dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 44
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 869
  1. #381

    Domyślnie

    Spokojnie zdążycie. Jak ekipa jest w porządku to zdążycie ze wszystkim

  2. #382
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar komkom1
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    75

    Domyślnie

    Mam pytanie do wszystkich budujących ten domek: jakie macie lub planujecie ogrzewanie? W salonie jest mało miejsca na grzejniki więc rozważamy podłogowe lub kanałowe. Macie jakiejś opinie na ten temat? Nie chcemy w salonie płytek tylko panele i nie wiemy jak one się sprawdzają na podłogówce. Ktoś coś poradzi?

  3. #383
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michalina2

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    powiat cieszyński
    Posty
    19

    Domyślnie

    Uwaga dla tych co się budują- przypilnujcie murarzy żeby zrobili węgarek w oknie wykuszowym w kuchni , bo mamy ten sam problem który opisuje Wesoła na str. 2. Niestety dopiero po zamontowaniu okna spostrzegliśmy że coś jest nie tak.

  4. #384
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Taka jest różnica pomiędzy wykuszem z węgarkiem i bez.

    sprawdziłem raz jeszcze w projekcie jest narysowane jak byk, tylko fachowcy nie korzystają z dokumentacji i tutaj jest problem.

    po za tym trzeba się zastanowić czy okna boczne mają być tylko przeszkleniami czy mają się otwierać? ponieważ wg projektu otwierane okno o szerokości 35cm to przeszklenia tam nie wiele będzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykusz.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	335006

    ogólnie wykusze to potencjalne źródło problemów, chodzę po okolicy i nie raz widziałem jak wykonawcy z inwestorami dyskutują czy tak to zrobić czy tak jedni chcą dobrze inni chcą ładnie. ktoś z osób budujących ten projekt "wyrównał" wykusz i była to wg mnie dobra decyzja.

    pozdr
    Artur
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykusz.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	334987  
    Ostatnio edytowane przez wesola9 ; 23-10-2015 o 18:09 Powód: był węglarek a powinno być węgarek. oj tam
    SZUM MORZA.

  5. #385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michalina2

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    powiat cieszyński
    Posty
    19

    Domyślnie

    Węgarek to właśnie ten wąski fragment muru do którego mocuje się małe okna boczne, dzięki któremu położysz ocieplenie na ścianie. Bez węgarka ocieplenie będzie zasłaniać szybkę.

  6. #386

    Domyślnie

    Ja równiez dziekuję za informację, jutro będziemy omawiać to z ekipą... bo węgarka u nas również brak


    Edit:
    Nasz bob budowniczy doskonale wiedział że węgarek musi być ufffff
    Ostatnio edytowane przez Efia ; 24-10-2015 o 12:06

  7. #387

    Domyślnie

    Tesiulkowo ja również zastanawiam się czy nie zamurować tego dużego okna kuchennego do połowy, bo z jednego całkowicie zrezygnowałam... mam tak jak w tym najnowszym projekcie SzM III....
    wszyscy mi doradzają bym tak zrobiła, bo od tej strony mam widok na dom sąsiadów...
    W kuchni chcę mieć piękną dużą wyspę i pewnie zyskałabym tym więcej miejsca.

    U nas w tym tygodniu będą przygotowania pod strop... mamy juz ocieplony fundament, bo poprzednia ekipa nam go trochę schrzaniła, delikatnie mówiąc... zdjęcie jest z poprzedniego tygodnia, więc trochę nieaktualne... aaa jeszcze ze zmian, to będziemy mieli 2 dość duże okna w garażu, takie z szybami przeciwwłamaniowymi i taras z tyłu domu .... Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151016_141507aa.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	335135

  8. #388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Jeszcze w temacie węgarka.

    Na zdjęciach Teściulkowa widzę że węgarek będzie dostawiony do ściany właściwej.
    otóż ja też tak miałem i po zamontowaniu okna i wykonaniu tynków łączenie pomiędzy ścianą właściwą (tak nazwę ścianę nośną )zaczęło pękać.
    Przestało jak powiązałem (skręciłem) te dwa elementy długimi kotwami/kołkami.

    Cały myk jest w tym jest taki że takie elementy jak węgarki powinny być "przewiązane" ze ścianą tak żeby cała konstrukcja tworzyła całość.
    Takie przewiązanie jest chyba kłopotliwe dla "fachowca" i często tego nie robią bo łatwiej jest im coś dostawić później dokleić dodatkową ściankę. Często nawet ścianki działowe tak powstają a nawet węgarki do drzwi. Aż strach pomyśleć co będzie jak trzasnę drzwiami.

    pozdr
    Artur Z.
    SZUM MORZA.

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesiulkowo Zobacz post
    Tralalalaaaa.. dzisiaj rozrysowaliśmy podział pomieszczeń na poddaszu Chociaż do niego to jeszcze trochę czasu.
    Wyszły trzy pokoje (w tym jeden gigant na poziomie salonu i kuchni), schowek, wc i suszarnia.

    Jak macie podzielone poddasze u siebie?
    Witam,
    my planujemy na górze zrobić dwie sypialnie, łazienkę i garderobę. natomiast nad garażem na razie nie wiemy co będzie.
    mniej więcej będzie to tak wyglądało:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	góra.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	335304

    A jak będzie wyglądała wasza góra?

  10. #390
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar komkom1
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    75

    Domyślnie

    Hej, jak ktos lubi się pobawić w aranżacje, to na stronie leroy Merlin jest fajny planer
    http://www.leroymerlin.pl/planer3d/k....html#1/122715
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	335306
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	335307
    Budujemy domek od podstaw, ale nie jest to trudne a fajna zabawa.
    Ostatnio edytowane przez komkom1 ; 27-10-2015 o 10:46

  11. #391
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    urszulka1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Jestem nowa na tym forum,
    Jestem wlasnie takrze w trakcie budowy tego domu i odrazu chce wszystkim bardzo podziekowac za super rady ktore tutaj uzyskalam .

  12. #392
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    urszulka1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tesiulkowo wlasnie ogladalam twoje szkice z gory ja jestem juz na poziomie stan surowy otwarty i gora jest juz umnie skonczona i jak widze twoj szkic to cheba musze cie troszke zmartwic poniewarz gora jest dluza owszem ale nie na tyle pomieszczen co ty sobie zaplanowalas my zrobilismy sobie dwa pokoje i lazienke musze przyznac sa spore tylko czeba wziasc pod uwage ze jak przyjda wylewki to sie troche zmniejsza poprzez spadyniechce cie martwic ale moim zdaniem wyjda bardzo male klitki

  13. #393

    Domyślnie

    Cytat Napisał urszulka1 Zobacz post
    :my zrobilismy sobie dwa pokoje i lazienke musze przyznac sa spore tylko czeba wziasc pod uwage ze jak przyjda wylewki to sie troche zmniejsza poprzez spadyniechce cie martwic ale moim zdaniem wyjda bardzo male klitki
    Jak Wasze rozmieszczenie pokoi na górze wygląda?? Mogłabyś wrzucić schemat ich rozmieszczenia?

  14. #394

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesiulkowo Zobacz post
    A te ściany na górze u Was idą po ścianach nośnych z dołu? Nam majster mówił, że dobrze, jakby szły właśnie tak, ale to pewnie dlatego, że my tam faktycznie ściany wstawiamy, a nie regips.
    - duży pokój gościnny obejmuje dolny salon i kuchnie;
    - schowek to na dole wejśce,
    - nad łazienką mamy wc z suszarnią (przerywaną linią zaznaczyłam ew. ścianę, ale zobaczymy, co zdecydujemy;
    - dwa pokoje to praktycznie tak samo, jak te na dole

    Wiem, że odejdą nam powierzchnie skośne dachu z tych pokoi, ale mam nadzieję, że te dwa małe pokoje nie będą zbyt małe. Najwyżej wtedy je połączymy i zrobimy jeden Porysowałam sobie po schemacie oryginalnym, mam nadzieję, że to czytelne

    Załącznik 335328
    Jeszcze nie pokazywaliśmy majstrowi naszej propozycji rozmieszczenia pomieszczeń. Także nie wiem jakie będą jego spostrzeżenia na ten temat

  15. #395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kasia Gr.

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Hr.
    Kod pocztowy
    22-500
    Posty
    26

    Domyślnie

    U mnie góra jest podniesiona o 2 pustaki. na górze mamy 3 pokoje i łazienkę . pokoje nawet spore- bo myslałam ,że będą mniejsze , jeszcze ich nie mierzyłam ale myśle , że najmniejszy ma jakieś 11 m.kw., no i łazienka też spora, i korytarz też wyszedł nawet spory.

  16. #396

    Domyślnie

    Cytat Napisał komkom1 Zobacz post
    Hej, jak ktos lubi się pobawić w aranżacje, to na stronie leroy Merlin jest fajny planer
    Budujemy domek od podstaw, ale nie jest to trudne a fajna zabawa.
    Dzieki właśnie czegos takiego szukałam.

    Cytat Napisał urszulka1 Zobacz post
    ja jestem juz na poziomie stan surowy otwarty i gora jest juz umnie skonczona
    Witam serdecznie na forum, chetnie zobaczę zdjęcia waszego domku


    U nas od 2 dni cisza na budowie... wszystko sie przeciąga.... jakiś pech nas prześladuje, nasza ekipa została okradziona z narzędzi, majster załamany, ale organizuje nowy sprzęt i bedzie dalej działac, strop ma być przyszłym tygodniu...

  17. #397
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    urszulka1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam bardzo chetnie bym wrzucila pare zdjec ale niestety niemam pojecia jak mam to zrobicmusze na meza poczekac.prosze o cierpliwosc

  18. #398
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    urszulka1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151006_141459.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	335401

  19. #399
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar komkom1
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    75

    Domyślnie

    Widzę, że większość z nas jest na podobnym etapie budowy - ścigamy się z zimą.... U nas od wtorku zacznie się montaż więźby, potem dach, w grudniu chcemy jeszcze wstawić okna, mam nadzieję że nie będzie strasznego mrozu. Na razie wrzucam kilka zdjęć ze stanu obecnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0331.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	335669
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0330.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	335670
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0328.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	335671
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0323.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	335672
    Koszt do stanu obecnego to 75 tys. Z kosztów, które już znamy to koszt więźby 10,3 tys., okna z roletami zewnętrznymi i bramą garażową to 31,4 tys. zł. Wzięliśmy drzwi rozsuwane HST, to trochę wyszło drożej. Życzę powodzenia w budowie i niech ta zima poczeka do Bożego Narodzenia
    Ostatnio edytowane przez komkom1 ; 30-10-2015 o 19:32

  20. #400
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    urszulka1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam komkom1 widze ze jestescie na etapie gornych scian i okna,ja na gorze tez pierwsze zrobilam otwor okienny z projektu 90×130 jak umiem sobie przypomniec lecz puzniej jak pokryli dach to pokuj wyszedl naprawde spory i to okno od srodka wygladalo naprawde male i dawalo malo swiatla pomimo ze ta strona jest poludniowa,i dlatego poprosilam moich majstrow o wyciecie okna w dol to znaczy (wycieli mi otwor zeby drzwi balkonowe tam pasowaly 100×210) i musze przyznac ze naprawde lepiej to wyglada i oczywiscie jest dluzo wiecej swiatla dziennego.ja to zrobilam z mysla ze bedzie tam kiedys pokoj mojego syna cheba ze bedzie to na strych wykozystane to spokojnie wystarczy.pozdrawiam

Strona 20 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony