dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W kwestii okapów polecam producenta:

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TEKA

    8 14,55%
  • FRANKE

    4 7,27%
  • AMICA

    8 14,55%
  • FABER

    6 10,91%
  • FAGOR

    1 1,82%
  • AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI

    2 3,64%
  • ARDO

    0 0%
  • ARISTON

    2 3,64%
  • BOSCH/SIEMENS

    10 18,18%
  • CANDY

    1 1,82%
  • FALMEC

    3 5,45%
  • MASTERCOOK

    3 5,45%
  • WHIRPOOL

    0 0%
  • CIARKO

    4 7,27%
  • AKPO

    3 5,45%
Strona 53 z 54
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1074
  1. #1041

    Domyślnie

    Czy możecie polecić jakiś sprawdzony model okapu podszawkowego?

  2. #1042

    Domyślnie

    Wbudowany w szafkę z widocznym panelem, czy wpuszczany w dolny wieniec? Jaki przedział cenowy?

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek570 Zobacz post
    Wbudowany w szafkę z widocznym panelem, czy wpuszczany w dolny wieniec? Jaki przedział cenowy?
    Mnie też interesuje, wysuwany (teleskopowy) spod szafki, szer 80 cm, tani ale za to dobry (znaczy duża moc i mało hałasu)

  4. #1044

    Domyślnie

    Mnie interesuje okap wpuszczany aby jak najmniej było go widać.Do szafki 60cm.Przedział cenowy do 1300zł.Tylko żeby nie chodził jak traktor bo już 8 lat męczę się z takim hałasem w swoim starym okapie.Chociaż zastanawiam się jeszcze nad okapem -tubą.Tylko mam wątpliwości do jego skutecznego pochłaniania oparów.

  5. #1045

    Domyślnie

    Jak się sprawują okapy wyspowe tzw.tuby?Wizualnie jest ok ale czy taki okap o szerokości 39cm nie będzie za wąski do płyty o szerokości 60cm.Obawiam się czy będzie dobrze wciągał opary.Mam na oku 2 typy:
    1) Globalo Cylindro 39.1 max
    2) Ciarko ORW

    Może ktoś używa okap takiego typu i rozwieje moje wątpliwości.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Priscilla Zobacz post
    Dzieki sliczne!
    Ale w ich opisie nie widze opcji schowania komina w scianie. Czy to oznacza ze w kazdym okapie kominowym moge rure zamurowac? Chodzi mi o zamurowanie calej rury/komina - juz od okapu, aby wygladal jak zwykly na filtry
    Zapytaj u nich w sklepie - oni będą to wiedzieć najlepiej...

  7. #1047

    Domyślnie

    Zapytaj u nich w sklepie. Oni się na tym znają i na pewno odpowiedzą, a jak nie, to podpowiedzą, co i jak...

  8. #1048

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ktoś wie może jakiego producenta są okapy na zdjęciu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	309872

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał koza79 Zobacz post
    Witam!
    Czy ktoś wie może jakiego producenta są okapy na zdjęciu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	309872
    Obydwa to firma Toflesz
    http://www.okapykuchenne.pl/okap-wys...ss-czarny.html
    http://www.okapykuchenne.pl/okap-wys...and-bialy.html

  10. #1050

    Domyślnie

    Agami bardzo Ci dziękuję za odzew. Już też mi się w międzyczasie udało dokopać do tej informacji. Firmy nie znam więc było trudno. Pozdrawiam wiosennie

  11. #1051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rolmik

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    szukam okamu moje takie małe wymagania
    szer do 60 , pod szafkowy wydajność min 190m3/h cena do 400zł

  12. #1052
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jonoforeza

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie-bardzo proszę o pomoc,bo jestem teraz w kropce.Bardzo chciałam mieć pojedynczy palnik gazowy do woka obok kuchni indukcyjnej.Po długich poszukiwaniach moich i męża znalazłam 6wat-owy palnik-i został zamontowany.Ale w projekcie mebli nie zostało to uwzględnione tak do końca.Po powieszeniu mebli i odpaleniu giganta... włosy stanęły mi dęba...Niestety -ku przestrodze wszystkich-okap Akpo Neva WK6 o mocy 605m3/h ,60cm ...e ...nie dał rady,a może był za wąski...albo wisiał zdecydowanie za nisko...No w każdym razie szafka rozgrzana do czerwoności,Akpo również i ja też.Okap nie zbierał pary znad palnika gazowego,ale też ze skrajnych pól kuchni indukcyjnej!Para była zasysana tylko z garów stojących od ściany bezpośrednio pod okapem,a ze skrajnych szła prosto po szafkach,aż kapało.Będę przerabiać szafki do nowego okapu-tym razem 90cm.,moc ssąca 700-900m3/h .I tu mam pytanie-czy droższy okap będzie lepszy?Czy skrajne segmenty okapów mają taką samą siłę ssącą ,co środek pod silnikiem?/okap idzie pod zabudowę,więc musi być kominowy,przyścienny/I wreszcie jaki model brać pod uwagę w zakresie cen do 2000.Boję się kolejnej wpadki,bo mnie już na to nie stać/zmiana okapu,przebudowa szafek,awantura z mężem.../-jaki model będzie miał obiecywaną moc-który producent nie naciąga parametrów .W sieci opinie są tak różne,sztucznie podkręcane,że trudno mi się rozeznać.Patrzyłam na Boscha DWB,Amica OKC,Ciarko Quatro,Globalo-czy to dobre wybory?Błagam o pomoc

  13. #1053

    Domyślnie

    Temat od dawna nie żyje.
    Nie wiem, czy uda mi się go ożywić, ale bardzo jestem ciekaw jak wygląda obecnie czołówka producentów okapów wbudowanych (tzw. wkładów).
    Szukam okapu na szerokość 60 cm, który będzie jak najcichszy na pierwszym biegu, wydajność niewielka.

  14. #1054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Może pochodzę z głębokiego lasu, ale do czasu wybierania okapu, nie zdawałem sobie sprawy , że istnieją okapy blatowe (wyjeżdżające z niego). Czy ktoś ma i podzieli się doświadczeniem z używania?

    przykład okapu:
    https://www.castorama.pl/okap-montow...d-1092118.html

  15. #1055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Z czysto fizycznego punktu widzenia to jest mało sensowne, ale wygląda bajerancko. Przecież gorące (powietrze, opary, itd) unosi się do góry, więc okap NAD płytą i wentylator ma to zaciągnąć, pokonać opory siatki wytrącającej drobinki oleju i wypchać nad dach lub przez złoże węglowe. Jaką siłę ssącą musi mieć wentylator aby zassać opary w bok? Nawet końcówka odkurzacza zasysa maksymalnie z kilku centymetrów a tu mamy garnek o średnicy 25 do 30 cm i jak zachęcić gorące opary aby raczyły udać się w bok do szczeliny ssącej? Słabo widzę skuteczność takiego rozwiązania. Chyba że wentylator będzie miał wydajność np. z 1000 m^3/h to może skutecznie zassie zapachy, lecz razem z ciepłem z kuchni . Prawa fizyki są nieubłagane.

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Z czysto fizycznego punktu widzenia to jest mało sensowne, ale wygląda bajerancko. Przecież gorące (powietrze, opary, itd) unosi się do góry, więc okap NAD płytą i wentylator ma to zaciągnąć, pokonać opory siatki wytrącającej drobinki oleju i wypchać nad dach lub przez złoże węglowe. Jaką siłę ssącą musi mieć wentylator aby zassać opary w bok? Nawet końcówka odkurzacza zasysa maksymalnie z kilku centymetrów a tu mamy garnek o średnicy 25 do 30 cm i jak zachęcić gorące opary aby raczyły udać się w bok do szczeliny ssącej? Słabo widzę skuteczność takiego rozwiązania. Chyba że wentylator będzie miał wydajność np. z 1000 m^3/h to może skutecznie zassie zapachy, lecz razem z ciepłem z kuchni . Prawa fizyki są nieubłagane.
    wydajność to ok 450 m3/h.
    Mam reku w domu i nie chcę:
    - robić dziury przez ścianę
    - nie mam kominów
    - brudzić anemostatów

    Jestem ciekaw jak innym sprawdza się na co dzień. Wygląd bajer
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    W kuchni mamy jakiś stary tradycyjny okap, który wyprodukowała Amica, chyba max. cos około 400 m^3. Bezapachowo karpi nie usmażysz bez zamykania drzwi do kuchni bo rozejdzie się na całą chate. Młodzi maja nad kuchnią (otwarta na salon) cos o wydajności chyba ponad 800 m^3 , jest prawie dobrze. Oba modele zamontowane nad płytą czyli zgodnie z prawami fizyki, aczkolwiek trzeba uwzględnić przemieszczanie sie kucharza w pobliżu płyty, który zaburza laminarny przepływ ciepłego zapachu do góry, wprost pod wyciąg. Każdy wynalazek można przetestować odkrytym garnkiem z gotująca się wodą, najlepiej gdy jest chłodno bo lepiej widać parę. Nie wierzę, że dysze umieszczone z boku lub w blacie wokół płyty (tak, tak, są takie wynalazki!!!) mają sens praktyczny. Może jest to nowość, nikt tego nie ma, ale to tylko bajer.

    Mniej więcej jak z tej strony https://mieszkanie.pl/wiadomosci/10-...SAAEgIJlvD_BwE

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Przecież gorące (powietrze, opary, itd) unosi się do góry, więc okap NAD płytą i wentylator ma to zaciągnąć, pokonać opory siatki wytrącającej drobinki oleju i wypchać nad dach lub przez złoże węglowe. Jaką siłę ssącą musi mieć wentylator aby zassać opary w bok?
    A jak ocenisz okapy do zabudowy (tzw. wkład)? Zwykle mają poniżej 30 cm głębokości, a kuchenka ma 60 cm, zatem okap nie sięga nawet do połowy kuchenki. Czy mimo to jest to wystarczające?
    OK. Są okapy teleskopowe, ale raczej wolałbym go uniknąć.

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Moim zdaniem (na zdrowy rozum) okap powinien być kształtem zbliżony do rzutu na kuchnie/płytę. Jeśli "wkład" jest mniejszy to próbowałbym zabudować z przodu coś ze szkła (oszlifowany brzeg!!!) albo pleksi (metapleks)- łatwiej sie porysuje. Polistyren odpada, bo pewnie wygnie sie od temperatury. Może być problem z "dobudowaniem" bo szafki najczęściej wiszą nisko + będzie problem z uderzeniem głową i zaglądaniem do garnków "pod ścianą" . Są firmy w których można zamówić szkło na wymiar (najpierw przytną , potem zahartują) . Próba wrzącej wody z odkrytego garnka pokaże realia. Idealny okap powinien sam załączać sie podczas pracy na kuchni, niektóre droższe indukcje maja taka funkcję. Przy kuchni gazowej pozostaje samodyscyplina.
    Boczne ścianki szafek nie powinny spełniać roli boków okapu gdyż ulegną destrukcji od pary i tłuszczu. Dawno temu szafki były oklejane czymś zbliżonym do płyty Unilam (wytrzymywały zmywanie nawet acetonem/czyścikiem do piany), teraz tanie płyty oklejane są jakimś impregnowanym papierem, który uszkodzisz taśmą izolacyjną do elektryki lub nawet taśmą malarską!!
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 21-01-2022 o 00:13 Powód: Boczne...

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    W kuchni mamy jakiś stary tradycyjny okap, który wyprodukowała Amica, chyba max. cos około 400 m^3. Bezapachowo karpi nie usmażysz bez zamykania drzwi do kuchni bo rozejdzie się na całą chate. Młodzi maja nad kuchnią (otwarta na salon) cos o wydajności chyba ponad 800 m^3 , jest prawie dobrze. Oba modele zamontowane nad płytą czyli zgodnie z prawami fizyki, aczkolwiek trzeba uwzględnić przemieszczanie sie kucharza w pobliżu płyty, który zaburza laminarny przepływ ciepłego zapachu do góry, wprost pod wyciąg. Każdy wynalazek można przetestować odkrytym garnkiem z gotująca się wodą, najlepiej gdy jest chłodno bo lepiej widać parę. Nie wierzę, że dysze umieszczone z boku lub w blacie wokół płyty (tak, tak, są takie wynalazki!!!) mają sens praktyczny. Może jest to nowość, nikt tego nie ma, ale to tylko bajer.

    Mniej więcej jak z tej strony https://mieszkanie.pl/wiadomosci/10-...SAAEgIJlvD_BwE
    Decyzja zapadła. Okap zamówiony, czeka u stolarza. Wyszliśmy z założenia, że lepiej tak niż brak pochłaniacza.

Strona 53 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony