dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 57
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1128
  1. #1001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Teraz też bym robiła na prąd ogrzewanie. Ale oczywiście wszyscy straszyli kosztami...

  2. #1002

    Domyślnie

    M.A.G. czy zbiornik na deszczówkę kiedyś Ci się przepełnił? Albo masz to jakoś rozwiązane aby tego uniknąć?

  3. #1003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    M.A.G. czy zbiornik na deszczówkę kiedyś Ci się przepełnił? Albo masz to jakoś rozwiązane aby tego uniknąć?
    No jasne że tak. Generalnie jak jest ulewa to zbiornik jest do pełna. Wiosną przy roztopach przepełnia się co chwilę. Bardzo proste jest natomiast usuwanie nadmiaru wody. Mam zamontowaną pompę pływakową z pływakiem ustawionym tak że kiedy woda podchodzi już do kominka rewizyjnego zbiornika, pompa się załącza i wylewa nadmiar wody do rowu (gdybym miał rów nieco niżej odbywałoby się to grawitacyjnie a tak musi to być wymuszone). W trakcie sezonu wegatacyjnego teoretycznie mógłbym pompować nadmiar w system nawanidnania ale zwiększyłbym i tak już częste nawożenie.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  4. #1004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Dziś ściągnąłem dane z rejestratorów. Temperatury powietrza zaczęły w tym tygodniu spadać i spadają również temperatury styropianu pod domem oraz płyty fundamentowej. Piach na razie bez zmian.

    Z salonu mam dane za niemal cały zeszły rok bo odczyty zaczęły się rejestrować 22 grudnia 2015. Muszę tylko poczekać na zimę bo danych jest od groma - zapis co godzinę z każdego z czujników (9 szt pod płytą + salon powietrze na 30cm od posadzki + gabinet 1m od posadzki).

    Sezon grzewczy jeszcze nie rusza. W domu przyjemnie ciepło 24*. Aż się boję czy uda się zejść do 21* i do takiej temp. przyzwyczaić bo taką chcemy w tym roku utrzymywać ze wzgl. na juniora.

    Z powodu psów musieliśmy niestety ogrodzić działkę - starostwo wydając pozwolenie na posiadanie chartów przyjeżdża na kontrolę i sprawdza czy psy samodzielnie nie mogą się oddalić i udać na polowanie

    Zamówiłem również bramę wjazdową i furtkę wg projektu indywidualnego

    A tak pi razy drzwi ma wyglądać to w rzeczywistości. Brama będzie biała i zlicowana z zewnętrzną płaszczyzną muru.

    Mechanizm otwierania niewidoczny - schowany pod skrzydłami - zamontowany w podłożu.

    Myśląc nad bramą i furtką przymierzaliśmy się do Fancyfence - brama chowana w ziemię. Dostaliśmy wycenę i buty spadły mi z nóg.... W wersji podstawowej 39 tys brutto i to na mojej głowie jest wykonanie betonowej kieszeni pod bramą na 2,5m głębokości. W sumie z grubsza taka impreza kosztuje około 46 tys. - za bramę wjazdową i furtkę....

    Dziś również mieliśmy ekipę od bramy garażowej. Brama jakiś czas temu się zdeformowała tj. dwa środkowe panele. górny i dolny były OK a te w srodku pofalowane. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	471
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	369465

    Skontaktowaliśmy się z firmą w której kupiliśmy bramę i poprosiliśmy o zapytanie producenta czy w ramach promowania swoich produktów w TV i różnych publikacjach w jakich ukazuje się nasz dom (wysłaliśmy link i zdjęcia domu) nie chcieliby uwzględnić reklamacji tych dwóch paneli. Mija już trzeci rokod jej montażu więc jesteśmy już po gwarancji.... Po jakimś czasie na oględziny przyjechał przedstawiciel firmy Krispol. Jeszcze tego samego dnia dostaliśmy decyzję pozytywną. Czekaliśmy więc na demontaż starych i montaż nowych paneli.

    Około 10.00 dziś, pojawili się monterzy uzbrojeni w kompletną bramę garażową. CAŁĄ, NÓWKĘ !
    Wymiana trwała kilka godzin. Okazuje się więc że są na świecie ludzie rozsądni i dbający o swój wizerunek i dobre imie. Brawa zatem dla firmy Krispol za tak życzliwe podejście do klienta.
    Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 03-02-2017 o 11:18 Powód: rażące błędy ortograficzne :)
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Dziś kilka zdjęć jakie udało się wykonać naszemu architektowi. Fot. Bogusław Barnaś BXBStudio









    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  6. #1006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Dziś kilka zdjęć jakie udało się wykonać naszemu architektowi. Fot. Bogusław Barnaś BXBStudio
    Te roślinki w formie kuli to bukszpany ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Tak to bukszpany
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  8. #1008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_lech

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Rzeszow
    Posty
    255

    Domyślnie

    Przeczytałem cały dziennik - gratuluję domu

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Dzieki!

  10. #1010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Wspaniałe ..... charty

  11. #1011

    Domyślnie

    [QUOTE

    [/QUOTE]

    Co to za trawy? Wyglądają cudnie.
    I jeszcze mam jedno pytanie/prośbę: czy taras jest z desek? Jeśli tak to jaki gatunek?
    Gratuluję

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiasad Zobacz post

    Co to za trawy? Wyglądają cudnie.
    I jeszcze mam jedno pytanie/prośbę: czy taras jest z desek? Jeśli tak to jaki gatunek?
    Gratuluję
    Trawy to rozplenice "Autumn Magic'

    Deska tarasowa to modrzew europejski. Deska gładka, różnych szerokości 7, 9, 12, 14 cm
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Trawy to rozplenice "Autumn Magic'

    Deska tarasowa to modrzew europejski. Deska gładka, różnych szerokości 7, 9, 12, 14 cm
    Dziękuję baaaardzo,

  14. #1014
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pistolero
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Łódz/Warszawa/cała Polska
    Posty
    98

    Domyślnie

    M.A.G.

    Fenomenalna realizacja!!!

    Czytałem Twój DB już jakiś czas temu, ostatnio odświeżyłem całość, i mogę napisać jedno....CZAPKI Z GŁÓW.

    dwa pytania ode mnie
    1. Na etapie wylewania ściany z betonu ze schodami jak łączyłeś sklejkę na krawędziach, że wyszły Ci takie ładne wklęsłe "łączenia" tafli betonu?
    2. Masz jeszcze dojścia do EPDM?


    Pozdrawiam
    Tu była reklama...

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Hej. Dzięki cieszymy się że się podoba!

    Plyt sklejki nie laczylem jakos specjalnie. Poprostu dobrze do siebie dolegaly, na scisk i dosc gesto byly zabezpieczone srubami zeby sie nie rozjechaly.
    Jesli chodzi o epdm to pisz na priv.

  16. #1016
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Ooooo.... Wow!!!! Ale niesamowity dom! Nawet nie wiedziałam, że takie cudo jest na forum

  17. #1017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciejka2 Zobacz post
    Ooooo.... Wow!!!! Ale niesamowity dom! Nawet nie wiedziałam, że takie cudo jest na forum
    dzieki
    takich domow jest/bylo kilka na fm ale wlasciciele skonczyli budowe i skonczyli tu zagladac Niestety.

  18. #1018

    Domyślnie

    M.A.G. mogę się dowiedzieć ile płaciłeś za m2 pakietu szybowego? Jakiej one są grubości? Ile ważą?

  19. #1019

    Domyślnie

    Witaj

    Mam pytanko
    W twoim dzienniku zauwazylem ze w jednym pomieszczeniu kable masz bezposrednio na betonie i wylewka samopoziomująca a w innym (np lazienka) dawales na foli pod orzewanie podłogowe. Dawales tez tam styropian czy sama folia? Jaka wylewka?
    Pozdrawiam
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Witaj

    Mam pytanko
    W twoim dzienniku zauwazylem ze w jednym pomieszczeniu kable masz bezposrednio na betonie i wylewka samopoziomująca a w innym (np lazienka) dawales na foli pod orzewanie podłogowe. Dawales tez tam styropian czy sama folia? Jaka wylewka?
    Pozdrawiam
    Dlatego że to zdjęcia z dwóch różnych pięter. Tam gdzie kable są na betonie i na to samopoziom - to parter z kablami na płycie. Tam gdzie kable są na foli to tradycyjna wylewka a więc styropian, folia i beton w któym są kable. Tak jest na całym piętrze z wyjątkiem antresoli gdzie nie ma kabli.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

Strona 51 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony