dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 30
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 582
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zdecydowanie na taką formę jak pokazałaś potrzebny jest fundament, ale inny niż pod budynki.
    Murki oporowe można murować z silikatów i otynkować. W przypadku baseników stosuje się zaprawy wodoszczelne i zabezpiecza farbą do basenów.

    Niestety, wszelka fajna architektura ogrodowa jest droga.

    Najtaniej podwyższone rabaty wykonać z prefabrykatów keramzytobetonowych (tzw. gazonów), bo je faktycznie do wysokości ok 1 m można stawiać bez fundamentów. Ale nie będą wyglądać jak na zdjęciach.

  2. #42

    Domyślnie

    A zeby wygladały jak na zdjęciu?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to jest jakaś cegła otynkowana albo bezpośrednio wylane z betonu. Dlatego napisałam o silikatach. Beton komórkowy może być zbyt podatny na warunki klimatyczne.

  4. #44

    Domyślnie

    Dziś przegrzebałam papiery i znlazałam info na mapie do celów projektowych, że moja glaba to gleba klasy IIIa, czyli chyba nie tak strasznie.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie, całkiem niezła.

  6. #46

    Domyślnie

    Dziś natrafiłam na listę roślin trujących http://pl.wikipedia.org/wiki/Ro%C5%9Bliny_truj%C4%85ce

    Sama planowałam posadzic u nas w ogrodzie m.in. bukszpan wieczniezielony i cis kolumnowy, jałowce - ale okazało się że są trujące. Jak to jest z tymi roślinami ?? Mamy synka 4-lata i planach kolejnego aniołka? co z tym fantem zrobić?

  7. #47

    Domyślnie

    Też mam czterolatka, a nadto wszystkożernego psa, a w ogrodku mam i cisy i bukszpan i ostrokrzew i chyba najbardziej trującą roślinę- złotokap. Jak czytam jakie rosliny są trujące, to chyba w ogrodzie moglaby rosnąć tylko trawa... Oczywiście na początku też się przejmowałam, ale potem zauważyłam, że dziecko, raczej nie ma ochoty na jedzenie kłujących cisów. Oczywiście ryzykiem są owoce cisa, one niby nie są akurat trujące, ale mają nasiona trujące, więc wychodzi na to, że są jednak trujące. I dziecko może kojarzyć- jem czerwone owoce (porzeczki, maliny itd), to i zjem taki owoc. Ale ja swojemu czterolatkowi bardzo dużo tłumaczyłam i uważam, że problemu nie ma. Ale żeby być ostrożnym można sadzić odmiany męskie-one owoców nie dają i zapewniam cię, że dziecko nie będzie jadło gałązek cisa. To samo z ostrokrzewem można nabyc męskie odmiany, tylko że tu to trochę bezsensu, bo ozdobą ostrokrzewu są właśnie te czerwone kuleczki pojawiające się jesienią. Co do złotokapu, to moje dziecko nie je gałęzi ani liści. Maluch (1-2lat ) z kolei sam nie wychodzi na dwór, a poza tym złotokap to drzewo, a takie maluchy raczej po drzewie się nie wspinają. Jałowca, to już w ogóle nie wiem jak dziecko by miało jeść, przecież to kłuje okropnie, a owoce, to niby co smacznego mają przypominać (chyba żeby jagody, na to nie wpadłam, ale moje dziecko też nie). Mam nadzieję, że trochę rozwiałam Twoje obawy.

  8. #48

    Domyślnie

    w pełni popieram jata - nie popadajmy w paranoję
    w domu też każdy z nas ma mnóstwo trucizn - przed maluchami się je zamyka, a te trochę starsze już wiedza, że się tego nie je
    z tego powodu nawet perfum nie należałoby używać, bo teoretycznie jak roczne dziecko wypije to pewnie mu zaszkodzą
    dzieci wcale nie jedzą na potęgę liści, kwiatów itd - uważac trzeba przede wszytskim na trujące owoce
    poza tym rośliny tzw. trujące są szkodliwe w różnym stopniu, tylko niektóre są silnie trujące - nie wystarczy listek bukszpanu, żeby się otruć (przecież używa się go do dekoracji wielkanocnych, także mających styczność z żywnością)

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkul Zobacz post
    Dziś natrafiłam na listę roślin trujących http://pl.wikipedia.org/wiki/Ro%C5%9Bliny_truj%C4%85ce

    Sama planowałam posadzic u nas w ogrodzie m.in. bukszpan wieczniezielony i cis kolumnowy, jałowce - ale okazało się że są trujące. Jak to jest z tymi roślinami ?? Mamy synka 4-lata i planach kolejnego aniołka? co z tym fantem zrobić?
    Trujących jest jakieś 70% roślin ozdobnych w ogrodach i parkach. Jak często w TV mówiono o zatruciach dzieci, bo zjadły coś w parku?
    Pod domem rośnie złotokap, zarośla cisów, jałowce sabińskie, śnieguliczki. Wokół krzewow biegają dzieci, ale jakoś żadnemu do głowy nie przyjdzie, by żuć liście lub igły.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Trujących jest jakieś 70% roślin ozdobnych w ogrodach i parkach. Jak często w TV mówiono o zatruciach dzieci, bo zjadły coś w parku?
    Pod domem rośnie złotokap, zarośla cisów, jałowce sabińskie, śnieguliczki. Wokół krzewow biegają dzieci, ale jakoś żadnemu do głowy nie przyjdzie, by żuć liście lub igły.
    no bo po co miałyby to robić? te rośliny sa niesmaczne, większość znanych mi małych dzieci do ust nie weźmie nawet sałaty, a co dopiero jałowiec
    za to kapsel znaleziony pod ławką w parku to i owszem, starannie obliżą

  11. #51

    Domyślnie

    No w sumie macie rację. Wracają na moją listę cisy , bukszpany i inne.

  12. #52

    Domyślnie

    W moim projekcie musze zaplanować nasadzenia odgradzające warzywniak. co mozna by zatsosować?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zależnie jak rzucany jest cień - jeśli nasadzenia maja byc od południa, nie mogą być za wysokie, bo zacienią warzywa.

  14. #54

    Domyślnie

    Nasadzenia byłyby od strony południowy zachód.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AGP-ON
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam

    ogród zapowiada się cudnie, będę zaglądał częściej śledzić postępy. Sam właśnie zakładam ogród

    Jakjej szerokości opaskę przy ogrodzeniu wyznaczyłaś na żywopłot i kompozycje?
    Komiks z budowy
    Komentarze
    Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ja pchła

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkul Zobacz post
    Nasadzenia byłyby od strony południowy zachód.
    Czyli po południu nawet niewielki krzew rzucałby ci długi cień na warzywnik.
    Wbij sobie kij w miejscu planowanej osłony i sprawdź jak daleko pada cień w ciągu dnia. Dobierz wysokość rośliny na żywopłot, która będzie rzucać najkrótszy cień.
    Np. ładnie wygląda szpaler strzyżonej niskiej krzewuszki. Albo strzyżone żywotniki Rheingold podsadzone niebieskim dzwonkiem.

  17. #57

    Domyślnie

    AGP-ON zapraszam oczywiście serdecznie do podgladania i doradzania jeszcze nie mam zwymiarowane. projekt sie mozolnie tworzy w trudach, i pocie czoła ale z uśmiechniętym ryjkiem.
    Elfir - Krzewuszka odpada, nie pasuje mi kolorystycznie. Rheingold troszke za jasny zielony i niestety cięcie=praca.
    Wracajac jeszcze do tematu cisów kolumnowych, nie dawało mi to spokoju, szperając natrafiłam jeszcze na taka inspirację

    Ten iglak kolumnowy to chyba Jałowiec skalny 'Skyrocket'. Mnie sie wydaje, że on ma bardziej kolumnowy pokrój niż cis. Myle się? Dopytuje dlatego, że zależy mi na jak najbardziej "chudym" i zwartym drzewku. więc szukam i pytam.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    blue Arrow jest węższy i ładniejszy od Skyrocketa.

    malkul - byłoby łatwiej, gdybyś podała czego oczekujesz od roślin osłonowych.

  19. #59

    Domyślnie

    Elfir- chciałabym poprostu oddzielić warzywniak od pozostałej części ogrodu "tej reprezentatywnej". Sprawdziłam cień -musiałoby to jednaj być niskie Pomyślałam, że może poprosu posadzić jako "osłonę" agrest, pożeczki, borówki amer.
    Na chwilę obecną nie mam innego pomysłu.

    A teraz z "trzęsącymi galotami" przedstawiam - moja pierwsza zaprojektowana rabata z trawami ozdobnymi.

    [IMG][/IMG]

    Przewiduję na te trawy dos sporo miejsca. Muszę jeszcze przemyśleć w jakich odległościach sadzić te trawy od siebie. No i ze strachem i pokorą poddać ten projekt Waszej ocenie.
    Ostatnio edytowane przez malkul ; 05-08-2011 o 12:12

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ile sztuk danego gatunku?

    Może oddziel hortensjami ten warzywnik.

Strona 3 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony