dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 594 z 893
Pokaż wyniki od 11.861 do 11.880 z 17843
  1. #11861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Odpowiedzi daj , cieniasie!
    Twoje akceptacje to ja mam w....
    (domyśl sie!)



    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #11862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Co jesteś taki w gorącej wodzie kąpany?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #11863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Moze sie czepiam?
    Moze to zwykłe "gówno bezstopniowe?"
    To...
    CO on tu między ludźmi robi?
    KTO go tu wpuscił?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #11864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    CZEMu tu sie pęta?
    No... literówek pilnuje...

    Hujowe to forum, skoro takich bezstopniowych cieniasów do pilnowania literowek trzymają...

    A temat tak fajnie się rozwijał...
    O tym, gdzie kto stał i gdzie było ZOMO.
    Moze by sie ktos czegos dowiedzial...
    A tu - nic!
    No, trudno...

    Adam M
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #11865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    NIE! NIE! NIE!

    Jestem z nie dostarczaniem in pacjentów!


    Długo zyje...
    KIEDYŚ czasem się gdzież czytało, ze... ktos tam gdzies miał RAKA!
    TERAZ są podobno ONKOLOGICZNE WYDZIAŁY DZECIĘCE!!!!!!
    Dla mnie - szok...

    CZEMU?!!!
    Jak byłem gówniarz to CZYTAŁO SIĘ, że gdzieś tam DALEKO ZDARZYŁO SIĘ, ze jakis dzieciak miał RAKA.
    Smutne...
    Godne chwili zadumy... współczucia...
    Teraz to juz CODZIENNOŚĆ!

    ....

    Pisze tu "kupa gówna" co zycia nie widziała...
    Ale ma JEDYNĄ SŁUSZNĄ RACJĘ....
    Zobaczył bym ich w sytuacjach z jakimi JA musiałm sie mierzyć...
    Wtedy - SZACUN albo....
    Wole nie pisac, ale BEZ skrupułów bym...

    Takie niedomówienie...

    Adam M.
    Jak już sobie pofolgowałeś to może przemyśl początek swojej wypowiedzi.
    Co chcesz powiedzieć przez swoją wypowiedź o dzieciach chorych na raka?

    O "kupie gówna" już nie wspomnę bo szkoda czasu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #11866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryni Zobacz post
    Dla tych co nie rozumieją lekarz powinien mieć zapłacone dopiero za wyleczenie chorego.
    I następuje upadek onkologii, urazówki i innych specjalności, gdzie wielu pacjentów umiera.
    Nie ma też kto leczyć problemów z ciśnieniem, nerkami, cukrzycy i innych chorób przewlekłych bo tam chorego się najczęściej nie da wyleczyć - poprawia się tylko długość i komfort jego życia.
    Zostają położnicy... A sorry, oni też nie dostaną kasy, bo nie wyleczą choroby, bo jej nie ma
    Więc zostają... No kto zostaje? Lekarz pierwszego kontaktu, co wystawi zwolnienie, zaleci leżenie w łóżku i gorącą herbatkę? Skierowania do specjalisty nie wystawi, bo nie będzie chętnych do pracy w tych specjalnościach.

  7. #11867
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No właśnie rzuciłeś go nie mając wiedzy i nie korzystając z wyobraźni.

    Jak sobie wyobrażasz wypadek komunikacyjny - pięciu poszkodowanych , SOR i lekarza, który przyjmuje na OIOM trzy osoby, bo daje im 70-80% szans na przeżycie (za co mu zapłacą), a odmawia dwójce, bo mogliby (całkowicie nierentownie) leżeć tygodniami pod respi, czy ecmo i w końcu umrzeć nie dając nadziei na wypłatę dla osób opiekujących się nimi ?

    Który lekarz podjąłby sie operacji serca, pacjenta który bez niej nie przeżyłby kwartału, jeśli miałby świadomość, że szanse powodzenie to 50/50 ?
    Hazardzista ?

    Jednak leczenie ludzi to trochę bardziej skomplikowana sprawa, niż poskładanie do kupy pompy ciepła u klienta....

    No i trafiłeś w sedno problemu... lekarzem zostaje się, bo chce się ludziom pomagać. Teraz jednak bardziej się chce zarabiać.
    Nie jest wina lekarzy i tego, że są ludzmi i robią błędy.
    Problemem jest system. Całkowicie bez sensowny. Teraz lekarze kombinują aby mieć jak najwięcej. Chapać kasę ile wleźie.
    Znam lekarzy 70++ co wciąż aktywnie pracują (tzn. oni tak myślą) ich praca wygląda tragicznie.
    I robią po 2 etaty. Dla tego, żeby żyć godnie?
    Żałosna teza co niektórych.
    Oni po prostu chcą więcej kasy. Lub po prostu nudzi im się w domu, bo ich praca nie uwzględnia KONSEKWENCJI popełnionych błędów. To ich nie dotyczy nawet jak niechcący zakończą czyjś żywot.

    Problem z tym, że jak odejdą - będą braki w kadrze jeszcze większe niż mamy. A braki mamy, nie dlatego że mało jest lekarze. Oni sobie wyjechali za kasą ot. co.
    Jak to rozwiązać? Płacić więcej.
    Ale nie na fundusz zdrowia. Bo system potęguje patologie i przekręty. Szpitale korzystają bo mogą. Pacjent wypisany, łóżko zajęte na papierze. Sprzęt wykorzystywany do zabiegów prywatnych. Każdy to wie... po co więcej przykładów.
    Nie jestem geniuszem, żeby napisać na forum rozwiązanie. Takie skuteczne. Ale potrzebujemy rewolucji w zarządzaniu medycyną.
    Może zamiast składek na NFZ składki na szpitale prywatne? Każdy wybierze swoją placówkę i będzie się u nich leczył. Podczas wypadku jakieś umowy między placówkami. Im też by na tym zależało aby mieć najszerszy zakres i lepsze usługi, bo BYŁA by KONKURENCJA. według mnie - tego brakuje naszej służbie zdrowia.

  8. #11868

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Długo zyje...
    KIEDYŚ czasem się gdzież czytało, ze... ktos tam gdzies miał RAKA!
    TERAZ są podobno ONKOLOGICZNE WYDZIAŁY DZECIĘCE!!!!!!
    Dla mnie - szok...
    Tzn. żądasz objaśnienia jak działa(ł?) obieg informacji? No dobrze, niech będzie. Dawno dawno temu, jak jeszcze nie było internetu (a tym bardziej soszial mediów ), o różnych rzeczach - w tym o katastrofach, śmierci i ich powodów - dowiadywaliśmy się albo z pierwszej ręki (co siłą rzeczy bardzo mocno ograniczało jakże popularne teraz "zasięgi", jak i jak to bywa przy zabawie w głuchy telefon, wypaczało informacje) albo z mediów (tutaj jeszcze nekrologi, ale tam zazwyczaj nikt nie pisał konkretnie jak zmarł chory - w najlepszym wypadku było "po długiej chorobie"). Media, to była bardzo specyficzna rzecz - oprócz RWE - przekazywały z racji cenzury bardzo przefiltrowane informacje, częstokroć bardzo zmanipulowane. Przy czym filtracja również oznaczała całkowite wyciszenie informacji. Reasumując: to, że czegoś nie wiedziałeś, nie oznaczało, ze to nie istnieje.

    I teraz wchodzi internet, cały na biało. Tak na serio można mówić o sensownym dostępie do internetu w okolicach 1996 r, jak Telekomunikacja Polska udostępniła swój słynny numer. To były początki portali, więc jeszcze z tym dostępem do informacji nie było tak prosto, ale dopiero wtedy można było samemu dotrzeć do prawdy (bądź kłamstw). A potem poznaliśmy "sosziale" i hulaj dusza, piekła nie ma. Przy okazji rozkwitła era fake newsów, ale to insza inszość. Tak czy owak, jak zmarła osoba z bloku obok, to dobrze było, jak się wiedziało, że zmarła. Teraz, widzę że ktoś walczy z chorobą i wygrywa lub przegrywa 300 km ode mnie - mam codzienne raportowanie. Jak to porównać do tego "KIEDYŚ"?

    Żyjemy w środowisku jakie mamy. Siłą rzeczy jest zanieczyszczone. Jasne, kiedyś było zdrowsze środowisko, ale jakimś cudem średnia długość życia urosła. Paradoks?

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak byłem gówniarz to CZYTAŁO SIĘ, że gdzieś tam DALEKO ZDARZYŁO SIĘ, ze jakis dzieciak miał RAKA.
    Smutne...
    Godne chwili zadumy... współczucia...
    Teraz to juz CODZIENNOŚĆ!
    Niemalże nieograniczony dostęp do informacji. Mówi Ci to coś?

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Lema czytałes?
    DOBRZE uczył o tym problemie...
    Spotykasz 100 000 dzieci horych na RAKA - CO ROBISZ?
    KOGO ratujesz?!

    A teraz o realiach !
    GÓWNO WIESZ o tym CO NALEZY robic w sytuacjach TRUDNYCH.
    (Mnie, KURWA, uczyli o tym...)
    DEZIELIMY ich na ZIELONYCH, ŻÓŁTYCH i CZERWONYCH.
    Jak WRÓG jest blisko - OLEWAMY czerwonych!!!
    (Tych co ich leczenie musi TRWAĆ)
    Mają ZDECHNĄC! Szybko, bezgłosnie i nie przeszkadzać
    ZIELONYCH zaopatrujemy, aby SAMI sobie radzili a ŻÓŁTYCH wywozimy, bo sami nie mogą a DA SIE ich zawrócic do WALKI!
    Nie do końca rozumiem. Piszesz, że jak ktoś jest ciężko chory, to krzyżyk mu na drogę (w sensie - niech zdycha?). Czy Ty się dobrze czujesz? Nie jesteśmy na wojnie! Nie wiem z kim walczysz, za co i po co, ale zatrzymaj się, ochłoń. Nie jesteśmy w stanie wojny. Chorym pomagamy na ile możemy, a nie zostawiamy na śmierć.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Na jaki SOR se zajdź w czasie dyżuru...
    Łebek otworzy sie na coś, czego nie wiedział!
    Byłem parę razy. W tym z siostrą zwijającą się z bólu z otwartym złamaniem ręki, czekaliśmy prawie 6 h na pomoc, by były pilniejsze przypadki.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Pisze tu "kupa gówna" co zycia nie widziała...
    Ale ma JEDYNĄ SŁUSZNĄ RACJĘ....
    Chyba powinieneś przystopować. Nic, kompletnie nic nie daje Ci prawa do obrażania. Nikt (w tym ja) nie pisał, że ma jedyną słuszną rację. Ty natomiast sprawiasz wrażenie, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, obrażasz innych i uzurpujesz sobie prawo do nieomylności.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Zobaczył bym ich w sytuacjach z jakimi JA musiałm sie mierzyć...
    Wtedy - SZACUN albo....
    Wole nie pisac, ale BEZ skrupułów bym...

    Takie niedomówienie...
    Nawet nie próbuję zrozumieć, co Ci po głowie chodzi.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Oni po prostu chcą więcej kasy.
    A kto nie chce? Zaczepimy 10 osób na spacerze i gwarantuję Ci, że 9/10 odpowie, że chce więcej kasy. Ale jak się dowiedzą, że sąsiad ma więcej kasy, to zazdrość zżera. Hipokryzja.


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Lub po prostu nudzi im się w domu, bo ich praca nie uwzględnia KONSEKWENCJI popełnionych błędów. To ich nie dotyczy nawet jak niechcący zakończą czyjś żywot.
    Taaaaa, znam kilka takich przypadków. Najlepszy medialny - ojciec Ziobry. Już od dawna wiadomo jak było, a nadal z prokuratorem się boksuje. Totalny brak konsekwencji, oczywiście


    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Nie jestem geniuszem, żeby napisać na forum rozwiązanie. Takie skuteczne. Ale potrzebujemy rewolucji w zarządzaniu medycyną. Może zamiast składek na NFZ składki na szpitale prywatne? Każdy wybierze swoją placówkę i będzie się u nich leczył. Podczas wypadku jakieś umowy między placówkami. Im też by na tym zależało aby mieć najszerszy zakres i lepsze usługi, bo BYŁA by KONKURENCJA. według mnie - tego brakuje naszej służbie zdrowia.
    Fakt, geniuszem nie jesteś. Co z ludźmi, których na to nie stać? Zarówno w wieku produkcyjnym, jak i emerytami? Rozumiem, że to co proponuje adam_mk - zostawić samemu sobie na polu walki? To żart, totalny brak empatii czy może wyrachowanie?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  9. #11869

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Sugerujesz, że medycy całego świata celowo podłączają aby w ten sposób uśmiercić pacjentów?
    Niczego nie sugeruje podaje FAKTY

  10. #11870

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I następuje upadek onkologii, urazówki i innych specjalności, gdzie wielu pacjentów umiera.
    Nie ma też kto leczyć problemów z ciśnieniem, nerkami, cukrzycy i innych chorób przewlekłych bo tam chorego się najczęściej nie da wyleczyć - poprawia się tylko długość i komfort jego życia.
    Zostają położnicy... A sorry, oni też nie dostaną kasy, bo nie wyleczą choroby, bo jej nie ma
    Więc zostają... No kto zostaje? Lekarz pierwszego kontaktu, co wystawi zwolnienie, zaleci leżenie w łóżku i gorącą herbatkę? Skierowania do specjalisty nie wystawi, bo nie będzie chętnych do pracy w tych specjalnościach.
    ? Spróbuj zostać w Polsce takim fachowcem, droga przez znajomości jedynie

  11. #11871

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    ?? Co to ma do ułomnych antyszczepów?

    Za pieniądze mogę być anyszczepem bo raczej niema tak debilnych ludzi aby robić to za darmo
    I tak trzymaj, idź w zaparte jak do drzwi załomocą odpowiednie organy

  12. #11872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    "Nie do końca rozumiem. Piszesz, że jak ktoś jest ciężko chory, to krzyżyk mu na drogę (w sensie - niech zdycha?). Czy Ty się dobrze czujesz? Nie jesteśmy na wojnie! Nie wiem z kim walczysz, za co i po co, ale zatrzymaj się, ochłoń. Nie jesteśmy w stanie wojny. Chorym pomagamy na ile możemy, a nie zostawiamy na śmierć."

    Dobrze zrozumiałes!
    Tego, że na wojnie jesteśmy jednak nie zauważasz...
    Jak pomagamy chorym to pokazują statystyki zgonów.
    Przyjrzyj się zgonom nadmiarowym.
    System, jaki stworzono, wypowiedział wojnę narodowi.
    Oczywiście, dla kasy i władzy.
    Godzimy się na to (co mnie dziwi) jak ta gotowana zaba.
    Wychodowano większość ludzi tak, że bez jakiegoś pana, który im pozwoli lub nakaże, zakaże czy wskaze - żyć nie potrafią.
    Wpisy w tym wątku sobie przeczytaj uważniej.

    "Chyba powinieneś przystopować. Nic, kompletnie nic nie daje Ci prawa do obrażania. Nikt (w tym ja) nie pisał, że ma jedyną słuszną rację. Ty natomiast sprawiasz wrażenie, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, obrażasz innych i uzurpujesz sobie prawo do nieomylności. "

    Czemu wziąłes to do siebie?
    Poczuwasz się do tego, ze nikt nigdy i żadnym argumentem nie przekona Cię, ze białe jest białe?
    A są tu osoby o takich przekonaniach...
    Argumenty o zmianie obiegu informacji uznaję!
    Jest inaczej niż było.
    Jest też "ale"
    W mojej młodości w zadnej szkole nie spotkałem się z tym, aby mi jaki kolega/kolezanka na raku umarł.
    Teraz, w małej wsi, dowiaduję się z plotek, ze ten czy tamten się leczy, czy że mu coś "wykryto"
    Oddziały onkologii dziecięcej to dość "świeży wynalazek".

    "Żyjemy w środowisku jakie mamy. Siłą rzeczy jest zanieczyszczone. Jasne, kiedyś było zdrowsze środowisko, ale jakimś cudem średnia długość życia urosła. Paradoks?"

    No, paradoks.
    Moze dlatego, ze są kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyka...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #11873

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post

    No, paradoks.
    Moze dlatego, ze są kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyka...

    Adam M.
    Niekoniecznie. Statystyka już tez widzi

    https://www.medonet.pl/narodowy-test...,34083182.html

  14. #11874

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Nie do końca rozumiem. Piszesz, że jak ktoś jest ciężko chory, to krzyżyk mu na drogę (w sensie - niech zdycha?). Czy Ty się dobrze czujesz? Nie jesteśmy na wojnie! Nie wiem z kim walczysz, za co i po co, ale zatrzymaj się, ochłoń. Nie jesteśmy w stanie wojny. Chorym pomagamy na ile możemy, a nie zostawiamy na śmierć." Dobrze zrozumiałes! Tego, że na wojnie jesteśmy jednak nie zauważasz... Jak pomagamy chorym to pokazują statystyki zgonów. Przyjrzyj się zgonom nadmiarowym. System, jaki stworzono, wypowiedział wojnę narodowi. Oczywiście, dla kasy i władzy. Godzimy się na to (co mnie dziwi) jak ta gotowana zaba. Wychodowano większość ludzi tak, że bez jakiegoś pana, który im pozwoli lub nakaże, zakaże czy wskaze - żyć nie potrafią. Wpisy w tym wątku sobie przeczytaj uważniej.
    Ni cholery nie zgadzam się z Tobą. Swoich bliskich nie zostawię na śmierć, Ty rób jak uważasz.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Chyba powinieneś przystopować. Nic, kompletnie nic nie daje Ci prawa do obrażania. Nikt (w tym ja) nie pisał, że ma jedyną słuszną rację. Ty natomiast sprawiasz wrażenie, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, obrażasz innych i uzurpujesz sobie prawo do nieomylności. " Czemu wziąłes to do siebie?
    Piszesz pod moim postem, a zatem również do mnie. Tak jak pisałem - nic Ci nie daje prawa do obrażania.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Poczuwasz się do tego, ze nikt nigdy i żadnym argumentem nie przekona Cię, ze białe jest białe? A są tu osoby o takich przekonaniach... Argumenty o zmianie obiegu informacji uznaję! Jest inaczej niż było. Jest też "ale" W mojej młodości w zadnej szkole nie spotkałem się z tym, aby mi jaki kolega/kolezanka na raku umarł. Teraz, w małej wsi, dowiaduję się z plotek, ze ten czy tamten się leczy, czy że mu coś "wykryto" Oddziały onkologii dziecięcej to dość "świeży wynalazek". "Żyjemy w środowisku jakie mamy. Siłą rzeczy jest zanieczyszczone. Jasne, kiedyś było zdrowsze środowisko, ale jakimś cudem średnia długość życia urosła. Paradoks?" No, paradoks. Moze dlatego, ze są kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyka...
    Ostatnie zdanie (czasami) prawdziwe. Jednak fakty są takie, że średnia długość życia wzrasta. Mimo globalnego wzrostu zanieczyszczenia.

    Co do nauki - problem jest ogólnie taki, że przeciętny człowiek jest w stanie coraz mniej ogarnąć postęp technologiczny. 100 lat temu prościej było stworzyć/naprawić większość rzeczy. Raptem 50 lat temu nie było też tomografu, MRI czy USG (no dobra, USG powstało nieco wcześniej). Czyli mogłeś chorować, ale nie było możliwości diagnostycznych, więc o tym nie wiedziałeś. Czyli znowu dostęp do informacji. Kiedy w Polsce zainstalowaliśmy pierwsze MRI/tomograf? A kiedy mieliśmy ich na tyle dużo, że można było zacząć mówić o powszechnym do nich dostępie? Czyli wracamy do tego, że jeśli czegoś nie wiesz, nie znaczy, że to nie istnieje. Kiedy byłeś w szkole, dostęp do informacji był praktycznie żaden. Rak to nie UFO/Yeti. W odróżnieniu od UFO i Yeti, był z nami od zawsze, tylko albo wcześniej umieraliśmy z innych przyczyn albo zwyczajnie myliliśmy jego objawy z czym innym.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #11875

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Rak to nie UFO/Yeti. W odróżnieniu od UFO i Yeti, był z nami od zawsze, tylko albo wcześniej umieraliśmy z innych przyczyn albo zwyczajnie myliliśmy jego objawy z czym innym.
    Zgadzam się w pełni. Ja akurat miałem styczność z takimi przypadkami, one były...tylko nie było tak wszechobecnego dzisiaj ekshibicjonizmu emocjonalnego.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #11876
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Akceptuję. Może być KANONIER

    Czyli najprawdopodobniej "zetka" w WOPLot ( być może Koszalin albo Skwierzyna). Bażantów świeżaków raczej nie wypuszczali wówczas do pilnowania ulic.
    No... chyba , że byli już w PZPR albo na warcie w patrolu i oczekiwali przydziału na ogniomistrza.
    Studia więc (ewentualnie) zaoczne, według wcześniejszych przechwałek z innych wątków na AGH. Nie było tam niestety wówczas ani "fizyki akademickiej" , ani akademii fizycznej.
    Jednym słowem internetowy "konfabulant" przed siedemdziesiątką.

  17. #11877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryni Zobacz post
    Myśli, że gdyby leczenie regulował wolny runek, a nie ustawy, lekarz czekał by na pacjenta na SOR-ze, nie sadze. Raczej siedział by w karetce obok kierowcy i czekał na zlecenie.

    Odebrałby zlecenie, podjechał, zbadał i powiedział "marne szanse, tego nie bierzemy bo nam za niego nie zapłacą"

    W sumie nawet nie wiem, czy by jechał, bo kto zapłaci za paliwo ?

  18. #11878
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Jednym słowem internetowy "konfabulant" przed siedemdziesiątką.
    Moja koleżanka ma na to określenie "erotoman-gawędziarz"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #11879
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    NIE! NIE! NIE!

    Jestem z nie dostarczaniem in pacjentów!


    Długo zyje...
    KIEDYŚ czasem się gdzież czytało, ze... ktos tam gdzies miał RAKA!
    TERAZ są podobno ONKOLOGICZNE WYDZIAŁY DZECIĘCE!!!!!!
    Dla mnie - szok...

    CZEMU?!!!
    Jak byłem gówniarz to CZYTAŁO SIĘ, że gdzieś tam DALEKO ZDARZYŁO SIĘ, ze jakis dzieciak miał RAKA.
    Smutne...
    Godne chwili zadumy... współczucia...
    Teraz to juz CODZIENNOŚĆ!
    To zapewniam Cię, że mało widziałeś....
    Żona pracuje na gliwickiej Onkologii prawie 30 lat i dzieciaki, 4-12 lat chorujące na raka to od początku jej kariery tam to nie jest wyjątek a smutna rzeczywistość i codzienność od lat.

    Także mniej czytaj lub czytaj rzeczy przyziemne...A nie o płaskiej ziemii czy czipach w szczepionkach...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 27-09-2021 o 12:37

  20. #11880

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I następuje upadek onkologii, urazówki i innych specjalności, gdzie wielu pacjentów umiera.
    Nie ma też kto leczyć problemów z ciśnieniem, nerkami, cukrzycy i innych chorób przewlekłych bo tam chorego się najczęściej nie da wyleczyć - poprawia się tylko długość i komfort jego życia.
    Zostają położnicy... A sorry, oni też nie dostaną kasy, bo nie wyleczą choroby, bo jej nie ma
    Więc zostają... No kto zostaje? Lekarz pierwszego kontaktu, co wystawi zwolnienie, zaleci leżenie w łóżku i gorącą herbatkę? Skierowania do specjalisty nie wystawi, bo nie będzie chętnych do pracy w tych specjalnościach.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Odebrałby zlecenie, podjechał, zbadał i powiedział "marne szanse, tego nie bierzemy bo nam za niego nie zapłacą"

    W sumie nawet nie wiem, czy by jechał, bo kto zapłaci za paliwo ?
    Najgorzej, jak się mierzy wszystkich swoją miarą, a prawda jest taka, że jesteśmy bardzo rożni. Niektórzy robią coś z pasją i nie koniecznie interesuje ich czy dużo zarobią, inni nie wyjdą z domu jeśli nie będą mieli pewności, że coś zarobią. Jeszcze inni filozofują, a kolejni głównie krytykują. Więc zawsze znajdzie się ktoś kto podejmie nawet najtrudniejsze wyzwanie. Po prostu wystarczy stworzyć proste zasady, a resztę zostawić ludziom, a sami znajdą rozwiązania i ustalą zasady.

Strona 594 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony