dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 144
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 2874
  1. #1141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dobry pomysł ...zrobi się ... za 1h będzie w 1 poście


    Edit: zeszło dłużej niż sądziłem - ale gotowe !!!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 24-04-2012 o 23:26

  2. #1142

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dobry pomysł ...zrobi się ... za 1h będzie w 1 poście
    Edit: zeszło dłużej niż sądziłem - ale gotowe !!!
    Super! Tylko jeszcze dopisz ile stron wyświetlasz na ekranie:/ Bo jak ja mam np w sumie 29 to dalej nie odnajduję Ewent. jak masz czas to dodaj lub pozamieniaj to na linki
    ---Teksty obraźliwe---

  3. #1143
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ale w tej Australii wygodni ludzie hihi
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #1144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cormac
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice 3city
    Posty
    233

    Domyślnie

    Śledzę Twój dziennik od początku i muszę powiedzieć , że tempo masz zajebiste Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem , zważywszy , że ja od pól roku nie mogę zamknąć projektu Kiedy się wprowadzacie?
    Ciekawe co Ty będziesz robił jak się budowa zakończy , wynudzisz się jak mops

  5. #1145
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał cormac Zobacz post
    Śledzę Twój dziennik od początku i muszę powiedzieć , że tempo masz zajebiste Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem , zważywszy , że ja od pól roku nie mogę zamknąć projektu Kiedy się wprowadzacie?
    Ciekawe co Ty będziesz robił jak się budowa zakończy , wynudzisz się jak mops
    Jak to co będzie robił? Odpoczywał. A za parę lat może następny ...... A tak na serio to Konrad tempo ma naprawdę zajebiste i gdyby nie obsuwa z firmą od okien to już by się pewnie przeprowadził.

    Konrad płytki w garazu wyglądają ok. I jak na pierwsze poważne klejenie glazury nie widzę żadnych negatywów na prezentowanych fotkach. Ja się już ich (czytaj: "te sk.... płytki") trochę nakleiłem (u matki, teściów i u siebie). I osobiście wolę kłaść płytki na ścianie niż na podłodze, jakoś kurczę na ścianie lepiej i szybciej mi idzie.
    Ciepełko się zbliża fajnie bo na długi weekend, chętniej jakoś na budowie się przebywa.
    Serwus
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #1146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Super! Tylko jeszcze dopisz ile stron wyświetlasz na ekranie:/ Bo jak ja mam np w sumie 29 to dalej nie odnajduję Ewent. jak masz czas to dodaj lub pozamieniaj to na linki
    ku chwale ojczyzny i dla wygody wszystkich innych - zrobione - ja czytam 20 postów na 1 stronę i tak zrobiony jest spis treści - podlinkowałem strony - kiedyś jak mi się zachce podlinkuje poszczególne posty z kluczowymi rozwiązaniami

    Cytat Napisał cormac Zobacz post
    Śledzę Twój dziennik od początku i muszę powiedzieć , że tempo masz zajebiste Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem , zważywszy , że ja od pól roku nie mogę zamknąć projektu Kiedy się wprowadzacie?
    Ciekawe co Ty będziesz robił jak się budowa zakończy , wynudzisz się jak mops
    u nas niektóre sprawy też się długo wałkowały - na początku zakup działki - prawie pół roku ze względu na WZ-kę,
    wprowadzamy się jak dobrze pójdzie za 58 dni
    na nudę jeszcze długo nie będę narzekał - do późnej jesieni jeszcze będziemy pracować nad obejściem , ogrodzeniem i ogrodem
    poza tym przyjdzie na świat dziecko ...

    Wojtek (rewo66)- płytki maja sporo zębów w narożnikach - głownie te z 1 dnia - z ostatniego dnia już są OK - ale to w końcu garaż ... jak będę kładł gdzie indziej to i dokładność będzie większa


    dziś nie skończyłem garażu - choroba próbuje mnie rozłożyć obudziłem się znacznie wcześniej ale wstałem koło 9:20 tylko dlatego że zadzwonił geodeta i na 9:30 musiałem pojechać na działkę - bo robić miał inwentaryzację która jest niezbędna do zakończenia budowy w NB, ten dokument chcą też ode mnie w zakładzie wodno-kanalizacyjnym

    najważniejszą rzeczą jaką dziś zrobiłem - było dokończenie ocieplania filara przed domem - w końcu po długich oczekiwaniach przysłali mi płyty - tak więc teściu może jutro lub pojutrze kończyć elewację - pozostało obrobienie narożników przy Fixie w przedsionku i drzwiach wejściowych , obróbka drzwi tarasowych - to najwcześniej w piątek bo wtedy będzie montowana ostatnia roleta , no i oczywiście osiatkowanie i wyprowadzenie narożników na filarze


    chłopaki skończyli rozwalać piach za domem - teraz mój tata będzie mógł powoli i systematycznie nawozić czarną ziemię i ją rozgrabiać - M.A.G. - czy ty byś miał taki ciężki wałek do równania terenu ???

    odkopałem przed domem jedna rurę drenażową która była na szybko zakopana bez geowłókniny tuż przed kopaniem przyłącza prądu i na dodatek jest za krótka - będę musiał ją przedłużyć i owinąć
    wykopałem też rowek na rurę drenażową poniżej nowo powstałego wjazdu na działkę przez który ciężarówka wwoziła piach - zaraz po wykopaniu pojawiła się woda i zaczęła spływać do pobliskiego rowu
    3 rowek jaki wykopałem jest pod rynnę

    jutro kończę garaż i zabieram się za gruz i prace z drenażem i odprowadzeniem wody z rynien

    a zaraz po długim weekendzie którego nie będę miał rozpoczynam kładzenie płytek w salonie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-04-2012 o 21:09

  7. #1147
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Mam taki walec - jak chcesz podrzuce Ci go w piątek - to właściwie jest stary hydrofor przerobiony na walec ale już chyba z 10 hektarów trawników nim zasiałem w każdym razie sprawdza się do transportu jest pusty, nalewam do niego wody i max waży około 100 kg. jest szeroki na około 1,1 m - do ubijania lepszy byłby węższy ale myślę że się nada, kilka razy przejedziesz i powinno być OK. poza tym narazie nie potrzebuję go więc możesz jeździć nim nawet tydzień

  8. #1148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ok z chęcią skorzystam, ale po 10 maja jak coś ... dam znać - jak nie będziesz potrzebował wtedy pożyczę

    dziś dociąłem i ułożyłem płytki w garażu, odebrałem też płytkę 45x90 pociętą w paski i 2 szt przykleiłem w kuchni przy oknie , na jutro zostało jeszcze przyklejenie paska pod parapetem,

    korzystając z ładnej pogody otworzyłem okna i drzwi i przewietrzyłem dom - obecna temperatura ok 15 stopni , wilgotność ok 65%
    był spory przeciąg , chciałem uruchomić WM i nią przegonić trochę powietrza ale okazało się że popsuł się potencjometr (??) do regulowania obrotów w centrali - koszt nowego to 2-3 zł - tylko muszę jechać do Rzeszowa po niego, ale to jeszcze bardziej motywuje mnie by w końcu się wybrać bo 2 temat to płytki który muszę w Rzeszowie załatwić ...

    przyjechała dziś podbitka - ustawiłem już sobie rusztowanie , jutro od rana cd układania - może się uda jutro dojechać prawie do końca ściany południowej - do końca na razie nie będę układał , bo muszę sprawdzić rodzaje uchwytów do anten i sposób ich montowania do krokwi - potrzebna będzie szybka konsultacja z człowiekiem który będzie później ustawiał antenę

    wczoraj i dziś znów nie było nikogo od Darka , sam Darek od poniedziałku leży w szpitalu - więc nie wydzwaniam do niego i nie zawracam mu głowy - ale powoli mnie irytuje to że tyle trwają te poprawki , w całym domu syf ... zacząłem dziś znów go sprzątać , jutro cd

    teściu też zastrajkował - nie przyjeżdża od poniedziałku - może jutro się pojawi ... ma swoje ary i musi się ogródkiem zająć

  9. #1149
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Tak czasami bywa. Grunt żeby prace dalej pchac do przodu.
    Na długi weekend majowy zapowiada się super pogoda taka w sam raz na prace przy domu.
    Wziąłem 3 dni urlopu i przez 9 dni (nawet w niedziele) będę walczył z instalacją odkurzaca centralnego i wentylacji mechanicznej, a i porządki wokół domu też się przydadzą. Pozdrawiam
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  10. #1150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    oj tak pogoda dziś aż za dobra jak dla mnie ... praca na południowej ścianie z podbitką nie była niczym przyjemnym - jeszcze 1-2 dni i będę wyglądał jak rok temu wtedy gdy robiłem płytę ... czyli murzyn w wersji "white"

    podbitka zrobiona w połowie na stronie południowej - jutro cd - wstaje o 6 rano lub wcześniej .. bo przy normalnej temperaturze praca będzie znacznie szybsza ...


    temperatura z cieniu ok 26 stopni, temperatura w domu ok 20 stopni, temperatura w czepni pod dachem 42 stopnia




    wentylacja na 25% wydajności uruchomiła się , na wyższych procentach nie pracuje ...
    załączyłem co by dom wysuszyć i nagrzać ... ręcznie pobawiłem się przepustnicą i po konsultacji wyników z jaskiem71 na tel okazało się że przepustnica źle jest założona - łączy ze czerpnie od północy (GGWC) z centralą lub 2 czerpnie ze sobą - na razie ustawiłem przepustnice na wpół otwartą - może trochę powietrza z poddasza zassa , jutro lub w któryś z dni długoego weekendu muszę zmienić połączenie na trójniku

    Teściu dziś przyjechał i obrobił na gotowo okno od południa

    Panowie z ABW przyjechali i zamontowali ostatnią roletę nad drzwiami tarasowymi


    jutro obrabiam drzwi tarasowe / przyklejam styropian / i drzwi wejściowe

    wczoraj wieczorem telefon - gdzieś po 19 ... dzień dobry, tu posterunek ... WTF .. co znowu naskrobałem ... - okazało się że Pan dzwonił z posterunku energetycznego - założyli mi licznik i prosił o przyjazd i podpisanie zlecenia - teraz jeszcze Dandi musi odpiąć przedłużacz od sąsiada i jadę na swoim prądzie

    ciekawe tylko która taryfa jest opłacalniejsza C czy G12? nie sprawdzałem cennika ...

    największym teraz moim wrogiem jest czas - tyle rzeczy do zrobienia, chciałoby się i to i tamto ... a tu na raz się nie da, nie rozdwoję się czy nie roztroję ... a szkoda

    muszę w weekend przeglądnąć ściany w salonie i kuchni - jeśli nie dopatrzę się jakiś niedociągnięć pasuje je drugi raz pomalować i wtedy będę mógł zacząć prace nad układaniem płytek

    między czasie do wykonania mam jeszcze odprowadzenia z rynien, dokończyć drenaż na działce, przygotować część rowu do wykonania nadbudowy, oraz położenie krawężnika do kostki brukowej jako przedłużenie przedsionka w kierunku przyszłej bramki wejściowej , tuż obok skrzynki z licznikiem - wtedy będzie można rozrzucać gruz, do tego pasowałoby już tą czarną ziemię rozwieść za domem i posadzić trawę ... niech sobie już rośnie ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 30-04-2012 o 16:45

  11. #1151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    standard sobotni - pobudka przed 6 i na budowę , do godziny 8 położyłem resztę podbitki , okazało się że brakło jeszcze 3,2 m bieżącego co daje 4,5 panela
    do domówienia mam jeszcze te same panele na filar - wcześniej myślałem że obłoże go drewnem ale coraz bardziej przekonuje się do obłożenia go sidingiem

    przywieźliśmy też 5 krawężników drogowych na wjazd , tata ma dziś rozebrać 1 bok mostku , który został rozjeżdżony podczas budowy i przygotować do właściwego wymurowania lub wylania z betonu

    teściu pracuje nad elewacją przed przedsionkiem - jak znam życie dziś tego nie skończy ...

    ja wracam na pole bitwy koło 15 i pracuje do 20-21 ... plan posprzątać dom, zwłaszcza górę gdzie w łazience jest jakiś sajgon ... może też trochę pomaluję dziś ściany
    w poniedziałek rano jadę do Rzeszowa, cel zakup :
    - nowy potencjometr - taki sam jaki używa JanGaz
    - płytki
    - klej elastyczny do płytek

  12. #1152

    Domyślnie

    A jaki potencjometr?

  13. #1153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    coś podobnego do tego


    tylko na fotce to takie duże - w rzeczywistości nie przekracza chyba 1x1 cm
    koszt aż 2-3 zł
    jeśli dobrze pamiętam B50K

    powinienem jeszcze dodać że wczoraj po 20 wpadł do mnie jasiek71
    najważniejszym dla mnie powodem było szczegółowe omówienie instalacji odzysku ciepła z WM do podgrzewania zimnej wody
    układ w wersji "startowej" wykonamy za ok 1,3-1,5 tyś zł - wersja rozbudowana 2000 zł
    w skład układu wchodzą:
    - nagrzewnica 350-700 zł
    - pompka - ok 120 zł
    - sterownik - 120 zł
    - zbiornik 140l - 400 zł
    - rurki, zawory etc 200 zł
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 30-04-2012 o 15:50

  14. #1154
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    powinienem jeszcze dodać że wczoraj po 20 wpadł do mnie jasiek71
    najważniejszym dla mnie powodem było szczegółowe omówienie instalacji odzysku ciepła z WM do podgrzewania zimnej wody
    układ w wersji "startowej" wykonamy za ok 1,3-1,5 tyś zł - wersja rozbudowana 2000 zł
    w skład układu wchodzą:
    - nagrzewnica 350-700 zł
    - pompka - ok 120 zł
    - sterownik - 120 zł
    - zbiornik 140l - 400 zł
    - rurki, zawory etc 200 zł
    To nie prościej i pewniej pompa ciepła za 3tys.zł,w zimie zasilana np.przez kolektor dachowy ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-04-2012 o 14:14

  15. #1155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To nie prościej i pewniej pompa ciepła za 3tys.zł,w zimie zasilana np.przez kolektor dachowy ?
    plus jeszcze zbiornik do cwu ... i podłączenie...
    o ile więcej zaoszczędzisz na podgrzewaniu cwu ?
    w moim rozwiązaniu masz 35-40% oszczędności przy poborze energii rzędu 35w/h na pompkę obiegową...
    wszystko pracuje jako skutek uboczny instalacji WM
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #1156

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    plus jeszcze zbiornik do cwu ... i podłączenie...
    o ile więcej zaoszczędzisz na podgrzewaniu cwu ?
    w moim rozwiązaniu masz 35-40% oszczędności przy poborze energii rzędu 35w/h na pompkę obiegową...
    wszystko pracuje jako skutek uboczny instalacji WM
    Nie za bardzo kumam co kombinujecie i co to ma mieć na celu. Jasiek weź wyjaśnij to wszystko!

  17. #1157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ponieważ znaczną cześć roku powietrze będzie czerpane z czerpni połaciowej (z pod dachu) a tam temperatura jest znacznie wyższa niz ta potrzebna w domu rekuperator będzie chodził jak zwykła WM bez odzysku ciepła (z wyłączonym bypassem ) dlatego na wylocie z WM będzie powietrze o temperaturze 18,20, 22 lub więcej - co oznacza co najmniej 10 stopni różnicy względem temperatury zimnej wody czerpanej z wodociągów - w zależności od pory roku ... w ciągu dnia wystarcz a 2-4 godzin pracy pompki obiegowej by temperaturę w zbiorniku z wodą "zimną" podgrzać do 20-24 stopni (wszystko zależy od rodzaju zakupionego wymiennika i czasu pracy pompki)

    w poprzednich postach dodałem kilka fotek

    tak na dzień dzisiejszy prezentuje się domek - teraz zmiany są już znikome


    na 1 planie wytyczony zbiornik na szambo / POŚ - drenaż będzie w dół działki wzdłuż rowu

    za domem działka wygląda tak


    prace nad kładzeniem 2 warstwy ciemnej ziemi zaplanowane na 7-10 maja - później równanie i sadzenie trawnika
    między czasie jeszcze do wylania 1 rząd filarów do tarasu i można powoli mysleć o budowie właściwego tarasu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-04-2012 o 21:14

  18. #1158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zgodnie z planem byłem dziś w Rzeszowie

    potencjometr kupiony - aż za 3 zł
    klej elastyczny do płytek kupiony - 300 kg (10x30)

    sprawdziłem stan płytek (ich jakość) i przeliczyłem ile ich jest - okazało się że jest w sam raz by wyłożyć nimi pomieszczenie techniczne / gospodarcze obok garażu
    po przyjeździe na miejsce - tam gdzie kupowałem płytki utwierdziłem się w tym gdyż tych płytek już nie mieli - tak więc do przedsionka kupiłem zupełnie inne

    po powrocie posprzątałem przedsionek - tj wyniosłem wszystkie narzędzia i styropian , pozamiatałem i zagruntowałem podłogę i sprawdziłem rozkład płytek, a jak już to zrobiłem to doszedłem do wniosku że trochę pokleję ...
    oto efekt






    coraz lepiej mi to wychodzi .... i coraz bardziej utwierdzam się w tym żeby robić samemu łazienki ...

    jutro kończę przedsionek i układam płytki w pomieszczeniu technicznym , a na koniec fugowanie garażu

    i na koniec jedna ciekawostka - dziś pod dachem 53 stopnie - widać że dachówka znacznie wolniej nagrzewa się ... ale z dnia na dzień osiąga temperaturę o kilka stopni wyższą - dziś podobnie jak wczoraj na zewnątrz ok 30 stopniu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 30-04-2012 o 15:33

  19. #1159
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    po powrocie posprzątałem przedsionek - tj wyniosłem wszystkie narzędzia i styropian , pozamiatałem i zagruntowałem podłogę i sprawdziłem rozkład płytek, a jak już to zrobiłem to doszedłem do wniosku że trochę pokleję ...
    Kurcze,też mnie korci podobna czynność
    Jeśli moje próby w pom.gospodarczym wyjdą pozytywnie (tzn.żona przyklepie) to kto wie

  20. #1160
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Pięknie to wygląda.. mmmm boskie kafle.. u nas mąż wszędzie będzie sam kładł już ma wprawę
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

Strona 58 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony