dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 70
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 1397
  1. #581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Docieplenie progu drzwi tarasowych styrodurem:

    Z odpadków płyt użytych do izolacji plyty fundamentowej wyciąłem klocki 8x8.5 cm, dlugosci 1.2m.
    Klocki przykleilem klejem poliuretanowum w piance do bloczka gazobetonowego u dołu i do sklejki, ktora na celej dlugosci podpiera szynę skrzydła suwanego.
    Wysokosc 8cm - tak, aby styrodur zlicował sie z wylewką. Od szyny po której jezdzi suwanka, do powierzchni styrodyru (i wylewki) jest 1,5 cm - tyle zostaje na wykończenie podlogi.





    Po wylewce:
    Łączenie styroduru i wylewki (poki nie stwardnieje na kamień) przetarłem dzis tarką. Wylewka docisneła jeszcze styrodur do okna.
    Mam nadzieje, że na termowizji będzie to dobrze wyglądalo.



    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-03-2014 o 21:47
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #582

    Domyślnie

    Styrodur licuje się z wylewką w poziomie??
    Od razu na styro pójdzie płytka??

  3. #583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pojdzie albo panel, co nie jest żadnym problemem, albo płytka ( bo to wciąż nie jest przesądzone) docieta na szerokośc styroduru i oddylatowana od płytek na wylewce. Zamiast plytek może bedzie pas z nierdzewki, bo firan nie bedzie, tylko zaslony panelowe grafit i jasnoszare.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #584

    Domyślnie

    Ok
    Rozumiem

    Ja planuje też Styrodur ale w części zalany z góry wylewką,tak aby nie trzeba dawać dykatscji płytek

  5. #585

    Domyślnie

    dobry pomysł, u mnie panele, więc zrobię podobnie - poszerzenie systemowe przykryję styrodurem. a na zewnątrz masz jakiś sensowny pomysł? mam zwykłe (nieprzesuwne) okno tarasowe, izolacja będzie dochodzić tylko to dolnej krawędzi ramy, żeby zamontować parapet czy coś podobnego. pod oknem poszerzenie systemowe i wygląda mi to na gigantyczny mostek.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tez mam okno tarasowe na poszedzeniu, z tym, ze beda do okna od zewnatrz dochodzić deski tarasu. Tak wiec do poszerzenia przkleje XPS, zlicuje z cokołem, zaciągnę klejem na siatce, a od gory zabezpieczę obróbką blacharska. I tak będzie to osłonięte deskami tarasu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #587

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tez mam okno tarasowe na poszedzeniu, z tym, ze beda do okna od zewnatrz dochodzić deski tarasu. Tak wiec do poszerzenia przkleje XPS, zlicuje z cokołem, zaciągnę klejem na siatce, a od gory zabezpieczę obróbką blacharska. I tak będzie to osłonięte deskami tarasu.
    u mnie też deski tarasowe, może dodatkowo w przyszłości zadaszone, ale jeden rok lub dwa lata będzie musiało wytrzymać bez tego. jak to zrobisz, to wrzuć też jakieś zdjęcia, bo jestem ciekaw. w sumie mogę zrobić zwykły parapet, a potem na nim zastosować Twoje rozwiązanie. pomnoży nieco koszty, ale będę zabezpieczony w najbliższym czasie a po montażu tarasu zlikwiduję mostek.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #588
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Witam
    Czy mógłbyś mi napisać, jakie papierzyska i GDZIE je zawoziłeś do uzyskanie pozwolenia na budowę przyłączy?

    Przybieram się jak pies do jeża, a czas biegnie bezlitośnie.
    Ja za projekty gaz+wody zapłaciłam 3200zł.

    Wycena na razie w jednej firmie:
    -przyłącze gazowe za 3m od gazociągu do płota- 2 tys netto;
    -instalacja gazowa od płota, do budynku 14metrów, ze skrzynką, stalowa razem z rozprowadzeniem ok 13m po domu do dwu miejsc i pieca= 2400 zł netto.W tym jest kierownik budowy, dziennik budowy, inwentaryzacja powykonawcza i odbiór.
    - przyłącze wody od wodociągu do płota 8m oraz od płota 14m, z licznikiem, inwentaryzacją powykonawczą, prowadzeniem dziennika budowy, odbiorem-3500netto

    Z PGNiG mają mi zwrócić 2600brutto.

    Pozdrawiam

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    gaz do ogrodzenia 2000, od ogrodzenia do domu 2600 38m, woda 12m- 3300, kanalizacja ok 7m-2700. Projekty kosztowaly mnie 3800, wydaje mi sie ze troche sporo sie cenia. Ale u nas w okolicy na przyłącza wody monopol ma kilka firm i ceny trzymają podobne. Od tych cen gazownia zwróci mi około 2200 za to przyłącze w drodze czy jakoś tak
    Ja do wylewek jeszcze daleko, jutro kończą elektrycy (4 dni pracy ) w przyszłym tyg pewnie już okna wstawię i czekam na tynki.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  9. #589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeszcze nic nie składalem... Co do gazu , to moj projektant ma dokonac zgłoszenia, czy czegos tam. W każdym razie wziął od nas upowaznienie do wystepowania w tej sprawie i powiedział, że możemy rozgladac sie za wykonawca.
    W poniedzialek będę miał do wglądu projekt instalacji wod-kan i rozeslę zapytania ofertowe.
    Projekt poki co do wglądu, bo Vectra na razie milczy w sprawie uzgodnień

    Jak to jest z tym gazem u Ciebie ?
    Za przyłacze zapłacisz 2460zł, a PGNiG zwracac Ci 2600 ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #590
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Witam
    Czy mógłbyś mi napisać, jakie papierzyska i GDZIE je zawoziłeś do uzyskanie pozwolenia na budowę przyłączy?

    Przybieram się jak pies do jeża, a czas biegnie bezlitośnie.
    Ja za projekty gaz+wody zapłaciłam 3200zł.

    Wycena na razie w jednej firmie:
    -przyłącze gazowe za 3m od gazociągu do płota- 2 tys netto;
    -instalacja gazowa od płota, do budynku 14metrów, ze skrzynką, stalowa razem z rozprowadzeniem ok 13m po domu do dwu miejsc i pieca= 2400 zł netto.W tym jest kierownik budowy, dziennik budowy, inwentaryzacja powykonawcza i odbiór.
    - przyłącze wody od wodociągu do płota 8m oraz od płota 14m, z licznikiem, inwentaryzacją powykonawczą, prowadzeniem dziennika budowy, odbiorem-3500netto

    Z PGNiG mają mi zwrócić 2600brutto.

    Pozdrawiam
    Składa się w starostwie tak jak pozwolenie na budowę domu, 4 projekty instalacji gazowej, i tylko na gaz po działce trzeba pozwolenia, na inne przyłącza chyba tylko zgłoszenie ale to już oni robią. Na pozwolenie czekałem kilka dni plus 14dni na prawomocność

  11. #591
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Chodzi o to, że my budujemy przyłącze gazowe [od gazociągu do płota] na swój koszt a PGNiG je odkupuje od inwestora.
    Dowcip polega na tym, że PGNiG wycenia je na [np moje-4600 zł brutto] a ja szukam wykonawcy starając się wykonać je taniej...
    Po prostu za tę kwotę próbuję wykonać nie tylko przyłącze od gazociągu do płota ale również instalację od płota do budynku i wewnętrzną
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  12. #592
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dobre
    U mnie przyłącze gazowe (też jakieś 3m) buduje PGNiG. W sumie, to nawet nie dopytywalem, czy można to zrobic samemu i jak będzie to rozliczone.

    Mam juz projekt wod-kan, czas na konkurs ofert. Muszę zrobić przyłącza, dopiero po tym bede mógł ruszyć dalej....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #593
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    podejrzewam, że właśnie zażądają od Ciebie tych 4600zł brutto za 3 m przyłącza a ponadto zechcą 2tys opłaty przyłączeniowej- ZMYKAJ Z TEGO UKŁADU!!!



    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobre
    U mnie przyłącze gazowe (też jakieś 3m) buduje PGNiG. W sumie, to nawet nie dopytywalem, czy można to zrobic samemu i jak będzie to rozliczone.

    Mam juz projekt wod-kan, czas na konkurs ofert. Muszę zrobić przyłącza, dopiero po tym bede mógł ruszyć dalej....
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  14. #594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    podejrzewam, że właśnie zażądają od Ciebie tych 4600zł brutto za 3 m przyłącza a ponadto zechcą 2tys opłaty przyłączeniowej- ZMYKAJ Z TEGO UKŁADU!!!

    Ależ skąd... Umowa jest na budowę przyłącza za 1800zł netto. Faktury wystawione, zapłacone tu jestemy kwita.
    Do końca maja muszę zgłosic gotowosc do odboiru gazu i podpisać umowę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #595
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja za 4m od gazociagu do plota place 2100, fotohobby a jak masz zrobiony przepust w plycie pod przylacze wody?

  16. #596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Ja za 4m od gazociagu do plota place 2100, fotohobby a jak masz zrobiony przepust w plycie pod przylacze wody?

    Tak:

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #597
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Czy kwestia ocieplenia stropu już u Ciebie jest ustalona ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  18. #598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, zbieram teraz oferty od wykonawców wdmuchujacych celulozę. Ceny na 110m2 i 30cm grubości mieszczę sie w zakresie 4600-5200 zł.
    Na to przyjdzie 15cm Rockwool Rockton, plyty układane samodzielnie pomiedzy belkami wiązarów
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #599
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, zbieram teraz oferty od wykonawców wdmuchujacych celulozę. Ceny na 110m2 i 30cm grubości mieszczę sie w zakresie 4600-5200 zł.
    Na to przyjdzie 15cm Rockwool Rockton, plyty układane samodzielnie pomiedzy belkami wiązarów

    Spodziewałem się wyższego kosztu. Podaj w wolnej chwili jak to będzie wyglądać warstwowo.

    Ja chciałem dolny pas nabić OSB od spodu okleić styropianem a od góry zasypać celulozą.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  20. #600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sufit podwieszany (płyta k-g + folia Strotex Alu) na to nasypane 30-35 cm celulozy, 2-3cm przerwy, 15cm wełny Rockwool Rockton na sznurkowaniu, pomiędzy belkami wiązarów.
    Zastanawiam sie jeszcze czy nie zrobić tego w całości, jako 45cm warstwa celulozy, ale nie chcę tak obciażać płyt k-g.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 30 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony