dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 157
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 3133
  1. #1741
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Jak Państwo zakupiło to Państw zapłaci...

    A mi kiedyś bardzo dawno temu ( kiedy Bohusz jeszcze nawet nie przypuszczał, że będzie potentatem w sprzedaży materiałów kominkowych) "Państwo nie zapłaciło". W swej naiwności, zrobiłem im wówczas (ze 20 lat temu) obudowę z odlewów ceramicznych. Wtedy modny był "Tipen" z Gorzowa. Podły to był materiał, ale wówczas jedyny.

    Zebrało siem konsylium szwagrosko kumoterskie, dotkli obudowy i powiedzieli, ze spirdol...em bo ciepła. A dzie wełna?!!

  2. #1742

    Domyślnie

    Mnie zdumiewa miłość do karton gipsów (ogólnie wszelkich ozdóbek na sufitach i ścianach z tego materiału, nie tylko na obudowach kominka) i wełny w kominkach, kiedy są dostępne takie dobre materiały, Na sufitach i ścianach to wg mnie niepotrzebne inwestycje, a w kominku niedoinwestowanie.
    By się ludziska mogli nareszcie otrząsnąć z badziewiactwa.

  3. #1743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Dawniej były kominki otwarte... coś chyba w 1983r wymyślili szybki... do kominka wstawiono drzwiczki z szybą i co wyszło? Można powiedzieć iż do pieca kaflowego też ktoś dołożył to samo... wygląda iż oba można nazwać piecokominkami... Zmęczyłem cały wątek... dziwię się troszkę że jeszcze buduje się takie domy, potrzebujące tyle energii... kiedyś to się skończy...
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #1744
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Planuję kolejny pokazowy kominek, tym razem magazynujący ciepło na dłużej...być może. Wojtek! Wchodzisz?

    Wkrótce też pokażemy co się dzieje z Takim Sobie Piecykiem. Gdzie trafił i jak "pracuje"

  5. #1745
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Piotrze fajnie, że temat wraca tylko dlaczego jak już swój zbudowalem

  6. #1746
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wojtek! Wchodzisz?
    Łaj not.

    Tylko na razie trochę będę musiał zdalnie.
    Zagaj najpierw o szczegółach.

    Pozdrawiam

  7. #1747
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Troszkę zmałpowany piecyk "tymi ręcoma" a własciwie tylko jego serce czyli palenisko. Piecyk w stanie surowym zamkniętym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0036.JPG
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	292902

  8. #1748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Troszkę zmałpowany piecyk "tymi ręcoma" a własciwie tylko jego serce czyli palenisko. Piecyk w stanie surowym zamkniętym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0036.JPG
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	292902
    Napisz więcej o tym piecyku.

  9. #1749
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Tytułowy piecyk żyje i ma się nieźle. Od dziś pojawią się informacje o jego perypetiach. Zaczęło się od projektu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wersja 6 widok 1.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	292966   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wersja 6 widok 2.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	292967  

  10. #1750
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Napisz więcej o tym piecyku.
    Jak pisałem wcześniej palenisko troszkę zmałpowane z Twoje piecyka nr 2. Wymiary z zewnątrz 60cm szer. x 70 cm głębokość, 90cm wysokość. Palenisko bezrusztowe wewnątrz 30x55cm na ok. 12-14kg drewna. Nad paleniskiem nadstawka - piekarnik pędzony dymem po prawej odbiornik opadowy, całość ok 1500kg. Od miesiąca pracuje jako jedyne źródło ciepła w domu drewnianym z bala, jak do tej pory sprawdza sie znakomicie. Palone raz dziennie wieczorem, przy temp. zewnetrznych do -5 -8st. temperatura w domu nie spada ponizej 21 st. niestety piecyk jeszcze w stanie surowym bez obudowy. Całość wykonana przez amatora "tymi ręcoma" dzięki informacjom zaczerpniętym miedzy innymi z tego wątku wiec kilku osobom nalezą się podziękowania za dzielenie się swoja wiedzą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	292980

  11. #1751
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jak pisałem wcześniej palenisko troszkę zmałpowane z Twoje piecyka nr 2. Wymiary z zewnątrz 60cm szer. x 70 cm głębokość, 90cm wysokość. Palenisko bezrusztowe wewnątrz 30x55cm na ok. 12-14kg drewna. Nad paleniskiem nadstawka - piekarnik pędzony dymem po prawej odbiornik opadowy, całość ok 1500kg. Od miesiąca pracuje jako jedyne źródło ciepła w domu drewnianym z bala, jak do tej pory sprawdza sie znakomicie. Palone raz dziennie wieczorem, przy temp. zewnetrznych do -5 -8st. temperatura w domu nie spada ponizej 21 st. niestety piecyk jeszcze w stanie surowym bez obudowy. Całość wykonana przez amatora "tymi ręcoma" dzięki informacjom zaczerpniętym miedzy innymi z tego wątku wiec kilku osobom nalezą się podziękowania za dzielenie się swoja wiedzą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	292980
    No to fajnie...Widzę, że jakieś powietrze od tyłu zapodałeś? Powiedz coś o tym powietrzu, jak wprowadziłeś, w ilu miejscach i co z tego wyszło.

  12. #1752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Piecyk trafił na Podhale. Do górala nizinnego, jak się sam określa. Może da głos, bo to forumowe zwierze - będzie weselej!

    Zanim tam jednak trafił, przygotowaliśmy elementy kaflowe w warsztacie. Po przewiezieniu wystarczyło to wszystko tylko poskładać. "Tylko składanie" trwało chyba ze 4 dni...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1553.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	293176   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1554.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	293177  

  13. #1753
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Piecyk otrzymał sterowanie elepstryczne. Do puszki kable "idą" w rurce, co ułatwi wymianę w razie awarii przepustnicy czy termopary.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1552.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	293178   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1584.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	293179  

  14. #1754
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Ciąg dalszy "tylko składania"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1599.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	293180   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1600.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	293181  

  15. #1755

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Tytułowy piecyk żyje i ma się nieźle. Od dziś pojawią się informacje o jego perypetiach. Zaczęło się od projektu.
    Nieprawda, zaczęło się od marudzenia i zawracania gitary eniowi i Piotrowi przez niezdecydowanego tzw inwestora, który najpierw musiał dobrze zbajerować "naczelnego inż budowy" czyli żonę.
    Wszystkiemu są winni Ci dwaj w/w wraz z Wojtkiem, którzy zarazili mnie swoim "Takim sobie piecykiem" czyli ideą właściwego wykorzystania drewna do ogrzewania chałupy.
    Mam taką metodę w wielu sytuacjach, że jak nie jestem na coś zdecydowany na 100% (tu byłem zdecydowany na 110%) wpuszczam w temat Julię. Ona z reguły załapuje i zaczyna drążyć temat a ze mnie spada jednoosobowa odpowiedzialność za podjętą decyzję. Zaczęła czytać to co ja wcześniej i podjęła decyzję, że jak mamy mieć kominek, to tylko taki. Nie spodziewałem, ze tak szybko da się zarazić piecykiem.
    Spróbujcie Panowie tego sposobu, działa, u mnie już kilka razy. Nawet się mnie nie denerwuje jak pada stwierdzenie ..."to ja podjęłam decyzję..."
    Pozdrowienia dla autorów piecyka!
    miastowy góral niskopienny.
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 08-12-2014 o 18:28

  16. #1756
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    No to fajnie...Widzę, że jakieś powietrze od tyłu zapodałeś? Powiedz coś o tym powietrzu, jak wprowadziłeś, w ilu miejscach i co z tego wyszło.
    Co do powietrza to jest kurtyna na szybę, wlot widoczny pod drzwiczkami, niezależnie powietrze na tylną ścianę oraz na boczne ściany na wysokości 11cm pierwszy rząd otworów oraz 22 cm drugi. Otwory ok 4cm2 każdy w ilości tył 2+3 na każdej ścianie 4+2. Aby wprowadzić powietrze wymyśliłem sobie taki mały myk, pierwsze dwie warstwy paleniska skleiłem z podwójnej płytki szamotowej, wewnętrzna z przerwami tak by uformować kanały które są zasilane kanałami doprowadzającymi pod paleniskiem, Poszukam fotek z budowania i postaram się zamieścić by nie zaciemniać. Co do działania to ciekawie to się prezentuje po nagrzaniu zwłaszcza Górne otwory, wyglada to tak jakby były to palniki gazowe tylko nie wiem czy to dobrze czy nie A i jest jeszcze jedno doprowadzenie powietrza bezpośrednio do (dyszy) nad paleniskiem, nie testowane. Powietrze w tej chwili pobierane z pomieszczenia ale jest doprowadzenie z zewnątrz muszę tylko to spiąć i porobić jakieś przepustnice regulujące dopływ.

  17. #1757
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    ,,Co do działania to ciekawie to się prezentuje po nagrzaniu zwłaszcza Górne otwory, wyglada to tak jakby były to palniki gazowe tylko nie wiem czy to dobrze czy nie "
    Myślę ,że to bardzo dobrze. Mam coś takiego w piecu na drewno do ogrzewania hali. Jak są,,włączone palniki gazowe" z komina nie leci nic co by można zauważyć.

  18. #1758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć...Na pewno nie przeszkadza. Ważny jest dolot górny, bo to powietrze wtórne, dopalające gazy powstałe na dole. W "Piecyku" powietrze pierwotne i wtórne podałem z przodu, więc najpierw spala się cześć drewna z przodu, zanim powietrze dotrze do tyłu. Otwory z tyłu dopalają jednocześnie cały wsad. Nie jestem przekonany co jest lepsze. W jednym i drugim wypadku paliwo spala się całkowicie, tylko inaczej.

  19. #1759
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Co do doprowadzenia powietrza to nie będę dyskutował bo moja wiedza w tym zakresie jest żadna, mogę tylko relacjonowac to co widzę w moim palenisku. Zrobilem sobie niezależne doloty na 1 na szybę, 2 na tylna scianę, 3 na boczne sciany, 4 do dyszy po to by poeksperymentowac ale najpierw muszę to jakos logicznie pospinac.

  20. #1760
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Teraz tylko analizator spalin i czekamy na wyniki

Strona 88 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony