dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 136 z 148
Pokaż wyniki od 2.701 do 2.720 z 2953
  1. #2701

    Domyślnie

    Ok dzięki wielkie. A to co pytałem wcześniej czyli jakie opcje są warte rozważenia. Ten wymiennik ERV, ta dostawka antysmogowa i jeszcze coś?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #2702

    Domyślnie

    Warto moduł CF oraz Expansion. Ten drugi jeżeli będziesz potrafił zrobić z niego użytek.

    Btw. Thessla ostatnio aktualizował cennik na początku listopada. W obecnej sytuacji bym nie zwklekał z zamówieniem, bo myślę, że kolejna podwyżka jest kwestią czasu.

  3. #2703
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Kilka słów ode mnie:
    - Z modeli masz chyba obecnie do wyboru 3kę (air pack home) oraz czwórkę (bodajże po prostu air pack 4). Trójkę widziałem ma dużo ludzi i generalnie sobie chwali, o czwórce nie wiem zbyt wiele poza tym że wygląda nowocześnie. Ja mam dwójkę i to w sumie taka trójka tylko mniej ocieplona i z pomajstrowanym wymiennikiem przez co nie mogę go tak prosto wymienić na ERV, w trójce można to zrobić od strzału.
    - CF to mus, jak już robić WM to po to by kontrolować przepływ powietrza w domu, bez CF staje się to dosyć niedokładne/utrudnione
    - modułu Expansion zwanego też gdzieniegdzie Upgrade nie mam i nie brakuje mi go. Nie mam co prawda kominka, a okap mam jedynie w formie obiegu wewnętrznego z filtrem węglowym, więc dwóch głównych opcji bym nie wykorzystał (chociaż funkcja okap i tak jest upośledzona z tego co pamiętam, nie pozwala zwiększyć nawiewu aby zbilansować wyrzut okapem) Jednak jeżeli planujesz dodatkowe funkcjonalności (gruntowy wymiennik ciepła/nagrzewnica/chłodnica) to Upgrade jest chyba niezbędny - doczytasz na stronie producenta
    - Panel Air++ mam bo jestem z ludzi którzy lubią tam patrzeć i sprawdzać i ciągle coś kręcić. Jeżeli chcesz to ustawić raz i nie ruszać to idzie pare stówek przyoszczędzić wybierając tańszy odpowiednik
    - Filtru antysmogowego nie mam, ale będę na wiosnę montował ten tańszy za ~1100zł, bo sprawiłem sobie czujnik PM2.5 i były jak dotąd 3-4 dni w tym sezonie grzewczym gdzie ten filtr zrobiłby robotę. Jeżeli masz powietrze zauważalnie gorszej jakości to można rozważyć ten droższy (bodajże ~5500) napchany elektroniką i z filtrami dużo lepszej klasy ale nie wypowiem się co i jak dokładnie, bo nie czytałem opinii ani nie miałem styczności, widziałem jedynie ulotkę.
    - Z rzeczy praktycznych jeżeli jesteś jeszcze na etapie budowy to warto sobie z łazienek i może nawet kuchni pociągnąć dwużyłowy kabel od włącznika dzwonkowego do rekuperatora aby wyzwalać nim funkcję wietrzenie. Jak jest już za późno na kabelki to też nic straconego da się to za stówkę rozwiązać bezprzewodowo.

    Jeżeli gdzieś strzeliłem babola to pewnie ktoś zaraz mnie poprawi.

    Z minusów - padł mi jeden z czujników temperatury już 3 razy (pierwszy po gwarancji kupiłem, dwa kolejne dosłali za darmo) i obecnie zmagam się z awarią płyty głównej. W skali wątku to i tak niewiele problemów ale piszę jak jest żeby nie było tak różowo.
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 07-03-2022 o 20:58
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  4. #2704

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne. U mnie też nie ma kominka a okap mam wyprowadzony rurą od razu na dach więc pakiet Expansion raczej nie ma sensu. CF już rozumiem, że to mus. Odnośnie smogu to ten droższy to masz na myśli Particle+?
    https://thesslagreen.com/product/particle-plus/
    Jeśli rozumiem dobrze to to jest osobna skrzynia montowana gdzieś po drodze a to co Ty będziesz montował to rozbudowa tego co masz aktualnie o dodatkowe filtry?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #2705

    Domyślnie

    CleanBox to też dodatkowa skrzynka.

  6. #2706

    Domyślnie

    Aha. Muszę się w to wczytać ale ten cleanbox w zasadzie by mi wystarczył.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #2707
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Oba to dodatkowe puchy montowane na kanale nawiewnym.
    CleanBox to buda + filtr.
    Particle to buda, 2 filtry i elektronika.

    Walnąłem małego babola, bo przecież funkcja kominek jest w podstawowej wersji. Moduł expansion pozwala dodatkowo wywalać ją z włącznika dzwonkowego zamiast z panelu.
    Jeżeli okap masz wyprowadzony na dach to znaczy że masz wyrzut na zewnątrz i będzie on nieco zakłócał pracę rekuperacji - utworzy się podciśnienie w domu na skutek większego wyrzutu niż nawiewu. Pytanie czy czegoś nie poprawili w nowych wersjach, bo być może już da się w funkcji okap ustawić np. wyrzut 10% a nawiew 60%. Jeżeli by tak było i gotujecie więcej niż jecie na mieście to bym rozważył wydanie tych 3 stówek.


    Pytanie ode mnie, bo jak już tu będę miał serwisanta to rozważam upgrade Air++ do wersji białej. Ktoś ma porównanie z wersją poprzednią (niebieską). Wiem, że w białej obniżyli z 10C na 5C minimalną temp zewnętrzną wyzwalającą bypass - to u mnie na plus, na jesień szło by efektywniej chłodzić rozgrzany po lecie dom. Minusem wydaje mi się przeorganizowany wygląd statystyk czerpnia/wyrzutnia/nawiew/wywiew, ten w wersji niebieskiej wydawał mi sę bardziej czytelny ale może to kwestia przyzwyczajenia.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  8. #2708
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Puszczajac 5 stopni trzeba pamietac o punkcie rosy. Jesli masz np kanaly w suficie podwieszanym to moze sie na nich skondensować woda.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #2709

    Domyślnie

    qrko, a czy ten cleanbox albo Particle to dużo miejsca dodatkowo zabiera? Ja się o to martwię czy to wszystko się pomieści u mnie. Tak samo ten wymiennik ERV.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #2710

    Domyślnie

    Może mamy jeszcze za Ciebie wysłać zapytanie ofertowe? To wszystko jest w katalogu thessli wystarczy wejść i sprawdzić. Ale lepiej czekać na gotowe.

  11. #2711
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Puszczajac 5 stopni trzeba pamietac o punkcie rosy. Jesli masz np kanaly w suficie podwieszanym to moze sie na nich skondensować woda.
    Dzięki, będę musiał prześledzić tabelki. Generalnie w moim AP2 ten bypass jest dosyć słaby i przy 10C na zewnątrz najmniej widziałem chyba 13-14C wlatujące do domu i to mierzone na kroćcu centrali czyli pewnie +2 po drodze do anemostatu jeszcze, więc każdy stopień w dół jest na wagę złota ale fakt trzeba podchodzić z umiarem.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  12. #2712
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Wekto masz pełną skrzynkę PW ;(

  13. #2713
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie działanie sprawdzacza filtrów

    Witam
    Mam pytanko odnośnie filtrów. Mam opcję sprawdzania filtrów przez jednostkę, ale ona raczej nie działa. Od kilku dni reku strasznie szumiał juz przy 100m3/h. Przejrzałem czerpnię i była ok. Otworzyłem więc reku i .... miałem taki syf jakby ptaki gniazdo budowały.
    Czy ta opcja sprawdzania nie powinna mi zasugerować wymiany ? MOże nie działa i warto uderzyć do serwisu póki mam gwarancję ?
    Jedyna zmiana jaka zaobserwowałem to wyświetlacz Air++ pokazywał mi FPX1 na samej górze czego teraz po wyczyszczeniu już nie ma.
    Dzięki za sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	65436752-a2dd-476a-9327-d11184dccfdc.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	458826  
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  14. #2714
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W manu serwisowym trzeba sprawdzić czy jes topcja sprawdzania filtrów. Można też rzucić okiem na ustawienia presostatów i zapytać producenta jakie są fabryczne nastawy. Siedzą tam presostaty belimo.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #2715
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Opcja działać działa, bo jak założyłem kiedyś tkaninę niby F7 do dedykowanej ramki to od razu trąbiło że spore opory i skontroluj filtry. Przerzuciłem się ze 3 lata temu na filtry clean pad pure M5 zmieniane co roku na wiosnę, do tego prefiltry zmieniane co kwartał i nie udało mi się od tego czasu wyzwolić podobnego alarmu. Przypuszczam że próg będzie dosyć spory, musiało by Ci tam wessać jednorazówkę może albo parę gumowych rękawiczek

    Ja już po wymianie płyty i aktualizacji Air++ oraz CF. trochę jestem w szoku, bo sprawność wzrosła o 5-10% w zależności od warunków zewnętrznych. Nie wiem czy to zasługa aktualizacji samej w sobie (lepsza logika) czy po prostu aktualizacja nadpisała/usunęła jakieś dziwne ustawienia które miałem wcześniej.

    Zauważyłem że nie mam już w ustawieniach zaawansowanych (po wpisaniu kodu) szczegółowych ustawień CF, a tam miałem jakieś dziwne wartości kalibracyjne prosto z fabryki (bilansowanie nawiewu i wywiewu miałem zmienione o 5% i 30%), nie ruszałem tego bo nie wiedziałem co to robi (może ktoś sprawdzić jak ma u siebie?) ale teraz tego nie ma i bum sprawność od razu w górę.

    Sam nowy soft Air++ też na plus, dużo schludniejszy i bardziej przemyślany, jedyny minus to ikonka podglądu temperatur zaraz nad przyciskiem wietrzenia ale o dziwo sprawność dotyku też wzrosła, nie ma już losowych kliknięć w coś innego, a miałem to notorycznie. Do tego czarne tło robi robotę.

    PS. poszli po rozum do głowy i przywrócili na tej karcie statystyk pierwotny układ, bo ten który pojawił się kilka/naście postów wcześniej na białym tle był tak nieczytelny że aż mnie mdliło:
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 15-03-2022 o 09:39
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  16. #2716
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pewnie zmienili bilans i poprawiła się sprawność. Więcej wywiewasz niż nawiewasz.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #2717
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Hmm, coś w tym może być.
    Przed wymianą płyty wentylatory przy 10V dawały mi przepływy ok 340-360m3/h w zależności od stopnia zabrudzenia filtrów, niemniej jednak oba kierunki były bardzo do siebie zbliżone. Teraz przy 10V mam 350m3 nawiewu ale wyciągu tylko 280m3. Filtry wymieniłem, a wyrzutnie oraz czerpnie zapobiegawczo wyczyściłem ale bez zmian. Została jeszcze kwestia przepłukania wymiennika ale wątpię żeby aż tak się zasyfił.

    Wygląda to jak by presostat na wywiewie był poprzednio skalibrowany na +30% i chyba miało bo to sens, bo obecnie przy kalibracji na 280m3 nawiew mam 8V a wywiew 9,8V. Więc stąd ten wzrost sprawności, on myśli że ma 280/280 a w rzeczywistości ma 280/350. Pytanie jak domowym sposobem mogę to pomierzyć choćby pi razy drzwi żeby wiedzieć czy tędy droga i wtedy iść w kalibrację ręczną np. 350/280 aby samemu sobie to zrównoważyć czy może jednak problem leży gdzieś indziej i trzeba by poszukać głębiej.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  18. #2718
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Masz dostęp do menu serwisowego? Tam możesz sprawdzić bilans.

  19. #2719
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Mam dostęp do tego menu gdzie wchodzi się kodem 4 cyfrowym i jest np. kalibracja i ustawienia temp FPX.
    Nie ma tam w nowej wersji AIR++ bilansu dla CF. Jest tylko jedno ustawienie - czas pomiaru CF.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  20. #2720

    Domyślnie

    U mnie możliwe, że będzie AirPack4 500h. Miał ktoś do czynienia z tym konkretnym modelem i jest w stanie powiedzieć mi coś o głośności pracy tej jednostki?
    Nie chciałbym czegoś co buczy w całym domu mimo zamkniętych drzwi do kotłowni..
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Strona 136 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony