dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Kredyt na dom - wkład własny czegoś tutaj nie rozumiem

    Jeśli koszt wybudowania domu to około 500 /600tyś zł. (w tym działka) to wkład własny to 20% z 500tyś to 100 tyś zł. I teraz nie ma możliwości wzięcia kredytu na ten wkład własny to w jaki sposób to działa. Chyba nikt nie zbiera 3lata na wkład własny.

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekfdss Zobacz post
    Jeśli koszt wybudowania domu to około 500 /600tyś zł. (w tym działka) to wkład własny to 20% z 500tyś to 100 tyś zł. I teraz nie ma możliwości wzięcia kredytu na ten wkład własny to w jaki sposób to działa. Chyba nikt nie zbiera 3lata na wkład własny.
    Kiedyś wykupowales tzw "ubezpieczenie" na koszt własny kredytu dzisiaj nie wiem jak to działa.
    Kiedyś tak było w PKO BP.

  3. #3

    Domyślnie

    O wymaganiach wkładu własnego mówi rekomendacja S KNF. Ma chronić ludzi przed ich własną głupotą. Niektórzy jednak tego dalej nie rozumieją.

  4. #4

    Domyślnie

    głupota to ta zasada. Skąd ktokolwiek ma mieć tyle pieniędzy. Spokojnie jest w stanie spłacić raty, ale skąd kurwa ma nagle wziąść 100tyś. kurwa. Jak kogoś stać na raty, to go stać na mieszkanie. Twoim tokiem myślenia to nikogo nie stać na mieszkanie kto nie ma 500tyś. Wkrzu.. mnie tym postem niesamowicie. Odkładajć 5 tyś miesiędznie, musiałbyś odkładać 2 lata na ten wkład, i kolejny rok czekać aż wybudują dom. Świetne po prostu, 3 lata czekasz na dom...
    Ostatnio edytowane przez bartekfdss ; 05-04-2021 o 17:42

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No to odkładaj 2-3 lata na wkład własny, będziesz miał potem ratę mniejszą.

  6. #6
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekfdss Zobacz post
    głupota to ta zasada. Skąd ktokolwiek ma mieć tyle pieniędzy. Spokojnie jest w stanie spłacić raty, ale skąd kurwa ma nagle wziąść 100tyś. kurwa. Jak kogoś stać na raty, to go stać na mieszkanie. Twoim tokiem myślenia to nikogo nie stać na mieszkanie kto nie ma 500tyś. Wkrzu.. mnie tym postem niesamowicie. Odkładajć 5 tyś miesiędznie, musiałbyś odkładać 2 lata na ten wkład, i kolejny rok czekać aż wybudują dom. Świetne po prostu, 3 lata czekasz na dom...
    Sorki, a ile Ty masz lat ? Czyżby z pokolenia, które od razu po szkole podstawowej chciałoby jeździć Porsche ?
    Tak na mieszkanie tak i na dom trzeba zapracować czyli zarobić. I nie patrzyć na kogoś, że ktoś da, dołoży do pensji itp. Tak właśnie w duchu socjalizmu wychowują od 2015r i robią z ludzi inwalidów mentalnych...

  7. #7

    Domyślnie

    Na tym to polega. Odkładaj 2-3 lata na wkład, działkę, ogarnij papiery i można startować.
    Jak kogoś nie stać na 20-30% wkładu to naprawdę warto pomyśleć nad czymś tańszym...

  8. #8

    Domyślnie

    Dlatego się to nazywa wkład własny. Czyli kasa którą masz w kieszeni.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekfdss Zobacz post
    Chyba nikt nie zbiera 3lata na wkład własny.
    Racja. Większość zbiera na wkład własny dłużej aniżeli rzeczone trzy lata. Wybuduj SSZ za własne. Na własnej działce. Potem grzecznie zapytaj, czy Ci pożyczą ćwierć miliona na wykończenie. I módl się, żeby na meble starczyło, bo to banku nie obchodzi

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekfdss Zobacz post
    głupota to ta zasada. Skąd ktokolwiek ma mieć tyle pieniędzy. Spokojnie jest w stanie spłacić raty, ale skąd kurwa ma nagle wziąść 100tyś. kurwa. Jak kogoś stać na raty, to go stać na mieszkanie. Twoim tokiem myślenia to nikogo nie stać na mieszkanie kto nie ma 500tyś. Wkrzu.. mnie tym postem niesamowicie. Odkładajć 5 tyś miesiędznie, musiałbyś odkładać 2 lata na ten wkład, i kolejny rok czekać aż wybudują dom. Świetne po prostu, 3 lata czekasz na dom...
    Wygląda na to że dostałeś robotę i wydaje Ci się że jesteś w stanie płacić ratę przez 30 lat.

  11. #11

    Domyślnie

    Bank daje kredyt i ryzykuje, jeśli dałby Ci 100% wartości nieruchomości a Ty przestaniesz płacić, nieważne dlaczego, to jest więcej niż pewne że tego domu nie sprzeda za tę kasę, bo każdy woli za te pieniądze wybudować po swojemu. Jeszcze kilka innych kwestii, takich jak rzetelność rzeczoznawcy, który to wycenia, jakość prac budowlanych itd.
    Obstawiam, że jesteś bardzo młody i mało wiesz o życiu

  12. #12
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ne$ Zobacz post
    Obstawiam, że jesteś bardzo młody i mało wiesz o życiu
    Podobnie uważam, ale po 2015r władza szkoli takich ....
    Tych lat nadrobić się już nie da, wyrosło nam takie pokolenie, które będzie kiedys tam skomlalo o garść chleba...
    Ja skreśliłem już te pokolenie a margines społeczności w każdym Państwie jest.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 05-04-2021 o 20:33

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Podobnie uważam, ale po 2015r władza szkoli takich ....
    Tych lat nadrobić się już nie da, wyrosło nam takie pokolenie, które będzie kiedys tam skomlalo o garść chleba...
    Ja skreśliłem już te pokolenie a margines społeczności w każdym Państwie jest.
    Ja tylko przypomnę, że w dużej mierze kredyty na LTV 120%, 140% i więcej, to głównie czasy ludzi u władzy, z którymi tak bardzo się utożsamiasz. Dlatego skończ już to pi....e w kółko o tym samym. Jednych po 2015 "wyszkolili", a inni jak widać tacy już się urodzili.

  14. #14
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja tylko przypomnę, że w dużej mierze kredyty na LTV 120%, 140% i więcej, to głównie czasy ludzi u władzy, z którymi tak bardzo się utożsamiasz. Dlatego skończ już to pi....e w kółko o tym samym. Jednych po 2015 "wyszkolili", a inni jak widać tacy już się urodzili.
    Akurat temat kredytowy jest poruszany w innym wątku:
    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    O jakim ryzyku i niewoli odpowiadasz ?
    Nie znam takich terminów
    A obecnie tak to wygląda:
    Załącznik 454630
    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Akurat stopy procentowe są tutaj mało istotne, bo jak pójdą w górę to o dziesiąte procenta i z 1,8% zrobi się 2,2% a to dla mnie jak splunąć,rata wzroście o max.20zl miesięcznie a na faje tyle dziennie wydaje

    To jest właśnie plus kredytu hipotecznego czyli duża kasa za pół darmo
    Ale fakt, jedno nie ulega wątpliwości, na kredyt hipoteczny człowieka musi stać, bez 500+ i dodatków socjalnych.
    A żeby było stać na kredyt to trzeba sumiennie,raz, że się uczyć a dwa pracować
    Bez szkoły to można kopidolem zostać jedynie za minimalną krajową i wtedy pytanie, do kogo pretensje jak wokół się budują a ja nie mogę ?
    Do partii czy do siebie ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 05-04-2021 o 21:40

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekfdss Zobacz post
    głupota to ta zasada. Skąd ktokolwiek ma mieć tyle pieniędzy. Spokojnie jest w stanie spłacić raty, ale skąd kurwa ma nagle wziąść 100tyś. kurwa. Jak kogoś stać na raty, to go stać na mieszkanie. Twoim tokiem myślenia to nikogo nie stać na mieszkanie kto nie ma 500tyś. Wkrzu.. mnie tym postem niesamowicie. Odkładajć 5 tyś miesiędznie, musiałbyś odkładać 2 lata na ten wkład, i kolejny rok czekać aż wybudują dom. Świetne po prostu, 3 lata czekasz na dom...
    A wczym masz problem?
    Zakup domu mieszkania się chyba planuje . Chyba nie budzisz sie nagle w wieku 30 lat i mówisz chce dom. Odłożysz to będziesz miał na wkład własny
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #16

    Domyślnie

    Bo to w założeniu ma pokazać, że skoro odłożyłeś te środki na wkład własny to umiesz na tyle zarządzać finansami, że z ratą teraz czy po podniesieniu stóp procentowych sobie poradzisz.
    Ale są sposoby na poradzenie sobie z wkładem własnym - i to legalne, bez brania na niego pożyczki. I każdemu kto Ci będzie radził wziąć pożyczkę na wkład własny dziękuj za współpracę.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Bez szkoły to można kopidolem zostać jedynie za minimalną krajową i wtedy pytanie, do kogo pretensje jak wokół się budują a ja nie mogę ?
    Do partii czy do siebie ?
    Generalnie sie zgadzam ze wszystkim w tym wątku - na wklad wlasny trzeba zarobić a nie pożyczać na niego. Wedlug mnie mogłby być wyższy 30-40% bo te 20% sprawia że ludzie ciągle kombinują jak to obejśc np biorąc kredyty konsumenckie na kogoś z rodziny czy zapożyczając się u nieswiadomych rodzicow czy dziadków.
    Ale powyższe twierdzenie ze bez szkoły nie da się dużo zarabiać...no coż, popytaj ile teraz zarabiają ludzie w wykonczeniowce albo od instalacji. To są kwoty powyżej 10tyś bez wiekszego wysiłku.

  18. #18
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Ale powyższe twierdzenie ze bez szkoły nie da się dużo zarabiać...no coż, popytaj ile teraz zarabiają ludzie w wykonczeniowce albo od instalacji. To są kwoty powyżej 10tyś bez wiekszego wysiłku.
    Dokładnie, przez jaki okres tyle zarabiają ? Rok,dwa, trzy ? I na etacie ?
    A później zeby w ścianę ?

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Handyman80

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Półwieś
    Kod pocztowy
    34-115
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dokładnie, przez jaki okres tyle zarabiają ? Rok,dwa, trzy ? I na etacie ?
    A później zeby w ścianę ?
    Później to może trzech, czterech młodych co będą na Ciebie robić
    Tylko los tych młodych będzie zas...ny

  20. #20

    Domyślnie

    Szczerze to wszystkich ktorych znam to robią od przynajmniej 10 lat czyli od poczatku bumu na budownistwo po kryzysie w 2008/2009. Generalnie to jak ktoś nie jest pijakiem to takiej roboty nie straci przez dlugi czas. Teraz to nawet nie trzeba byc kumatym, jak ktoś ledwo skonczyl podstawowke to zawsze znajdzie sobie partnera do roboty ktory umie dodawać. A składki i emerytura..... myślisz że dostaniesz dużo więcej np w 2060 roku ? Jak wszystkie nasze skladki są od kilku lat rozkradane na wszystkie mozliwe sposoby. Niby skąd sie bierze kasa dla nierobów np 500+ itp.
    Ja już dawno przestałem liczyć na emeryture, wiadomo że trzeba bedzie pracować poki zdrowie na to będzie pozwalać i to jedyny plus roboty za biurkiem, bo jesteś w stanie tak robić nawet po 67 roku życia w przeciwienstwie do fizycznych.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 06-04-2021 o 08:52

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony