dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 13
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 258

Temat: limit 2000kWh

  1. #141

    Domyślnie

    Z cukrem było podobnie skoczył do ponad 8 zł a później spadł do 5zł. A wcześniej kosztował 2,5zł/kg. Paliwo to samo... Pepsi i Cola dziś w sklepie za 2l ponad 8 zł wcześniej 4,5zł/2l.
    Z prądem będzie tak samo skoczy do 3 zł a później obniżą do 2 zł i ludzie powiedzą że Oooo ale staniał... a to że dziś kosztuje 0,7zł/kWh to już zapomną
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #142
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Z cukrem było podobnie skoczył do ponad 8 zł a później spadł do 5zł. A wcześniej kosztował 2,5zł/kg. Paliwo to samo... Pepsi i Cola dziś w sklepie za 2l ponad 8 zł wcześniej 4,5zł/2l.
    Z prądem będzie tak samo skoczy do 3 zł a później obniżą do 2 zł i ludzie powiedzą że Oooo ale staniał... a to że dziś kosztuje 0,7zł/kWh to już zapomną
    Nie ma co porównywać bo cukru czy coli się używa mało ( a można nie używać ) . Natomiast cena prądu każdego dotknie.

  3. #143

    Domyślnie

    Ty nie wiesz że chodziło o to aby panele PV znów były modne, instaluj limit Cię ominie.
    Czytaj między wierszami kilkanaście dni temu prawie był blacout brakowało 4% i prądu by brakło jak to będzie nagminne w zimie - ale ja tylko wróżę z fusów.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #144

    Domyślnie

    Jak zużyję 3 MWh na rok i zgromadzę 2 MWh czyli bilans wyjdzie 1 MWh do zapłaty, to ile wtedy za ten prąd będę musiał zapłacić?
    Cena do 2 MWh czy powyżej.

  5. #145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A ja uważam, że ceny energii powinny być uwolnione. Wolny rynek i zero dopłat od państwa czyli z naszych podatków. Już o pierwszej kWh.

    Przecież wiadomo, że i tak wszyscy za to zapłacimy. Niby państwo daje 3tyś na węgiel, ale przecież później te 3tyś się wyda robiąc zakupy, opłacając podatki itd.

    Zamiast socjalizmu i zwykłego złodziejstwa trzeba było budować elektrownie atomowe i teraz by nie było problemu.

    A w przeciwieństwie do większości nie jest mi szkoda gospodarstw domowych a szkoda mi firm. Bo to one będą płacić chore ceny za gaz/prąd/węgiel i przestaną być konkurencyjne.

    Bogactwo bierze się z pracy a firmy wykonują pracę. Ja wolę w domu mieć "ciemno", ale aby firma pracowała. Gospodarka musi się rozwijać bo to każdemu obywatelowi tego kraju polepszy życie.
    Wolny rynek... hehe to co mamy to pokłosie wolnego rynku. Kupuje prawie kto chce prąd i sprzedaje drożej jak mu się podoba. Bo przecież ludzie muszą to kupić... prąd musi być i już. Zapłacą tyle ile sobie ktoś zażyczy. Wolny rynek. Problem w tym, że tu też są spekulacje i zwyczajny handel dla pieniędzy. Jak Ciebie już nie będzie stać, znajdą się tacy których jeszcze będzie. Jak to teraz naprawić... to jest pytanie. Moim zdaniem powinien być zakaz handlu dla podmiotów które tego nie wytwarzają. Tak jak. te emisje i prawa do nich. Kolejna wolnorynkowa patologia.
    Wolny rynek jest fajny dopóki wszyscy na tym rynku mają zbliżone możliwości. A to już dawno się skończyło. Już nie działa.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał lopiola Zobacz post
    Jak zużyję 3 MWh na rok i zgromadzę 2 MWh czyli bilans wyjdzie 1 MWh do zapłaty, to ile wtedy za ten prąd będę musiał zapłacić?
    Cena do 2 MWh czy powyżej.
    Cenę powyżej 2000 kWh. Czyli sporo.
    Tak jak u mnie, bo mi także zabraknie około 1000-1500 kWh w zależności od tego, jaka będzie zima.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Wolny rynek... hehe to co mamy to pokłosie wolnego rynku. Kupuje prawie kto chce prąd i sprzedaje drożej jak mu się podoba. Bo przecież ludzie muszą to kupić... prąd musi być i już. Zapłacą tyle ile sobie ktoś zażyczy. Wolny rynek.
    Rynek energii elektrycznej jest tak daleki od wolnego jak to tylko możliwe. Regulowane ceny, koncesje na produkcje i handel e.e., manipulowanie, spekulacja i ingerencja w postaci certyfikatów CO2, akcyza, VAT i straszenie podatkiem od ponadnormatywnych zysków.

    Ale akurat tutaj wolny rynek ma więcej wad, niż sensownie regulowany.

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Cenę powyżej 2000 kWh. Czyli sporo.
    Tak jak u mnie, bo mi także zabraknie około 1000-1500 kWh w zależności od tego, jaka będzie zima.
    W sumie to niewiadomo jak ma to być z prosumentami ( ktoś ma może jakiś link który mówi o tej kwestii?). Jednakże można na to spojrzeć z innej strony. Ja np mam zużycie roczne na poziomie 9000kWh , panele pokrywają mi większość z tego. W zeszłym roku musiałem dopłacić za ok 1500 kwh. Teraz oczywiście wyjdzie to kwotowo o wiele więcej ale gdybym nie miał PV to bym zapłacił o wiele więcej.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Cenę powyżej 2000 kWh. Czyli sporo.
    Masz to gdzieś napisane czy tylko uprawiasz czarnowidztwo?

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Tu znalazłem artykuł : https://www.farmer.pl/finanse/jak-be...du,123939.html z niego wynika , że jeszcze niewiadomo jak to będzie. Natomiast wiadomo, że jak ktoś ma instalację PV to nie dostanie żadnych pieniędzy z tytuły ogrzewania prądem...

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Natomiast wiadomo, że jak ktoś ma instalację PV to nie dostanie żadnych pieniędzy z tytuły ogrzewania prądem...
    A jak ktoś ogrzewa węglem i ma PV to dostanie te 3000?

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Czy górnik otrzymujący deputat węglowy (8 ton węgla lub ekwiwalent pieniężny też dostanie 3000 zł dodatku węglowego?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #153
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rynek energii elektrycznej jest tak daleki od wolnego jak to tylko możliwe. Regulowane ceny, koncesje na produkcje i handel e.e., manipulowanie, spekulacja i ingerencja w postaci certyfikatów CO2, akcyza, VAT i straszenie podatkiem od ponadnormatywnych zysków.

    Ale akurat tutaj wolny rynek ma więcej wad, niż sensownie regulowany.
    sensownie regulowany... no i łątają nam tę proteze... wprowadzając dziwne limity siejące jeszcze więcej problemów a co najgorsze... też kosztujące.
    Spirala się pogarsza... i w większe bagno wpadniemy... ale trochę później.
    Limit 2MWh... ja się nie martwię, bo bilans PV mam raczej dodani. Ale swój dom to nie pępek świata.
    Martwią mnie wszystkie inne biznesy. Bo im więcej ich upadnie, tym społeczeństwo mocniej beknie... więc i mi się ukróci... .

  14. #154

    Domyślnie

    Wrócimy do czasów gdzie przestaniemy kupować w sklepach bo (pracownicy, ZUSy, wszelkie inne opłaty), a zaczniemy kupować jak kiedyś bimber wiadomo gdzie jest i po ile. A jak jest z jajkami na wsi "dziś" wiadomo kto sprzedaje i po ile a czy płaci ZUS i podatki? A czy ma działalność gospodarczą?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #155
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wrócimy do czasów gdzie przestaniemy kupować w sklepach bo (pracownicy, ZUSy, wszelkie inne opłaty), a zaczniemy kupować jak kiedyś bimber wiadomo gdzie jest i po ile. A jak jest z jajkami na wsi "dziś" wiadomo kto sprzedaje i po ile a czy płaci ZUS i podatki? A czy ma działalność gospodarczą?
    No zmartwię cię bo już planują sztuczny pieniądz tzw elektroniczny bez papierków w dodatku z datą ważności i nie zapłacisz za jajka bo komuchy już w systemie to uwidzą bo fizycznie kasy nie masz a zapłacisz kartą to sprzedający beknie w tym chorym pomyśle jest też taka chora propozycja jak ślad węglowy a ślad węglowy to np mięso i zapłacisz potrójnie czy tam jeszcze gorzej ale zanim to wprowadzą to muszą postraszyć putinem atomem i uj wie czym jeszcze abyśmy się w końcu na wszystko zgodzili co tylko w tych chorych umysłach siedzi tym z tego światowego forum ekonomicznego .

  16. #156
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A jak ktoś ogrzewa węglem i ma PV to dostanie te 3000?
    Oczywiście

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No zmartwię cię bo już planują sztuczny pieniądz tzw elektroniczny bez papierków w dodatku z datą ważności i nie zapłacisz za jajka bo komuchy już w systemie to uwidzą bo fizycznie kasy nie masz a zapłacisz kartą to sprzedający beknie w tym chorym pomyśle jest też taka chora propozycja jak ślad węglowy a ślad węglowy to np mięso i zapłacisz potrójnie czy tam jeszcze gorzej ale zanim to wprowadzą to muszą postraszyć putinem atomem i uj wie czym jeszcze abyśmy się w końcu na wszystko zgodzili co tylko w tych chorych umysłach siedzi tym z tego światowego forum ekonomicznego .
    Chłopie jak zaczynam zdanie to one nie ma 8 linijek bez interpunkcji... może to Twój problem! I Konfederacji... zaczynamy i nie kończymy.
    Jak nie było pieniądza, był barter ja Ci chleb a Ty mi trawę skosisz - będzie OK?
    No OK!

    Wirtualny pieniądz OK - ale są kruszce które są warte więcej niż pieniądz: złoto, platyna, srebro... itd.
    Czyli wracamy do świata w którym na 1$ było napisane idź z tym banknotem do banku i otrzymasz jego ekwiwalent w złocie! Drukując pieniądze - skąd bierzemy złoto?
    Mnie się podoba jedziemy tam! Niż zbieranie nic nie wartych papierków z którymi umówiliśmy się że papierek 200zł jest warty no co? NIC - czy może 200zł bo się umówiliśmy że tyle jest warty.

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Oczywiście
    Ej Ej...
    on przerabia klimatyzatorem prąd w czarny dym z komina należy się mu!!!
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 09-10-2022 o 21:42
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #158
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gpel

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał lopiola Zobacz post
    Jak zużyję 3 MWh na rok i zgromadzę 2 MWh czyli bilans wyjdzie 1 MWh do zapłaty, to ile wtedy za ten prąd będę musiał zapłacić?
    Cena do 2 MWh czy powyżej.
    Mam podobne zużycie i przekazanie. Wydawało mi się, że zużycie to będzie jako różnica, czyli 1 MWh i to zapłacę po niższej cenie, ale teraz to już się pogubiłem.

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał lopiola Zobacz post
    Jak zużyję 3 MWh na rok i zgromadzę 2 MWh czyli bilans wyjdzie 1 MWh do zapłaty, to ile wtedy za ten prąd będę musiał zapłacić?
    Cena do 2 MWh czy powyżej.
    Masz PV to zapłacisz po cenach jak dla zużycia powyżej 2.000 kWh.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz PV to zapłacisz po cenach jak dla zużycia powyżej 2.000 kWh.
    Możesz czymś oficjalnym poprzeć tą informację?
    Wypadałoby rozróżnić "starego" i "nowego" prosumenta.

Strona 8 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony