dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 196
  1. #121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregoreklodz

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał donia 1 Zobacz post
    właśnie dzisiaj z mężem podjęliśmy decyzje o zakupie projektu wentylacji mechanicznej. jutro dzwonie do pracowni domów z wizją i wypytam o szczegóły. Na forum kryni zakupił ten projekt z pracowni, koszt wynosi około 20 tys. ponoć z bardzo dobrym rekuperatorem. Chyba również robimy piwnicę ale zastanawiamy sie w którym miejscu nie musi być duża. Oczywiście na kotłownię. Ogrzewanie mamy zamiar zrobić na owies ze względu na nieograniczony dostęp do ziarna. potrzebujemy dodatkowe miejsce na piec i zasobnik.
    Dostałem ofertę bezpośrednio od fimy, która robiła im gotowe projekty wentylacji www.rekupertory.pl i delikatnie mowiac to chyaba urwali sie z ksieżyca. Za cała wentyalcje z GWC zarzyczylis sobie ponad 40tys i jeszcze łaskawcy napisali ze projekt gratis. Chyba niektorym firmom wydaje się cały czas ze cos takiego jak konkurencja nie nistnieje w tym kraju lub liczą na dorwanie farajera

  2. #122
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oolleehawai

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Bielany Wrocławskie
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    2

    Domyślnie Klasa 1

    Witam wszystkich serdecznie ja i mój mąż chcemy właśnie kupić na dniach projekt domy z klasą 1. czailiśmy się na niego od pół roku i przyszedł ten moment kiedy jesteśmy gotowi na kupno tego cuda. żadnego innego projektu nie chcemy a że idealnie pasuje pod naszą działkę to tym bardziej. Jeśli chodzi o zmiany to praktycznie nie ruszamy w nim nic. jak dla nas wszystko w nim nam pasuje. jedyne co chcemy dodać to balkonik do głównej sypialni od ogrodu na tym takim małym winklu. żadnego dużego czy przedłużanego po prostu żeby można było coś wywietrzyć itp. potrzebny jest też nam stryszek więc zrobimy go w dachu nad garażem. chcielibyśmy bardzo zobaczyć u kogoś jak ten dom wygląda już z postawionymi ścianami a najlepiej wykończony. jak wyglądają pokoje na żywo. zależy nam na tym bardzo. jeśli ktoś byłby tak uprzejmy to bardzo proszę o kontakt na maila [email protected] my jesteśmy z pod Wrocławia ale zawsze możemy zrobić sobie wycieczkę i podjechać do innego miasta. też będziemy się tutaj wpisywać często jak idzie i w ogóle. pozdrawiam

  3. #123
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oolleehawai

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Bielany Wrocławskie
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    2

    Domyślnie

    Byliśmy oglądać tą chatkę i rezygnujemy z budowy tego domu. piękny i ładny ale przestrzeni w nim bardzo mało, pokoje jak klitki, duże przeszklenia bez możliwości założenia rolet anty. chyba, że ktoś chce pomniejszać okna. ogólnie ładnie prezentuje się tył domu. Napaliliśmy się na niego ale jeśli ktoś lubi duże pomieszczenia i planuje w przyszłości dzieci no to nie za bardzo. My w ogóle rezygnujemy z projektów gotowych i robimy indywidualne. Jak chcemy, co chcemy, ile nam się zamarzy, a w tym niepowtarzalny dom. Także powodzenia i pozdrawiam.

  4. #124

    Domyślnie

    Witam,

    Przyłączam się do ostatniego pytania, czy znaleźliście może alternatywne rozwiązanie do schodów metalico w lepszej cenie?

  5. #125
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mokoma

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie schody...

    Cytat Napisał lupio Zobacz post
    Witam,

    Przyłączam się do ostatniego pytania, czy znaleźliście może alternatywne rozwiązanie do schodów metalico w lepszej cenie?
    Mam kolejną wycenę z firmy hostal z wrocławia. Schody 17 tys +szkło 13 tys. Co w tych schodach jest takie drogie? Z tym ,że proponują trochę inne rozwiązania niż na zdjęciach z realizacji, moim zdaniem kiepskie ale wydają się być otwarci na nowości i zmiany, więc może ... ( pod warunkiem, że obniżą cenę, haha)

  6. #126

    Domyślnie

    Z tego co się dowiedziałem najdroższy w tych schodach jest system łączenia szyby - decydując się na słupki łączące cena znacznie spada ale chcąc zrobić barierkę i balustrady jak na wizualizacji trzeba zapłacić za opatentowane systemy, które ze względu na brak konkurencji kosztują słono. Jeśli uda mi się z kimś dogadać - otrzymam rozsądną wycenę - na pewno się tym podzielę.
    A czy macie wyceną kamienia na elewację?

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał oolleehawai Zobacz post
    Byliśmy oglądać.... i planuje w przyszłości dzieci no to nie za bardzo.

    hmmm. Moja Prababcia wychowała 9cioro dzieci w trzech pomieszczeniach (w tym kuchnia), a na starość została sama w tych trzech pomieszczeniach. Wszystko zależy od punktu widzenia.
    Nie wypada się nie zgodzić, fakt faktem, chatka ciasna.
    Nie lubię sygnatur

  8. #128

    Domyślnie

    witam,
    a ja nie mam zamiaru zatrudniać sprzątacza na etacie. Mamy dwójkę małych dzieci i jakoś wydaje mi się że powinniśmy się pomieścić. Życie rodzinne jednak toczyć się będzie na dole,a dopiero z czasem kiedy dzieci podrosną będą szukać intymności w swoich pokojach, które już nie będą taką graciarnią zabawek jak wcześniej. Zresztą widziałam pokoje dla dzieci 12m2 i nie jest tak źle. Oczywiście fajnie by było gdyby pokoje miały po 20m garderoba 10m, kuchnia z wyspą, zawsze będzie czegoś nam brakować w każdym projekcie. nie chce się zaharować sprzątaniem a jestem pedantką.

    Mamy już pozwolenie na budowę szukamy ekipy budowlanej okazuje się,że budowa domu z klasą 1 jest kosztowna. koszt usługi wybudowania wynosi 120 tys. oczywiście bez materiałów sama robocizna. Czy ktoś mógłby się podzielić informacjami jakie stawki obowiązują w waszych stronach. za chwilę przyjdzie ktoś inny wycenić budowę zobaczymy jaka będzie różnica w cenie.
    Jest jeszcze jeden temat - w projekcie jest stropy wylewane co podnosi koszt budowy i trochę wydłuża czas budowy, inni lub większość budują z teriwy (przepraszam za ewentualną pomyłkę w nazwie nie wiem czy tak się pisze) nawet jak maja strop wylewany to zmieniają na teriwę. Wtajemniczonych proszę o wskazówki co do stropu.

  9. #129
    Kryni
    Guest
    Kryni

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Znów jestem - zapraszam do dziennika budowy - są nowe fotki z postępów prac

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kryni Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Znów jestem - zapraszam do dziennika budowy - są nowe fotki z postępów prac
    Rzadko kiedy dom na tym etpie budowy tak ładnie wygląda. A to duża zasługa tak pięknego projektu. Gratuluję wyboru (i w dalszym ciągu załuję, ze nie mogę go budować...)!!!

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregoreklodz

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Buduje "Z klasą 2" w Łodzi, zacząłem budowę 20 sierpnia tego roku. Stan surowy otwarty bez dachu mam już skonczony 150tys. Okna i drzwi zewnętrzne kolor orzech firma Abatex (profil Salamander 3D) mam już zamowione 50tys, dach też już zakontraktowałem - materiały 20tys więżba i dachówka ceramiczna Ruup z rynnami i blachą na daszki + robocizna 17tys. Brama garażowa Normsthal 5tys zamówiona. Na chwilę obecną wyglada na to ze powinienem sie zmiescić w 250tys za stan surowy zamknięty

  12. #132

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujacych. Buduje dom na bazie "Z klasa1". mam do Was pytanie odnosnie komina (kominka). Jak macie w projekcie montaz plyty z piaskowca (dyble, kotwy, klej)? Czy komin ten jest murowany czy systemowy? Z tego co sie orientuje piaskowiec troche wazy. Z moich bliczen wyszlo ponad 1t.

  13. #133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregoreklodz Zobacz post
    Na chwilę obecną wyglada na to ze powinienem sie zmiescić w 250tys za stan surowy zamknięty
    Wygląda na to że idziesz sporo poniżej kosztorysu. To świetna wiadomość. W kosztorysie ze strony internetowej jest 341 tyś netto za SSZ . Masz moze kosztorys inwestorski ? Jak on ma sie do tego co jest na stronie?

    pzdr
    zbigor

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie ile wynosi zapotrzebowanie energetyczne tego domku na m2 lub m3. Jeśli ktoś liczył o ile można je poprawić za pomocą lepszygo ocieplenia ścian, lepszych okien i rekuperacji to też chętnie bym o to poprosił.

    pzdr
    zbigor

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kryni Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Znów jestem - zapraszam do dziennika budowy - są nowe fotki z postępów prac
    Witaj !!!!

    Obecnie jestem na etapie SSZ i bardzo jestem ciekaw jaką masz opinię na temat piaskowca ( widziałem w dzienniku budowy że już był przygotowany do montażu na ściany ) jakie koszty sa tej imprezy - koszt piaskowca , montaż , opinie , interesuje mnie cała wiedza na ten temat oczywiście jeżeli moge Cie o nia prosić ?!

    Pozdrawiam Jarek

  16. #136
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jazz1972

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Serdecznie,

    razem z żoną zastanawiamy się nad zakupem tego projektu. Mam gorąca prośbę do wszystkich z okolic Warszawy. Czy istniałaby możliwość obejrzenia tego domu w rzeczywistości? Będę bardzo wdzięczny za taką możliwość ponieważ wizualizacja czy zdjęcia to nie to samo co stanąć osobiście w przyszłym salonie czy kuchni.

    Pozdrawiam i z góry Dziękuje.

    Jacek
    Ostatnio edytowane przez Jazz1972 ; 26-11-2010 o 22:37

  17. #137

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Mam pytanie w sprawie elewacji. Zgdonie z projektem potrzeba okoo 70 metrów kamienia. Położenie piaskowca wraz z impregnacją to 700 zł za metr, położenie płyt włokno-cementowych 630 zł za metr. Cena pomiędzy 44000, a 49000 zł. Czy może ktoś wpadł na jakiś inny ekonomiczny pomysł, który ograniczyłby koszt budowy?
    Z góry dziękuję za informację.
    Pozdrawiam

  18. #138

    Domyślnie

    Poddaje pod rozwagę elewacje z paneli alumionych lub ceramicznych np. http://www.budnex.com/index.php?mod=tresc&id=9&mid=11.
    Niestety nie wiem w jakiej cenie kręci się takowe ustrojstwo. Mogę tylko podejrzewać że jest znacznie tańsze od piaskowca (kiedyś obiła mi się o uszy cena za panel wielkoformatowy około 100zł/m2, ale nie wiem czy to prawda).
    Nie lubię sygnatur

  19. #139

    Domyślnie

    My kupiliśmy łupek, ale taki z naturalnego kamienia. Wykupiliśmy resztki magazynowe po niecałe 50 zł za metr.

  20. #140
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monikaidarek

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie dom z klasa

    Witam ,
    my także chcemy kupić ten projekt, dlatego zwracamy się do juz obecnych uzytkowników z prośbą o możliwość obejrzenia budowy a może juz nawet skończonego domu.Okolice Warszawy i Gdańska

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony