dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 549 z 1021
Pokaż wyniki od 10.961 do 10.980 z 20417
  1. #10961
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    Arturo72 nie ma możliwości żebyś miał 1 załączenie na dobę każdy defrost to 2 załączenia przy dużej wilgotności i temp w okolicach 0* jest od kilku do kilkunastu defrostów na dobę więc samo to licząc już wpada z załączeniem na grzanie i na CWU kikanaście /dobę więc ok kilkuset na miesiąc
    A co ja na poprzedniej stronie pisałem ? https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7909847
    Masz tam kilka (jak nie kilkanaśCWU , a sprężarka ani razu się nie zatrzymała.... czary
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #10962
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    Arturo72 nie ma możliwości żebyś miał 1 załączenie na dobę każdy defrost to 2 załączenia przy dużej wilgotności i temp w okolicach 0* jest od kilku do kilkunastu defrostów na dobę więc samo to licząc już wpada z załączeniem na grzanie i na CWU kikanaście /dobę więc ok kilkuset na miesiąc
    Sprawdź najpierw jaką ma pompę Artur. U niego przy odszranianiu na CO jest jeden start stop natomiast przy odszranianiu na CWU nie będzie żadnego. Może jeszcze nastąpić przy przejściu z CWU na CO. Z CO na CWU przechodzi płynnie bez zatrzymania.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #10963
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    Arturo72 nie ma możliwości żebyś miał 1 załączenie na dobę każdy defrost to 2 załączenia przy dużej wilgotności i temp w okolicach 0* jest od kilku do kilkunastu defrostów na dobę więc samo to licząc już wpada z załączeniem na grzanie i na CWU kikanaście /dobę więc ok kilkuset na miesiąc
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No właśnie, coś mi nie grało jak pisaliście, że sprezara staje podczas defrostu. Ostatnio złapałem live defrosta, wyszedłem w trakcie przed jedn.zewnetrzna a tam sprezara chodzi jak gdyby nigdy nic
    A pompa to stary,dobry ale siepacki T-CAP, z brzydkim wyświetlaczem, bez komunikacji przez neta, liczników i innych bajerów

  4. #10964
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    ......przy odszranianiu na CO jest jeden start stop ......
    Może ,ale też nie musi
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #10965
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Nurt
    Chyba na glowe upadles rurka 3/4cala wplywa woda do rury 20cali i nurt sie tworzy w baniaku.
    Dobre to jak bys strumyk do jeziora wpuscil taki nurt wytworzy ze poplynie prosto do ujscia z jeziora.
    Dobre.
    Powiedz co sie stanie jak mamy sprzeglo i pompka obiegowa PC bedzie zasuwala 30l/min a pompa wtorna 10l/min
    To ja Ci powiem po 30min pompa sie wylaczy a w domu dalej zimno .
    Dlatego pompa wtorna musi conajmniej z ta sama wydajnoscia chodzic a najlepiej z wieksza zeby podbierac wode pompie obiegowej PC.
    Czyli musisz dac duza pompe wtorna ustawic na te ponad 30l i tak chodzi jak jebnieta.
    Obiegowka w pompie zejdzzie do 11l a tamta dalej chodzi jak jebnieta.
    Codix ma rację. Jeśli ma być sprzęgło na zasilaniu to tylko w przypadku równych przeplywow po stronie pierotnej i wtornej. Więc jak układ mieszany czyli podloga i grzejnik to sprzęgło ma sens ale wtedy dt 10stopni C. Jeśli tylko podłoga to układ bezpośredni. Dlaczego? Modulacja pompy obiegowej powoduje różny przyrost mocy. Nadmiar mocy z zasilania przy braku odbioru po stronie wtornej powoduje wzrost temperatury powrotu strony pierwotnej.

  6. #10966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Może ,ale też nie musi
    Zgadza się
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #10967
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Codix ma rację. Jeśli ma być sprzęgło na zasilaniu to tylko w przypadku równych przeplywow po stronie pierotnej i wtornej. Więc jak układ mieszany czyli podloga i grzejnik to sprzęgło ma sens ale wtedy dt 10stopni C. Jeśli tylko podłoga to układ bezpośredni. Dlaczego? Modulacja pompy obiegowej powoduje różny przyrost mocy. Nadmiar mocy z zasilania przy braku odbioru po stronie wtornej powoduje wzrost temperatury powrotu strony pierwotnej.
    W idealnym świecie tak, tylko obsłuż 40 pętli jedną pompą objegową z PC...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #10968

    Domyślnie

    Tylko po co obsługiwać 40 pętli w domu?

  9. #10969
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    W idealnym świecie tak, tylko obsłuż 40 pętli jedną pompą objegową z PC...
    Można bez sprzęgła. Budując układ kaskadowo jak wodospad! W modernizowanych instalacja pewnie się nie da ale w nowo projektowanych tak.

  10. #10970
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tylko po co obsługiwać 40 pętli w domu?
    A ile chcesz obsługiwać ? połowę ?
    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Można bez sprzęgła. Budując układ kaskadowo jak wodospad! W modernizowanych instalacja pewnie się nie da ale w nowo projektowanych tak.
    I do ostatniej kaskady ciepło jednakowo dopłynie....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #10971
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A ile chcesz obsługiwać ? połowę ?
    Jak gości hotelowych nie ma to można i połowę
    Ale faktycznie, 40 pętli to ze 20 pokoi

  12. #10972
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbin

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Nowe Miasto Lubawskie
    Kod pocztowy
    13-300
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A ile chcesz obsługiwać ? połowę ?

    I do ostatniej kaskady ciepło jednakowo dopłynie....
    Jeśli odpowiednio zaprojektujesz instalacje i wyregulujesz przepływy to w ostatnim układzie będzie wystarczająca ilość ciepła aby ogrzać pomieszczenia. Istotne jest
    schodzenie ze średnicy rur w odpowiednim czasie i montaż kolejnej pomy wspomagającej. Nie będę tego tłumaczył bo tu jest pole dla projektanta.

  13. #10973
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak gości hotelowych nie ma to można i połowę
    Ale faktycznie, 40 pętli to ze 20 pokoi
    to 380m2 podłogówki ,260m2 powierzchni uzytkowej. Może dla niektórych to jest hotel , dla mnie dom w sam raz.

    Cytat Napisał Balbin Zobacz post
    Jeśli odpowiednio zaprojektujesz instalacje i wyregulujesz przepływy to w ostatnim układzie będzie wystarczająca ilość ciepła aby ogrzać pomieszczenia. Istotne jest
    schodzenie ze średnicy rur w odpowiednim czasie i montaż kolejnej pomy wspomagającej. Nie będę tego tłumaczył bo tu jest pole dla projektanta.
    Czyli dodatkowe pompy jednak są , projektowanie , regulacja przepływów... Może to będzie w końcu działać ,ale mi projektant zaprojektował dwie pompki ,cztery rozdzielacze i sprzęgło. I to działa bez regulacji.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #10974

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    to 380m2 podłogówki ,260m2 powierzchni uzytkowej. Może dla niektórych to jest hotel , dla mnie dom w sam raz.



    Czyli dodatkowe pompy jednak są , projektowanie , regulacja przepływów... Może to będzie w końcu działać ,ale mi projektant zaprojektował dwie pompki ,cztery rozdzielacze i sprzęgło. I to działa bez regulacji.
    To jak masz 260m2 uzytkowej a 380m2 podlogowki to gdzie te 120m2 masz?
    Pod skosami? Czy taki garaz masz?
    Srednio petla na 9,5m2 to w takim wielkim domu niewyobrazam sobie salonu ponizej 50m2 to chcesz powiedziec ze masz 5petli w salonie ?
    To chyba po 60mb maja to po co tak dawac nie mozna grubszych rurek dac dluzsze petle i mniej obwodów?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  15. #10975
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To jak masz 260m2 uzytkowej a 380m2 podlogowki to gdzie te 120m2 masz?
    Pod skosami? Czy taki garaz masz?
    Srednio petla na 9,5m2 to w takim wielkim domu niewyobrazam sobie salonu ponizej 50m2 to chcesz powiedziec ze masz 5petli w salonie ?
    To chyba po 60mb maja to po co tak dawac nie mozna grubszych rurek dac dluzsze petle i mniej obwodów?
    I pod skosami , i w garażu.

    No to u mnie średnio pętla wychodzi 11m rurki na 1m2... Tak , mam co najmniej 5 pętli w salonie.
    Mają różnie ( bo wiatrołap , spiżarka , są małe ,i tam siłą rzeczy wyjdzie mniej niż 50m) , ale średnia i tak wychodzi powyżej 100m.
    Priorytetem było jak najniższa temperatura wody , i z pompy wychodzi 26-28 stopni . Choć rozstaw 10cm to podobno już teraz standard , i robi się jeszcze gęściej. PEX 16 jest chyba najpowszechniejszą rurką , stosowanie grubszej a rzadziej nie wyjdzie ekonomiczniej ( nie wiem ,czy do 20 np wiekszych rozdzielaczy nie trzeba).
    Podsumowując , jest tak zaprojektowane i zrobione ,inaczej u mnie nie będzie .
    Jeżeli są inne rozwiązania ,moze lepsze , ok , niech to projektant zaprojektuje , wdroży , pokaże , może to jest kierunek w jakim trzeba iść
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #10976

    Domyślnie

    To przy 40 pętlach wychodzi Ci przepływ poniżej 1l/min na pętle, a przy niższej mocy oddawanej, to woda ci w rurkach prawie stoi. Śmiem zaryzykować, że z tym sobie fabryczna obiegówka poradzi. Chyba, że masz dobiegi do rozdzielaczy porobione pexem 20

  17. #10977
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ale dlaczego zakładasz ,że chcę deltę utrzymywać w podłogówce 5stopni ?
    Przepływy nie regulowane ,otworzone na maxa . na tych rotametrach wychodzi gdzieś 2l/min. Kiedyś obiecałem sobie ,że poustawiam ,ale miała być też mroźna zima ...
    Wolałem nie ryzykować i sprawdzać ,czy da radę czy nie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #10978

    Domyślnie

    Mi z rotametrów wychodzi z 90l/min. Co wcale nie oznacza, że tyle faktycznie wynosi przepływ.

    Trudno żeby producent montował obiegówkę na wypadek gdyby ktoś chciał pędzić 40 pętli na delcie <5C. Tym bardziej, że i tak PC sama schodzi z deltą do 4C.

  19. #10979

    Domyślnie

    Witam Panowie. Wiele się już tu od Was nauczyłem odnośnie pompy i chwała Wam za chęć pomocy. Dlatego zwracam się jeszcze raz bo może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i wygrał z tym popieprzonym aparatem państwowo eurokołchozowym. Wklejam link. Dotyczy dofinansowania na pompę ciepła. Z góry dziękuję i pozdrawiam. https://forum.muratordom.pl/showthre...48#post7910848
    Dom 220 m2, PC Aquarea H T-Cap 9kW 1 faz. Podłoga 10 cm + 8 cm grafit, ściany piwnicy grafit 15 cm, reszta bal, okna 3 szyby Veka, całość podłogówka. Reku. o3ozon 360/200. Oszyszczalnia Eko bio 2500.

  20. #10980

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Witam Panowie. Wiele się już tu od Was nauczyłem odnośnie pompy i chwała Wam za chęć pomocy. Dlatego zwracam się jeszcze raz bo może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i wygrał z tym popieprzonym aparatem państwowo eurokołchozowym. Wklejam link. Dotyczy dofinansowania na pompę ciepła. Z góry dziękuję i pozdrawiam. https://forum.muratordom.pl/showthre...48#post7910848
    A co maja drzwi do pompy?
    Na wymiane drzwi nie dostaniesz napewno bo nie ma tych certyfikatów i ich nie zdobedziesz,ale co do tego ma pompa?
    Rozumiem ze we wniosku powpisywles np.pompa i np.okna i jeszcze cos.
    Jesli tak to trafiles na jakiegos szkodnika ktory pracuje tam i albo z przymusu to robi albo nawet z pobudek politycznych jest na nie.
    Zadzwon do wojewodzkiego oddzialu i sie zapytaj.
    U mnie jest normalnie wpisujesz we wniosek co chcesz co nie znaczy ze masz to wszystko zrobic.
    Po zakwalifikowaniu wniosku wzywaja Cie na podpisanie umowy i mowisz Panie podstawa czyli wymiana pieca na pompe zrobiona ale np.nie zrobilem polowy podlogowki bo cos tam albo nie wstawilem drzwi bo cos tam czy ktos mnie w h.. Zrobil i nie dal do drzwi certyfikatu .
    No i wykreslaja ta pozycje z umowy i po temacie mozesz sobie najwyzej później zlozyc drugi wniosek na inne rzeczy.
    A sie rozpedzilem mówie o czystym powietrzu (chyba ze z czego innego korzystasz)
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 549 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony