dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 812 z 833
Pokaż wyniki od 16.221 do 16.240 z 16653
  1. #16221

    Domyślnie

    Ta kreska, źle wyszła w grafice. Poziom zero jest 30 cm niżej niż góra pierwszej warstwy BK.

  2. #16222
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Robienie poziomu podłogi poniżej poziomu terenu jest, delikatnie ujmując, ryzykowne. Jak zapewnisz hydroizolację, żeby BK nie nasiąkał co ulewniejszy deszcz?
    Kaizen jak zwykle wszystko zależy od wielu czynników np od ukształtowania terenu w najbliższej okolicy, od rodzaju gruntu itd itp . Będą takie przypadki, że bez problemu można zrobić na równo z terenem a i beda takie jak piszesz bardzo ryzykowne miejsca gdzie lepiej tak nie robić.

  3. #16223

    Domyślnie

    Tak dokładnie to wygląda w projekcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Płyta przekrój 5.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	452475

  4. #16224

    Domyślnie

    Wywal ten XPS, sypnij ładnie foamglassem zamiast wymieniać ten piasek i będzie idealnie!

  5. #16225
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Hejo, tylko się przypomnę
    Płyta fundamentowa 25cm betonu a pod nią 20cm ESP200 gr.20cm
    Po 10 latach dom stoi, żadnych negatywnych skutków przez te 10 lat nie doświadczyłem

  6. #16226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Hejo, tylko się przypomnę
    Płyta fundamentowa 25cm betonu a pod nią 20cm ESP200 gr.20cm
    Po 10 latach dom stoi, żadnych negatywnych skutków przez te 10 lat nie doświadczyłem
    Może nie zauważyłeś, że np chałupa Ci się przechyliła bo mrówki wyżarły EPS albo spełzł całkiem?? Tudzież spójrz ile płacisz za jej ogrzewane? Zestarzeć się jeszcze nie zdążył - to dopiero 10 lat
    Ostatnio edytowane przez amir ; 30-01-2021 o 09:40

  7. #16227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Może nie zauważyłeś, że np chałupa Ci się przechyliła bo mrówki wyżarły EPS albo spełzł całkiem?? Tudzież spójrz ile płacisz za jej ogrzewane? Zestarzeć się jeszcze nie zdążył - to dopiero 10 lat
    Trzy zdania, trzy emotikony
    Jesteś tu tylko po to, by błaznować ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #16228

    Domyślnie

    Kolega którego cytowałem dał dwa - ja jeden więcej aby nie było, że nie mam poczucia humoru Natomiast każda z tych opcji mogła się wydarzyć.

  9. #16229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczywiście, że mogła. Mógł też jego dom zostać trafiony przez meteoryt...

  10. #16230

    Domyślnie

    Nie sądzę - szanse na te przykłady które przytoczyłem powyżej są o rzędy wielkości większe niż np meteoryt kolego. Są to udokumentowane liczne przypadki o których można poczytać nawet tutaj na tym forum. Tak więc fakt, że kolega niczego nie zauważył nic nie zmienia. Ja wolę nie ryzykować i każda moja kolejna budowa będzie bez plastiku pod fundamentem (płytą).
    Tutaj przykład wykonania takich płyt pod domem pasywnym (!):
    http://www.hogerszklospienione.pl/?f...M6M0NnMD8jIWkw
    Ostatnio edytowane przez amir ; 31-01-2021 o 19:16

  11. #16231
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    newender

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    2

    Domyślnie Stopa w rogu płyty findamentowej - jak ocieplić

    Witam,

    ekipa jest w trakcie wykonywania płyty fundamentowej pod dom. Projektant wymyślił stopę fundamentową pod płytą, pod słupem narożnym, gdzie schodza się 2 duże okna. Własnie dowiedziałem się, że nie bedzie ocieplenia xps od spodu stopy. Grubość stopy to 20 cm, razem z płytą daje to tylko 40 cm.

    Obawiam się, że płyta będzie przemarzać. Cała grubość płyty jest teraz ponad poziomem gruntu.

    Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim rozwiązaniem i wie jak to dobrze rozwiązać?

    Z góry dzięki za wszelkie informacje!

    Wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stopa pod płytą.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	452616

  12. #16232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Nie sądzę - szanse na te przykłady które przytoczyłem powyżej są o rzędy wielkości większe niż np meteoryt kolego. Są to udokumentowane liczne przypadki o których można poczytać nawet tutaj na tym forum. l]
    Proszę o linka do przypadków, ze
    chałupa Ci się przechyliła bo mrówki wyżarły EPS albo spełzł całkiem??
    Jestem tu dość długo, ale jakoś sobie nie przypominam...

    Swoją drogą -45cm szkła pod dom pasywny ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-02-2021 o 18:34

  13. #16233

    Domyślnie

    Cytat Napisał newender Zobacz post
    Witam,

    ekipa jest w trakcie wykonywania płyty fundamentowej pod dom. Projektant wymyślił stopę fundamentową pod płytą, pod słupem narożnym, gdzie schodza się 2 duże okna. Własnie dowiedziałem się, że nie bedzie ocieplenia xps od spodu stopy. Grubość stopy to 20 cm, razem z płytą daje to tylko 40 cm.

    Obawiam się, że płyta będzie przemarzać. Cała grubość płyty jest teraz ponad poziomem gruntu.

    Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim rozwiązaniem i wie jak to dobrze rozwiązać?

    Z góry dzięki za wszelkie informacje!

    Wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stopa pod płytą.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	452616
    -0.63cm to szansa aby tam było na minusie jest bardzo mała szczerze mówiąc. Jednak jest to ewidentnie mostek termiczny i to nie mały... Jeżeli będziesz grzał płytą fundamentową to będziesz miał tam zimne pole i duże straty energii...

  14. #16234

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Proszę o linka do przypadków, ze


    Jestem tu dość długo, ale jakoś sobie nie przypominam...

    Swoją drogą -45cm szkła pod dom pasywny ?
    Czytałem o tym ładnych kilka lat temu - spróbuje w wolnej chwili poszukać.
    ps. szkła było chyba ponad 50cm ale się zagęściło Trochę mało wg mnie jak na dom pasywny... Natomiast tutaj jest kolega na tym forum który sypał bodajże 90cm szkła(!?) spod Szczecina... Może się sam wypowie jakie ma wrażenia z użytkowania swojej płyty??

  15. #16235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to czekam.

  16. #16236

    Domyślnie

    Napiszę może komuś po coś się przyda taka informacja.
    Dom piętrowy na planie prostokąta o wymiarach 8x13 m.
    Podsypka piaskowa, chudziak 10 cm, 20 cm XPSa, 30 cm płyty.
    Brak wylewek, brak ocieplonego dachu. Tylko tynki i ocieplone ściany.

    Sprawdziłem dziś co pokazują czujniki temp, umieszczone pod chudziakiem.
    Czujniki rozmieszczone w narożach (odległość od krawędzi ścian 50 cm) i jeden na środku domu.
    W trzech narożach 5C w jednym 4C. Na środku 8,5C. Temperatura w domu 1,5C

  17. #16237

    Domyślnie

    Czyli na jakiej głębokości są czujniki?

  18. #16238

    Domyślnie

    Ok 45 cm poniżej gruntu dookoła. tam gdzie wyszyło 4C czujnik ok 35-40 cm poniżej gruntu.
    Działka jeszcze nie ogarnięta, docelowo czujniki wyjdą na głębokości ok 60 cm

  19. #16239

    Domyślnie

    Sprawa jest dosyć nietypowa. Podłogówka w płycie fundamentowej. W części salon- kuchnia wysokość 6,5m rozstaw rurek 5cm. W pozostałej części budynku wysokość standardowa rozstaw co 10 cm. Poza tym, rozdzielacz boje się umieścić w garażu, bo osłabia brzeg płyty, dałem go w centralnej części budynku. Garaż na płycie oddzielony, niżej jakieś 30cm.
    Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 07-02-2021 o 18:51 Powód: uzupełnienie

  20. #16240

    Domyślnie

    Wiem, że temat izolacji płyty przed wodą był już poruszany nie raz, ale co sądzicie o takim rozwiązaniu i czy ktoś z Was robił podobnie?
    Pod płytą 15XPS ułożonego na chudziaku 10cm - chciałbym na chudziaku zgrzać papę a następnie zabezpieczyć boki płyty papą w jednym kawałku od razu przed murowaniem ścian - jak poniżej na screenie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	papa - plyta fundamentowa.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	453038

Strona 812 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony