dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie żywotność kotła - kiedy wymienić i na jaki?

    Witam, planuję zakup mieszkania (124m2) do którego ogrzewania i cwu jest wykorzystywany piec z 1998 roku Saunier Duval Themis twin 28e - wiszący piec z małym zasobnikiem.
    Zastanawiam się czy to dobry piec, z rachunków które przejrzałem wynika że za rok poszło gazu za 4000 zł przy 4 osobowej rodzinie. Piec ma już 19 lat. Czy taki piec ma racje bytu czy trzeba się zastanawiać nad jego wymianą kupując to mieszkanie. Jeśli wymiana to co byście polecili bo ja jestem w tym temacie zielony (dotychczas mieszkałem w mieszkaniach z zasilanych z sieci miejskiej). W budynku jest kotłownia w piwnicy dla dwóch lokatorów. Blok ocieplony, w mieszkaniu dwie łazienki.

    Z góry dziękuje za informacje.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wymianą starego kotła gazowego, polecam jeden z kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur. Kotły marki Junkers cechują się wysoką jakością wykonania, co gwarantuje ich pewną pracę przez długi czas. W swojej ofercie posiadamy duży wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych oraz dwufunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika.
    W sprawie pomocy przy doborze kotła wraz z jego wyceną, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Jeśli piec przeżył 19 lat i jeszcze działa to już o nim świadczy pozytywnie.
    Odnośnie kwoty za ogrzewanie to kwota świadczy więcej o jakości ocieplenia aniżeli o piecu.
    W tamtych latach robiono jeszcze rzeczy długowieczne a że ich sprawność na poziomie 80% różniła się o ok 10 - 15% w stosunku do dzisiejszych pieców.
    Może i owszem..... wymieniając piec zainwestujemy 2 - 3 tyś zł i zaoszczędzimy na spalaniu optymistycznie ok 700zł.
    Zwraca nam się to po trzech i pół roku ale żywotność pieca w dzisiejszych realiach należy liczyć na ok 10 lat o ile trafi się na bezawaryjny model.

    Dopóki działa i nie wymaga ciągłych inwestycji należy zadbać o przeglądy, czyszczenie nie zawracając sobie głowy jego wymianą.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony