dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 125
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 2492
  1. #2261

    Domyślnie

    Na zdjeciach dachu widze że jest podbitka z blachy rąbka, czy w pasie pod rynnowym jest tam jakaś wentylacja ? czy po prostu z tą blachą na podbitke podjeżdżałeś pod same haki i niema tam żadnej szczeliny, jak jest rozwiązana sprawa wentylacji tego co z skroplinami ?

  2. #2262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W tej realizacji jest wykonana izolacja cieplna nakrokwiowo. Stąd taki szeroki okap i szczyty. Przy zastosowaniu tej technologii wentylacja połaci jest zbyteczna. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040879.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	336430  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #2263

    Domyślnie

    Chciałbym wiedziec czy z tymi blachami z podbtki podjechałeś pod same haki ? Bo nie wiem jak tą sprawe rozwiązać, idzie tam jakis okap na podbitce czy jak ?

  4. #2264
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Panie Andrzeju - już wymieniliśmy kilka uwag odnośnie mojego dachu - ku aktualizacji tylko dodam, że pracujemy nad stropem nad parterem, zalewanie w ciągu zapewne 1-1,5 tygodnia, potem chwilowy przestój i jedziemy dalej ze ścianami piętra i poddasza - więc czas wybrać dostawcę i wykonawcę konstrukcji dachu (i jednocześnie podłogi poddasza) oraz kogoś kto to potem poprawnie pokryje.

    Jakkolwiek tutaj pytam o ocenę planów wykonania izolacji i pokrycia jakie zaprojektował mi architekt i konstruktor budynku.
    Przeczytałem sporo z tego wątku, sporo z materiałów producentów blach i dachówek i mam teraz mały mętlik w głowie - czy aby na pewno mam dobrze zaprojektowane warstwy ocieplenia ścian vs dach dla pokrycia blachą (zgodnie z projektem).

    Materiał z jakiego chcemy wykonać pokrycie to nadal rozważania między dachówką ceramiczną Creaton Domino mat Grafit Angoba - a ukłonem w stronę jednak architekta czyli - zgodnie z projektem blacha na rąbek stojący ale nie RHEIZINK który by nas puścił z torbami, ale pośrednie rozwiązanie, zatem blacha na klik, i tutaj kierujemy się chyba w kierunku Ruuki lub Plannja. Odrzucamy innych producentów przez wzgląd na braki w asortymencie, grubość a raczej cienkość blachy, krótką gwarancję na materiał, opinie potwierdzone zdjęciami na tym forum - ale nie tylko.

    UWAGA - dach jest obliczony na dachówkę ceramiczną z pełnym deskowaniem pod spodem i papą termozgrzewalną - bo nie mogliśmy się ostatecznie zdecydować co nam będzie bardziej odpowiadać.

    I od razu pierwsze pytanie - czy skoro Plannja jest częścią Ruuki to jest to to samo produktowo? bo każda z firm wystawia swoją ofertę?!

    Kilka słów o dachu, czyli przekrój konstrukcji, rzut konstrukcji i przekrój architektury ze szczegółem ocieplenia jaki mam w projekcie:









    UWAGA - proszę zignorować blachę na elewacji, nie będzie jej (chyba) ze względu na koszty.

    I kilka pytań:

    1. czy jest to poprawne?
    2. czy można to zrobić bez pełnego deskowania i papy jak zaleca RUUKI i PLANNJA (czyli gęstsze kontrłaty + membrana) - wg producenta poprawi to wentylację dachu - tylko jak jest wtedy z wałkowaną przez Pana, Panie Andrzeju, wilgotnością i punktem rosy w izolacji.
    3. czy wysokości wieńca (góra wieńca na poziomie dołu krokwi) jest poprawna dla dobrego ocieplenia tak zaprojektowanej konstrukcji?

    Edit: jak zwykle dałem długi post - więc w moim dzienniku wrzucam rzuty elewacji, a na jego początku są wizualizacje - dom nie ma okapu i ma "chowane" rynny w warstwie ocieplenia/obróbki - nie wystają poza obrys ścian.
    Ostatnio edytowane przez Mysław ; 14-11-2015 o 07:37 Powód: dopisek
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  5. #2265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    ad. 1. Nie jest.
    ad. 2. Można montując łaty w odstępie max. 20 cm. Można również zastosować izolację nakrokwiową.
    ad. 3. Jest OK. co widać na rysunki.
    Źle jest zaprojektowany okap i rynna. Przy takim rozwiązaniu bardzo prawdopodobne przecieki w warstwę izolacji ściany. Nie ma możliwości odprowadzenia wody z krycia wstępnego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2266
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ad. 1. Nie jest.
    ad. 2. Można montując łaty w odstępie max. 20 cm. Można również zastosować izolację nakrokwiową.
    ad. 3. Jest OK. co widać na rysunki.
    Źle jest zaprojektowany okap i rynna. Przy takim rozwiązaniu bardzo prawdopodobne przecieki w warstwę izolacji ściany. Nie ma możliwości odprowadzenia wody z krycia wstępnego. Pozdrawiam.
    Witam,

    Bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.

    Ad.1. Rozumiem, że źle jest to co Pan opisał na końcu - czyli rynna i okap - zakładam, że można to wykonać poprawnie na etapie wykonywania tych elementów?
    Ad.2. OK, co do nakrokwiowej, podniesie mi to dach i będzie wymagało dodatkowej (wyższej) obróbki na bokach - przynajmniej z tego co widzę w tym wątku i z Pana przykładowych zdjęć. Dlatego chyba pozostanę przy obecnym scenariuszu. Czy styropian (bo nie wełna) powinien zachować dystans (i jak duży) od membrany krycia wstępnego?
    Ad.3. OK.

    Rozumiem, czyli rynna powinna być niżej, tak aby z krycia wstępnego woda spływała do rynny, na to odpowiednio z zachowaniem szczeliny dla skroplin listwa i okap, i dopiero na to blacha dachu - zakończona gdzieś na 1/3 szerokości rynny - czy głębiej?

    Spróbuję to sobie rozrysować i zapytać ponownie.

    Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  7. #2267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Okap należy wykonać inaczej, tak aby skropliny spływały do rynny. Nie oznacza to konieczności opuszczenia rynny wymaga natomiast zmiany wykonania okapu. Styropian tak jak każda inna izolacja termiczna powinien być odsunięty od folii o minimum 1 cm, gdyż folia powinna być montowana z lekkim zwisem około 0,5 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #2268
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, to w sumie wpadło mi do głowy jeszcze jedno pytanie, odnośnie samej więźby...

    Mam kilka ofert i propozycji na jej wykonanie i chciałbym poznać Pana opinię - jako eksperta w tej dziedzinie, co lepiej wybrać:

    1. Ekipę, która wg projektu, na budowie, najczęściej z mokrego drewna "impregnowanego" z bliższej lub dalszej "swojej" wytwórni, vel "tartaku" wykona więźbę tradycyjnie, na miejscu i da 5 lat gwarancji? Minusem ma być obawa o poprawne wykonanie i o sprawdzoną ekipę.
    Druga obawa to przez niektórych z wykonawców więźb lub dostawców materiału, materiał nazywany "gąbką"... nie chcę tego oceniać bo nie jestem specjalistą w drewnie, choć jestem po kierunku politechnicznym, ale czy na prawdę mamy takiej słabej jakości drewno w naszych tartakach? Tym bardziej się obawiam po ostatnich doświadczeniach - zamówiłem kantówki 10x10 do szalowania w ilości 2m3, po leżakowaniu na palecie, kilkunastu dni na dworze, w deszczu i wilgoci (okryte z wierzchu), niektóre zaczęły się skręcać jak spiralki lub wyginać

    2. Oddzielnego dostawcę drewna, który wykona projekt na podstawie mojego projektu i wykona prefabrykację drewna sosnowego, świerkowego, jodłowego zależnie na jakie elementy, a nawet świerkowego klejonego jeżeli tylko zechcę, z wykorzystaniem maszyn CNC + inną ekipę która to potem zmontuje? Rzadko takie firmy mają swoich montażystów - wolą robić i dostarczać niż montować.

    3. Dostawcę i wykonawcę, który dostarczy drewno klejone (drogie ale cytując "nie gąbkę, tylko klejone świerkowe ze Szwecji i Niemiec") a potem to zmontuje i da na to "25 lat gwarancji", przy cenie znacznie wyższej niż lata gwarancji... że o cenie montażu nie wspomnę, bo kosztuje więcej niż ekipy chcą za pokrycie takiego dachu...

    Fakt który przemawia za klejonym i nie oszczędzaniem oraz długą gwarancją, to to, że konstrukcja dachu jest u mnie jednocześnie sufitem piętra / podłogą poddasza i sufitem poddasza. Ale czy na pewno warto aż tyle inwestować, czy to nie będzie przeinwestowanie?

    Pozdrawiam
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  9. #2269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Okap należy wykonać inaczej, tak aby skropliny spływały do rynny. Nie oznacza to konieczności opuszczenia rynny wymaga natomiast zmiany wykonania okapu. Styropian tak jak każda inna izolacja termiczna powinien być odsunięty od folii o minimum 1 cm, gdyż folia powinna być montowana z lekkim zwisem około 0,5 cm. Pozdrawiam.
    Ok, rozumiem, bardzo dziękuję za wyjaśnienia
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  10. #2270

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów i Ekspertów
    Mam niebanalny problem z dachem. Otóż jest gdzies w wykonaniu błąd skutkujący tym , że "wieje" świeżym powietrzem z kontaktów. Im mocniej na dworze wieje , tym szybciej wywiewa nam cieplo z pokoju na poddaszu. Czy są firmy , ktore bez demontażu sporej części dachu są w stanie zdiagnozować obszar z wadliwą izolacją i dokonać naprawy ? A też obawiam sie pseudo fachowców , co więcej zniszczą niż naprawią pod pretekstem poszukiwania tych wad. Ktoś coś jest w stanie doradzić ? Pozdrawiam Krzysiek.

  11. #2271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wrzuć przekrój poddasza. Z czego wykonana jest ścianka kolankowa? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #2272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Z czego wykonana jest ścianka kolankowa?
    Na 100% keramzyt.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #2273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skąd ta wiedza? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #2274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skąd ta wiedza? Pozdrawiam.
    Bo przy pełnych bloczkach "pizganie" gniazdkami jest raczej a'wykonielne
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #2275

    Domyślnie

    Załącznik 337949

    Cały dom zbudowany jest z YTONGa, przekrój dachu w załączniku. Plus parę zdjęć z wykonania
    Każda opinia jest dla mnie cenna
    pozdr.
    Krzysztof
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2006-08-05a (4).jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	337952   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2006-06-24(000).jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	337953   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151118_202601.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	337954  
    pozdrawiam
    Huhrak

  16. #2276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    P. Andrzeju przepraszam miał Pan rację. Trudne do wykonania ale jak widać jednak możliwe.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #2277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie masz za co mnie przepraszać. Ja przeczuwałem, że tak jest bo to jedyna możliwość powstania tego zjawiska. "Huhrak" w przypadku gdy jest wykonane tak jak pokazuje przekrój może wystąpić podwiewanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #2278

    Domyślnie

    Witam ,
    Panie Andrzeju , zatem skąd wieje , i jak temu zaradzić ?
    pozdrawiam
    Krzysztof.
    pozdrawiam
    Huhrak

  19. #2279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej występują przewiewy za płytą gipsową. Żeby to uszczelnić należałoby zdemontować tą płytę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #2280
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Huhrak Zobacz post
    Witam ,
    Panie Andrzeju , zatem skąd wieje , i jak temu zaradzić ?
    pozdrawiam
    Krzysztof.
    Najpierw przepraszam Pana Andrzeja, ze mu w jego watku zasmiecam.
    Zastanawiam sie jak oni polaczyli paroizolacje skosu z sufitem . . .
    Plytowanie tez nienajlepiej swiadczy o monterach.
    To samo odrywanie papieru z plyt . . .

    Pozdrawiam

Strona 114 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony