dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 155
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 3100
  1. #561
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A ja polecam kosiarkę SOLO 537:
    http://ekosiarki.iai-shop.com/produc...537-1400W.html

    Moc większa (1400 W), większa szerokość cięcia (37 cm), producent też niemiecki, w dodatku firma wyspecjalizowana w sprzęcie do ogrodu i lasu.
    Cena niewiele większa. Takiej używa mój teść i jest bardzo zadowolony.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  2. #562
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Trefoil

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wspominałeś że Gardena która ma obudowę z tworzywa sztucznego ciężko się czyści i ma słabe mocowania uchwytu. Z tego co widzę Makita 3710 też ma obudowę z polipropylenu. Jak wyglądają u niej te sprawy?

  3. #563

    Domyślnie Jaka kosiarka na nowy sezon???

    Witam wszystkich

    Mam taki dylemat, ponieważ zastanawiam się nad kupnem nowej kosiarki i nie wiem czy wybrać zwykłą za którą się chodzi czy już taką siodłową, ponieważ mam dość duży ogród. Wiem że trochę nie w porę piszę temat bo za oknem już prawie zima ale zdążę się namyślić przez zimę. Jeśli macie jakieś propozycje to chętnie skorzystam.

  4. #564
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jak masz średnio duży ogród to kup normalną dużą kosiarkę z napędem jak masz bardzo duży ogród to kup samobieżną. Jak płasko, wystarczy słabsza, jak górki kup mocniejszą. Jak prosty trawnik to traktorek, jak dużo kręcenia to rider. Jak masz dużo kasy to kup profesjonalną, jak masz mało to masz problem.
    Zadaj konkretne pytanie to może doczekasz się odpowiedzi..

  5. #565

    Domyślnie

    Ok dzięki za odpowiedź pozdrawiam

  6. #566

    Domyślnie Kosiarka spalinowa z napędem-jaką kupić?

    Zbliża się wiosna i zacznie się koszenie trawy,muszę kupić kosiarkę. Mam dużą działkę i dlatego chcę aby to była kosiarka z napędem. Jaką wybrać tyle ich jest, które są najtrwalsze i najmniej awaryjne? Może polecicie konkretne modele.
    Staś100

  7. #567
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Radzilbym zwracac uwage na silnik, bo te "noname" potrafia padac po 2-3sezonach.
    Jako, że masz duza dzialke to odrzuc od razu wszystko ponizej 5km. Wystarczy, ze odpuscisz sobie na pare dni koszenie, a majac slaba kosiarke, to pozniej bardzo sie na meczysz koszac duza trawe, przy paru arach to da sie to jeszcze przezyc, ale przy wiekszej ilosci...

  8. #568
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał staś100 Zobacz post
    ...Mam dużą działkę ....
    kup dużą kosiarkę kropka. Jeśli oczekujesz jakichś konkretów podaj konkretne dane. Dla jednego "duży ogród" to 800 m2 dla innego półtora hektara. Jaka ta działka, płaska czy góry doliny. Założony równiutki trawniczek, czy wertepiasta łąka którą dopiero zamierzasz cywilizować. Prostokątny, pusty trawnik, czy dużo klombików, krzewów, drzewek wijących się chodniczków i innych cudów do omijania? Co planujesz robić ze skoszoną trawą. Itd.

  9. #569

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    kup dużą kosiarkę kropka. Jeśli oczekujesz jakichś konkretów podaj konkretne dane. Dla jednego "duży ogród" to 800 m2 dla innego półtora hektara. Jaka ta działka, płaska czy góry doliny. Założony równiutki trawniczek, czy wertepiasta łąka którą dopiero zamierzasz cywilizować. Prostokątny, pusty trawnik, czy dużo klombików, krzewów, drzewek wijących się chodniczków i innych cudów do omijania? Co planujesz robić ze skoszoną trawą. Itd.
    Działka z domem i garażem ma 500m2, teren lekko pochyły, posadzonych jest dużo krzewów ozdobnych i drzewek, mam więc dużo przeszkód do omijania. Trawę przed domem zbieram i wysypuję na kompostownik a z tyłu domu jest koszenie bez kosza. Zależy mi na tym aby miał tylne kółka duże ,boczny wyrzut, duży silnik.
    Staś100

  10. #570
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    No to już jakieś konkrety. 500m2 minus dom, garaż, krzewy, pewnie jakiś podjazd, czyli do koszenia zostaje góra 300 m2. To nie jest bardzo dużo. Kupowanie zbyt dużej kosiarki nie ma większego sensu zwłaszcza że jak piszesz masz dużo drzewek i krzewów do omijania. Im większej mocy silnik i kosiarka, tym cięższa i trudniej się nią manewruje. W efekcie zamiast wykosić szybciej i mniejszym wysiłkiem mamy efekt odwrotny. Powierzchnia właściwie kwalifikuje się na kosiarkę elektryczną. Jak najbardziej rozumiem, że chcesz spalinówkę bo motanie się z kablem po krzakach do najwygodniejszych nie należy. Napęd o tyle może mieć uzasadnienie że masz pochyłą działkę, choć to już trochę na wyrost. Myślę że kosiarka 4-4,5 KM o szerokości koszenia ok. 45 cm to jest max tego co w twoim przypadku ma sens. Celuj w silniki Briggs & Stratton chyba że masz większy budżet to można pokusić się o Hondę jedno i drugie mało awaryjne i przyjmują w większości serwisów w Polsce czego np. o Tecumsehu powiedzieć nie można. Łożyskowane koła na pewno są jakimś tam atutem ale nie demonizowałbym sprawy, np. od ładnych paru lat obrabiam moją dosyć wertepiastą działkę 3000 m2 kosiarką 6 KM z kółkami na ślizgu i jak na razie nic im nie jest. Podobnie z centralną regulacją wysokości. Pewnie że wygodniej przestawiać jedną dźwignią niż czterema, ale znowu nie robi się tego co 15minut. Przy dużej ilości manewrowania IMHO wygodniejszy jest przedni napęd. Co do kosza, sztywny czy materiałowy, to jak z wyższością świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem.

  11. #571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Potwierdzam. Briggs & Stratton = zero kłopotów. To najlepsze silniki i żadnych kłopotów z rozruchem po zimie. Czego o Hondzie powiedzieć nie mogę. U mnie Briggs & Stratton będzie pracować na 2000 4-ty sezon bez awarii.
    Honda zresztą chyba też do niektórych swoich kosiarek montuje te silniki.

  12. #572
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar drebret
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-300
    Dzielnica
    Elektro-tech.eu
    Posty
    12

    Domyślnie

    Polecam Agromę, masz pełne dwa lata bezproblemowej gwarancji.
    Modele 6051P, to duże koła, mielenie, wyrzut boczny, kosz....
    Do tego regulacja prędkości, silnik 6km
    Koszt około 1650zł, ale płacisz za sprzęt składany w Polsce, z bogatą listą serwisów.


    {EDYTOWANO REKLAMĘ}

    Pozdrawiam

  13. #573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Briggs & Stratton też ma to wszystko i jeszcze gwarancję jakości wystawioną przez klientów i użytkowników, a nie przez sprzedawcę. To trochę więcej znaczy.
    A ceny Briggsów są zależne od wyposażenia i wielkości kosiarek, bo jest duży wybór i ktoś, kto ma mały ogród nie musi zaraz wydawać 1600 złotych

  14. #574
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Abstrahując od jakości Agromy o której w sumie nie wiele wiem i od tego spamerskiego serwisu na "c" którego szczerze nienawidzę bo zalewa mnie potokiem śmiecia choć nigdy się tam nie rejestrowałem. To Agroma swoich silników nie robi i na pewno wymieniony wyżej model a o ile wiem to wszystkie ich kosiarki są silnikach Briggs & Stratton. To tyle gwoli ścisłości. A model 6051P do koszenia circa 300 m2 z dużą ilością manewrowania to IMHO gruba przesada. Niby można ciężarówką jeździć na zakupy bo ma duży bagażnik ale przeciętnie osobówką będzie wygodniej.

  15. #575
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar drebret
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-300
    Dzielnica
    Elektro-tech.eu
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jeśli o ścisłości mowa....

    1) Briggs&Stratton nie jest producentem kosiarek, tylko silników. A silniki do kosiarek to tylko cześć ich produkcji. NIE MA TAKIEGO PRZEDMIOTU JAK KOSIARKA BRIGGS&STRATTON!!! (Najbliżej firmy briggs&stratton jest wykupiona przez nią firma Murray, zresztą w Polsce bardzo mało popularna)

    2) Model 6051P to przesada?? przesadą byłby traktor z kosiarką bijakową To niewielka kosiarka o dobrych parametrach, i naprawdę w fajnym wykonaniu. choć może wielu z was woli NAC, który nie ma serwisu w Polsce, bo nikomu nie płacił i nie miał części na magazynie. Ale przecież możecie czekać 21dni na naprawę.... macie wolnorosnącą trawę

    3)Kosiarka z napędem, koszem, wyrzutem bocznym, mieleniem.... za mniej niż 1600zł? Gdzie? biorę 5szt. tylko wymagam gwarancji 24miesiące i serwisu w promieniu 60 km.
    Aha i na briggsie 6km.



    Pozdrawiam

  16. #576

    Domyślnie

    Jeśli o ścisłości mowa....to ja tez sie wypowiem, moze komus sie przyda

    ad3-bylam w sklepie kupic kosiarke i akurat byl w/w model agromy i worlda o zblizonych parametrach. Wybralam worlda, bo jak zobaczylam chocby wykonanie, to agroma byla tak "cienka" w porownaniu do worlda, ze az żal!
    proponuje porwnac chocby konstrukcje, szczegolnie korpus (w agromie jest bardziej gietki), mocowania kół tez są z bardzo cienkiej blachy w agromie...
    Acha, moja kosiarka kosztowala 1450zl (po negocjacji), 24msc owszem (jak kazda, na zakup dla prywatnej)

    ...jak chcesz, dam Ci namiary na kosiarke ponizej 1600zl, z gwarancja 24msc, na briksie 6KM, no i adres serwisu, bo mam w gwarancji i akurat w samym Szczecinie masz dwa serwisy

    gwoli scislosci, agroma to TYLKO POLSKI IMPORTER a nie skladany w Polsce!

  17. #577
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał staś100 Zobacz post
    Działka z domem i garażem ma 500m2, teren lekko pochyły, posadzonych jest dużo krzewów ozdobnych i drzewek, mam więc dużo przeszkód do omijania. Trawę przed domem zbieram i wysypuję na kompostownik a z tyłu domu jest koszenie bez kosza. Zależy mi na tym aby miał tylne kółka duże ,boczny wyrzut, duży silnik.
    Bez jaj! To jest mała działka - w zasadzie takie minimum żeby mieć kosiarkę spalinową a nie elektryczną. Jeśli masz tam jeszce jakieś zakamarki to będziesz pomstował że kupiłeś kosiarke z napędem - wiem bo miałem i pomstowałem. Do takiego symbolicznego koszenia polecam cos małego i lekkiego - ja mam M 145 Husqvarna. Działka 1000m2
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #578
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar drebret
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-300
    Dzielnica
    Elektro-tech.eu
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał leaat Zobacz post
    Jeśli o ścisłości mowa....to ja tez sie wypowiem, moze komus sie przyda


    gwoli scislosci, agroma to TYLKO POLSKI IMPORTER a nie skladany w Polsce!
    To prawda, w większości przypadków.
    Ale ten model składany jest u nas.

    A gwarancja 24 miesiące w agromie jest i dla zakupu zarówno komercyjnego i konsumenckiego.

    A grubość blachy? Taka sama.

  19. #579
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Działka 500m2 minus dom, garaż, podjazdy, schody, chodnik itp to zwyczajnie maleństwo. Tylko elektryczna jako najmniej obsługowa
    Jeśli chodzi o komfort koszenia to tylko spalinowa.
    Jako duży chłopiec uznaję tylko sprzęty spalinowe (elektryczny mam tylko areator i żałuję, że nie kupiłem spalinowego) i te mi sprawiają przyjemność z użytkowania.Te lanie paliwa, sprawdzanie oleju, wymiana oleju sprawia przyjemność, a koszenie trawy bynajmniej dla mnie ma sprawiać przyjemność a nie być tylko obowiązkiem

  20. #580
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar drebret
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-300
    Dzielnica
    Elektro-tech.eu
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Działka 500m2 minus dom, garaż, podjazdy, schody, chodnik itp to zwyczajnie maleństwo. Tylko elektryczna jako najmniej obsługowa
    Jeśli chodzi o komfort koszenia to tylko spalinowa.
    Jako duży chłopiec uznaję tylko sprzęty spalinowe (elektryczny mam tylko areator i żałuję, że nie kupiłem spalinowego) i te mi sprawiają przyjemność z użytkowania.Te lanie paliwa, sprawdzanie oleju, wymiana oleju sprawia przyjemność, a koszenie trawy bynajmniej dla mnie ma sprawiać przyjemność a nie być tylko obowiązkiem

    I tu się zgadzam w 100%

Strona 29 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony