dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 187

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    kolejna sprawa, gaz czy używasz czy nie płacisz abonament, który wcale nie jest mały( u mnie 80zł/m-c)
    Jeżeli Bramki w mazowieckim to (6,28 + 40,6) * 1,23 = 57zł brutto w taryfie W-3.6

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wybór pellet - gaz.
    Pellet
    Konieczna kotłownia, kilka m2, czyli kilka m2 x ca 3 tys zł, niezbędne suche miejsce do składowania paliwa, komin min. 1 000 zł droższy, kocioł o kilka tys. zł, porządny pellet Lawa min. 900 zł/tona i więcej. Instalacja wymaga obsługi.

    Gaz
    Kotłownia 6,5 m3, a w zasadzie zbędna.1. Kocioł można instalować w kuchni, łazience, wiatrołapie, pod schodami, ... . Kocioł z zasobnikiem można kupić za 5,5 tys., komin w najtańszej wersji przez ścianę - góra kilkaset zł. 2.Koszt podłączenia do sieci - 3 - 4 000 zł. 3. Instalacja całkowicie bezobsługowa i czysta w eksploatacji.

    Z wyliczanki w #21, jak na razie nie kwestionowanej, wynika 5% różnicy w koszcie eksploatacji na korzyść pelletu.
    Przy rocznym koszcie co i cwu np. 3 000 zł to 150 zł/rok, a przy 6 000 zł (!) - 300 zł/rok taniej.

    Pytanie. Kiedy zwrócą się nakłady i czy za takie pieniądze, nawet 2x większe, warto się babrać z kotłem na paliwo stałe.
    1. jasne najlepiej w salonie. Mam gaz gdzie mieszkam i nigdy, ale to przenigdy nie zgodziłbym sie na posiadanie gazu w części mieszkalnej!
    2.no, sam koszt podłączenia, a koszt projektu przyłącza, a koszt wykonania tego przyłącza, a koszt mapek do celów projektowych, a koszt inwentaryzacji powykonawczej ?
    3. jasne, bezobsługowa )))

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jeżeli Bramki w mazowieckim to (6,28 + 40,6) * 1,23 = 57zł brutto w taryfie W-3.6
    nie ma innych w całej Polsce
    Opieram się na danych sąsiadów, bo ja gazu nie mam i nie chce. Nie wiem jaką maja taryfę, piszę co mówią co płacą.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 06-12-2017 o 12:49


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    nie ma innych w całej Polsce
    Opieram się na danych sąsiadów, bo ja gazu nie mam i nie chce. Nie wiem jaką maja taryfę, piszę co mówią co płacą.
    A ja opieram się na Taryfie PGNiG, bo jak widać ludzie różne rzeczy mówią... I w ten sposób wprowadza się innych w błąd.

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    3. jasne, bezobsługowa )))
    A co jest obsługowego w gazie, poza przeglądami?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony