dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 21
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 412
  1. #361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ratpaw

    Krótko jesteś na tym forum, to nie możesz wiedzieć, że jeden z forumowiczów dom pasywny wybudował.
    Oczywiście, banda idiotów rzuciła się na niego udowadniając mu, ze jest wielbłądem.
    Zirytował się i zabrał ze sobą wszystkie swije wpisy, jak z forum odszedł. Śladu po tym nie zostało.
    Ja je pomiętam, bo dyskusja w trakcie budowy była ciekawa.
    Ktoś liczył nawet straty ciepła domu przez przewodnictwo cieplne klamki drzwi wrjściowych!


    Parę lat wstecz sporo osób starało się budować swoje domy w dużej części "tymi ręcami" dla podniesienia ich standardu i obnizenia kosztów budowy.
    Wymieniali się pomysłami, opisywali realizacje.
    To wtedy powstały wątki o buforze, o wentylacji, o GWC (kilku rodzajach), o akumulatorze ciepła, o solarach, o ziemiance, o lodowni i o wielu innych.
    Teraz już takiego zjawiska nie widzę.
    Wszyscy walą masowo do hurtowni lub polują w sieci na gotowe urządzenia.
    "Tymi ręcami" mało kto coś wykonuję.
    Ludzie orgazmują się relacją cena-jakość/parametry jaki udało im się gdzieś KUPIĆ i wykazują, że "moje jest najmojsze! ".
    Tych, co pamiętają, ze do wybudowania domu potrzebny jest piach, cement, wapno, woda, łopata i kilka desek już tu nie ma.
    A kiedyś pustaki na dom, rodzinnie, pół polski robiło i domy z nich mają.
    Dziś, jak padnie internet, to budować się nie da!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    adam - póki nie zbudujesz funkcjonalnego domu i nie pokażesz na forum z zestawieniem rzeczywistych kosztów, będziesz traktowany jak bajkopisarz.
    Natomiast odpuść sobie zwracanie się z pogardą do tych, co wybudowali zgodnie z prawem i udokumentowali uczciwie swoje wydatki.

    Rozumiem, ze chcesz się pochwalić swoimi pomysłami jednocześnie nie zdradzając ich, ale załóż sobie własny temat do chwalenia się, szukania poklasku, bo tu po prostu spamujesz. 99,9% społeczeństwa nie zbuduje domu o którym ty myślisz, ani nawet nie jest specjalnie zainteresowanych.
    Ok.
    Niech się męczą na własny sposób.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo po prostu usuwam wpisy.

  4. #364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Dla uporczywie głoszonej jawnej głupoty mam pogardę i fakt, czasem mnie ponosi tak, ze napiszę coś o głosicielu bzdur.
    Staram się tego unikać.
    Nigdy jednak nie zgodzę się z tym, ze bzdura i głupota powtórzona 1000 razy staje się mądrością i wiedzą.
    W pełni uznaję konieczność istnienia jakichś norm i ograniczeń wprowadzanych na działalność pospólstwa.
    A i tak czytam na tym forum co jakiś czas - chcę wywalić połowę ściany nośnej. Czy podparcie ceówką 5 x 5 x 5 bedzie dobre? Poradzicie?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #365
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ratpaw

    Krótko jesteś na tym forum, to nie możesz wiedzieć, że jeden z forumowiczów dom pasywny wybudował.
    Oczywiście, banda idiotów rzuciła się na niego udowadniając mu, ze jest wielbłądem.
    Zirytował się i zabrał ze sobą wszystkie swije wpisy, jak z forum odszedł. Śladu po tym nie zostało.
    Ja je pomiętam, bo dyskusja w trakcie budowy była ciekawa.
    Ktoś liczył nawet straty ciepła domu przez przewodnictwo cieplne klamki drzwi wrjściowych!


    Parę lat wstecz sporo osób starało się budować swoje domy w dużej części "tymi ręcami" dla podniesienia ich standardu i obnizenia kosztów budowy.
    Wymieniali się pomysłami, opisywali realizacje.
    To wtedy powstały wątki o buforze, o wentylacji, o GWC (kilku rodzajach), o akumulatorze ciepła, o solarach, o ziemiance, o lodowni i o wielu innych.
    Teraz już takiego zjawiska nie widzę.
    Wszyscy walą masowo do hurtowni lub polują w sieci na gotowe urządzenia.
    "Tymi ręcami" mało kto coś wykonuję.
    Ludzie orgazmują się relacją cena-jakość/parametry jaki udało im się gdzieś KUPIĆ i wykazują, że "moje jest najmojsze! ".
    Tych, co pamiętają, ze do wybudowania domu potrzebny jest piach, cement, wapno, woda, łopata i kilka desek już tu nie ma.
    A kiedyś pustaki na dom, rodzinnie, pół polski robiło i domy z nich mają.
    Dziś, jak padnie internet, to budować się nie da!


    Adam M.
    Wprowadźmy trochę logiki do tej dyskusji.

    Po pierwsze, napisałeś wyżej, że "zaczęło się udowadnianie, że nie można wybudować lukusowego domu za 100 tys." - nie można udowodnić, że czegoś nie ma. Większość ludzi na tym jednak jest uczciwa i mówi co wie, a wie, że domek w dzisiejszym standardzie (nie mówiąc o luksusach) o powierzchni 120 m2 kosztuje dużo dużo więcej. Na poparcie swoich słów prezentują zdjęcia, wyceny, rzeczywiste koszty, parametry, dostawców - pełna przejrzystość. Każdy może zweryfikować. To Ty możesz co najwyżej udowodnić, że lux-hacjendę da się postawić za te pieniądze.

    Po drugie, jakie ma znaczenie, od jak dawna jestem na FM? Rejestrowałem się niedawno i tyle, wcześniej czytałem. Jeśli chodzi Ci o dom osobnika mpoplaw, to wątek też czytałem. Wiem, że się wkurzył i pozamiatał po sobie. Miał prawo, ale wiedza nie zniknie razem z nim. Nie pamiętam tylko, czy jego dom przeszedł certyfikację domów pasywnych, bo jeśli nie, to domu pasywnego nie zbudował, co najwyżej domniemywał, że tak zrobił.

    Po trzecie, jak pisałem, niektóre wątki śledziłem, np odzysk ciepła spod tarasu od południa albo z szamba albo spod dachówek itd. Ludzie sami gmerali, bo musieli, bo żywili nadzieję, że uda się obniżyć rachunki itd. Od dawna powtarzam, że idziemy w kierunku np Danii - coraz wyższe ceny, coraz bogatsza gospodarka i obywatele, którzy wolą zapłacić i mieć z głowy - tylko trzeba mieć z czego zapłacić. Wtedy nie mieli, dziś mają, choć oczywiście nie wszystkim się wiedzie. Po prostu technologie stały się dostępne, np pompy ciepła czy okna do domów pasywnych.

    Po czwarte, dwa lata temu zburzyłem dom z piachu, cementu wody i kilku desek - bardzo solidny i bardzo zimny. Jego architektura wołała o pomstę do nieba, bo projektowany był przez architekta-świętą krowę z urzędu (lata 80-te). Dom budowało się z tego było, pustaki betonowe wyrabiało samemu, piasek z wykopu woziło taczkami, instalacje prymitywne - to ma być dobry dom? Takie coś proponujesz?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wprowadźmy trochę logiki do tej dyskusji.

    Po pierwsze, napisałeś wyżej, że "zaczęło się udowadnianie, że nie można wybudować lukusowego domu za 100 tys." - nie można udowodnić, że czegoś nie ma. Większość ludzi na tym jednak jest uczciwa i mówi co wie, a wie, że domek w dzisiejszym standardzie (nie mówiąc o luksusach) o powierzchni 120 m2 kosztuje dużo dużo więcej. Na poparcie swoich słów prezentują zdjęcia, wyceny, rzeczywiste koszty, parametry, dostawców - pełna przejrzystość. Każdy może zweryfikować. To Ty możesz co najwyżej udowodnić, że lux-hacjendę da się postawić za te pieniądze.

    Po drugie, jakie ma znaczenie, od jak dawna jestem na FM? Rejestrowałem się niedawno i tyle, wcześniej czytałem. Jeśli chodzi Ci o dom osobnika mpoplaw, to wątek też czytałem. Wiem, że się wkurzył i pozamiatał po sobie. Miał prawo, ale wiedza nie zniknie razem z nim. Nie pamiętam tylko, czy jego dom przeszedł certyfikację domów pasywnych, bo jeśli nie, to domu pasywnego nie zbudował, co najwyżej domniemywał, że tak zrobił.

    Po trzecie, jak pisałem, niektóre wątki śledziłem, np odzysk ciepła spod tarasu od południa albo z szamba albo spod dachówek itd. Ludzie sami gmerali, bo musieli, bo żywili nadzieję, że uda się obniżyć rachunki itd. Od dawna powtarzam, że idziemy w kierunku np Danii - coraz wyższe ceny, coraz bogatsza gospodarka i obywatele, którzy wolą zapłacić i mieć z głowy - tylko trzeba mieć z czego zapłacić. Wtedy nie mieli, dziś mają, choć oczywiście nie wszystkim się wiedzie. Po prostu technologie stały się dostępne, np pompy ciepła czy okna do domów pasywnych.

    Po czwarte, dwa lata temu zburzyłem dom z piachu, cementu wody i kilku desek - bardzo solidny i bardzo zimny. Jego architektura wołała o pomstę do nieba, bo projektowany był przez architekta-świętą krowę z urzędu (lata 80-te). Dom budowało się z tego było, pustaki betonowe wyrabiało samemu, piasek z wykopu woziło taczkami, instalacje prymitywne - to ma być dobry dom? Takie coś proponujesz?
    Wiem, że nie da się udowodnić czegoś, czego nie ma, ale zobacz co starano się mi udowodnić.
    Czy ja kiedyś napisałem, ze dom kosztuje 5zł?
    Kosztuje dużo więcej!
    Ale to CENA.
    Mozna coś kupić za cenę, za jaką ktoś (własciciel) zgadza się coś sprzedać.
    Ja znalazłem taki mechanizm, który pozwoli mi za małe pieniądze materiał na dom kupić.
    Nawet wtedy, gdy ktoś tu wklei kosztorysy i cenniki.

    Mpopław naśladował człowieka, o którym wspomniałem. Nie o niego i nie o jego dom mi chodzi.

    Rozumiem. Miałes dom w starej technologii i go zburzyłeś.
    Twoja decyzja, Twój wybór.
    Co to ma wspólnego z dobrze zbudowanym domem z materiału pozyskanego za małe pieniądze?
    Nie wyobrażaj sobie od razu, że o cegle rozbiórkowej myślę. (nie jest tania).


    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 25-01-2020 o 12:50
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nikt nie wie o czym myślisz, bo nie napisałeś, bo to wielka tajemnica, którą chcą ci wyrwać koncerny, sklepy i inni budujący.

  8. #368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Mozna coś kupić za cenę, za jaką ktoś (własciciel) zgadza się coś sprzedać.
    Ja znalazłem taki mechanizm, który pozwoli mi za małe pieniądze materiał na dom kupić.
    Ciekawy mechanizm. Ale nie ma to nic wspólnego z bronią, maczugami lub kilkoma karkami itp. ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tych nie usunęłaś.

    #20
    #24

    Od nich się zaczęło i dalej to już tylko zjazd w dół jest.
    Zaczęło się od tego postu #19
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7892775
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    słowo superman nie jest szczególnie obraźliwe

  11. #371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wykasowałam, ale w sumie się zgadzam z tym, że adam trolluje. Po pierwsze pisze nie na temat, po drugie pisze w stylu "wiem, ale nie powiem". Ponieważ ktoś chce się bawić w dyskusje z nim, nadzoruję tylko żeby adam nie politykował a inni go nie wyzywali.

  12. #372
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Teraz to już bankowo opowieści z mchu i paproci
    Żwirek i Muchomorek

  13. #373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ale inni mogą politykować. Ciekawe.
    stos - zgłaszaj po prostu posty z politykowaniem. Przecież ja nie jestem pracującym 24h robotem, żeby przedzierać się przez kilkaset postów dziennie.

  14. #374
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wiem, że nie da się udowodnić czegoś, czego nie ma, ale zobacz co starano się mi udowodnić.
    Czy ja kiedyś napisałem, ze dom kosztuje 5zł?
    Kosztuje dużo więcej!
    Ale to CENA.
    Mozna coś kupić za cenę, za jaką ktoś (własciciel) zgadza się coś sprzedać.
    Ja znalazłem taki mechanizm, który pozwoli mi za małe pieniądze materiał na dom kupić.
    Nawet wtedy, gdy ktoś tu wklei kosztorysy i cenniki.

    Mpopław naśladował człowieka, o którym wspomniałem. Nie o niego i nie o jego dom mi chodzi.

    Rozumiem. Miałes dom w starej technologii i go zburzyłeś.
    Twoja decyzja, Twój wybór.
    Co to ma wspólnego z dobrze zbudowanym domem z materiału pozyskanego za małe pieniądze?
    Nie wyobrażaj sobie od razu, że o cegle rozbiórkowej myślę. (nie jest tania).


    Adam M.
    No ale ta cena nie bierze się znikąd! Towar kosztuje, półprodukt kosztuje, nawet odpad kosztuje! Praca ludzka też kosztuje. I ma swoją cenę. Wg Ciebie 100 tysi, więc śmiesznie niską. Tobie się wydaje, że jak ktoś nie wyceni w pełni swojej pracy czy materiału, to jest za darmo? Nie osłabiaj ludzi! Ktoś Ci może dać niższą cenę, ale przecież nie tak po prostu.

    Jak to co to ma wspólnego z domem z materiału pozyskanego za małe pieniądze? Nawet kamień polny kosztuje, bo trzeba go przytargać na plac budowy, poukładać, pomurować. To są tony, wręcz dziesiątki ton. CZASEM jest taka możliwość, że materiał jest już na miejscu, wbudowany w działkę (której BTW nie masz), ale wg Twoich obaw, taka okazja to żadna okazja, bo ponoć ludzie masowo zgapią Twój pomysł i ceny materiałów poszybują. Gdzie tu logika? Ten luksus, to mają być ściany z gliny z chrustem w środku? Ja powoli wymiękam od poziomu dyskusji z Tobą. Uwierz mi, że Twój "dobry" dom jest BARDZO inny niż mój "dobry" dom.

    A cegłę rozbiórkową sam bym chętnie wykorzystał w budowie szopki ogrodowej
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #375
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Co to ma wspólnego z dobrze zbudowanym domem z materiału pozyskanego za małe pieniądze?
    Nie wyobrażaj sobie od razu, że o cegle rozbiórkowej myślę. (nie jest tania).
    Adam M.
    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Znudziło mnie uszczęśliwianie świata. Teraz uszczęśliwiłbym siebie.
    Za wiedzę nie płacą.
    Za cegłę - chętnie jak tania. Ma wagę! A wiedza nie waży... Adam M.
    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ok.
    Niech się męczą na własny sposób.

    Adam M.
    I uszanuj to i niech tak pozostanie.

  16. #376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Temat to "Budować się czy kupić mieszkanie" a nie bajki Adama o budowaniu.
    Adam wszystko widział, testował i próbował, poucza innych jak powinni budować ale chyba sam jeszcze nic z tych teoretycznych rozważnań o swoim budowaniu nie wprowadził w etap realizacji.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nikt nie wie o czym myślisz, bo nie napisałeś, bo to wielka tajemnica, którą chcą ci wyrwać koncerny, sklepy i inni budujący.
    Tylko niespecjalny nikt chce abym UDOWADNIAŁ.
    Napisałem - Ludzie wywalają KROCIE za to, za co ja mam zamiar dać GROSZE.
    Wymyśliłem i sprawdziłem, ze się tak da.
    Każdemu wolno, ale im sie nie udało.
    Mnie się, jak myślę - uda.
    JEDYNĄ tajemnicą jest - jak zapłacić grosze za matewriał na dom!
    TEN problem SOBIE rozwiązałem!
    Reszta normalnie...
    Fundament, sciana strop, dach...
    Instalacje...
    No, wiecie chyba jak dom sie buduje.
    A ja dodatkowo wymysliłem - z czego i za ile.

    Adam M
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #378
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wprowadźmy trochę logiki do tej dyskusji.
    Po trzecie, jak pisałem, niektóre wątki śledziłem, np odzysk ciepła spod tarasu od południa albo z szamba albo spod dachówek itd. Ludzie sami gmerali, bo musieli, bo żywili nadzieję, że uda się obniżyć rachunki itd. Od dawna powtarzam, że idziemy w kierunku np Danii - coraz wyższe ceny, coraz bogatsza gospodarka i obywatele, którzy wolą zapłacić i mieć z głowy - tylko trzeba mieć z czego zapłacić. Wtedy nie mieli, dziś mają, choć oczywiście nie wszystkim się wiedzie. Po prostu technologie stały się dostępne, np pompy ciepła czy okna do domów pasywnych.
    Dokładnie tak jest. Wątki typu odzysk ciepła z szamba itp. to sztuka dla sztuki, bardziej hobby niż praktyczne zastosowanie. W nowym domu, przy pompie ciepła roczny koszt ogrzewania to 1-1,5 tyś. zł, tydzień pracy średnio zarabiającego ludka. Ile można zaoszczędzić na tego typu wymyślnych systemach i kiedy się zwrócą?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  19. #379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No ale ta cena nie bierze się znikąd! Towar kosztuje, półprodukt kosztuje, nawet odpad kosztuje! Praca ludzka też kosztuje. I ma swoją cenę. Wg Ciebie 100 tysi, więc śmiesznie niską. Tobie się wydaje, że jak ktoś nie wyceni w pełni swojej pracy czy materiału, to jest za darmo? Nie osłabiaj ludzi! Ktoś Ci może dać niższą cenę, ale przecież nie tak po prostu.

    Jak to co to ma wspólnego z domem z materiału pozyskanego za małe pieniądze? Nawet kamień polny kosztuje, bo trzeba go przytargać na plac budowy, poukładać, pomurować. To są tony, wręcz dziesiątki ton. CZASEM jest taka możliwość, że materiał jest już na miejscu, wbudowany w działkę (której BTW nie masz), ale wg Twoich obaw, taka okazja to żadna okazja, bo ponoć ludzie masowo zgapią Twój pomysł i ceny materiałów poszybują. Gdzie tu logika? Ten luksus, to mają być ściany z gliny z chrustem w środku? Ja powoli wymiękam od poziomu dyskusji z Tobą. Uwierz mi, że Twój "dobry" dom jest BARDZO inny niż mój "dobry" dom.

    A cegłę rozbiórkową sam bym chętnie wykorzystał w budowie szopki ogrodowej
    Tak. Ja to wszystko wiem.
    Ale to prawdy wręcz niewytłumaczlne w skarbówce!
    Wyjasnisz TAM, ze zrobiłeś coś "tymi recami" i kosztowało (by) to milion?
    I ze to jest koszt przychodu?

    Bo praca własna kosztuje?


    Bawi mnie nieco fakt, ze kompletnie nie widzisz (nie widzicie) tego co pod samym nosem leży!
    Ja to dostrzegłem!

    O scianach z gliny, chrustu i podobych pisałem, że są, ze znam i że można, ale nie - że takie planuję!

    Zadaj SOBIE pytanie...
    O co sie irytujesz?
    O fakt, ze oznajmiłem, że koszt materiałów na dom pozyskam LEGALNIE za grosze, bo znalazłem na to sposób?
    Czy o to, ze TY takiego sposobu nie odkryłeś.... krocie zapłaciłeś, wiesz jakie i że inaczej sie NIE DA!


    Co za czasy, co za ludzie, co za kraj....
    Znalazł ktoś pomysł na tani dobry dom to trzeba go zgnoić!
    Żeby mu się córka z czarnym...
    I wogóle by miał marnie....
    Jakie to ... NASZE... POLSKIE.


    Coraz bardziej zabawne jest to forum.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Temat to "Budować się czy kupić mieszkanie" a nie bajki Adama o budowaniu.
    Adam wszystko widział, testował i próbował, poucza innych jak powinni budować ale chyba sam jeszcze nic z tych teoretycznych rozważnań o swoim budowaniu nie wprowadził w etap realizacji.
    Opisz SWOJE realizacje...

    Często piszę jak można coś zrobić aby było DOBRZE.
    Pouczanie?
    To jest w wielu książkach. Nie trzeba MNIE tu na forum pytać!
    Ksiązek jednak się nie czyta...
    A mnie się zdarzało praktycznie realizować zgłaszane pomysły u różnych forumowiczów.
    Nawet pisali - adam _mk zrobił i działa.
    O ilu TWOICH realizacjach tak tu napisał ktokolwiek?


    Niewiele widziałeś, niewiele przetestowałóeś, niewiele opisałeś i niewiele zrealizowano z TWOICH pomysłów.
    Sporo widziałem, sporo przetestowałem, także TUTAJ opisałem oraz WIELE z teo zrealizowano wielkorotnie (niekoniecznie ja osobiście)
    Zaprzeczysz?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 19 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony