć moc odbiorników,
    - aby ograniczyć przegrzewanie - stosować przerwy w pracy PC
    Grzanie z przerwami np: w taniej taryfie jest ok i już tak próbowałem ( nawet na tej mojej niskiej krzywej dogrzewa) ale jak bedzie zimno na zewnątrz to góra bedzie miała duze wahania temperatury czyli komfort kiepski, przy podłogówce i jej dużej bezwładności to się sprawdza. Zaczynam sie zastanawiać nad zastapieniem grzejników ( 3 pokoje na górze 25m2, 16m2,17m2) ogrzewaniem śniennym bo to by siedało zrobic chociaz bufor ciepła nie bedzie taki duzy jak przy podłogówce
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  12. #552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ciepły powrót ;
    - to znaczy za mały odbiór ciepła przez odbiorniki,
    - należy zwiększyć temperaturę zasilania, aby zwiększyć moc odbiorników,
    - aby ograniczyć przegrzewanie - stosować przerwy w pracy PC
    To może grzac krzywą, a na górze gdzie grzejniki termostat( z resztą już jest od pieca) i pompa bedzie się wyłączac jak dogrzeje górę???
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  13. #553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ciepły powrót ;
    - to znaczy za mały odbiór ciepła przez odbiorniki,
    - należy zwiększyć temperaturę zasilania, aby zwiększyć moc odbiorników,
    - aby ograniczyć przegrzewanie - stosować przerwy w pracy PC
    Nie do końca się z tym zgadzam.
    Mam pompę LG i moja pompa ma bardzo podobny do Sarula algorytm pracy. Zaczyna z większą deltą i ją dynamicznie zmniejsza. Przy niskiej delcie pompa zaczyna działać na niskiej mocy (pobór około 0,6KW).

    U mnie mam krzywą +15/28 i przy -20/35 stopni.

    Jak grzeję czasowo z temperaturą np. +35 stopni to zużycie jest sporo większy niż przy ogrzewaniu czasowym z ustawioną krzywą lub stałą np. 28-30 stopni.
    Minus grzania ze zbyt wysoką temperaturą u mnie jest taki że po zakończeniu grzania temperatura dalej rośnie i dom jest przegrzewany.

    Dlatego stwierdzam że podstawa to dobrze ustawiona krzywa , która nawet po zakończeniu grzania nie przegrzewa domu i nie widzę żadnego sensu aby wpuszczać w podłogę wyższą temepraturę niż jest potrzebna , bo to jedynie strata energii i pieniędzy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #554

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    Grzanie z przerwami np: w taniej taryfie jest ok i już tak próbowałem ( nawet na tej mojej niskiej krzywej dogrzewa) ale jak bedzie zimno na zewnątrz to góra bedzie miała duze wahania temperatury czyli komfort kiepski, przy podłogówce i jej dużej bezwładności to się sprawdza. Zaczynam sie zastanawiać nad zastapieniem grzejników ( 3 pokoje na górze 25m2, 16m2,17m2) ogrzewaniem śniennym bo to by siedało zrobic chociaz bufor ciepła nie bedzie taki duzy jak przy podłogówce
    Mam LG i jak pisałem u mnie algorytm pracy jest identyczny. Mam pompę 9KW i też mam przepływ ponad 30L . Pompa obiegowa w pompie jest elektroniczna i sterowana przez pompę ale szczerze mówiąc nie widziałem aby ograniczyła kiedykolwiek sama przepływ. Jak dla mnie ciagle jest taki sam.
    Próbowałem sam na rotametrach zmiejszyć przepływ to po pewnym czasie wywaliło mi błąd przepływu i dałem sobie spokój.
    U mnie wygląda że mimo że teoretycznie pompa na to pozwala to elektronika z funkcjonalności pompy nie korzysta.

    U mnie grzeję czasowo i to się sprawdza , ale u Ciebie masz grzejniki i powinna pompa działać cały czas.
    U mnie próbowałem pracy czasowej , ale z powodu zbyt wysokiej delty 6 i tego że algorytm pracy nie trzyma cały czas tej delty a dąży do sporo niższej delty i pracy ciaglej za wszelką cenę powoduje to że dom się u nas przegrzewa i nie ma szansy na pracę ciągłą.

    U mnie najlepsze połaczenie to odpowiednia krzywa + termostat który wyłącza pompę jak osiągnie żądaną temperaturę.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #555

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    Zaczynam sie zastanawiać nad zastapieniem grzejników ( 3 pokoje na górze 25m2,
    16m2,17m2) ogrzewaniem śniennym bo to by sie dało zrobic chociaz bufor ciepła
    nie bedzie taki duzy jak przy podłogówce
    1/ Należy zastosować grzejniki C33 o odpowiedniej mocy, dopasowanej do
    ... mocy cieplnej tych pokoi,
    2/ Moc grzejników powinna być co najmniej równa mocy cieplnej pokoi,
    ......a najkorzystniej gdy jest większa, dla temperatur zasilania; 45 C/ 35 C,
    3/ Stosować jak największej mocy grzejniki;
    http://termomodernizacja.pl/temperat...ow-wplywa-moc/
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #556

    Domyślnie

    Gdzie wy widzicie przepływ aktualny w Samsungu? Po montażu potrafiłem znaleźć COP, ale dziś jakoś nie moge go namierzyć.
    Co do krzywej to mam ustawione dosyć nisko. Przy 4 stopniach płynie ok 26-27 stopni. Tak ustawił GHS. Zawsze mogę podbić lub zmniejszyc całą krzywą -5 do +5. Mam niską .. "deltę" , bo przy zasilaniu ok27 stopni , temp w podłodze to w tej chwili 24 stopnie. Grzeje przez ok 3 godziny plus jakies 30min na dwukrotne podgrzanie wody. Spalam 3-5kwh dziennie w taniej taryfie.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 20-11-2020 o 10:45

  17. #557

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Gdzie wy widzicie przepływ aktualny w Samsungu? Po montażu potrafiłem znaleźć COP, ale dziś jakoś nie moge go namierzyć.
    Co do krzywej to mam ustawione dosyć nisko. Przy 4 stopniach płynie ok 26-27 stopni. Tak ustawił GHS. Zawsze mogę podbić lub zmniejszyc całą krzywą -5 do +5. Mam niską .. "deltę" , bo przy zasilaniu ok27 stopni , temp w podłodze to w tej chwili 24 stopnie. Grzeje przez ok 3 godziny plus jakies 30min na dwukrotne podgrzanie wody. Spalam 3-5kwh dziennie w taniej taryfie.
    Bardzo ładnie. U mnie więcej , ale też mam zimniej na zewnatrz (dziś 0 stopni). U mnie testowałem grzanie przez 5 godzin dziennie. Spokojnie udało się dogrzać dom do około 23 stopni.
    Jednak dziś widać te 5 godzin to było za mało.

    Jaką masz u siebie ustawioną krzwą ? U mnie mam +15/28 i dla -20/35. Cały czas miałem +15/27 ale jak zacząłem testować grzanie czasowe bez udziału termostatu to delikatnie podbiłem.
    Poniżej 27 stopni nie ma u mnie szansy , bo delta na wysoka i musiała by być temperatura podłogi poniżej 23 stopni a na taką nie ma co u nas liczyć ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #558

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bardzo ładnie. U mnie więcej , ale też mam zimniej na zewnatrz (dziś 0 stopni). U mnie testowałem grzanie przez 5 godzin dziennie. Spokojnie udało się dogrzać dom do około 23 stopni.
    Jednak dziś widać te 5 godzin to było za mało.

    Jaką masz u siebie ustawioną krzwą ? U mnie mam +15/28 i dla -20/35. Cały czas miałem +15/27 ale jak zacząłem testować grzanie czasowe bez udziału termostatu to delikatnie podbiłem.
    Poniżej 27 stopni nie ma u mnie szansy , bo delta na wysoka i musiała by być temperatura podłogi poniżej 23 stopni a na taką nie ma co u nas liczyć ...
    No i zazdroszcze wam tej podlogówki po calości. Ja dopiero zaczynam grzać PC. Przy grzejnikach w pokojach na górze bardzo ciężko jest grzać czasowo bo bezwładnośc grzejników nawet przewymiarowanych jest mała. teraz to jeszcze jakoś działa , ale przy niższych temp, na zewnatrz bedzie cięzko u trzymać w miare stałą temperaturę w pomieszczeniach. No i temp zasialnia jednak tez musi być wyższa. Rozważam jednak grzanie na krzywej z temp zasialnia taka żeby dogrzewała górę i termostat w jednym z tych pomieszczeń żeby robił przerwy w pracy pompy jak dogrzeje górę??
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  19. #559

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    cięzko u trzymać w miare stałą temperaturę w pomieszczeniach. No i temp zasialnia jednak tez musi być wyższa. Rozważam jednak grzanie na krzywej z temp zasialnia taka żeby dogrzewała górę i termostat w jednym z tych pomieszczeń żeby robił przerwy w pracy pompy jak dogrzeje górę??
    Jak dla mnie jak masz grzejniki to żadna praca czasowa , bo grzejniki szybko sie nagrzewają i szybko wygrzewają. Jak dla mnie termostaty na grzejniki , ustawić krzywą na pompie i niech działa cały czas ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #560

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jaką masz u siebie ustawioną krzwą ? U mnie mam +15/28 i dla -20/35. Cały czas miałem +15/27 ale jak zacząłem testować grzanie czasowe bez udziału termostatu to delikatnie podbiłem.
    Poniżej 27 stopni nie ma u mnie szansy , bo delta na wysoka i musiała by być temperatura podłogi poniżej 23 stopni a na taką nie ma co u nas liczyć ...
    Jeżeli dobrze odczytuje to mam +15/24 i -20/35. Zgadzałoby sie, bo mam mniejsze nastawy powyżej zera od Ciebie. Teraz idzie przy 3 stiopniach około 27 w podłogę. Nie wiem czy masz taką funkcję ale ja moge krzywą sobie podbić o 5 lub obniżyc o 5 stopni. Strzałeczkami na głównym ekranie.
    Taką krzywą ustawił GHS. Nie wiem czy zastanawia sie nad tym. Przy tym moim "niegrzaniu" od póltorej tyg. mam w domu ciągle powyzej 23 stopni. W pazdzierniku bez grzania cały czas 24 stopnie.
    Tak bym chciał utrzymać, bo widzę, że trudno mi się przestawić z 27 stopniowych upałów latem. Teraz np na zewn. jest blisko zera, słońce i pada śnieg. Z delta nie wiem co i jak. ja też mam małą różnicę. U mnie może troszkę cieplej, ale mam dom odsłonięty i zwykle mocno wieje. Od kilku dni nawet bardzo mocno. Ale w domu nic nie czuję. No może poza jednym skrzydłem okiennym ale ono będzie wymieniane.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 20-11-2020 o 13:36

Strona 28 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony