dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 109

Temat: Nawiewniki okienne - czy warto?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Nie winisz architekta za braki w projekcie tylko sprzedawców, którzy tak naprawdę nie muszą się na tym znać!
    Często jednak, dla dodania sobie powagi, opowiadają niestworzone historie zamiast przyznać, że nie mają pojęcia o czymś.
    Wbrew pozorom w głębi duszy jestem wściekła na wszystkich od projektanta po sprzedawców, ten pierwszy nie dopilnował tego żeby zamieścić wzmiankę o tym w projekcie, a ci drudzy myślą, że jak do salonu wchodzi kobita, to opowiadanie jej o oknach jakie to one nie są super hiper, potraktuje jak słowa święte, a tu zonk, ja kobitka drąży temat. I w sumie, to dobrze, że ja tu napisałam do Was, bo inaczej to byśmy się obudzili z ręką w nocniku...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    Wbrew pozorom w głębi duszy jestem wściekła na wszystkich od projektanta po sprzedawców, ten pierwszy nie dopilnował tego żeby zamieścić wzmiankę o tym w projekcie
    "Wściekłość", a czym się objawiła ta wściekłość na projektanta? Pisaniem o niej na FM, czy może żądaniem wyjaśnień i uzupełnienia braków projektu, a w ich braku żądaniem obniżenia ceny tego dzieła?

    "Wściekłość" na sprzedawców? Mocno nieuzasadniona. Pani nie wie czego potrzebuje, jakie postawić wymagania oni mają dowolność opowieści i prezentacji. Pani wie czego chce, oni mają spełnić wymagania i mówić konkretnie i na temat..

    A nawiewniki w oknach? W moim przekonaniu powinna Pani kupić okna maksymalnie szczelne. Przy tak dużej kubaturze obiektu pierwszym i podstawowym pytaniem jakie powinna Pani sobie postawić, to czy jest Pani w stanie produkować na tyle dużo "wilgoci", że wentylacji potrzebne będzie "wspomaganie" nawiewników. W 9 na 10 przypadków nadmiernemu zawilgoceniu pomieszczeń zapobiega zwyczajne regularne wietrzenie. Dokładając do tego wszystkie inne nieszczelności budynku, nieszczelność nawet tych szczelnych okien wentylacja i tak będzie działać. Nikt tu Pani jeszcze nie "oświecił", że zbrojąc się w nawiewniki okienne wystarczy zamknąć drzwi w pomieszczeniach żeby ich "zbawienne" działanie solidnie zakłócić albo wręcz wyeliminować. Według mnie najlepsze rozwiązanie to zamontować szczelne okna w taki sposób, że w razie stanu "wyższej konieczności wentylacyjnej" nawiewniki będzie można zamontować. A jeśli już muszą być, bo FM Panią przekonało, to może warto zainwestować w nowoczesność i kupić nawiewniki ścienne z funkcją wymiany ciepła. Są już takie!

    "Ręka w nocniku". Myślę, że po tylu światłych i wzajemnie wykluczających się poradach w różnych wątkach, Pani ręka i tak się może się w nim znaleźć, czego nie życzę.
    PRO QUALITY

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post

    "Wściekłość" na sprzedawców? Mocno nieuzasadniona. Pani nie wie czego potrzebuje, jakie postawić wymagania oni mają dowolność opowieści i prezentacji. Pani wie czego chce, oni mają spełnić wymagania i mówić konkretnie i na temat..
    A dlaczego niby nie uzasadniona? Niekompetentny sprzedawca powiedział mi, że jak 3 szyby to nie nawiewniki. I co niby mam być spokojna? Nie znają się i tyle, gadają głupoty.

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A nawiewniki w oknach? W moim przekonaniu powinna Pani kupić okna maksymalnie szczelne. Przy tak dużej kubaturze obiektu pierwszym i podstawowym pytaniem jakie powinna Pani sobie postawić, to czy jest Pani w stanie produkować na tyle dużo "wilgoci", że wentylacji potrzebne będzie "wspomaganie" nawiewników. W 9 na 10 przypadków nadmiernemu zawilgoceniu pomieszczeń zapobiega zwyczajne regularne wietrzenie. Dokładając do tego wszystkie inne nieszczelności budynku, nieszczelność nawet tych szczelnych okien wentylacja i tak będzie działać.
    Fakt kubatura domu jest spora, co do wilgoci, to też nie wydaje mi się, że będziemy jej produkować tyle, żeby pomieszczenia przypominały saunę parową. A jak już pisałam wcześniej wietrzyć lubię. Więc chyba ta wilgoć mi nie grozi.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    Niekompetentny sprzedawca powiedział mi, że jak 3 szyby to nie nawiewniki. I co niby mam być spokojna? Nie znają się i tyle, gadają głupoty.
    Dla mnie te 3 szyby, to raczej skrót myślowy. Pakietów dwukomorowych nie stosuje się ot tak bez przyczyny. Nie wiem jaka była motywacja sprzedawcy, że powiedział co powiedział. Nie mniej ja bym powiedział to samo, co w Pani oczach czyni mnie równie niekompetentnym. Strasznie się tym przejąłem, ale mimo to nawiewnikowe rady FM w większości odpuścił bym sobie, co niekompetentnemu wolno jak najbardziej. Pani jako inwestor już "świadomie kompetentny" zrobi co uzna za stosowne.
    PRO QUALITY

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    A dlaczego niby nie uzasadniona? Niekompetentny sprzedawca powiedział mi, że jak 3 szyby to nie nawiewniki. I co niby mam być spokojna? Nie znają się i tyle, gadają głupoty. .
    Niekompetentny sprzedawca pewnie nie widział sensu w tym aby dopłacać do energooszczędnych pakietów szybowych w dziurawych oknach. Ja również uważam to za nieporozumienie.

  6. #6

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami jak okna energooszczędne to również szczelne. Jak wentylacja grawitacyjna to po co kupować okna energooszczędne?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post


    Fakt kubatura domu jest spora, co do wilgoci, to też nie wydaje mi się, że będziemy jej produkować tyle, żeby pomieszczenia przypominały saunę parową. A jak już pisałam wcześniej wietrzyć lubię. Więc chyba ta wilgoć mi nie grozi.

    Oj to naprawdę super Nani, że lubisz wietrzyć pomieszczenia, bo wbrew pozorom w domu gromadzi się bardzo dużo wilgoci.

    Na przykład rodzina składająca się z dwojga dorosłych osób i dwójki dzieci wytwarza dziennie blisko 15 litrów wody, głównie za sprawą oddychania. Wilgoć powstaje również w czasie gotowania, kąpania, zmywania naczyń, suszenia czy prania. Nawet śpiąc wytwarzamy do 30 g pary wodnej w ciągu godziny. Koniecznym staje się więc wietrzenie pomieszczeń, aby przeciwdziałać zjawisku kondensacji czyli osadzania się pary wodnej na lustrach czy szybach okien, co w długim okresie czasu może prowadzić do uszkodzeń powierzchni drewnianych, ale przede wszystkim wpływać negatywnie na samopoczucie mieszkańców i komfort cieplno-wilgotnościowy. Optymalne jest wietrzenie np. 2 razy dziennie po 5 minut.

    Ważne też, aby szczególnie pod oknami dachowymi zainstalowane były grzejniki, których ciepłe powietrze cyrkulując osusza szybę. Jak słusznie zauważasz, okna dachowe są wyposażone w nawiewniki, warto z nich korzystać, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza przy zamkniętym oknie. Okno pozostanie zamknięte, natomiast świeże powietrze dostanie się do pomieszczenia przez wkładkę filtrującą.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Paweł
    Doradca VELUX

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony