dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 127
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nigdzie nie mówi o COP 12
    No sorki – dawno temu to już było jak brodziatemu w komentarzach pod filmem przywaliłem – tylko trochę się mi pomerdało ale za nim ci zaś przywalę – zacznij oglądanie od tego 5:50 – bo już zaś se nagrabiłeś.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No więc po pierwsze nie 12, a 8, pozatym to niestety bajkopisarz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Jaki jest sens zestawiać ze sobą kompletną, drogą instalacje, która została już odrzucona(autor znalazł tańsze oferty), z samym kotłem - bo nie chcesz mi powiedzieć ze te 13 tysięcy to za całość - co ma to na celu?
    Jak juz robimy zestawienie - niech autor czyta i sam zadecyduje - to róbmy to uczciwie.
    Poza tym 2 tony na taki dom to mało... nie sądzę. Dobrze ze nie popełniłem tego błędu choć miałem takie zakusy. Tak przynajmniej miała gdzie stanąć pralka, jest miejsce na rower i pare innych gratów, a nie woreczki z opałem i kocioł(przy małych domach każdy m2 jest istotny).

    Jakbym się liczył z kasa, to rzucił bym w podłogę rurki(tak już na przyszłość), zaoszczędzoną kasę zainwestował w lepsze ocieplenie, założył z jedna lub dwie klimy, które i tak się przydadzą na wypadek upałów(a może i autorowi wystarczy), a o pompie PW pomyślałem przyszłościowo.

    Dokładnie. Pellet raczej odrzuce. Ocieple ile się da i kasy starczy a później będę myślał. Drugi istotny problem o którym nie wspomnialem to strop będzie drewniany. Wtedy podłogówka musiałaby być robiona mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=yepDoR5mNTI
    Dlatego od początku pytałem o PC - podłoga na dole a na górze grzejniki, bo wiedzialem że strop będzie drewniany, ale zmuliłem pałe i o tym nie napisałem

  4. #104

    Domyślnie

    Z kosztami, to u mnie tak: po podwyższe /przypuszczenie/, dodałem 24 % do energii elektrycznej i 20 % do pelletu - 650 zł/t

    1. Energia elektryczna - 3 950 zł
    2. Energia termiczna /pellet/ - 4 700 zł
    -----------------
    Rocznie energia 8 650 zł

    1 Mam panele PV 4,5 kW - 20 500 zł
    2 W planie, panele 4,5 kW - 20 500 zł
    3 W planie PC - np.Haier - 13 000 zł
    ------------------
    Razem 54 000 zł

    54 000 zł : 8 650 zł = 6 lat - przez tyle lat Ci zwróci.
    Może się okazać, że za podaną energię mogę płacić więcej.
    Po pięciu czy sześciu latach zwrotu, "możesz" wyrzucić powyżej ustrojstwo, bo w niedalekiej czasie może będziemy ogrzewać wodorem czy perowskitami
    Dom, po podłodze 185 m2
    ----------------------------------------------------
    Gdybym wiedział wcześniej o podwyżkach energii, od dwóch lat miałbym pompę gruntową z 7 lub 8 sondami
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 24-01-2022 o 08:26

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Z kosztami, to u mnie tak: po podwyższe /przypuszczenie/, dodałem 24 % do energii elektrycznej i 20 % do pelletu - 650 zł/t

    1. Energia elektryczna - 3 950 zł
    2. Energia termiczna /pellet/ - 4 700 zł
    -----------------
    Rocznie energia 8 650 zł

    1 Mam panele PV 4,5 kW - 20 500 zł
    2 W planie, panele 4,5 kW - 20 500 zł
    3 W planie PC - np.Haier - 13 000 zł
    ------------------
    Razem 54 000 zł

    54 000 zł : 8 650 zł = 6 lat - przez tyle lat Ci zwróci.
    Może się okazać, że za podaną energię mogę płacić więcej.
    Po pięciu czy sześciu latach zwrotu, "możesz" wyrzucić powyżej ustrojstwo, bo w niedalekiej czasie może będziemy ogrzewać wodorem czy perowskitami
    Dom, po podłodze 185 m2
    Dom większy od mojego o ponad 100m

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    super napisane. Ja musze liczyć kasę i nie mam zamiaru jej wyrzucać. Jeżeli zbadam grunt i ktoś w okolicach koszalina będzie serwisował Haiera to mocno nad nim pomyślę, tym bardziej, że dużo osób piszę o nim pozytywnie (jakość do ceny). Panasonic lub LG jeżeli by się udało też wchodzi w grę, ale zależy czy zmieszczę się w budżecie. No chyba, że ktoś coś jeszcze zaproponuje cos spoko jakosc=cena. Tak jak gdzieś wcześniej pisałem 2/3 firmy pisały, że PC 5kW będzie pod mój dom tylko że oni wołają blisko 30 tyś i nawet ponad 30tyś za komplet (PC+robota+graty)
    Na twoim miejscu szedłbym w haiera bo najtańszy i co najważniejsze on nikogo nie udaje tak jak większość pomp ciepła jedna firma robi a dziesięć marek się z tego robi tzn naklejki wlepią że to jakas midea czy tam inny gree , haier to samodzielna firma i ona nie naciąga parametrów , co do doboru ja bym szedł w 8kw i dołożył termostat pokojowy , haier o jednego znajomego w podłogówce 100m2 daje 3,5kw przy zasilaniu temp 30 stopni i pobierał wtedy kiedy to szacowaliśmy 750 Watt i jednogłośnie uznaliśmy wynik jako rewelacyjny , ja też kupiłem i już stoi na postumencie i łapska mnie świeżbią aby to poprzełączać tylko najpierw muszę dopalić resztę ekogroszku ok 200kg zostało a to pewnie wystarczy do końca lutego ech szkoda .

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Dom większy od mojego o ponad 100m
    Warto się zastanowić nad pompą ciepła gruntową z 5 sondami, miałbyś święty spokój... nie psują się i nie zamrażają. Koszt około 39 tys zł

    https://konceptus.com.pl/zestawy/

    Od 39 700 zł odlicz 3 tys. dotacji i 17 % z PiT

    39700 - 3 = 36700
    36700 - 17% = 30 461 zł
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 24-01-2022 o 08:32

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Warto się zastanowić nad pompą ciepła gruntową z 5 sondami, miałbyś święty spokój... nie psują się i nie zamrażają. Koszt około 39 tys zł

    https://konceptus.com.pl/zestawy/

    Od 39 700 zł odlicz 3 tys. dotacji i 17 % z PiT

    39700 - 3 = 36700
    36700 - 17% = 30 461 zł
    Źle to policzyłeś , gruntówki maja zwiększony poziom energetyczny a na nie dopłata jest do 45 procent więc to będzie dużo korzystniej niż to przedstawiłeś .

  9. #109

    Domyślnie

    O kurde teraz ten z gruntówka mętlik ludziska mi robicie.

  10. #110

    Domyślnie

    Chciałem wydać maksymalnie 25k ale jeżeli można zalozmy powietrze-woda zrobic to do 20 to będzie zajeeee. Jedyne co to strop będę miał drewniany i dlatego tak wypytywałem o PC w połączeniu podłoga dół i gora grzejniki. Dodatkowo grzanie wody do użytku.

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Nd drewnianym stropie to zrobienie podłogówki nie jest problemem żadnym przecież . tam nie musi być wylewki bo na sucho też to działa . ba a nawet możesz zrobić ogrzewanie ścienne rozwijasz rurki na murze narzucasz jakiejś zaprawy przykrywasz karton gipsem i po robocie są ludzie co bardzo chwalą .

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nd drewnianym stropie to zrobienie podłogówki nie jest problemem żadnym przecież . tam nie musi być wylewki bo na sucho też to działa . ba a nawet możesz zrobić ogrzewanie ścienne rozwijasz rurki na murze narzucasz jakiejś zaprawy przykrywasz karton gipsem i po robocie są ludzie co bardzo chwalą .
    Tak? Szczerze pierwsze słyszę

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Tak? Szczerze pierwsze słyszę
    https://www.google.pl/search?sxsrf=A...&bih=799&dpr=1

  14. #114

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    O kurde teraz ten z gruntówka mętlik ludziska mi robicie.
    Gruntówka dobra dla tych, którzy mieszkają w III lub w IV strefie klimatycznej.
    Pompa powietrzna przy temp. -10 st traci 10 % sprawności, przy -20 st - 20 % sprawności. O sprawnościach wyczytałem gdzieś w necie

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Dom nie duży bo uzytkowe ok 75m2. Jeżeli pompa by się mieściła w kwocie 20-25tys za wszystko to bym się ku temu skłaniał. Ale jak dostalem ofertę 54 tys za pompę to odrazu szukałem odpowiedzi gdzies w sieci.

    Dom jest bardzo mały. To może być zaleta. Trzeba zrobić ozc. Wyjdzie z 500zł. Pompa tez pewnie z 5kw. Koszt pewnie z 15tys, ja za 9kw ale we wrześniu zapłaciłem 14 z kawałkiem. Do tego bojler 200l. Bez szaleństw może się udać w budżecie.

    Tylko przy takim małym domku celowałbym w panele + kable grzejne. Trzeba przeliczyć ale perspektywa całkowicie darmowego grzania jest kusząca.

    Mam kominek na pelet 10kw, jest ok. Ale powierzchni ze 150m2. Nie wiem czy jest taki mały piec , bo saunę wszędzie można zrobić tylko po co?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dom jest bardzo mały. To może być zaleta. Trzeba zrobić ozc. Wyjdzie z 500zł. Pompa tez pewnie z 5kw. Koszt pewnie z 15tys, ja za 9kw ale we wrześniu zapłaciłem 14 z kawałkiem. Do tego bojler 200l. Bez szaleństw może się udać w budżecie.

    Tylko przy takim małym domku celowałbym w panele + kable grzejne. Trzeba przeliczyć ale perspektywa całkowicie darmowego grzania jest kusząca.

    Mam kominek na pelet 10kw, jest ok. Ale powierzchni ze 150m2. Nie wiem czy jest taki mały piec , bo saunę wszędzie można zrobić tylko po co?
    Zrobię OZC i będę myślał co będzie najlepszym rozwiązaniem.

  18. #118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jeśli nie masz lub nie chcesz wydać ponad 50 tyś. za coś co będzie Ci służyć bezawaryjnie przez min. 30 lat to daj sobie spokój. Prosty kocioł pelletowy z palnikiem KIPI, wymiennikiem pionowym oraz własna ochroną powrotu za 13 tyś. i masz spokój na lata. Spalisz rocznie max. 2 tony pelletu i masz wygodę i czystą kotłownię.
    No właśnie w tej cenie jest pompa więc jaki sens pchać się w paliwo stałe.Widziałeś projekt? Tam jest bodajże 4m2 i co chcesz tam władować kocioł 15 z zasobnikiem i worki z pelletem.A gdzie miejsce na ewentualny zbiornik CWU?Może przepływowy oooo i znowu trzeba robić przyłącze siłowe a miało być tanio.Dlatego przy tym domku dobrym rozwiązaniem będzie pompa w tych cenach i żadnych grzejników na górze to jest jakiś pokutujący od lat mit wśród inwestorów z którymi się można często spotkać(dół podłogówka,góra grzejniki)
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post

    Mam kominek na pelet 10kw, jest ok. Ale powierzchni ze 150m2. Nie wiem czy jest taki mały piec , bo saunę wszędzie można zrobić tylko po co?
    A nie w kurza Cię spadający pelet na palenisku w tym piecyku?No i czyszczenie przecież pył jest bardzo lotny z takiego paliwa.Domyślam sie ,że odkurzacz czy separator ale nie wyobrażam sobie ciągłego palenia takim pipsztokiem w salonie.Nie chodzi mi tutaj o moc ale o zbiornik na pelet.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zbiornik na pellet jest schowany, nie ma go w salonie. Spadający pellet jest dość cichy, pyłu jest mało. Ogólnie jest ok. Ale tez sobie nie wyobrażam palenia non stop. No chyba żeby to była konieczność. U mnie chodzi kilka dni i potem ma przerwę. Np w weekendy. Jednak na dzisiejszy dzień wychodzi w tej samej cenie co pc niestety.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony