dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 42
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 833
  1. #721
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Czyli rozmroziło wymiennik płytowy i czynnik wraz z wodą wyszedł zaworem bezpieczeństwa, a sprężarka napiła się?
    Jeszcze tydzień temu zastanawiałem się nad 12 w monobloku, ale dobrze, że tu zajrzałem i trochę poczytałem.
    Dobrze, że zajrzałeś ale niedobrze że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Wada fabryczna pomp 8 kW z 2019 roku. Nie ma znaczenia czy split czy monoblok . W splicie tak samo przemrozisz wymiennik jak zawór 4 drogowy się nie przełączy.

  2. #722
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Do czego ta uwaga? Czego nie przeczytałem ze zrozumieniem? Myślisz, że nie wiem o tym, że split tak samo można rozmrozić jak monoblok?

  3. #723
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Posiadacze mogą się obrażać lub nie, ale ten przypadek dobitnie świadczy też o tym, że ta pompa nie posiada żadnych zabezpieczeń przeciw zamrożeniu wymiennika, ani na bazie czujników temperatury, ani ciśnienia. Projektant widocznie nie wpadł na pomysł, że takie zagrożenie może się pojawić choć by przy defroście. Powinna być opcja do wyboru, praca na wodzie z progami powyżej +10 i na glikolu pozwalająca w okolicach 0C.
    Tym samym pompy samsunga dołączają do niechlubnego grona pomp LG z rozmrożonymi wymiennikami z powodu braku zabezpieczeń.

  4. #724
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    oberwatorPC Kolego to ta wada tylko pomp 8kW się tyczy? Myślałem ze wszystkich z 2019r. Ja mam 5kW

    Vld jeśli komentujesz mój przypadek to to nic jeszcze nie wiemy co sie rozszczelniło, także wysuwanie takich teorii nic nie da. Czynnik wątpię żeby uleciał bo by pewnie wyskoczył błąd a był błąd tylko przepływu.

  5. #725
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Posiadacze mogą się obrażać lub nie, ale ten przypadek dobitnie świadczy też o tym, że ta pompa nie posiada żadnych zabezpieczeń przeciw zamrożeniu wymiennika, ani na bazie czujników temperatury, ani ciśnienia. Projektant widocznie nie wpadł na pomysł, że takie zagrożenie może się pojawić choć by przy defroście. Powinna być opcja do wyboru, praca na wodzie z progami powyżej +10 i na glikolu pozwalająca w okolicach 0C.
    Tym samym pompy samsunga dołączają do niechlubnego grona pomp LG z rozmrożonymi wymiennikami z powodu braku zabezpieczeń.
    Tak tutaj masz rację.

  6. #726
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Vld także wysuwanie takich teorii nic nie da.
    Oby..
    Ja natomiast radzę, że tak powiem zewrzeć pośladki, przygotować argumenty i nie dać na siebie powiesić przyczynę tej awarii, bo teraz zacznie się przepychanka, kto winien i kto ma za wymianę całego urządzenia zapłacić.

  7. #727

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    oberwatorPC Kolego to ta wada tylko pomp 8kW się tyczy? Myślałem ze wszystkich z 2019r. Ja mam 5kW
    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Dobrze, że zajrzałeś ale niedobrze że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Wada fabryczna pomp 8 kW z 2019 roku. Nie ma znaczenia czy split czy monoblok . W splicie tak samo przemrozisz wymiennik jak zawór 4 drogowy się nie przełączy.
    w mailu z Korei napisali do 8kW Mono.... Mam już wgrane.

  8. #728
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mam takie pytanie.. mam mono 8kw. Na sztywno mam ustawione 25st. I od razu po zakończonym defroscie uruchamia się sam wentylator bez sprężarki, i przez chwilę widzi temp 26 na wylocie. Po chwili pracy wentylatora temp spada do 23 st. Wyłącza się pompka wraz z wentylatorem i po około 3 minutach załącza się sprężarka wraz z went i pompka i dopiero śmiga do następnego defrostu. Czy to poprawnie?

  9. #729

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć jak pracuje. Z tego co pamiętam z ustaleń z montażystą po montażu, po defroście pompa powinna w ok 30sek dojśc do normalnej pracy. I tak chyba jest u mnie. Żeby sprawdzić wyświetlacz i jednostke zewnętrzną to u mnie trudno bo muszę wyjśc i obejśc dom. Wszystko możesz sprawdzić w aktualnej pracy na wyświetlaczu.

    inna rzecz. Co to za temperatura 25 stopni? Ja mam w podłodze niecałe 24 stopnia, temperatura na sztywno - 28 stopni i chyba to jakoś pracuje. U Ciebie pompa nie taktuje bez przerwy? podbij wyżej. \Dziś w nocy od 2-6 pompa mi zużyła 2,5kwh pracując na 28 stopniach.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 24-11-2021 o 17:13

  10. #730
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mam na razie niezamieszkany dom, więc mam tak ustawione. W pokoju mam 22* i wystarczy. A co to defrostu to zadzwonię do ghs i się wypytam go.

  11. #731

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    inna rzecz. Co to za temperatura 25 stopni? Ja mam w podłodze niecałe 24 stopnia, temperatura na sztywno - 28 stopni i chyba to jakoś pracuje. U Ciebie pompa nie taktuje bez przerwy? podbij wyżej. \Dziś w nocy od 2-6 pompa mi zużyła 2,5kwh pracując na 28 stopniach.
    Jak sprawdza Ci się to grzanie sztywną temperaturą 28 stopni? Grzejesz w jakichś sztywno ustalonych okienkach? Jak się ma defrost do takiej temperatury zasilania? Często ktoś pisze, że w okolicach 0'C dobrze mieć powrót powyżej 27 'C? Nie rozumiem dlaczego, u mnie nawet poniżej te temp defrost trwa dosłownie kilka minut i pompa wtedy pokazuje pobór ok. 0,3kW.
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  12. #732

    Domyślnie

    Sprawdza się bo tak grzeje. W drugiej taryfie. Obecnie 4,5h w nocy do 6 rano i 13-15 razem z grzaniem CWU. W weekend na bogato od rana do popołudnia. W zeszłym wydłużałem nocne grzanie przy -10. Gdy było poniżej -15 po południu grzałem do 17. Najwyższa temp to 31 stopni. W domu min 23 stopnie w połnocno zachodniej sypialni.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 27-11-2021 o 12:31

  13. #733
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    No i mam pierwszą awarie równy miesiąc od uruchomienia
    Przyjechałem na budowę, pc nie pracuje i kapie woda z prawej strony, wchodzę do domu a na sterowniku błąd e911 i ciśnienie 0. Dobiłem do 1, wychodzę na zewnątrz a woda kapie jeszcze bardziej, czyli coś się rozszczelniło w jedn. zewnętrznej.....ehhh. szybki telefon do instalatora i mają przyjechać.
    Jak się sprawy mają? Jest diagnoza? Masz alternatywną metodę ogrzewania w takim wypadku w monobloku - grzałki ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Pompa pochodziła 3 dni i jeb.. kabel zasilający między mono a szafa hydro izzi mam 2.5. podczas odmrażania wczoraj czuć było w kotłowni plastikiem. Dziś rano błąd e101 i e109 nie działa.. patrzę a tutaj przewód nie fazowy tylko N stopiony.. jaki ma pobór pompa przy defroscie że tak mogło kabel stopić?
    Mam ten sam problem, po południu pompa nagle się zatrzymała i błąd E101. Po resecie bezpieczników E604 i potem E101/109. Nigdzie nic nie widzę, żeby było przepalone. Na płycie głównej jednostki zewnętrznej głucho i ciemno, brak diod, błędów na tym liczniku, cisza... Możliwe, że upaliło tam coś?
    Przewód fazowy który idzie do JZ pod napięciem.
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  15. #735
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Może masz też problem z przewodem neutralnym? Masz też szafę izzi?

  16. #736

    Domyślnie

    Nie, 'Samsungowa' szafa z zasobnikiem 260l.
    Neutralny w bezpiecznikach wydaje się dobrze wkręcony, w JZ był średnio ale poprawiłem i totalnie nic się nie zmieniło.
    U Ciebie w którym miejscu był neutralny uwalony?
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  17. #737
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja mam niestety izzifasta i nie wiem jak to jest w samsungowej, ale u mnie kabel zasilający mono na zewnątrz wychodzi z izzi i tam w środku jest takie szybkozlacze jakby wago lecz jakieś chińskie i był słaby styk tam i go po prostu stopiło.. Sprawdź miernikiem czy mono ma zasilanie na zaciskach takie jak być powinno. Jeśli jest to znaczy że przewód sterujący ma gdzieś problem. Ewentualnie najgorsze to coś się stało z elektroniką ;/

  18. #738
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał I am Batman Zobacz post
    Nie, 'Samsungowa' szafa z zasobnikiem 260l.
    Neutralny w bezpiecznikach wydaje się dobrze wkręcony, w JZ był średnio ale poprawiłem i totalnie nic się nie zmieniło.
    U Ciebie w którym miejscu był neutralny uwalony?
    Znasz już przyczynę?

  19. #739

    Domyślnie

    Niestety dalej nie wiem co jest, po rozmowie z serwisem Neoklimy wychodzi, że płyta główna w jednostce zewnętrznej, tyle, że jej nie mają i nie wiem ile potrwa zanim dostaną. Pompa chodziła 3 miesiąc więc na gwarancji. Uruchomiłem tryb pracy awaryjnej, żeby grzać chociaż grzałką ale po 4 godzinach lipa. Obiegówka chodzi, sterownik pokazuje pracę awaryjną na 35'C, podłoga zimna, CWU zimna, przewody w jednosce wewnętrznej też. Wrrr...
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  20. #740
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Nie masz grzałki w baniaku CWU?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 37 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony