dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 687 z 755
Pokaż wyniki od 13.721 do 13.740 z 15099
  1. #13721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil w_wa Zobacz post
    Dzień dobry
    Jestem tutaj ponieważ chciałem uzyskać odpowiedź.
    Właśnie będę wprowadzać się do nowego domu i będę potrzebować zmiękczacz wody.
    Hydraulik który robi mi instalację zaproponował mi urządzenie 30 litrowe z głowicą BNT.

    Chciałem się zapytać czy, aż tak duży zmiękczacz jest mi potrzebny. I czy ta głowica BNT jest godna polecenia.
    Zaznaczam że mój budżet na zmiękczacz to około 1500-2000 zł.
    Hej, podaj proszę jakie masz zużycie wody i jaka jest twoja twardość wody. Jeśli jest to wodociąg to tyle na początek wystarczy.
    Na tej podstawię obliczę i potwierdzę czy w twoim przypadku 30 stka jest adekwatna czy może spokojnie wyrobisz się zmniejszą butlą.
    Budżet 1500-2000 to będzie raczej średni zmiękczacz. Aczkolwiek zawór BNT jest dość prosty, trwały i niezawodny i co najważniejsze łatwy w konfigurowaniu. Moje doświadczenie z tą głowicą jest bardzo pozytywne. Natomiast dokładając niewiele więcej możesz naprawdę kupić fajny i porządny sprzęt na markowej głowicy i z markowym złożem.

    Pozdrawiam

  2. #13722
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil w_wa

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Hej, podaj proszę jakie masz zużycie wody i jaka jest twoja twardość wody. Jeśli jest to wodociąg to tyle na początek wystarczy.
    Na tej podstawię obliczę i potwierdzę czy w twoim przypadku 30 stka jest adekwatna czy może spokojnie wyrobisz się zmniejszą butlą.
    Budżet 1500-2000 to będzie raczej średni zmiękczacz. Aczkolwiek zawór BNT jest dość prosty, trwały i niezawodny i co najważniejsze łatwy w konfigurowaniu. Moje doświadczenie z tą głowicą jest bardzo pozytywne. Natomiast dokładając niewiele więcej możesz naprawdę kupić fajny i porządny sprzęt na markowej głowicy i z markowym złożem.

    Pozdrawiam
    Louis dziękuje Ci bardzo za informację.
    A więc tak, budżet który napisałem to budżet który chciałem przeznaczyć na zakup, zmiękczacza, co nie oznacza że nie mogę go zwiększyć. Ja porostu się na tym nie znam i bazuje na chwilę obecną na opinii tylko swojego hydraulika.
    Wskaż mi proszę ewentualnie na jakie marki urządzeń lub komponenty mam zwrócić uwagę, godne polecenia. Jeśli miał bym dopłacić np. 500 - 1000 zł, ale urządzenie by chodziło bezawaryjne przez długi czas to ja chyba nawet tak wolę.

    Co do zużycia wody to nie wiem, bo jeszcze tam nie mieszkam ale będą mieszkać 3 osoby (2 dorosłe + dziecko) i oczywiście ogród. Twardość wody to około 270 mg/l.
    Dziękuje

  3. #13723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil w_wa Zobacz post
    Louis dziękuje Ci bardzo za informację.
    A więc tak, budżet który napisałem to budżet który chciałem przeznaczyć na zakup, zmiękczacza, co nie oznacza że nie mogę go zwiększyć. Ja porostu się na tym nie znam i bazuje na chwilę obecną na opinii tylko swojego hydraulika.
    Wskaż mi proszę ewentualnie na jakie marki urządzeń lub komponenty mam zwrócić uwagę, godne polecenia. Jeśli miał bym dopłacić np. 500 - 1000 zł, ale urządzenie by chodziło bezawaryjne przez długi czas to ja chyba nawet tak wolę.

    Co do zużycia wody to nie wiem, bo jeszcze tam nie mieszkam ale będą mieszkać 3 osoby (2 dorosłe + dziecko) i oczywiście ogród. Twardość wody to około 270 mg/l.
    Dziękuje
    Kamil
    Uwzględniając twoją twardość wody 270 mg (woda średnio twarda) i szacowane zużycie przy trzech osobach 10 m3/miesiąc spokojnie wystarczy zmiekczacz z butlą 20 litrów. Regenerację będziesz mieć co około 3,5 m3 więc w twoim przypadku 2,5 miesięcznie.

    Co do urządzeń to godne polecenia są amerykańskie głowice LOGIX lub te instalowane w systemach SUPREME SOFT., żywica marki LEWATIT, PUROLITE
    butle np. marki STRUCTURAL lub BWG.
    Poszukaj po sklepach internetowych lub allegro , jestem pewny że wiele tych produktów znajdziesz w cenach, które nie przekraczają twojego budżetu.

    Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem.

  4. #13724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil w_wa Zobacz post
    Dzień dobry
    Jestem tutaj ponieważ chciałem uzyskać odpowiedź.
    Właśnie będę wprowadzać się do nowego domu i będę potrzebować zmiękczacz wody.
    Hydraulik który robi mi instalację zaproponował mi urządzenie 30 litrowe z głowicą BNT.

    Chciałem się zapytać czy, aż tak duży zmiękczacz jest mi potrzebny. I czy ta głowica BNT jest godna polecenia.
    Zaznaczam że mój budżet na zmiękczacz to około 1500-2000 zł.
    Zgadzam się z Louis_muniek , lepiej dołożyć przy takim wydatku- tak na serrio niewielką kwotę, bo to nie zakup na 2 tygodnie, czy 2 miesiące tylko na LATA i mieć za umówmy się niewielką dopłatę, porządny sprzęt, który jest wydajniejszy, oszczędniejszy no i powiedzmy szczerze nie psuje się z powodu tego, że pracuje- bo do tego został on stworzony. Przy odrobinę droższych rozwiązaniach jak wymienione przez Was supreme softy, ostatecznie zużycie wody na regeneracje i soli jest ekonomiczniejsze, a o to przecież chodzi.
    Ostatnio edytowane przez exKex_6 ; 18-01-2022 o 08:50

  5. #13725
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil w_wa

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Kamil
    Uwzględniając twoją twardość wody 270 mg (woda średnio twarda) i szacowane zużycie przy trzech osobach 10 m3/miesiąc spokojnie wystarczy zmiekczacz z butlą 20 litrów. Regenerację będziesz mieć co około 3,5 m3 więc w twoim przypadku 2,5 miesięcznie.

    Co do urządzeń to godne polecenia są amerykańskie głowice LOGIX lub te instalowane w systemach SUPREME SOFT., żywica marki LEWATIT, PUROLITE
    butle np. marki STRUCTURAL lub BWG.
    Poszukaj po sklepach internetowych lub allegro , jestem pewny że wiele tych produktów znajdziesz w cenach, które nie przekraczają twojego budżetu.

    Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem.
    Dziękuje za informację.
    Faktycznie poszukałem na allegro i ceny zmiękczaczy o których pisałeś zaczynają się w przedziale 2200 - 3200 około, więc są to systemy w moim zasięgu.
    I teraz mam pytanie bo na allegro widziałem również zmiękczacz Supreme Logiq, jest on w wersji 35 litrowej z dobrą żywicą, niemieckiej produkcji.
    mam pytanie czy może zamiast 20 litrowego wziąć ten większy aby robił rzadziej regenerację i czym różnią się na przykład głowice logix 255/760 i logix logiq 269 i supreme soft. Wiem że na pewno kupię któryś z tych zmiękczaczy tylko nie umiem sobie zinterpretować tych wszystkich informacji i fajnie by było jak byś mi pokrótce objaśnił który z nich jest najlepszy. Z góry dziękuje

  6. #13726

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Kamil
    Uwzględniając twoją twardość wody 270 mg (woda średnio twarda) i szacowane zużycie przy trzech osobach 10 m3/miesiąc spokojnie wystarczy zmiekczacz z butlą 20 litrów. Regenerację będziesz mieć co około 3,5 m3 więc w twoim przypadku 2,5 miesięcznie.

    Co do urządzeń to godne polecenia są amerykańskie głowice LOGIX lub te instalowane w systemach SUPREME SOFT., żywica marki LEWATIT, PUROLITE
    butle np. marki STRUCTURAL lub BWG.
    Poszukaj po sklepach internetowych lub allegro , jestem pewny że wiele tych produktów znajdziesz w cenach, które nie przekraczają twojego budżetu.

    Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem.
    Generalnie każdy z tych systemów będzie porządny i dobry.

    1. W twoim przypadku nie ma konieczności i sensu zakładać urządzenia z butlą 35 litrów skoro 20 spokojnie sobie poradzi z twoją twardością, która nie jest duża.

    2. logix 255/760 i 269 różnią się systemem regeneracji, ten pierwszy działa w systemie DOWN-FLOW, logiq 269 ma już ten "nowocześniejszy tryb" UP-FLOW" ma również funkcję suchego zbiornika , regenerację proporcjonalną i system DFLR, czyli deflektor przy dolnym koszu, oczywiście jedna i druga głowica jest produkcji amerykańskiej, Pentair.

    Co do systemów SUPREME-SOFT są również bardzo dobre, posiadają 5 cyklowe głowice. Regeneracja w trybie w UP-FLOW, posiadają funkcję suchego zbiornika , jako że jest to pentair to oczywiste, że posiadają butlę Structural, system DFLR i regeneracją proporcjonalną.

    jako że ty potrzebujesz urządzenia z butlą 20 litrów, to najlepszym wyborem będzie zmiękczacz z głowicą logix 255/760 albo 20 litrowy supreme.

  7. #13727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil w_wa Zobacz post
    Dzień dobry
    Jestem tutaj ponieważ chciałem uzyskać odpowiedź.
    Właśnie będę wprowadzać się do nowego domu i będę potrzebować zmiękczacz wody.
    Hydraulik który robi mi instalację zaproponował mi urządzenie 30 litrowe z głowicą BNT.

    Chciałem się zapytać czy, aż tak duży zmiękczacz jest mi potrzebny. I czy ta głowica BNT jest godna polecenia.
    Zaznaczam że mój budżet na zmiękczacz to około 1500-2000 zł.
    Dokładnie tak jak pisze Louis_muniek nie jest potrzebne, aż 35 litrowe urządzenie, a wymienione zalety ( przy jednokrotnym większym wydatku) są opłacalne długofalowo, gdyż czy to Logiq 35 czy supreme soft 20 dzięki deflektorowi jak i regeneracji upflow we współpracy ze złożem monosferycznym pięknie wykorzystują cały potencjał tego złoża no i są EKONOMICZNIEJSZE = mniejsze zużycie NaCl i H20 na regeneracje !
    Reasumując przy Twoich parametrach wziołbym supreme soft 20.

  8. #13728
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil w_wa Zobacz post
    Louis dziękuje Ci bardzo za informację.
    A więc tak, budżet który napisałem to budżet który chciałem przeznaczyć na zakup, zmiękczacza, co nie oznacza że nie mogę go zwiększyć. Ja porostu się na tym nie znam i bazuje na chwilę obecną na opinii tylko swojego hydraulika.
    Wskaż mi proszę ewentualnie na jakie marki urządzeń lub komponenty mam zwrócić uwagę, godne polecenia. Jeśli miał bym dopłacić np. 500 - 1000 zł, ale urządzenie by chodziło bezawaryjne przez długi czas to ja chyba nawet tak wolę.

    Co do zużycia wody to nie wiem, bo jeszcze tam nie mieszkam ale będą mieszkać 3 osoby (2 dorosłe + dziecko) i oczywiście ogród. Twardość wody to około 270 mg/l.
    Dziękuje
    Rzuć okiem alternatywnie na dwa (ostatnio BARDZO) popularne u nas rozwiązania -> Ecoperla Toro 20 i Ecoperla Vita 25.

    Recenzje urządzeń znajdziesz na YouTube

    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #13729
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil w_wa

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Rzuć okiem alternatywnie na dwa (ostatnio BARDZO) popularne u nas rozwiązania -> Ecoperla Toro 20 i Ecoperla Vita 25.

    Recenzje urządzeń znajdziesz na YouTube

    Bardzo dziękuje KLARSAN.
    Oczywiście zapoznam się z ofertą, jednak już chyba na 100% jestem przekonany i wiem jaki zmiekczacz kupię. Jestem już po wstępnych rozmowach ze sklepem i mój wybór padł na system supreme z butla 20 litrów, tak jak doradzał mi Louis. Panowie w sklepie potwierdzili mi, że w moim przypadku również będzie butla 20 litrowa i że nie ma sensu abym kupował większą. Dla mnie to wszystko o czym piszecie jest dość trudne, ponieważ jest tyle tych informacji i szczegółów w których się poprostu się gubię. I to co dla was jest oczywiste, dla mnie już takie nie jest. .

    Generalnie to co wcześniej napisał Louis i to co powiedzieli mi w sklepie, a także zapoznając się z tym produktem, już wiem, że chce tego supreme. Dla mnie ważne jest że zostało mi wytłumaczone, że nie potrzebuje większego systemu, że jest to system porządny i na markowych podzespołach.

  10. #13730

    Domyślnie

    Witam
    mam prośbę o doradzenie w kwestii doboru SUW

    Mam już mętlik w głowie, na skrzynce kilka ofert. Ogólnie to mam już dość tego całego marketingowego bełkotu, ciągnięcia niektóych sprzedawców za język. Jednym słowem "ciekawy", nieznany mi wcześniej segment rynku Ale musze przez to przebrnąć niestety jak każdy..

    Wyniki analizy mojej wody:
    utlenialność 0.53 mg/l O2
    twardość 140 mg/l CaCO3
    Azotyny 0,066 mg/l
    Azotany <0,89 mg/l
    Jon amonowy/amoniak 0,18 mg/l
    chlorki 12 mg/l
    żelazo 490 μg/l
    mangan 190 μg/l

    Siarczany 40 mg/l
    barwa <5 mg/l Pt
    mętność 17 NTU
    Liczba progowa zapachu (TON) 1 (dla mnie śmierdzi podczas wlewania do wiadra - zgnile jaja (?), potem raczej nei śmierdzi)
    PH 7.5

    Mam studnie głębinową, wydajność zmierzona ok 70l/min, zapotrzebowanie wody dla max 4 osób (okresowo 3-4) jeszcze nie wiem, ale na pewno nie wiecej jak 8m3/mc
    Zbiornik przeponowy w studni. W studni i w domu nie mam miejsca na ocynkowany stojący. Mogę przenieść na wiosne/lato do domu większy przeponowy i powiesić pod sufitem - ale w moim wypadku pewnie niczego to nie zmieni, poza tym ,że pompa będzie miałą lżej. Oczyszczalnia ekologiczna, odprowadzenie popłuczyn docelowo do ogrodu latem, zimą do oczyszczalni.

    Ze wszystkich ofert wybrałęm coś na głowicy napowietrzającej
    1. Clack Impression katalox light
    2. Clack IA up flow na katalox light (produkt nazywa sie clack air 1054/1354)

    nr 1 z butlą 10/54, nr 2 z butlą 13/54. Genralnie nr 2 też mogę mieć z butlą 10/54.
    Różnica w cenie grubo ponad 1000zł na korzyść nr 2. Ciekawe skąd?

    Doczytałem (m. in w tym wątku) że płukanie przeciwprądowe niekoniecznie jest dobre do (cięzkich) złóż odżelaziających i głowic, raczej do zmiękczania wody?

    Moim celem jest odżelazienie i odmanganienie oraz likwidacja zapachu wody na tyle na ile będzie to możliwe. Nie chce wody zmiękczać. Rozumiem też, że do moich potrzeb butla 1354 to troche za dużo?

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

  11. #13731
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał metalowy Zobacz post
    Witam
    mam prośbę o doradzenie w kwestii doboru SUW

    Mam już mętlik w głowie, na skrzynce kilka ofert. Ogólnie to mam już dość tego całego marketingowego bełkotu, ciągnięcia niektóych sprzedawców za język. Jednym słowem "ciekawy", nieznany mi wcześniej segment rynku Ale musze przez to przebrnąć niestety jak każdy..

    Wyniki analizy mojej wody:
    utlenialność 0.53 mg/l O2
    twardość 140 mg/l CaCO3
    Azotyny 0,066 mg/l
    Azotany <0,89 mg/l
    Jon amonowy/amoniak 0,18 mg/l
    chlorki 12 mg/l
    żelazo 490 μg/l
    mangan 190 μg/l

    Siarczany 40 mg/l
    barwa <5 mg/l Pt
    mętność 17 NTU
    Liczba progowa zapachu (TON) 1 (dla mnie śmierdzi podczas wlewania do wiadra - zgnile jaja (?), potem raczej nei śmierdzi)
    PH 7.5

    Mam studnie głębinową, wydajność zmierzona ok 70l/min, zapotrzebowanie wody dla max 4 osób (okresowo 3-4) jeszcze nie wiem, ale na pewno nie wiecej jak 8m3/mc
    Zbiornik przeponowy w studni. W studni i w domu nie mam miejsca na ocynkowany stojący. Mogę przenieść na wiosne/lato do domu większy przeponowy i powiesić pod sufitem - ale w moim wypadku pewnie niczego to nie zmieni, poza tym ,że pompa będzie miałą lżej. Oczyszczalnia ekologiczna, odprowadzenie popłuczyn docelowo do ogrodu latem, zimą do oczyszczalni.

    Ze wszystkich ofert wybrałęm coś na głowicy napowietrzającej
    1. Clack Impression katalox light
    2. Clack IA up flow na katalox light (produkt nazywa sie clack air 1054/1354)

    nr 1 z butlą 10/54, nr 2 z butlą 13/54. Genralnie nr 2 też mogę mieć z butlą 10/54.
    Różnica w cenie grubo ponad 1000zł na korzyść nr 2. Ciekawe skąd?

    Doczytałem (m. in w tym wątku) że płukanie przeciwprądowe niekoniecznie jest dobre do (cięzkich) złóż odżelaziających i głowic, raczej do zmiękczania wody?

    Moim celem jest odżelazienie i odmanganienie oraz likwidacja zapachu wody na tyle na ile będzie to możliwe. Nie chce wody zmiękczać. Rozumiem też, że do moich potrzeb butla 1354 to troche za dużo?

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

    Witam,
    z podanych wyników i parametrów oraz zapotrzebowania, wychodzi że urządzenie na katalox ligt spokojnie da sobie radę. Na wydajność studni zastosuj pompę o wydajności nie mniejszej 3m3/h. Możesz zakupić urządzenie z głowicą Impression najlepiej na butli 12x52 lub 10x54. Na rynku jest kilka urządzeń z głowicą Clack Impression, różnych marek i w różnych cenach, warto poczytać uważnie żeby nie przepłacać

  12. #13732
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał metalowy Zobacz post
    Ze wszystkich ofert wybrałęm coś na głowicy napowietrzającej
    1. Clack Impression katalox light
    2. Clack IA up flow na katalox light (produkt nazywa sie clack air 1054/1354)

    nr 1 z butlą 10/54, nr 2 z butlą 13/54. Genralnie nr 2 też mogę mieć z butlą 10/54.
    Różnica w cenie grubo ponad 1000zł na korzyść nr 2. Ciekawe skąd?

    Doczytałem (m. in w tym wątku) że płukanie przeciwprądowe niekoniecznie jest dobre do (cięzkich) złóż odżelaziających i głowic, raczej do zmiękczania wody?

    Moim celem jest odżelazienie i odmanganienie oraz likwidacja zapachu wody na tyle na ile będzie to możliwe. Nie chce wody zmiękczać. Rozumiem też, że do moich potrzeb butla 1354 to troche za dużo?
    Wydaje mi się (na 99%) że głowica IA nie ma możliwości pracy z poduszką powietrzną, tak jak jest to w sterowniku Impression. Ten drugi ma specjalny etap w regeneracji, w czasie którego powoli wypuszcza powietrze ze zbiornika. Za tą jedną funkcję płaci się duużo więcej za głowicę. Stąd różnica w cenie. A głowica ze sterownikiem IA jest tańsza, bo to "zwykły" sterownik jak kilka innych (np. CK) i nie ma tej funkcji. Nie wiem jak ktoś sobie wyobraża taki układ na tej głowicy.
    Podobnie z nazwą "upflow" - to że w ustawieniach można wybrać taką funkcję to nie znaczy, że ten konkretny model będzie ją miał - wymaga to zmiany części w głowicy, a przy odżelaziaczu w ogóle nie ma to sensu. Tak więc wydaje mi się, że ten sklep możesz sobie darować - no chyba, że lubisz eksperymenty

    Co do parametrów wody to raczej mniejsza butla wystarczy. Weź tylko pod uwagę, że to napowietrzanie w głowicy będzie takie "symboliczne" i może nie usunąć Ci całego zapachu.

  13. #13733
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamila Wick

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Na wstępie napiszę, że poszukuję zmiękczacza wody i zapoznałam się z kilkoma postami powyżej.
    Mieszkam w Bydgoszczy i moja twardość wody to około 20 stopni niemieckich, takiej informacji udzielono mi w wodociągach.
    Zużywamy około 12 m3 (informcxje na rachunku mam 25 m3 za 2 miesiące).

    - w związku z tym mam kilka pytań:
    - czy powinnam wierzyć wodociągom, czy zrobić samemu test twardości wody ?
    - wiem że zmiękczacz bmt jest chiński, ale ktoś pisał że ma z nim dobre doświadczenia i w związku z tym czy jest sens dopłacać do tych zmiękczaczy o których pisaliście logiq, lub ten supreme
    - w ogóle czy u mnie tez można zastosować zmiękczacz 20 litrów tak czy może mam kupić większy.
    - ile takie zmiękczacze pracują i co się w nich psuje i czy trzeba je naprawiać a jak tak to co trzeba naprawiać i ile to kosztuje.

  14. #13734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila Wick Zobacz post
    Witam
    Na wstępie napiszę, że poszukuję zmiękczacza wody i zapoznałam się z kilkoma postami powyżej.
    Mieszkam w Bydgoszczy i moja twardość wody to około 20 stopni niemieckich, takiej informacji udzielono mi w wodociągach.
    Zużywamy około 12 m3 (informcxje na rachunku mam 25 m3 za 2 miesiące).

    - w związku z tym mam kilka pytań:
    - czy powinnam wierzyć wodociągom, czy zrobić samemu test twardości wody ?
    - wiem że zmiękczacz bmt jest chiński, ale ktoś pisał że ma z nim dobre doświadczenia i w związku z tym czy jest sens dopłacać do tych zmiękczaczy o których pisaliście logiq, lub ten supreme
    - w ogóle czy u mnie tez można zastosować zmiękczacz 20 litrów tak czy może mam kupić większy.
    - ile takie zmiękczacze pracują i co się w nich psuje i czy trzeba je naprawiać a jak tak to co trzeba naprawiać i ile to kosztuje.
    W Pani przypadku:

    1. nie powinna mieć Pani wątpliwości do tego co podają Pani wodociągi, jest to ujęcie miejski wobec powyższego badanie jest przeprowadzane kilka razy w roku i nie ma podstaw do tego aby im nie wierzyć. Oczywiście może Pani potwierdzić ten parametr dokupując kropelkowy tester twardości wody. Proszę wystrzegać się testerów lakmusowych, paski są niedokładne i jeśli ma Pani przystąpić do badania to właśnie wspomnianym przeze mnie testerem kropelkowym.

    2. Osobą, która pochlebnie wypowiadała się o głowicy BNT to byłem ja, ponieważ moje doświadczenia z tą głowicą są bardzo pozytywne. Mimo iż faktycznie głowica jest chińska to w moim przekonaniu jest absolutnie bezawaryjna i bardzo łatwa w konfigurowaniu.

    3. Co do zmiękczacz wody, to w Pani przypadku rekomendował bym zmiękczacz z butlą 25 litrów.

    4. Co do jakości urządzeń to musi Pani sama się zastanowić ponieważ, zmiękczacz na głowicy BNT nie jest złym zmiękczaczem, trzeba mieć tylko świadomość również, że taka głowica jest w szerokiej dystrybucji co oznacza że zmiękczacze montowane na tym podzespole mogą się różnić między sobą producentem butli i złożem. Tak więc może Pani trafić na zmiękczacz z głowicą BNT zasypany jakimś złożem niskiej jakości, ale może Pani również trafić na zmiękczacz zasypany markową żywicą dobrego producenta i tutaj moim zdaniem warto już wziąć pod uwagę taki zmiękczacz na takiej głowicuy.

    Zmiękczacze supreme lub supreme logiq to urządzenia jedne z lepszych na rynku, z markowymi żywicami, sprawdzonymi rozwiązaniami technicznymi, oszczędnymi. Będą oczywiście odpowiednio droższe ale oby dwa systemy produkowane są albo bazują na komponentach amerykańskiej firmy Pentair.

    5. Przyjmuje się że żywotność żywicy w zmiękczaczach określana jest na około 10 lat, aczkolwiek z mojego doświadczenia wynika że żywica potrafi pracować jeszcze dłużej nie wykazując oznak zużycia. Nie spotkałem się z usterkowością głowic BNT, LOGIX lub tych montowanych w supremie. Warto raz w roku wykonać serwis takiego urządzenia, który będzie polegał na czyszczeniu podzespołów głowicy, sprawdzeniu szczelności i poprawności działa systemu, wymianie filtrów wstępnych oraz higienizacji układu. Takie czynności może wykonać dowolna firma na rynku (chyba że sprzedający zastrzegł że to on ma dokonywać serwisu), koszt nie powinien być większy niż 150 - 200 zł.

  15. #13735

    Domyślnie

    dzięki Qbal i qbek17, a jeśli chciałbym dodatkowo zredukować zapach do zera, to jakie rozwiązanie powinienem brać pod uwagę w moim przypadku?

    Czy konieczna będzie druga kolumna napowietrzająca/ z węglem - wolałbym już bez kolejnej głowicy automatycznej (koszty), ma to sens?

  16. #13736

    Domyślnie

    To i ja zapytam o coś.
    Jak taki zmiękczacz wpływa na przepływ w instalacji wody?
    Zakładając, że zasilanie ma przy wodomierzu DN20, czyli daje przepływ 1,1 litra na sekundę.
    Jak będzie wyglądał przepływ za zmiękczaczem?

  17. #13737
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila Wick Zobacz post
    Witam
    Na wstępie napiszę, że poszukuję zmiękczacza wody i zapoznałam się z kilkoma postami powyżej.
    Mieszkam w Bydgoszczy i moja twardość wody to około 20 stopni niemieckich, takiej informacji udzielono mi w wodociągach.
    Zużywamy około 12 m3 (informcxje na rachunku mam 25 m3 za 2 miesiące).

    - w związku z tym mam kilka pytań:
    - czy powinnam wierzyć wodociągom, czy zrobić samemu test twardości wody ?
    - wiem że zmiękczacz bmt jest chiński, ale ktoś pisał że ma z nim dobre doświadczenia i w związku z tym czy jest sens dopłacać do tych zmiękczaczy o których pisaliście logiq, lub ten supreme
    - w ogóle czy u mnie tez można zastosować zmiękczacz 20 litrów tak czy może mam kupić większy.
    - ile takie zmiękczacze pracują i co się w nich psuje i czy trzeba je naprawiać a jak tak to co trzeba naprawiać i ile to kosztuje.
    1. Dodatkowy test twardości i tak wykonasz przed konfiguracją zmiękczacza Dostaniesz od sprzedawcy tester!
    2. Bardziej niż o samą awaryjność głowic BNT, obawialibyśmy się o dostęp do części zamiennych i możliwości serwisowania tego typu rozwiązań w ciągu kilku lat eksploatacji urządzenia.
    3. Przy takiej twardości rozważalibyśmy urządzenia 20-30 litrów złoża.
    4. To wszystko zależy od wybranego modelu. Zazwyczaj tańszy zakup to gorsze komponenty, co z kolei przekłada się na niższą żywotność urządzenia.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #13738

    Domyślnie

    I jeszcze takie pytanie.
    W internecie znalazłem taką skalę:

    Kod:
    Skala twardości wody
    0-7 °fH – woda bardzo miękka
    8-14 °fH – woda miękka
    15-21 °fH – woda średnio twarda
    22-32 °fH – woda twarda
    ponad 32 °fH – woda bardzo twarda
    Od jakiej wartości powinno się już zastosować zmiękczacz?

  19. #13739

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    I jeszcze takie pytanie.
    W internecie znalazłem taką skalę:

    Kod:
    Skala twardości wody
    0-7 °fH – woda bardzo miękka
    8-14 °fH – woda miękka
    15-21 °fH – woda średnio twarda
    22-32 °fH – woda twarda
    ponad 32 °fH – woda bardzo twarda
    Od jakiej wartości powinno się już zastosować zmiękczacz?
    moim zdaniem powyżej 10 st niemieckich, już będzie twardość zauważalna. Jeśli chcesz poznać przepływy na głowicach to musisz uderzyć bezpośrednio do dystrybutorów o współczynniki Cv. Z samej zasady działania, zmiękczacz wody nie będzie ograniczać i powodować spadków ciśnienia wody i jest w stanie obsłużyć dom.

  20. #13740

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Dokładnie tak, zmiękczacz na głowicy BNT to przeciętniak. Wiadomo że chińskich produktów nie ma co porównywać z amerykańskim Penterem, czy supreme.
    Ja ze swojego założenia wychodzę że są klienci, którzy są w stanie kupić urządzenie tańsze, i są na rynku klienci którzy są bardziej wymagający i są w stanie zapłacić więcej za urządzenia. Wszystko zależy od budżetu jaki m klient dysponuje.

    Pozdrawiam
    Oczywiście, że jak to nazywacie: przeciętne urządzenia, ale nie każdego stać na mercedesa, a fiatem ( bnt innymi chińczykami) też da się jeździć i czasem dobry tuning w postaci monosferycznego złoża, czy deflektora zwiększa wydajność naszego ,,fiata" jeśli np możemy wybrać tanią głowicę z upflow'em - jak dostępne na rynku głowice hydro + monosferyk dobrze dają radę, a tak jak pisał Marianinstal części są dostępne jak do fiata czy do VWagena .

Strona 687 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony