dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 320
  1. #281
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ben115

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    9

    Domyślnie Komfortowy C34 L

    Witam wszystkich budujacych, juz mieszkajacych, lub sympatyzujacych z projektem C34.

    Po bardzo dlugich poszukiwaniach, namyslach i wielu rozmowach na temat; jak powinien wygladac nasz wymarzony dom, zdecydowalismy w zeszlym roku zakupic projekt C34L, bez poddasza uzytkowego. Wiekszosc roboty papierkowej juz za nami, mamy wiec nadzieje lada moment otrzymac pozwolenie na budowe.
    Zaczynamy zaraz po Wielkanocy, wytyczeniem budynku i uzbrojeniem tereny w probne mikropale. (Na dzialce zalegaja torfy)

    Dokonalismy kilku istotnych zmian w rozmieszczeniu pomieszczen, min. kuchnia zostala powiekszona, zlikwidowalismy dodatkowe WC, zmienilismy tez wielkosc sypialni oraz podzial lazienek.

    Narazie nie wiem jak wklejac zdjecia. Moze mi ktos podpowie?
    Pozdrawiam.

  2. #282

    Domyślnie Re: Komfortowy C34 L

    Cytat Napisał Ben115
    Narazie nie wiem jak wklejac zdjecia. Moze mi ktos podpowie?
    Pozdrawiam.
    gratuluję wyboru !

    zdjęcia wkleja się tak

    http://forum.muratordom.pl/faq.php#24

    ze zmian większość powiększała kuchnie oraz prostowała wcięcie w salonie , jakbyś zobaczy w naturze dom z wcięciem natychmiast byś to prostował powiększając salon

    ja obecnie jestem na etapie tynkują
    buduję C34a bez schodów i poddasza z usytuowaniem kominka jak w C34 + wyprostowany salon , powiększona kuchnia i drobne zmiany z garderobą przy sypialni

    ( część osób miała spore problemy i koszty z konstrukcją drewnianego stropu - wiązary ) osobiście wolałem gęstożebrowy i wlać 38m3 betonu

  3. #283
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirchen

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak jak już pisałem ruszamy.....
    Ruszamy z fundamentami. Cała reszta w przyszłym roku.
    W czwartek bicie wody, przygotowywanie szalunków, geodeta.
    W piątek wykopy i ruszamy
    Majster wycenił fundamenty:
    materiały: 28500
    robocizna : 21500

    Jest jednak szansa że na materiałach będzie troszkę mniej, ale czas pokaże. Zawsze lepiej planować więcej i się miło potem zaskoczyć
    Boję się jak nie wiem co To moja pierwsza taka inwestycja, ale mam nadzieję że wszystko się dobrze ułoży.

  4. #284
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ben115

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zmiany w rozmieszczeniu pomieszczen.
    Zgadzam sie, ze wyprostowanie naroznika salonu moze poprawic funkcjonalnosc tego pomieszczenia. Dla nas jest jednak wazniejsze aby pozostal kawalek zacienionego tarasu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C 34 rzut 1.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	1019  

  5. #285

    Domyślnie

    jak za same fundamenty to robocizna niezbyt tanio , ile weźmie za całość ?

  6. #286

    Domyślnie

    salon z wyprostowanym narożnikiem , układ kominka jak w C34

    Ostatnio edytowane przez Wojtek R ; 29-04-2010 o 21:42

  7. #287

    Domyślnie



    trochę rurek wyszło ale gdzie tu grzejniki wieszać

  8. #288
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pdx08

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Seba,
    Budujemy, ale "zdalnie", tzn przez wykonawce. Wlasnie czekamy na opadniecie wody gruntowej, zeby rozpoczac wykopy pod fundamenty. Dokonalismy tylko minimalnych zmian w projekcie, budujemy swiadomie w wersji 34, a nie 34a, ze wzgledu na koszt i na niechec do schodow. Dom ma byc gotowy za rok. Ma w nim na stale mieszkac piec osob, a "z doskoku"-szesc, wiec gabinet kolo kuchni bedzie rezerwowowa sypialnia. Wszyscy nasi znajomi sie krzywia, ze taki "maly domek", ale nam wydaje sie w sam raz, a na starsze lata nie chce nam sie latac po schodach. O, jeszcze z innych zmian, z duzej garderoby zrobilismy mala szafe scienna , a reszte przeznaczylismy na pralnie z wejsciem z korytarza. A takze wymienilismy suwane drzwi na otwierane, nie wiem, co jest z suwanymi drzwiami. W jakiej czesci polski budujesz?

  9. #289
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pdx08

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nam wycenili na 60 K... Uff, poczulam sie lepiej, myslalam, ze nasze fundamenty najdrozsze na swiecie

  10. #290
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdx08 Zobacz post
    Seba,
    Budujemy, ale "zdalnie", tzn przez wykonawce. Wlasnie czekamy na opadniecie wody gruntowej, zeby rozpoczac wykopy pod fundamenty. (ciach)
    NIe zeby cos ale jak woda ustalila swoj poziom po wykopaniu to mozesz sie nie doczekać. Radze studnię(dół jak kto woli) drenażową wywiercić i liczyć na zakrzywienie zwierciadła wody gruntowej. Albo przed rozpoczęciem fundamentów zrobić pełen drenaż wokół miejsca postawienia fundamentów.

    No i ważne czy projektant przy adaptacji uwzględnił tak wysoki poziom wód gruntowych. Bo jak nie to współczuję.

    A jeżeli ów woda gruntowa była w zamyśle wodą po opadach deszczu stojąca w wykopie to nie ma sprawy.

    Ja się "borykam" z innym problemem. Działka jest na lekkim spadku, a projektowany poziom nawierzchni drogi miejskiej jest 1,5 wyżej od poiomu działki !!!. W związku z powyższym, żeby nas nie zalewała woda z drogi podczas ulewy mamy ścianę funadmentową wysokości 1,8 m . Przy tak wysokiej ścianie trzeba zrobić wieniec też na fundamencie.

    Koszty ??

    Nam powiedzmy ze sie udało bo wykonawca liczy 230 z m2 jak buduje konstrukcje. Troszke sie nacieli na naszym fundamencie. Ale projekt widzieli wczesniej wiec to juz ich broszka. Z drugiej strony nie robią dachu bo dach przyjedzie gotowy tydzien po wylaniu wienca scian konstrukcyjnych i w dwa dni bedzie gotowy.
    Ostatnio edytowane przez moo88 ; 31-05-2010 o 10:42

  11. #291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    Czy ktos na tej konstrukcji ustawial dachowki betonowe ? Czy konstrukcja to przeniesie ??

  12. #292
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ben115

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    9

    Domyślnie Zakonczenie wzmacniania terenu pod Komfortowy

    Zakonczylismy etap wzmacniania terenu. (Na dzialce zalegaja torfy) Nie obylo sie bez problemow. Pierwsza umowina firma stwierdzila, ze nie posiada wlasciwego sprzetu, ale zaliczke zatrzymali.
    Z druga ekipa poszlo juz gladko. Wyszlo 51 pali o srednicy 35 cm, na glebokosc 4,5 metra. Koszt laczny ze zbrojeniem i betonem - ponad 30.000.
    Na poczatku wrzesnia maja nam nareszcie podlaczyc prad. (Po 10 miesiacach oczekiwania)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	39.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	21690  

  13. #293
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ben115

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    9

    Domyślnie Plyta fundamentowa juz gotowa.

    Za ok. 2 tygodnie zaczynamy mury.

  14. #294

    Domyślnie

    nie wiem do jakiego stanu chcecie podciągnąć ale życzę powodzenia i dobrej pogody , ja u siebie w zeszłym roku strop lałem około 10 listopada , 28 miałem już więźbę a kominy murowałem już z ręką na sercu ale się udało

  15. #295
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ben115

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    9

    Domyślnie Komfortowy

    W przyszlym tygodniu maja dostarczyc pustaki. Ekipa twierdzi, ze z murami zajdzie im z 2 tygodnie. Byle wieniec byl zalany do pierwszych mrozow. Dalszym etapem sie za bardzo nie martwie. Prawde mowiac, mielismy nadzieje, ze w tym roku uda sie wymurowac elewacje. Ale juz teraz wiemy, ze na to juz jest za pozno. A szkoda, bo planowalismy na zime wstawic okna, a trzeba bedzie z tym poczekac do wiosny.
    Co sie stalo z mozliwoscia wklejania zdjec bezposrednio z komputera?

  16. #296

    Domyślnie

    jak już będziesz miał strop to ja bym się już upierał , żeby ciągnąć dach , zostawienie stropu na zime to nie najlepszy pomysł , więźbę to mi może robili z tydzień ja bym stropu na zimę odkrytego nie zostawiał

  17. #297
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamos114

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam też w tym roku stawiam c34
    Jestem na etapie kończenia dachu, kryje dachówką. Ten dach wyszedł w sumie drożej aniżeli stan surowy. Robie bez stropu.
    Chciałem się dowiedzieć ja u Was z kosztami dotej pory (robocizna i materiały
    pozdrawiam
    Ja za dach i stan surowy bez okien około 140 tyś
    A jak jest u Was
    ADAMOS

  18. #298

    Domyślnie

    A może byście jakieś zdjęcia powrzucali, dla osób które szukają właśnie projektu to spore ułatwienie gdy można zobaczyć jaki jest efekt.

  19. #299
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ben115

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    9

    Domyślnie Komfortowy

    Za kilka dni wylewamy wieniec.
    Attached Images

  20. #300
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ben115

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamos114 Zobacz post
    Witam też w tym roku stawiam c34
    Jestem na etapie kończenia dachu, kryje dachówką. Ten dach wyszedł w sumie drożej aniżeli stan surowy. Robie bez stropu.
    Chciałem się dowiedzieć ja u Was z kosztami dotej pory (robocizna i materiały
    pozdrawiam
    Ja za dach i stan surowy bez okien około 140 tyś
    A jak jest u Was
    U nas robocizna i materialy wyjada na ok. 146 tys. Z tym, ze u nas byly spore koszty z palowaniem i podnoszeniem poziomu dzialki. (39 tys). Doszlo zbrojenie plyty i w sumie ok. 86 m3 betonu na oczep i plyte.

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony