dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 208 z 253
Pokaż wyniki od 4.141 do 4.160 z 5049
  1. #4141
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartek71

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-413
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Po zakupie mieszkania zaczynam się rozglądać za drzwiami. Moja uwaga skupia się głównie na drzwiach zlicowanych ze ścianą - chyba tak to się nazywa?
    Z grubsza chodzi mi o to, żeby "nie było ich widać", żeby można było je pomalować tą samą farbą, którą malowane będą ściany wokół drzwi.
    Bardzo prosiłbym o pomoc, mimo przeglądnięcia tego wątku jak i innych nie udało mi się znaleźć nic konkretnego.
    Czy mogę liczyć na pomoc w wyborze producenta i drzwi? Jestem totalnie zielony w temacie.

    pozdrawiam
    Bartek

  2. #4142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Szukaj odpowiedzi na hasło "drzwi ukryte". W Polsce wypromowane w tym temacie są drzwi Asilo model Discret.

  3. #4143
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartek71

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-413
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziekuję.

    A czy miał ktoś styczność z drzwiami "Dana" dystrybutora DAN-POL ?

  4. #4144

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek71 Zobacz post
    Dziekuję.

    A czy miał ktoś styczność z drzwiami "Dana" dystrybutora DAN-POL ?
    Dana to dobry produkt lecz w tym momencie nie będzie konkurencyjny do wymienionej przez Finlandię oferty ASILO.
    Tam za komplet zapłacisz grubo poniżej 2 tyś.
    Jakość będzie zbliżona do Dany więc myślę że nie ma co przepłacać.

    Jedna tylko mała uwaga dla Ciebie... Te drzwi bardzo dobrze wyglądają w wersji bez listew przypodłogowych. Jeśli dokładasz listwy to efekt zlicowania nieco blednie i nie jest to aż tak fajne jak w katalogach.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  5. #4145

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek71 Zobacz post
    Witam

    Po zakupie mieszkania zaczynam się rozglądać za drzwiami. Moja uwaga skupia się głównie na drzwiach zlicowanych ze ścianą - chyba tak to się nazywa?
    Z grubsza chodzi mi o to, żeby "nie było ich widać", żeby można było je pomalować tą samą farbą, którą malowane będą ściany wokół drzwi.
    Jest jeszcze Barbusse model secret 2, widziałem je ostatnio na żywo. Fajne i drogie drzwi.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  6. #4146
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartek71

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-413
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję Wam pięknie za pomoc!

    Faktycznie wybrałem drzwi Asilo, model Linate i ościeżnica Discret. Zaproponowano mi cenę w granicach 1500zł z montażem.
    W porównaniu do Barbusse - ponad 3000zł jest to cena bardzo mnie satysfakcjonująca

    Czy ktoś z Was miał może styczność z firmą LAKBUD z ul. Tęczowej we Wrocławiu? Bo nie ukrywam, że tak atrakcyjna cena wywołuje pewne podejrzenia co do jakości. Chyba, że się mylę i po prostu wcześniej miałem zbyt wygórowane ceny. Termin 4-5tyg też jest bardzo atrakcyjny. U innych dystrybutorów słyszłałem 6-8tyg.

    pozdrawiam!
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez bartek71 ; 23-01-2015 o 12:18

  7. #4147

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek71 Zobacz post
    Dziękuję Wam pięknie za pomoc!

    Faktycznie wybrałem drzwi Asilo, model Linate i ościeżnica Discret. Zaproponowano mi cenę w granicach 1500zł z montażem.
    W porównaniu do Barbusse - ponad 3000zł jest to cena bardzo mnie satysfakcjonująca

    Czy ktoś z Was miał może styczność z firmą LAKBUD z ul. Tęczowej we Wrocławiu? Bo nie ukrywam, że tak atrakcyjna cena wywołuje pewne podejrzenia co do jakości. Chyba, że się mylę i po prostu wcześniej miałem zbyt wygórowane ceny. Termin 4-5tyg też jest bardzo atrakcyjny. U innych dystrybutorów słyszałem 6-8 tyg.

    pozdrawiam!
    Bartek
    Niska cena nie jest zasługą sklepu a producenta który zaproponował rozwiązanie różniące się od oferty innych producentów z drzwiami w wariancie z chowanymi ościeżnicami.
    ASILO wykonuje swoją ościeznicę z płyty i wykańcza listwami aluminiowymi.
    Większość firm daje ościeżnicę z pełnego aluminium i taki wariant jest znacznie droższy.
    A czy lepszy?? Czas pokaże... Jak na razie z produktem ASILO nie ma problemów.
    Jest jedynie jeden mały niuans z ich rozwiązaniem technologicznym.
    Nie da się zamontować drzwi tak aby były zlicowane od korytarza a otwierały się do pokoju. Wszystkie drzwi muszą otwierać się na korytarz i tutaj jest czasami problem gdyż korytarze i układy mieszkań często na to nie pozwalają.
    Oczywiście ma to znaczenie dla tych klientów którzy akurat chcą uzyskać efekt płaskiej ściany w korytarzu.
    Dla tych którzy chcą po prostu schować ościeżnice nie ma to większego znaczenia.
    W konkurencyjnych droższych rozwiązaniach jest to możliwe... Tzn można wybrać zarówno stronę po której drzwi będą się licować ze ścianą jak i stronę w którą będą się otwierać.

    Jeśli zostały Ci jeszcze dodatkowe pieniądze to radzę zainwestować w lepsze klamki.
    Na rynku króluje tandetna chińszczyzna która ani jakością ani designem nie grzeszy.
    W tych drzwiach ładna dobrze skomponowana z wnętrzem klamka będzie dodatkową ozdobą i dopełni efekt...

    Tu przykład właśnie takiego rozwiązania.
    Obie sztuki otwierają się na korytarz.
    Aby drzwi nie nachodziły na siebie otwór drzwi do łazienki został przesunięty o 40 cm w lewo względem pierwotnego układu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4597kompr.jpg
Wyświetleń:	749
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	300527Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FM 1.1chow L.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	25,4 KB
ID:	300528Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FM 1.2chow L.jpg
Wyświetleń:	494
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	300529Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FM 1.3chow L.jpg
Wyświetleń:	482
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	300530Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FM 1.4chow L.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	26,3 KB
ID:	300531
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #4148

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Jest jeszcze Barbusse model secret 2, widziałem je ostatnio na żywo. Fajne i drogie drzwi.
    No tak ale z drzwiami Barausse to raczej jest tak:
    "Fajne - bo drogie" niż "Drogie - bo bezkonkurencyjne jakościowo".
    Oczywiście firma ta ma w swojej ofercie kilka fajnych rozwiązań czy udanych wzorów drzwi ale jeśli chodzi o ten wariant drzwi (czyt. drzwi całkiem płaskie) absolutnie nie ma się nad czym zastanawiać.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #4149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A jesli chodzi o Lakbud z Wrocławia to jak najbardziej ok. Zaryzykowal bym twierdzenie ze we Wroclawiu trudno trafic w lepsze rece.

  10. #4150

    Domyślnie

    Poszukuje drzwi klasycznych białych.pełnych ,z koroną,,o silnej ,drewnianej konstrukcji i i wytrzymałej na uszkodzenia powierzchni ,Chcialabym sie zmieścić w kwocie 2000zł .Czy to jest realne?Proszę doradżcie mi ,może także Robespierre szepnie kilka słów ,liczę na Was.

  11. #4151

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A jesli chodzi o Lakbud z Wrocławia to jak najbardziej ok. Zaryzykowal bym twierdzenie ze we Wroclawiu trudno trafic w lepsze rece.
    podpisuje sie pod tym ,w lakbud zamawialismy okna schuco ,nastepnie drzwi wejsciowe ,szef p.Ryszard bardzo kompetentny uczciwy nie naciaga ,doradzi ,teraz czekamy z zamówieniem drzw wew asilo i tez u nich ,polecam p.Joanne z teczowej pracownnice kobieta bardzo pomocna i fachowa ,wczesniej jak szukalismy okien jeszcze dwie inne firmy bralismy pod uwage we wro ale byly bez szans z obsługa z lakbud ,paru naszych znajomych juz zamawialo u nich drzw ,okna jeden z watku praktyczny i sa bardzo zadowoleni
    polecam

  12. #4152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maariusz535

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    40

    Domyślnie

    a co myslicie o drzwiach w praktikerze sosnowych?ok 370zl do samodzielnego pomalowania,czy lepiej z plyty np firmy clasen perfectdoor domus.jest sens kupic z marketu czy lepiej ze sklepu mniejszego.czy w obu przypadkach sa te same gatunki tego producenta

  13. #4153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam takie pytanie - czy istnieją futryny/ościeża szerokie, których nie trzeba dorabiać indywidualnie u stolarza? Chciałam zamawiać drzwi na piętro i właśnie zauważyłam, że w jednych z ościeży zapomnieliśmy domurować 2x5 cm cm ścianki (węgarki?)


  14. #4154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maariusz535 Zobacz post
    a co myslicie o drzwiach w praktikerze sosnowych?

    Mam takie drzwi do łazienki, co prawda nie z praktikera, ale z innego sklepu.

    Sama malowałam, ale sporo pracy przy tym jest.

    Sosnowe są bardzo miękkie, zwłaszcza zanim się pomaluje.

  15. #4155
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    drzwidrzwi

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kupiliśmy ostatnio drzwi wewnętrzne firmy INVADO, akurat była ta najbardziej zimna częśc zimy w tym roku. Powiedziano nam, że 5 tygodni czeka się na realizacje, ponieważ drzwi były niemiarowe. Po 5 tygodniach okazało się, po telefonie do firmy, że w umowie na samym dole z gwiazdką jest napisane, że jeśli zadziała siła wyższa to firmie przysługuje kolejne 40 dni aby je skończyć. Niestety nie poinformowano nas jaka to siła wyższa wystąpiła. Drzwi dostaliśmy dokładnie po 5 tygodniach i 40 dniach od zamówienia. Żal.

  16. #4156

    Domyślnie

    POL SKONE NOSTRE W O3-BIAŁE .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10806307_837964039579217_3725906925309868805_n.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	301315
    Wybrałam ,ale czy to dobry wybór?Czy jest juz jakis użytkownik tych drzwi ?Jakiej ceny powinnam sie spodziewać?

  17. #4157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał maariusz535 Zobacz post
    a co myslicie o drzwiach w praktikerze sosnowych?ok 370zl do samodzielnego pomalowania,czy lepiej z plyty np firmy clasen perfectdoor domus.jest sens kupic z marketu czy lepiej ze sklepu mniejszego.czy w obu przypadkach sa te same gatunki tego producenta
    Kiedyś uważałem że lepiej kupić takie drzwi niż najtańsze papierowe skrzydła. Ale jakiś czas temu trafiłem na takie drzwi użytkowane u Klienta. Nie zamykały się, bo konstrukcja się zwyczajnie rozkleiła i nie mieściła w futrynie.
    Z drugiej strony...
    Nie bardzo potrafię przejść obojętnie obok takiego przypadku, to naprawiałem je może 3 minuty (klej+wkręt) i myślę że klient nawet nie zauważył że było z nimi coś nie tak

  18. #4158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam takie pytanie - czy istnieją futryny/ościeża szerokie, których nie trzeba dorabiać indywidualnie u stolarza? Chciałam zamawiać drzwi na piętro i właśnie zauważyłam, że w jednych z ościeży zapomnieliśmy domurować 2x5 cm cm ścianki (węgarki?)

    Zwykle zamawia się taką samą futrynę jak inne, ale przycina opaski z tym że są wyjątki.
    Elfir,
    jaki masz tam wymiar tego otworu? I o jakich drzwiach ogólnie myślisz (chodzi mi bardziej o techniczne rozwiązanie ościeżnic).

  19. #4159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zwykle zamawia się taką samą futrynę jak inne, ale przycina opaski z tym że są wyjątki.
    Elfir,
    jaki masz tam wymiar tego otworu? I o jakich drzwiach ogólnie myślisz (chodzi mi bardziej o techniczne rozwiązanie ościeżnic).
    Wielkość otworu to 103 cm (drzwi miały mieć 80 cm szerokości, czyli otwór miał mieć 90 cm), z tym, że miejsca styku z potencjalnym "węgarkiem", zaznaczonym na czerwono zostały nieotynkowane i trzeba to zakryć.



    Myślałam o zupełnie prostych drzwiach, coś w stylu Simple Polscone. Ościeżnice - mówiąc szczerze nie mam pojęcia jakie mogą być, chyba najpospolitsze . Chodzi mi o to, by drzwi otwierając się do wnętrza pomieszczenia nie waliły klamką w ścianę - dlatego miały być odsunięte.

    Osadzałam drzwi w łazience i tam futryna/ościeżnica musiała "łapać" ścianę z obydwóch stron. A tu się nie da, stąd moje pytanie.

  20. #4160

    Domyślnie

    Jako że ten wątek jest najbardziej aktywny w temacie drzwi pozwalam sobie skierować zapytanie do znawców tematu: Finlandii i Robespierre'a lub użytkowników takich drzwi.
    Pytanie dotyczy drzwi Interdoor w okleinie Glossa (akurat interesuje mnie model Płaskie bezprzylgowe) - jak to wygląda w praktyce - czy się mocno rysują?
    W jednym z salonów odradzono mi owe drzwi, z uwagi na małe dziecko - że okleina ta jest podatna na zarysowania i przy małym dziecku - szybko się zniszczą. Oglądałam w salonach białe drzwi matowe (bodajże Simple Pol-skone, przyznaję bez bicia, że nie wiem czy to laminat czy malowanie) - i jakoś kiepsko się prezentowały - mocno przybrudzone i jakieś.. wytarte.
    Przewertowałam info na forum - sporo było tego kilka lat temu (2007-9), ale ciekawi mnie, czy zmieniła się jakość owych drzwi? na lepsze of koz?
    Wiem też, że ważny jest wybór doświadczonego montażysty, bo i dobre drzwi mogą być sp... przez "fachowca" Mieszkam w zachodniopomorskiem - kilka salonów ma w ofercie Interdorr'a - byłam u kilku, ale w Labradororze określili się, że są jedynymi (właściwie obok Vox'a) ich autoryzowanymi przedstawicielami. Że niby to lepiej przy gwarancji, serwisie etc. (szczerze mówiąc nie dowiedziałam się, jak to w innych salonach - dla mnie to naturalne że jak zamawiam drzwi z montażem - to odpowiada firma, która mi montuje). Czy ktoś z mojej okolicy wart jest polecenia? (popytałam znajomych, ale większość montowała drzwi sama - bo to nowe mieszkania, a ja remontuję poniemieckie lokum i otwory są nietypowe).
    Kolejne pytanie dotyczy montażu samej ościeżnicy do drzwi bezprzylgowych (najprawdopodobniej regulowana VERA z zawiasem chowanym) - mam otwór o wym. 83 x 203 cm, ścianka zrobiona z płyty gips.-karton. i otwór zakończony jest stelażem aluminiowym - czy to nie będzie kolidować z osadzeniem ościeżnicy? Wcześniej marzyły mi się drzwi tzw. ukryte (z ukrytą ościeżnicą) - ale montażysta jak zobaczył otwór - stwierdził, że po pierwsze trzeba zdjąć i wymienić płytę czołową (bo otynkowana ościeżnica może popękać, z czym się zgadzam oczywiście), oraz wymienić stelaż aluminiowy (otworu) na stalowy. Jak to jest w rzeczywistości?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary-forum.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	301396

Strona 208 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony