dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 186

Temat: Ustawienia dla Vitodens 222-F z Vitotronic200

  1. #101

    Domyślnie

    Witam, pomimo że mam inny kocioł tj 100 19kW to mam podobny problem z taktowaniem. Też miałem zużycie rzędu 10m3 na dobę, po ograniczeniu mocy kotła do min. Mocy spalanie mam na poziomie 5. Niestety aby do tego dojść zazwyczaj robię tak że grzeje wpier parter a następnie piętro, zauważyłem bowiem że jak powrót na instalacji mam za ciepły to kocioł zaczyna taktować. Zasilanie mam ustawione na 34 st. Obecnie. Mam regulatory pokojowe ale chyba założę tygodniowe jeden na parter drugi na piętro tak by poustawiac na nich w jakich godz. Mają załączać kocioł, chyba że doradzicie coś innego?

  2. #102
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luban

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-583
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pajda_mce Zobacz post
    tylko mi chodziło o ustawienia typu....B0:0, B5:0 A5:5?
    gdzie znalezc te ustawienia?? albo chociaz je zobaczyc?

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    ustawienia są dostępne dla wykwalifikowanego personelu w trybie serwisowym.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #104

    Domyślnie

    pytanie do konsultanta

    próbuje obniżyć ilość startów palnika

    był u mnie serwisant potwierdził że obniżenie moc max nie wpłynie na taktowania ( mam ustawione na 20%)
    zwięszkszył moc pompy za sprzegłem żeby wydłużyć cykle pracy ale to nie pomogło. Piec 35 kw ma najmniejszą minimalną ale u mnie do niech nie schodzi ponieważ piec włącza się na 6 sekund ( nie zdązy sie zmodulowac) i sie wyłącza. taktowania ok 240 /dzień.


    serwisant zaproponowal odłączenie czujnika za sprzęgłem na próbe
    Proszę o podpowiedz

  5. #105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert22m Zobacz post
    Witam.

    Chciałbym się podpytać jedną rzecz. Jak powinien być ustawiony parametr B5 jesli korzystam z pogodówki? Na pogodówce mam ustawione parametry A5:5 i B0:0....Dzis cały dzień grzał na pogodówce i ani razu się palnik nie wyłaczył na piecu była zadana 20stopni a w pomiesczeniu prawie 24stopnie....Da się co zrobić żeby tak nie przegrzewał o 4 stopnie?
    W tym przypadku należy zmienić krzywą grzewczą, opisana sytuacja wskazuje, że jest zbyt wysoko.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #106

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Moja instalacja składa się z elementów :
    - Kocoioł Vitodens 222-F g.
    - Rozdzielacz obiegu grzewczego Divicon z mieszaczem
    - Vitotrol 300A
    - Zestaw czujnika temperatury zewnętrznej

    Proszę o informację czy w takiej konfiguracji modelu da się sterować pracą kotła bez czujnika temperatury zewnętrznej ?

    Czujnik zewnętrzny już 3 raz będzie wymieniany , 2 x na gwarancji , teraz już niestety nie.
    Wskazuje np 64 st C i piec się nie uruchamia.
    Z góry dziękują za odpowiedź.

  7. #107
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    gdy kocioł jest wyposażony w automatykę pogodową czujnik temperatury zewnętrznej jest niezbędny. Szokujące dla mnie jest, że ten czujnik był już wymieniany i to aż 3 razy. Czujnik temperatury zewnętrznej to zwykły termistor w którym nie ma co się zepsuć. Osobiście poszukałbym innej przyczyny wadliwych wskazań.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #108

    Domyślnie

    A konsultant wypowie się w kwestii mojego postu i ilości startów palnika?

  9. #109

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Też tak myślałem za pierwszym razem "zwykły termistor w którym nie ma co się zepsuć".
    Za drugim byłem zdziwiony. Teraz jestem zdegustowany.

    Czy w tym przypadku , można odłączyć automatykę pogodową i sterować pracą pieca za pomocą temperatury wewnętrznej (Vitotrol 300A)?
    Są dwa obiegi podłogówka + grzejniki.
    Jaka może być inna przyczyna błędnych wskazań ? Może Pan coś podpowiedzieć ?
    Z góry dziękuję.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak5615 Zobacz post
    ... piec włącza się na 6 sekund ( nie zdązy sie zmodulowac) i sie wyłącza...
    Przerabiałem podobny temat po zakupie pieca - wg mnie Twój piec nie wychodzi z rozruchu, bo może mieć ustawioną za niską temperaturę na zabezpieczeniu, a rozruch odbywa się na wysokiej mocy. Sprawdź, bo ja to miałem

    Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc. Mam Vitotrol 200 z piecem Vitodens-200W i zauważyłem, że pomimo przesterowania sterownika na WYŁĄCZ, piec rzeczywiście ignoruje grzanie CO, ale niestety włącza się grzanie CWU.
    Czy dobrze rozumiem, że przy WYŁĄCZ sterownika piec nie powinien włączać się w żadnym trybie? Ew. co powinienem zmienić/sprawdzić w ustawieniach?
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 03-04-2019 o 17:35

  11. #111

  12. #112

    Domyślnie

    Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc. Mam Vitotrol 200 z piecem Vitodens-200W i zauważyłem, że pomimo przesterowania sterownika na WYŁĄCZ, piec rzeczywiście ignoruje grzanie CO, ale niestety włącza się grzanie CWU wg kalendarz pracy.
    Czy dobrze rozumiem, że przy WYŁĄCZ Vitodens-200W sterownika piec nie powinien włączać się w żadnym trybie? Ew. co powinienem zmienić/sprawdzić w ustawieniach?

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Przerabiałem podobny temat po zakupie pieca - wg mnie Twój piec nie wychodzi z rozruchu, bo może mieć ustawioną za niską temperaturę na zabezpieczeniu, a rozruch odbywa się na wysokiej mocy. Sprawdź, bo ja to miałem
    Nakierujesz mnie jak to ustawić?

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc. Mam Vitotrol 200 z piecem Vitodens-200W i zauważyłem, że pomimo przesterowania sterownika na WYŁĄCZ, piec rzeczywiście ignoruje grzanie CO, ale niestety włącza się grzanie CWU wg kalendarz pracy.
    Czy dobrze rozumiem, że przy WYŁĄCZ Vitodens-200W sterownika piec nie powinien włączać się w żadnym trybie? Ew. co powinienem zmienić/sprawdzić w ustawieniach?
    pytanie ile jest obiegów grzewczych? jeżeli jest więcej niż jeden to aby wyłączyć ciepłą wodę, trzeba wyłączyć wszystkie obiegi.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #115

    Domyślnie

    szukałem odpowiedzi na problem dużej ilości startów palnika(piec 222f)
    miałem ich 100-200 na dobę
    krzywą grzewczą 0,2 1k czyli prawie płasko ale to dawało mi oczekiwane 24 stopnie w domu.
    nigdzie nie znalazłem możliwości zredukowania mocy startowej palnika. Uruchamiał się 6 sekund i koniec, za kilka min ponownie.
    150 mkw podłogówki w anhydrycie zużycie ok 5 m3 na dobę przy obecnych warunkach +10.

    Kolejny serwisant podpowiadał żeby zamiast sprzęgła dać bufor

    Kupiłem wcoraj vitotrol 200a.
    efekty:
    piec przez dobę załączył się 7 razy - startów. Jest zmiana zadowalająca.
    zużycie dobowe to samo.

    jeżeli piec włącza się tak rzadko czy podnieść krzywą grzewczą?
    jak ustawić harmonogram temp czy w ogole to robić ?
    o 5 rano przechodze na tryb zredukowany z 24 do 22 stopni. Jest godzina 14 i na termometrze dalej 24 a piec nie drygnał nawet.
    o godz 15 znowu mam mieć komfort.

    ktoś się podzieli doświadczeniem i ekonomicznym ustawieniem pieca?

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    pytanie ile jest obiegów grzewczych? jeżeli jest więcej niż jeden to aby wyłączyć ciepłą wodę, trzeba wyłączyć wszystkie obiegi.
    Jest 3 obiegi: podłogówka, grzejniki i cwu. TAIK, chodzi o to, że sterownikiem wyłączyłem całość, a jednak piec grzał okresowo cwu -co może być nie tak w podłączeniu? Mam możliwość wyboru: CWU / CWU+OC/WYŁĄCZ. I przy wypraniu WYŁĄCZ Cwu jednak pracuje. Wyłącz ze sterownika przenosi się na kocioł V200W.

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Jest 3 obiegi: podłogówka, grzejniki i cwu. TAIK, chodzi o to, że sterownikiem wyłączyłem całość, a jednak piec grzał okresowo cwu -co może być nie tak w podłączeniu? Mam możliwość wyboru: CWU / CWU+OC/WYŁĄCZ. I przy wypraniu WYŁĄCZ Cwu jednak pracuje. Wyłącz ze sterownika przenosi się na kocioł V200W.
    a czy "wył" ustawione jest dla obu obiegów grzewczych???
    Jeżeli tak to podczas takiej "nieplanowanej" pracy trzeba by zajrzeć w diagnostykę kotła i sprawdzić co zmusiło go do pracy,
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #118

    Domyślnie

    Konsultant Viessmann -dziękuję. Czyli nie neguje Pan tego, że Vitotrol200 nie obsługuje 3 obiegów? Bo tak mi przebąkiwał instalator i instrukcja podaje wybór 1z3 (H1/H2/H3)

    Ale skoro po wyłączeniu wszystkiego na sterowniku, na kotle też widzę wyłączenie całego kotła, to logiczne, że CWU nie powinna się również załączać. Poza tym po co byłby wybór tych 3 ikon/możliwości? Tyle kasy i 1 obieg? A jakieś dod. sugestie, jak i co sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 29-04-2019 o 18:14

  19. #119
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Konsultant Viessmann -dziękuję. Czyli nie neguje Pan tego, że Vitotrol200 nie obsługuje 3 obiegów? Bo tak mi przebąkiwał instalator i instrukcja podaje wybór 1z3 (H1/H2/H3)

    Ale skoro po wyłączeniu wszystkiego na sterowniku, na kotle też widzę wyłączenie całego kotła, to logiczne, że CWU nie powinna się również załączać. Poza tym po co byłby wybór tych 3 ikon/możliwości? Tyle kasy i 1 obieg? A jakieś dod. sugestie, jak i co sprawdzić?
    Vitotrol 200 obsługuje tylko i wyłącznie jeden obieg grzewczy, to Vitotrol 300 ma możliwość obsługi do 3 obiegów grzewczych jednocześnie. Po ustawieniu wszystkich obiegów w tryb "wyłączona instalacja" kocioł może się załączyć na podgrzew c.o. lub c.w.u. tylko jeżeli jest ryzyko zamarznięcia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #120

    Domyślnie

    Konsultant Viessmann -doszedłem już do tego, ale wprowadzacie w błąd, bo czemu mają służyć kombinacje ikon wybierane na ekranie: kran /kran+grzejnik / wyłącz ? Tyle kasy i sterowanie tylko 1 obiegiem?

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony