dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 214
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 4265
  1. #1141

    Domyślnie

    poszukuje solidnego i w dorej cenie wykonawcy ogrodznia (betonowy murek w szalunku + słupek + poprzeczka + sztachety) długości ok 80 mb - może coś poradzicie ...!


    do BIAŁEJ listy dopisuje :

    bariery kute (rewelacja) m/Łużna koło Gorlic , różne wzory i cenowo OK tel. 018 354 32 00

    elektryk - Rafał MAJ - tel 501 014 566
    koniec języka za przewodnika ..!

  2. #1142
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jaker

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Poszukuję niedrogiego, dobrego rzeczoznawcy budowlanego do wydania opinii technicznej jakości wykonania dachu. Ten temat pojawiał się w poprzednich postach ale nie znalazłem konkretnych namiarów. Mam spis biegłych sądowych z sądu i z Małopolskiej Izby Inż i Tech. Bud. przy Czarnowiejskiej. Osoby do których dzwonię dają b. wysoką cenę np 2 200 +VAT i są w podeszłym wieku (czasem trudno się z nimi dogadać).
    Niestety mam wadliwie wykonany dach a nie chcę powierzać naprawy firmie, która dach zepsuła ( na wezwanie do naprawy przyszli z młotami i walili w źle wypoziomowane okna połaciowe) Stąd potrzebny rzeczoznawca żeby spisał wady. Naprawę powierzę dobrej firmie. Może ktoś wie o dobrych dekarzach z wolnym terminem 4-5 dniowym do poprawy dachu?? Do polecanego na tym forum Pana Wrony i Wiśniewskiego już dzwoniłem ale oni dopiero mogą wejść koniec września a mnie stanęła wykończeniówka no i terminarz wykonania robót do wypłat kredytu. Bardzo proszę o pomoc.

    BARDZO CZARNA LISTA: Firma „Silwerpol” z Krakowa (nie używają poziomicy!!!, wszystkie okna dachowe położone ukośnie, wadliwie zamontowane kołnierze, złe obróbki blach. na kominach, każdy otwór drzwiowy za krótki i każdy ma inny wymiar!!!) Proszę Was strzeżcie się takich „fachowców”
    Budowa w fazie wykończenia

  3. #1143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaker
    Poszukuję niedrogiego, dobrego rzeczoznawcy budowlanego do wydania opinii technicznej jakości wykonania dachu. Ten temat pojawiał się w poprzednich postach ale nie znalazłem konkretnych namiarów. Mam spis biegłych sądowych z sądu i z Małopolskiej Izby Inż i Tech. Bud. przy Czarnowiejskiej. Osoby do których dzwonię dają b. wysoką cenę np 2 200 +VAT i są w podeszłym wieku (czasem trudno się z nimi dogadać).
    Niestety mam wadliwie wykonany dach a nie chcę powierzać naprawy firmie, która dach zepsuła ( na wezwanie do naprawy przyszli z młotami i walili w źle wypoziomowane okna połaciowe) Stąd potrzebny rzeczoznawca żeby spisał wady. Naprawę powierzę dobrej firmie. Może ktoś wie o dobrych dekarzach z wolnym terminem 4-5 dniowym do poprawy dachu?? Do polecanego na tym forum Pana Wrony i Wiśniewskiego już dzwoniłem ale oni dopiero mogą wejść koniec września a mnie stanęła wykończeniówka no i terminarz wykonania robót do wypłat kredytu. Bardzo proszę o pomoc.

    BARDZO CZARNA LISTA: Firma „Silwerpol” z Krakowa (nie używają poziomicy!!!, wszystkie okna dachowe położone ukośnie, wadliwie zamontowane kołnierze, złe obróbki blach. na kominach, każdy otwór drzwiowy za krótki i każdy ma inny wymiar!!!) Proszę Was strzeżcie się takich „fachowców”
    Zadzwon do polskiego stowarzyszenia dekarzy oni tez robia ekspertyzy. Tylko to nie jest takie proste. Pierwsze musisz im dac okreslony czas na poprawki a po tym terminie rozwiazujesz umowe , ekspertyza ,sad i poprawki.Zreszta podejdz do adwokata i dowiesz sie jak to wyglada. W przeciwnym razie gosc ciebie podac do sadu i mu bedziesz musial zaplacic
    Nyno

  4. #1144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kawika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    6.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    441

    Domyślnie

    BIAŁA lISTA - Tynkarze Krzysztof Lizoń - polecany już wcześniej na tym forum.
    Gdy człowiek wpada na pomysł to jeszcze nie wie co sobie o niego rozbije

    Dom-prawie koniec...

    Komenty

  5. #1145

    Domyślnie

    Można jakieś namiary na tych tynkarzy
    Pozdro... kielo

  6. #1146

    Domyślnie tynkarze

    Widzę, że wśród tynkarzy coraz więcej dbających o jakość i opinię.

    Ze swojej strony dorzucę ekipę z Nowego Sącza - spali na budowie, robili do późnej nocy i jestem zadowolony.
    Tynki tradycyjne cementowo-wapienne, wykonywane automatem, gąbkowane, zrobili mi też ocieplenie w garażu.

    Kontakt Adam - 0660331657


    Pozdrawiam

    Piotr_M
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  7. #1147

    Domyślnie Panele

    Witam
    Poszukuję jakiś sklep z panelami podłogowymi (sprawdzony który jednocześnie może je ułożyć. Macie jakieś doświadczenia?

  8. #1148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kawika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    6.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    441

    Domyślnie

    Cytat Napisał kielo
    Można jakieś namiary na tych tynkarzy
    Można: Krzysztof Lizoń tel.723 018 756 i 695 004 040

    Solidni, w cenie dają listwy przyokienne (tynki razem z gładzią)
    Gdy człowiek wpada na pomysł to jeszcze nie wie co sobie o niego rozbije

    Dom-prawie koniec...

    Komenty

  9. #1149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: Panele

    Cytat Napisał gresfucinio
    Witam
    Poszukuję jakiś sklep z panelami podłogowymi (sprawdzony który jednocześnie może je ułożyć. Macie jakieś doświadczenia?
    Witam
    Może ta firma;
    http://forum.muratordom.pl/post2758728.htm#2758728
    ale opinie są podzielone ;
    http://forum.muratordom.pl/post3040727.htm#3040727

  10. #1150
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aldi98

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Ja tez przyłaczam się do negatywnych opinii na temat firmy "PanelPol" ( widniejącym w rejestrze jako "LunaPoll") Z montaqżu byliśmy zadowoleni, jednak wyegzekwowanie słusznej reklamacji jest niemożliwym. W maju br zgłosiłam zużycie paneli (2 lata, a gwarancja jest na 5 lat). Pan z firmy przyjechał, oglądnął i uznał reklamację miał umówić sie na termin do wymiany i ślad po gościu zaginoł. Odczekałam jeszcze trochę i 14 lipca br złożyłam reklamację pisemną, którą wysłałam listem poleconym za potwierdzeniem odbioru do właściciela firmy Pana Piotra Wierzby. List został doręczony 20 lipca, na co mam potwierdzenie. Odczekałam kolejne 14 dni (dziś już jest 13 sierpnia) i nikt nie raczył ani odpisać ani zadzwonić. Zbieram się z zamiarem do wytoczenia sprawy, ot tak dla zasady, bo meczące staje sie lekceważenie klientów i to w tak beszczelny sposób. Chciałam poprosić Was o przyłaczenie się ( jezeli mogę na forum oczywiście) jeżeli jesteście zainteresowani czekam na kontakt.
    Aldi

  11. #1151

    Domyślnie

    zdecydowanie czarna Stanisław Oleksy złota rączka z Pisarzowej (okolice Limanowej). Nierzetelny i nieterminowy.

  12. #1152
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jaker

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał nyno
    Cytat Napisał Jaker
    Poszukuję niedrogiego, dobrego rzeczoznawcy budowlanego do wydania opinii technicznej jakości wykonania dachu. Ten temat pojawiał się w poprzednich postach ale nie znalazłem konkretnych namiarów. Mam spis biegłych sądowych z sądu i z Małopolskiej Izby Inż i Tech. Bud. przy Czarnowiejskiej. Osoby do których dzwonię dają b. wysoką cenę np 2 200 +VAT i są w podeszłym wieku (czasem trudno się z nimi dogadać).
    Niestety mam wadliwie wykonany dach a nie chcę powierzać naprawy firmie, która dach zepsuła ( na wezwanie do naprawy przyszli z młotami i walili w źle wypoziomowane okna połaciowe) Stąd potrzebny rzeczoznawca żeby spisał wady. Naprawę powierzę dobrej firmie. Może ktoś wie o dobrych dekarzach z wolnym terminem 4-5 dniowym do poprawy dachu?? Do polecanego na tym forum Pana Wrony i Wiśniewskiego już dzwoniłem ale oni dopiero mogą wejść koniec września a mnie stanęła wykończeniówka no i terminarz wykonania robót do wypłat kredytu. Bardzo proszę o pomoc.

    BARDZO CZARNA LISTA: Firma „Silwerpol” z Krakowa (nie używają poziomicy!!!, wszystkie okna dachowe położone ukośnie, wadliwie zamontowane kołnierze, złe obróbki blach. na kominach, każdy otwór drzwiowy za krótki i każdy ma inny wymiar!!!) Proszę Was strzeżcie się takich „fachowców”
    Zadzwon do polskiego stowarzyszenia dekarzy oni tez robia ekspertyzy. Tylko to nie jest takie proste. Pierwsze musisz im dac okreslony czas na poprawki a po tym terminie rozwiazujesz umowe , ekspertyza ,sad i poprawki.Zreszta podejdz do adwokata i dowiesz sie jak to wyglada. W przeciwnym razie gosc ciebie podac do sadu i mu bedziesz musial zaplacic
    WIELKIE DZIEKI ZA PORADĘ : Jestem już w kontakcie z Panem T. ze Stowarzyszenia dekarzy. W rozmowie Pan bardzo fachowy. Opinia techniczna w przyzwoitej cenie i termin realizacji ok. 2 tyg. i o to chodziło!!! Myślę że to byłby bardzo dobry pomysł dla budujących kolegów, żeby dekarzy brali z listy zarejestrowanych w Stowarzyszeniu firm dekarskich. Ryzyko „bylejakości” spada w sposób znaczący.
    A tak na marginesie Pan ze stowarzyszenia powiedział, że 50% dekarzy w Krakowie wykonuje buble….

    Ja już dałem im (partaczom) pismem wezwanie do dokonania poprawek ale oni w źle wypoziomowane okna walili młotami!!!. Musiałem ich odprawić. Nie powinni się zajmować budownictwem bo wiedzą o nim tyle co ja (a może ja nawet więcej, bo czytam fora ). Radziłem się prawnika i on powiedział, że można zlecić wykonanie zastępcze przed skierowaniem do sądu, jeśli było wezwanie (mam na piśmie). Z resztą partacz powiedział że zapłaci..... no zobaczymy.
    Budowa w fazie wykończenia

  13. #1153

    Domyślnie Re: Panele

    Cytat Napisał gresfucinio
    Witam
    Poszukuję jakiś sklep z panelami podłogowymi (sprawdzony który jednocześnie może je ułożyć. Macie jakieś doświadczenia?
    Querqus w Węgrzcach - kupowałem tam jakieś 150m2. Model paneli, które wybrałem został akurat wycofany przez producenta, o czym sprzedawca nie wiedział podpisując ze mną umowę. Po kilku godzinach miałem telefon, że jest problem i kiedy już pogodziłem się, że muszę wybrać coś innego, dostałem zupełnie niespodziewanie wiadomość (a minęło już kilka tyg), że udało mu się znaleźć kilkadziesią metrów w Niemczech i resztę we Wrocałwiu. Wcześniej próbowałem użyć jeszcze innych kontaktów, ale nic nie wskórali. Tym sposobem, mam takie jakie chciałem...i kurde lekko żałuję , bo ładne ale niepraktyczne (ciemny orzech). Mają swoich montażystów. Jestem zadowolony zarówno z obsługi (poza ww całkiem przyzwoity rabat) jak i usługi.

  14. #1154

    Domyślnie

    Do białej listy dopisuję ekipę tynkarską pana Żmudy , polecaną już kilkakrotnie na forum.

  15. #1155

    Domyślnie

    Polecam także wylewkarzy, ekipę pana Mateusza Ząbka. Namiar również zaczerpnięty z białej listy.

  16. #1156

    Domyślnie Re: Nieuczciwi stolarze z podkarpacia

    Cytat Napisał Galain
    Czarna Lista: stolarze z Podkarpacia, z okolic Bobowej (gdzie sa równiez slynne koronczarki), a dokladnie Zaklad Stolarski Stanislaw Swies we wsi Wilczyska. Dzialaja "rodzinnie". Jest ich chyba 7 braci i robia we wspolnym warsztacie.

    Moje zastrzezenia do wykonania drzwi drewnianych i schodów debowych, na zamówienie:
    1) przede wszystkim sa nieslowni, jesli chodzi o dotrzymywanie terminow; w przypadku schodów poslizg wynosil 8 miesiecy (Sic!); zadne telefony, prosby i grozby nie skutkowaly, a wzieli spora zaliczke, bo az 5000PLN "na material";
    sprawiaja wrazenie "bogobojnych" i to mnie zmylilo; nie przypuszczalam, ze beda z nimi TAKIE problemy!
    2) trzeba uwazac, bo oszukuja przy rozliczeniach; najpierw jest mowa np. o 1200PLN za skrzydlo drzwiowe i oscieznice, a przy platnosci okazuje sie, ze trzeba jeszcze doplacic za klamki, etc.
    3) jesli czlowiek sie nie pilnuje, chca wiecej pieniedzy, niz bylo umówione;
    4) po wzieciu zaliczki zadne - umówione wczesniej terminy - zdaja sie ich nie obowiazywac;
    5) mam jeszcze wiecej negatywnych uwag pod ich adresem, ale ograniczam sie do najwazniejszych;

    Sa wprawdzie z Podkarpacia, ale dzialaja na terenie Malopolski ze szczególnym uwzglednieniem powiatu wielickiego.
    Z zadnym wykonczeniowcem nie mialam tylu problemów, co z nimi.

    Przestrzegam! Odradzam!

    G.
    Ja z kolei będę bronił pana Święsa. W grudniu ubiegłego roku montował u nas drzwi wewnętrzne. Był co prawda poślizg z terminem (ma dużo zamównień) i mieszkalismy parę tygodni bez drzwi (tego z kolei nie polecam ) ale dobre jakościowo, bardzo ładne, zgodne z zamówieniem. Co do ustalania ceny to uprzedzał że za klamkę dopłata - zresztą kupiliśmy sami w Castoramie bo miał trochę archaiczny model. Tak więc jak się komuś nie spieszy .. to polecam.

  17. #1157

    Domyślnie

    Dla zainetersowanych schodami i balustradami polecam firmę Teko z Niepołomic. Nie najtańsi ale profesjonalna obsługa i jakość godne zauważenia. Poniżej 6 fotek naszych schodów.
    Na 2 widać fragment drzwi o których mowa w poście wyżej
    http://www.teko.net.pl/monolith.htm
    Pozdrawiam
    M

  18. #1158

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jezeli zdublowałem pytanie po raz setny serdecznie przepraszam, szukam kogoś od kominków i DGP w okolicach Krakowa, chodzi mi o kogoś sprawdzonego i nie drogiego.Z góry dziękuje za namiary i pozdrawiam

  19. #1159

    Domyślnie Re: okna

    Cytat Napisał bm_mi
    Okna!

    Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
    jakie wrażenia związane z montażem?

    gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.

    pozdrawiam !

    Ja mam PLATIMUM oknoplastu.. wrazenia.. hmm
    Zamowiłem okna bezposrednio u producenta w Ochmanowie.. przywiezli okna w terminie.. ale z montarzem bylo gorzej.. przyjechalo 3 fachowcow.. po godzinie pracowało 2 a ten trzeci spał w polonezie - truck nawalony jak bela (zreszta chyba miał prawo jak sam wypił 0,5.. ) - tak ze kolejnego dnia znalazlem jego portfel o czym poinformowałem.. a ponoc jeszcze komorke zgubił..

    Jak oknoplast moze zatrudniac takich pijaków.. PORAZKA..

    za okna dałem troche ponad 20.000 PLN .. ogólnie koło 20 okien z czego z 8 mam problemy wieksze czy mniejsze albo z otwieraniem albo zamykaniem.. przykladowo 3 pary palkonowych prawie sie nei zamykaja.. dopiero bede dzwonil z reklamacją i zoabczymy..

    co do samych okien - profił najładniejszy jaki mozna znalezc ale.. niedopracowane te "dystanse" ktore są miedzy profilem okna a samą klamką.. gdyby to było jednolite to by bylo stabilne.. a tak to klamka sklada sie z 3 czesci i calosc 'chodzi'.. pewnie po roku sie wyrobi... a ze profil łukowy (platinum) to standardowych klamek bez dystansow sie nei da zamontowac..

    Reasumując..
    - bezczelne pijaki
    - kiepski montaż
    - okna piekne

  20. #1160

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniels81
    Witam serdecznie, jezeli zdublowałem pytanie po raz setny serdecznie przepraszam, szukam kogoś od kominków i DGP w okolicach Krakowa, chodzi mi o kogoś sprawdzonego i nie drogiego.Z góry dziękuje za namiary i pozdrawiam
    Ja mogę polecić mojego wykonawcę, którego już tutaj polecałem.
    P. Białko tel.604731880.
    Wykonywał kominek u mnie i u znajomych. Punktualny i słowny.

Strona 58 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony