dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 144
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 2874
  1. #961
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    20. zakup działki
    21. Budowa nowego domu
    Przy Twoim tempie trzeba to rozważyć, bo za niedługo zaczniesz się nudzić bez budowy

  2. #962
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    20. zakup działki
    21. Budowa nowego domu
    Przy Twoim tempie trzeba to rozważyć, bo za niedługo zaczniesz się nudzić bez budowy
    O tym samym pomyślałam W czasie gdy ja będę budować swój domek, to Konrad pewnie by ze dwa machnął I jeszcze odliczanie zaczął. Podziwiam Was, serio.

  3. #963
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ciekawe, jak ta wyliczanka "wyjdzie" w praktyce. 95 dni to dużo i niedużo.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #964
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Ja myślę że się uda Patrząc przez pryzmat całego dziennika obsuwy czasowe niewielkie pomijając okna - ale to częściowo niezależne było chyba bo pogoda -teraz już jest pięknie na zewnątrz- Konrad świetnie ma zorganizowaną każdą akcję. Poza tym byłem już na takich budowach gdzie inwestor w trzy miesiące od SSZ wprowadza się do wykończonego domu z ogrodem. 3mam kciuki wpis jak reklama wyszedł

  5. #965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    20. zakup działki
    21. Budowa nowego domu
    Przy Twoim tempie trzeba to rozważyć, bo za niedługo zaczniesz się nudzić bez budowy
    kliku forumowiczów już ma takie syndromy ... chcą jeszcze raz budować ... coś zrobili by inaczej... coś lepiej ...
    działkę mam sporą 20 ar ... jeszcze 2 małe domku się zmieszczą
    żona nabija się że powinienem zostać developerem

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    ..... I jeszcze odliczanie zaczął. Podziwiam Was, serio.
    jakieś cele trzeba sobie wyznaczać

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Ciekawe, jak ta wyliczanka "wyjdzie" w praktyce. 95 dni to dużo i niedużo.
    gdzieś na FM widziałem taki nick i ich dziennik budowy pt "MUSI SIĘ UDAĆ"

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Ja myślę że się uda Patrząc przez pryzmat całego dziennika obsuwy czasowe niewielkie pomijając okna - ale to częściowo niezależne było chyba bo pogoda -teraz już jest pięknie na zewnątrz- Konrad świetnie ma zorganizowaną każdą akcję. Poza tym byłem już na takich budowach gdzie inwestor w trzy miesiące od SSZ wprowadza się do wykończonego domu z ogrodem. 3mam kciuki wpis jak reklama wyszedł
    i tu Was rozczaruję
    z tym ogrodem to u nas lipa ... może ledwo starczy na ogarnięcie obejścia, kostka, brama , nawiezienie raczej piach niż ziemi ... reszta sukcesywnie może kiedyś tam ... najgorsze jest to że nie wiemy a raczej nie mamy wizji ogrodu ... na razie wyrywamy małe samosiejki , wyrywamy jeżyny , wykopujemy korzenie ... jednym słowem idziemy na żywioł

    dziś w domu 3 ekipy
    Darka ekipa w wzmocnionym składzie - 4 osoby
    ekipa od okien - 3 osoby
    ekipa od rolet - 2 osoby

    okno w kuchni wstawione
    szyba w łazience wstawiona
    pianka od wewnątrz i od zewnątrz zabezpieczona taśma
    rolety zamontowane ... prawie wszystkie dlaczego prawie? bo jednej nie da się zamocować! dlaczego? a to dlatego że fabryka okien przygotowała 1 fixa za dużego - tj niezgodnego z oferta - miał być 200x232 a został przygotowany 210x232 - przedstawiciel fabryki tłumaczy to montażem w warstwie ocieplenia - 2 fixy narożne wysunięte są o 15 cm poza mur - z ekipą montującą okna stwierdziliśmy jednoznacznie - okno spokojnie mogło być 200x232 a mur o 10 cm dłuższy - a jeśli już tak im wyszło wystarczyło mnie o tym poinformować ... , oficjalna reklamacja już wysłana - zobaczymy jaka będzie odpowiedz - prawdziwego kontrahenta poznasz po szybkości i sposobie rozwiązywania problemów
    2 chłopaków z ekipy Darka kończy obklejać wszystkie narożniki wewnętrzne i łączenia na suficie tak by nie było widać łączeń i by w przyszłości nie pękały
    1 obrabia okna od wewnątrz , ostatni (Maja) szpachluje ściany na poddaszu

    jutro najprawdopodobniej obrobię wszystkie okna z zewnątrz , poprawię ocieplenie murłaty i wywiozę drzewo z działki (resztki z dachu)
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-03-2012 o 13:56

  6. #966
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    Jakie dałeś rolety i jak zamontowałeś żeby nie było mostka

  7. #967
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    rolety mam natynkowe (lub pod tynkowe - różnią się dostępem do kasety z frontu lub z dołu) u mnie wszystkie są na wierzchu więc stąd ta moja niepewność - aż jutro sprawdzę jak otwiera się kaseta

    w praktyce wygląda to tak


    z tą różnicą że kasety są widoczne - są w kolorze okien Ral 7016 - antracyt i minimalnie wystają poza warstwę ocieplenia
    ze względu na ich montaż minimalnego mostka nie uniknę - w miejscu ich montażu jest cieńsza warstwa ocieplenia, zminimalizowana została ona do minimum poprzez obniżenie kaset i 1 pióra rolety przy pełnym otwarciu do krawędzi profila i szyby przez co podcięcie warstwy styropianu przy kasaetach 14 cm było znikome - nieco większe przy rolecie nad drzwiami tarasowymi i fixami w przedsionku

    dziś na budowie spędziłem 3 h - zapiankowałem wszystkie kasety w warstwie ocieplania oraz ociepliłem w 80% strop od spodu przed wejściem do domu
    na poniedziałek zostało mi dokończenie tego miejsca oraz zrobienie węglarków , jak zdążę zabiorę się za ocieplenie bramy
    we wtorek muszę w końcu zabrać się za murłatę , a do końca tygodnia chciałbym zrobić podbitkę

    w związku ze znaczącą poprawą pogody w domu podniosła się temperatura i spadła wilgotność do 70%
    drzwi tarasowe od południa są bez przerwy otwarte, na poddaszu również 2 okna dachowe

  8. #968
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę, to Twoje rolety są natynkowe, mogą mieć kasetę otwieraną z dołu i od czoła. Dodatkowo skrzynka jest podcięta- skos obudowy.
    Rolety podtynkowe lub naokienne montuje się też nad oknem, mają dodatkowe ocieplenie w środku.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #969

    Domyślnie

    Witam,
    baaardzo fajny domek,
    z braku czasu niestety przeoczyłam jakie są drzwi wejściowe i skąd. Mogłabym prosić o info na ten temat?
    Pozdrawiam

  10. #970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie osiągnięty prawdziwy SSZ

    o drzwiach wejściowych było w #329 poście

    ponieważ drzwi już są kupione , zamontowane mogę z czystym sumieniem podać namiary na fabrykę w której je kupiłem

    FIRMA PPHU GRZEGORZ MIELCZAREK
    98-220 Zduńska Wola, ul. Łaska 99
    Zakład produkcyjny ul. Zielonogórska 18a/20a
    tel./fax (prefiks) 43 824 52 30,
    tel. kom. 601 80 25 25

    zamówiłem drzwi w tej fabryce ponieważ sprzedają też okna Schuco i potrafili doradzić w kwestii połączenia drzwi na innym profilu ze słupkiem stałym do okien na profilu 82mm

    a teraz kilka fotek podsumowujących ostatnie dni
    okno w łazience - wstawiona szyba (ta która przyjechała pierwotnie była pęknięta i zastąpiona tymczasowo OSB na potrzeby komina do kozy), wykonany szpalet koło okna


    wstawione w końcu okno w kuchni - fotka już po oklejeniu taśmą i3 i zamontowaniu rolety


    dzięki tym 2 oknom mogę powiedzieć w końcu - MAMY PRAWDZIWY SSZ - po 5 miesiącach od rozpoczęcia murowania - 18 październik --> 18 marzec i ok 3 miesiące przed przeprowadzką tj 18 czerwca (22 czerwca synek ma urodzinki)

    Fix w przedsionku z roletą


    i sufit w salonie




    jutro jak dobrze pójdzie maja przywieźć mi 2 wywrotki piachu - ogarnę co nie co teren przed domem
    w kolejnych dniach nawozimy piach na pozostałą część działki
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 18-03-2012 o 15:20

  11. #971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No to ładnie teraz już czystym sumieniem możesz pisać SSZ osiagniety. Ale w miedzy czasie pociągnałes ostro inne kwestie budowlane. Gratuluję
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  12. #972

    Domyślnie

    kurcze troszke martwią mnie te niefachowo wykonane narożniki ocieplenia przy oknie.. Tynk bedzie tam pękać.. ekipa powinna zastosować specjalne narożniki z siatką z dwóch stron taką http://www.icmarket.pl/magbud-narozn...ka-p-7343.html

    Pozdrawiam

  13. #973
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    w kolejnych dniach nawozimy piach na pozostałą część działki
    Konrad jesli masz możliwość koparkowego zaistalować na działce na godzinę lub dwie to zepchnij sobie trochę humusu na jakąś stetrę/pryzmę i dopiero zwoź piach, tak żeby po osiągnięciu żadanego poziomu rozplantować zgarnięty wcześniej humus, na piachu choć 5-cio cm warstwą. Bo jak nawieziesz słabej ziemi to nic ci na tym nie urośnie, nawet trawnik - a właściwie - w szczególności trawnik. Chyba że ten "piach" co nawieziesz będzie bardziej czarny niż żółty warto. ja na 32 arach będę tak robił bo dobra ziemia jest zbyt droga żeby tylko jej nawieźć na całą powierzchnię a dam pod spód takiego byle czego i na wierzch rodzimy grunt i będzie OK.

  14. #974
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Witam kolego. Widzę,że nie marnujesz czasu Chciałem tylko zwrócić uwagę na rolety przy FIXach, temat przewinął się gdzieś na forum. Chodzi o to,że ciężko a w zasadzie prawie niemożlie jest czyszczenie wewnętrznej strony rolety przy FIXach. Jednym to przeszkadza innym nie, nigdy nie miałem FIXów i rolet więc nie mogę tego poprzeć własnym doświadczeniem. Poza tym bardzo zgrabnie to wszystko narazie wygląda, myślałem że te kasety są większe ale u Ciebie to wygląda naprawdę fajnie.
    Pozdrawiam

  15. #975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał aDw Zobacz post
    kurcze troszke martwią mnie te niefachowo wykonane narożniki ocieplenia przy oknie.. Tynk bedzie tam pękać.. ekipa powinna zastosować specjalne narożniki z siatką z dwóch stron
    aDw
    spokojnie narożniki jeszcze nie są obrobione - wszystkie będę obklejał jeszcze dodatkowym 2 cm styropianem - taki ala węglarek nachodzący na prowadnice rolety
    a następnie nałożymy taki aluminiowy narożnik z siatką - mam już je kupione - czekają od grudnia bo wtedy miały być wstawiane okna i miały być narożniki wyprowadzone ...

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Konrad jesli masz możliwość koparkowego zaistalować na działce na godzinę lub dwie to zepchnij sobie trochę humusu na jakąś stetrę/pryzmę i dopiero zwoź piach, tak żeby po osiągnięciu żadanego poziomu rozplantować zgarnięty wcześniej humus, na piachu choć 5-cio cm warstwą....
    dokładnie taki mam plan - facet który będzie dowoził mi piach ma przyprowadzić swój spych i od razu ma piach rozprowadzić po działce - więc zanim to zrobi mam właśnie zamiar ściągnąć warstwę tej lepszej ziemi ...


    Cytat Napisał desperadomn Zobacz post
    ....Chciałem tylko zwrócić uwagę na rolety przy FIXach, temat przewinął się gdzieś na forum. Chodzi o to,że ciężko a w zasadzie prawie niemożlie jest czyszczenie wewnętrznej strony rolety przy FIXach.....
    wychodzę z założenia że gdy nie będzie mnie w domu lub gdy będzie ciemno rolety będą zasłonięte - więc i tak nie będę na nie patrzył ... jeśli osiągną taki stan zabrudzenia po kilku latach że będzie to przeszkadzać poproszę formę która je montuje by wyciągnęła je z kasety i przeczyszczę je .. na razie problem jest dla mnie błahy
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 18-03-2012 o 18:56

  16. #976
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Jak dla mnie czyszczenie rolet w fixach a mam ich bardzo duzo to zaden problem. Jak się bardzo zakurzą to raz na 10 lat mozna je wyciągnąć i umyć. Mam diojście do skrzynki rewizyjnej od srodka.

    Edit: Temat omówiony z szefem ekipy montującej okna.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #977
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dokładnie taki mam plan - facet który będzie dowoził mi piach ma przyprowadzić swój spych i od razu ma piach rozprowadzić po działce - więc zanim to zrobi mam właśnie zamiar ściągnąć warstwę tej lepszej ziemi ...
    słusznie

    a jak masz rozwiązane sterowanie roletami ?? pilot czy panel dotykowy czy może manualnie? doprowadzałeś do rolet jakieś przewody zasilające ?? jak to się odbywa?

  18. #978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pilot to rozwiązanie dla osób które już maja wszystko zrobione i nie chcą kuć ścian by poprowadzić przewodu - pilot i tak jest zamocowany na ścianie i symuluje przycisk naścienny , u mnie rolety są elektryczne z napedami Smuffy, całość spięta pod 1 sterownik czasowy + światłoczuły oraz przycisk w przedsionku uruchamiający otwieranie lub zamykanie wszystkich rolet na raz

  19. #979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś na budowie pojawił się hydraulik Mirek ze swoja ekipą aby zrobić odpływ liniowy w garażu
    Maja kończy "tynkować" klejem wszystkie wnęki w których będzie zabudowa - tam płyt KG nie dawaliśmy
    Waldek z Krzyśkiem wykańczają narożniki zewnętrzne na suficie w salonie - kładą aluminiowe listwy
    2 moich pracowników rozpoczęło przykręcanie płyt KG na poddaszu
    ja rano opiankowałem wszystkie ścianki działowe (ich połączenie z wełną i folią aluminiową)

    ciągle walczę ze sprzętem AGD , drzwi wewnętrzne już wiem na 100% że nie zamówię lokalnie - Panowie z firmy Zetbud (u mnie CZARNA LISTA) odpowiedzili że z czegoś muszą żyć i więcej jak 16% od cennik mi nie dadzą - a na allegro na "dzień dobry" do 28% rabatu oferują - na 8 sztukach drzwi + ościeżnice różnica ok 800 zł... no więc skoro z czegoś muszą żyć ... to nie zarobią na mnie ani złotówki ...
    dziś potwierdzam zamówienie na płytki w firmie mającej siedzibę w OPOCZNIE - odbieram płytki osobiście - cena rewelacyjna - nie do osiągnięcia w lokalnych sklepach

    nadal nie mamy wybranego zlewozmywaka do kuchni - trzeba go wybrać a miarę szybko ... nie ma na co czekać
    do wybrania też kilka "dekoracji" na ściany w domu - nie wszędzie będą białe ...

    jutro ocieplam bramę garażową i w końcu rozpoczynam prace nad ociepleniem murłaty z zewnątrz , końcem tygodnia biorę się za podbitkę

    znalazłem film instruktażowy - wrzucę tutaj - może przyda się innym


    Edit: sprzęt AGD już załatwiony - znalazłem firmę która sprzeda mi go LOKALNIE z odbiorem osobistym - w cenach internetowych bez doliczania kosztów transportu - odbiór osobisty w mieście gdzie pracuję - jak odbiorę, rozpakuję i potestuję - napiszę co i jak ... ale to pewnie za ok 1,5-2 miesiące , do tego momentu ewentualne info na PRV

    NADAL UWAŻAM ŻE JAK TYLKO SIĘ DA NIE NALEŻY KUPOWAĆ PRZEZ INTERNET !!!! niestety drzwi DRE będę musiał zamówić na śląsku
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-03-2012 o 16:19

  20. #980

    Domyślnie

    odpływ liniowy w garażu robisz na srodku czy moze w poblizu bramy?

Strona 49 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony