dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 557 z 652
Pokaż wyniki od 11.121 do 11.140 z 13036
  1. #11121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko skąd nagle kominkowy lekkoduch weźmie opał? spali meble?
    Wytnie tujki i drzewa z posesji i spali mokre po zmroku. I będzie się upierał że to czyszciej od gazu bo te tujki CO2 wchłaniały jak rosły.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 07-08-2019 o 12:21

  2. #11122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ja już to pisałem. Nic nie ugrałem. Mam indukcje 10 lat i czyste ściany nie tłuste.Pisałem także jak wygląda sufit mimo iż kuchnia zaopatrzona jest w okap kuchenny
    A jak wyglądała obudowa Twojego kominka przed czyszczeniem / malowaniem?

  3. #11123

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Niech pokaże swój filtr jak mu sąsiedzi zabrudzili.
    od dawna jest wątek na forum, ale kto bym tam zadał sobie trud poszukania czegokolwiek...
    https://forum.muratordom.pl/showthre...i-mechanicznej


    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ile Ty chłopie masz lat?
    Gdyby patrzeć na to co i jak pisze, to wyszłoby bardzo mało
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #11124
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    od dawna jest wątek na forum, ale kto bym tam zadał sobie trud poszukania czegokolwiek...
    https://forum.muratordom.pl/showthre...i-mechanicznej



    Gdyby patrzeć na to co i jak pisze, to wyszłoby bardzo mało
    Zadałeś sobie tyle trudu z wklejeniem tego istotnego - zapomnianego - filtrowanego topiku , bądź tak uprzejmy i wskaż proszę fotki z filtrem jastrzębia. Będę zobowiązany. I podpatrzyłem delikatnie twoje wpisy , wychodzi mi na to ,że masz mniej lat ode mnie czyli mniej jak mało..

  5. #11125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zadałeś sobie tyle trudu z wklejeniem tego istotnego - zapomnianego - filtrowanego topiku , bądź tak uprzejmy i wskaż proszę fotki z filtrem jastrzębia. Będę zobowiązany. I podpatrzyłem delikatnie twoje wpisy , wychodzi mi na to ,że masz mniej lat ode mnie czyli mniej jak mało..
    Mistrz śwaita w odwracaniu kota ogonem. Poziom przedszkola, ale jednak miszcz. Ja bym nie miał takiego kręgosłupa żeby tak lawirować i wrywać z kontakstu co mi wygodne i sprowadzać to do poziomu absurdu.

    Fotki innego użytkownika nie udowadaiają tezy że kominki syfią co widać na filtrach.
    Bo Miszcz postanowił się czepić czegoś takiego i będzie to wałkował w nieszkończoność.
    Jakbynm nawet zrobił takie zdjęcia ficzynie moich filtrów to idę o zakład że byś się czepił czegoś równie dziecinnego i głupiego. Albo byś wystrzelił, że przecież spalanie drewna w kominku jest czystze od spalania gazu, ergo moje zdjęcia niczego nie udowadaniają.

  6. #11126
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mistrz śwaita w odwracaniu kota ogonem. Poziom przedszkola, ale jednak miszcz. Ja bym nie miał takiego kręgosłupa żeby tak lawirować i wrywać z kontakstu co mi wygodne i sprowadzać to do poziomu absurdu.

    Fotki innego użytkownika nie udowadaiają tezy że kominki syfią co widać na filtrach.
    Bo Miszcz postanowił się czepić czegoś takiego i będzie to wałkował w nieszkończoność.
    Jakbynm nawet zrobił takie zdjęcia ficzynie moich filtrów to idę o zakład że byś się czepił czegoś równie dziecinnego i głupiego. Albo byś wystrzelił, że przecież spalanie drewna w kominku jest czystze od spalania gazu, ergo moje zdjęcia niczego nie udowadaniają.
    W takim razie kończąc te niepotrzebne przepychanki słowne nic nie wnoszące od kol. jastrząb ,stwierdzam ,że kol. jastrząb nie posiada żadnych filtrów , nie ma żadnych mierników,a z sąsiadami opowieści dziwnej treści to ściema dla ogółu. Jest pozorantem. To gdybanie już przerosło jego stan faktyczny.Nie ma nic.Niestety w związku z tym nie mam się czego czepić.

  7. #11127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Brzmi ogrzewanie przy pomocy gazu, oleju, prądu. Zakaż używania paliw stałych. Coś w ten deseń bo to z pamięci.
    Węglem w kominku? Kamienny? Serio? To tak żeby gwarancje an wkład przedłużyc?
    Bo brykietu z brunatnego też nie można używac. Tam NIK nie ma takiego pieca.
    Nie potrafisz zrobić ctrl+c --> ctrl+v?
    W kominku masz rację - szybciej brunatnym. Chociaż jak tego dopilnujesz?
    Po co mi gwarancja, jak wkład ma 27 lat? Skąd wiesz, jaki piec ma NIK?

  8. #11128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W takim razie kończąc te niepotrzebne przepychanki słowne nic nie wnoszące od kol. jastrząb ,stwierdzam ,że kol. jastrząb nie posiada żadnych filtrów , nie ma żadnych mierników,a z sąsiadami opowieści dziwnej treści to ściema dla ogółu. Jest pozorantem. To gdybanie już przerosło jego stan faktyczny.Nie ma nic.Niestety w związku z tym nie mam się czego czepić.
    Najszczersze wyrazy współczucia. Tak od serca po ludzku. Dla najbliższej rodziny również.

  9. #11129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie potrafisz zrobić ctrl+c --> ctrl+v?
    W kominku masz rację - szybciej brunatnym. Chociaż jak tego dopilnujesz?
    Po co mi gwarancja, jak wkład ma 27 lat? Skąd wiesz, jaki piec ma NIK?
    Nie mam tego dokunetu pod ręka. Mam go w domu w wesji papierowej, cięzko od CtrlC+Ctrl+C. A niktspecjalny i tak mi nie uwierzy jak pokarze zdjęcia, aja mu tu muszę przywiść i pokazać fizycznie.

    Nie da się dopilnować NIE palenia w kominku brunatny, Tak samo jak się nie da dopilnować nie palenia mokry, ani kiszenia opału ze znamym, skutkiem. Ergo. Ban totalny tylko w tym kraju cokolwiek zmieni. Albo kara taka, że 10lat palenia gazu by za to było.

  10. #11130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ban totalny tylko w tym kraju cokolwiek zmieni. Albo kara taka, że 10lat palenia gazu by za to było.
    Idę rozpalić ognisko na kociołek
    Ban na spalanie paliw odnawialnych jest bez samobójstwem.

  11. #11131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    No jest różnica między kozą z linku a trochę lepsza.
    Nazywa się sprawność, nie syfienie w pomieszczeniu, zamknięta komora spalania,
    Chociaż u masz rację garnek postawisz
    Tylko skąd nagle kominkowy lekkoduch weźmie opał? spali meble?
    Sam pewnie nie zamontuje bo 90 społeczeństwa dwie lewe łapy ma a montaż kosztuje.
    Pozatym nagle te kilka stów na marną kozę może być sporą barierą jak się zacznie kryzys zwłaszcza dla nieopamiętanych kredyciaży.
    Wydumene problemy.
    Mam na dzialce kilka mp drewna, które poki co ma się świetnie i nie jesr źródłem BaP i PM. Oczywiscie, gdyby było podbramkowo, to piła poszlaby w ruch.
    Są działki gdzie tych mp jest kilkanascie.
    Myslisz, ze jak ktos splaca kredyt za dom, to nie ma oszczędności ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #11132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    SROXY z kominków to też wydumany problem wystarczy kominek o sensownej sprawności i suchy opał a tylko debil pali mokrym.
    Że Ty masz to nie znaczy że mają Ci co im odradzsz kominki.
    Myślę że Ci z kredytami będą wrazie czego w gorszej sytuacji niż Ci bez. I z automatu mają jeden problem więcej.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #11133
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wydumene problemy.
    Mam na dzialce kilka mp drewna, które poki co ma się świetnie i nie jesr źródłem BaP i PM. Oczywiscie, gdyby było podbramkowo, to piła poszlaby w ruch.
    Są działki gdzie tych mp jest kilkanascie.
    Myslisz, ze jak ktos splaca kredyt za dom, to nie ma oszczędności ?
    Czytam i czytam i czytam i nic sensownego jako użytkownik kominka znaleźć w twoich wypowiedziach nie mogę.To co ma powiedzieć o tym ten który czyta i czyta i czyta i głupieje bo stoi przed faktem zakupienia tego urządzenia. Dobrze to opisał Batura ale zagalopował się z tym jednym jedynym topikiem. Niestety i w mojej także subiektywnej ocenie kominki w domu jednorodzinnym powinny najpierw spełniać role urządzenia ekonomicznego, potem rekreacja , a następnie klimat.Ja jestem w tej dobrej sytuacji ,że mam 3W1 .Są jeszcze indywidualne układy panujące w poszczególnych domostwach. Dom dobrze izolowany 3-5 litrowy ,energooszczędny , z dodatkowymi źródłami odnawialnymi :

    Odnawialne źródła energii – źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem, ponieważ ich zasób odnawia się w krótkim czasie (surowce odnawialne). Takimi źródłami są między innymi wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy morskie, fale morskie i geotermia.
    Podłączenie tych źródeł w sensowny dla panujących warunków w domu układ przynosi dobre relacje dla kominka ponieważ jest w taki to a takim układzie.Ludzie jak widać na FM korzystając z takich układów po co by szukać oszczędności .Dlatego j/w napisał ktoś, debil tylko pali bez sensu, czym popadnie,odpadami,mokrym drewnem i bez układu ekonomicznego w domu.Jeśli włączymy do tego pełną świadomość to wychodzi nam przy tej krótkiej ekonomii , czyste , ekonomiczne, opłacalne , <20% wilgotności sezonowanym liściastym drewnem, do pozyskiwanie energii cieplnej..................trochę pauzy i dopiero rekreacja i klimat.

  14. #11134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    :

    Podłączenie tych źródeł w sensowny dla panujących warunków w domu układ przynosi dobre relacje dla kominka ponieważ jest w taki to a takim układzie.
    Boskie !
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #11135
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Boskie !
    Tylko tyle znalazłeś , a właściwie zrozumiałeś. Coś więcej na temat twojego układu w domu? z Jakich źródeł odnawialnych korzystasz ? Powoli mozolnymi krokami zaczynasz urastać do pojęcia socjopaty.Wszystko na nie i to wyśmiewanie.Przystosuj się do tych którzy korzystają z tego zupełnie prawidłowo i rozmawiają o tym bardzo świadomie. Może ty pokaż jak masz rozwiązany taki np. układzik.Szydzisz z rozwiązań kominkowych pokaż lepsze ale z aspektem ekonomicznym ,opłacalnym.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 08-08-2019 o 10:17 Powód: błąd ortograficzny poprawiłem

  16. #11136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Szydzisz z rozwiązań kominkowych pokaż leprze ale z aspektem ekonomicznym ,opłacalnym.

    Gaz + PV, ktore od przyszłego lata pokryja też letnie CWU

    PS: nadal nasz mnie w ignorowanych i czytasz wszystko, co napiszę ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-08-2019 o 09:19
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #11137
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Gaz + PV, ktore od przyszłego lata pokryja też letnie CWU

    PS: nadal nasz mnie w ignorowanych i czytasz wszystko, co napiszę ?
    To ty napisałeś
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    @niktspecjalny - czy Ty nie możesz stac sie po prostu normalnym użytkownikiem ?
    Napisałem jak będziesz pisał głupoty wyłączę na chwilę i wytłumaczę w jakim jesteś błędzie.Odnosi się to tylko głupot , niemerytorycznych wpisów i wprowadzania opinii publicznej w błąd.Błąd ortograficzny poprawiłem z jednym maturę bym zdał. Ty pokazując to zapominasz o swoich. Popatrz ile zrobiłeś tylko w tym poście błędów interpunkcyjnych .Matura jeśli masz niezdana.



    Do rzeczy.

    Ad1. co oprócz tego pokryją? CWU już wiem co jeszcze? Gotujesz na gazie?

    Ad2. wytłumaczone wyżej

  18. #11138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Znakow diaktrycznych, piszac na telefonie nie uzywam.
    Chyba juz o tym rozmawialismy
    Ale ortów raczej nie strzelam.

    PV pokryje cale zapotrzebowanie na prąd, plus CWU latem. Gotuje na prądzie, rzecz jasna

  19. #11139
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Znakow diaktrycznych, piszac na telefonie nie uzywam.
    Chyba juz o tym rozmawialismy
    Ale ortów raczej nie strzelam.

    PV pokryje cale zapotrzebowanie na prąd, plus CWU latem. Gotuje na prądzie, rzecz jasna
    Rozumiem. Tylko jak interpunkcja jest przesadzona to czasami można pomyśleć ,że ten co pisze jest w lekuchnym transie bo pisanego tekstu trzeba się domyślać. Jak zrobisz ortogr. to go wytłuszczę. Fotowoltaika ci się opłaca i pokryje całe zapotrzebowanie na prąd. W rzeczy samej bo byś tak jej nie zachwalał.Rozumiem także ,że indukcja to dobro którego używasz? O kuchenkę elektryczna cię nie posądzam ,chociaż..........kto bogatemu zabroni.Twoja alternatywa czy traktujesz 21 wiek w twojej miejscowości jako bezawaryjny? Jeśli możesz , jaki masz ZCWU i jaka tam stosujesz grzałkę? może masz inne rozwiązanie?

  20. #11140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zbiornik 120l, grzalka będzie 1,5kW
    Gotuję oczywiscie na indukcji, ale dlaczego zadajesz non stop off-topicowe pytania ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 557 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony