dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 227 z 253
Pokaż wyniki od 4.521 do 4.540 z 5049
  1. #4521

    Domyślnie

    A ja sobie nie wyobrażam by drzwi zajmowały mi pół ściany

  2. #4522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiss Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź Proszę tylko jeszcze napisać czy drzwi się zacinały przy otwieraniu, czy swobodnie chodziły na szynie?
    Tak jak pisałam miałam tylko górną szynę. Rzadko korzystaliśmy z tego pomieszczenia (raz na dzień, raz na dwa dni), więc przy tej częstotliwości nie było problemów z otwieraniem, nigdy się nie zacięły (przez 7 lat), może też dlatego, że drzwi nie były najtańsze. Ale jakbym miała kilka razy dziennie przesuwać je tam i z powrotem, to chyba coś by mnie trafiło . Chyba wtedy częściej byłby otwarte

  3. #4523

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiss Zobacz post
    A ja sobie nie wyobrażam by drzwi zajmowały mi pół ściany
    Jakie drzwi zajmują pół ściany?

    Wiesz, jak podobają ci się harmonijkowe i chcesz je mieć, to raczej nikt cię nie przekona do innych.

  4. #4524

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiss Zobacz post
    Po to żeby się dowiedzieć, czy ktoś użytkuje i może się wypowiedzieć o ich zaletach bądź wadach (obecnie). Bo większość opinii o harmonijkach powstała na podstawie doświadczeń sprzed 20 lat. Jak widzę jednak nikt z obecnych nie ma i nie używa więc nie drążę tematu.
    Przed remontem mieszania miałam zainstalowane do sypialni drzwi harmonijkowe. Służyły kilka dobrych lat, prowadnica górna trochę się przez ten czas zużyła, ale drzwi się nie zacinały, nie było problemu z ich używaniem (używane były kilka razy dziennie). Sypialnia nieduża (8m), wcześniej stało tam dużo mebli, więc nie było miejsca na zwykłe drzwi, a przesuwne by się nie zmieściły. Drzwi służyły do zamykania, aby pies nie wchodził pod naszą nieobecność (jakby mocniej te drzwi popchnął, to by je otworzył, ale to leniwe stworzenie było ). Ogólnie tak jak już poprzednicy pisali - drzwi harmonijkowe, to bardziej zasłonki a nie drzwi. Nie chronią przed hałasem, zapachem z kuchni, nadają też trochę "specyficzny" klimat. Obecnie nie mam żadnych drzwi, ale planuję po remoncie korytarza wstawić drzwi zwykłe, bo jednak zapachy i hałas są uciążliwe (wstajemy z mężem o innych godzinach). Jeżeli drzwi maja tylko osłonić pomieszczenia i nie przeszkadza Tobie ich wygląd, to nie jest to najgorsza opcja.

  5. #4525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Jakie drzwi zajmują pół ściany?

    Wiesz, jak podobają ci się harmonijkowe i chcesz je mieć, to raczej nikt cię nie przekona do innych.
    Raczej jaka to ściana, że 86cm skrzydła zajmuje jej połowę

    Myślę dziewczyny, że Wasze opinie z użytkowania są najbardziej wiarygodne, a już podsumowanie Adder jest kompletne. Nic dodać, nic ująć.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4526

    Domyślnie

    Cytat Napisał adder Zobacz post
    Przed remontem mieszania miałam zainstalowane do sypialni drzwi harmonijkowe. Służyły kilka dobrych lat, prowadnica górna trochę się przez ten czas zużyła, ale drzwi się nie zacinały, nie było problemu z ich używaniem (używane były kilka razy dziennie). Sypialnia nieduża (8m), wcześniej stało tam dużo mebli, więc nie było miejsca na zwykłe drzwi, a przesuwne by się nie zmieściły. Drzwi służyły do zamykania, aby pies nie wchodził pod naszą nieobecność (jakby mocniej te drzwi popchnął, to by je otworzył, ale to leniwe stworzenie było ). Ogólnie tak jak już poprzednicy pisali - drzwi harmonijkowe, to bardziej zasłonki a nie drzwi. Nie chronią przed hałasem, zapachem z kuchni, nadają też trochę "specyficzny" klimat. Obecnie nie mam żadnych drzwi, ale planuję po remoncie korytarza wstawić drzwi zwykłe, bo jednak zapachy i hałas są uciążliwe (wstajemy z mężem o innych godzinach). Jeżeli drzwi maja tylko osłonić pomieszczenia i nie przeszkadza Tobie ich wygląd, to nie jest to najgorsza opcja.
    Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź

  7. #4527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiss Zobacz post
    A ja sobie nie wyobrażam by drzwi zajmowały mi pół ściany
    Bierzesz drzwi w zabudowie i zajmują minimalnie 100mm grubości na ścianie. Ściana do wykorzystania. Możesz nawet zrobić stelaż na półki, lub wykorzystać ten od zabudowy. Poniżej zdjęcie, stelaż zabudowujesz gk i malujesz, naklejasz tapetę, co chcesz..


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201404012632-chowane-w-sciane(1).jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	405654

  8. #4528
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Można zamiast drzwi harmonijkowych zastosować rozwiązanie zaproponowane przez Portę. Masz tam modele Alfa i Beta. Drzwi łamane na pół. Znacznie lepsze jak harmonijki i mniej awaryjne. Zajmują trochę więcej miejsca ale nie wygląda to tandetnie. Przynajmniej ja tak kategoryzuję drzwi harmonijkowe.
    Masz też opcję jak podpowiadają Ci wyżej, czyli drzwi chowane w ścianę. Raz, że estetycznie to wygląda, nie zajmuje miejsca na ścianie, a do tego można postawić sobie jakiś mebel przy ścianie i nie będą drzwi ani wadziły ani go zasłaniały. Przy takich przesuwnych to tak na prawdę najważniejszy jest cały system. Masz obecnie 2 najbardziej popularnych dostawców. Eclisse - znajdziesz go w w/w Porcie i Leon dostępny np z drzwiami Erkado. Są jeszcze inne systemy, ale tam masz mało opcji do wyboru, abo jest się zmuszanym do konkretnych rozwiązań.

  9. #4529
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    angelita

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-420
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy ktoś byłby w stanie rozpoznać po zdjęciu co to za zawiasy - firma, model?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image1.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	405866
    Ostatnio edytowane przez angelita ; 27-01-2018 o 12:47

  10. #4530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wygląda na zawias Argenta.
    Wygląda też, że skrzydło powyżej klamki ociera o ościeżnicę i pewnie trzeba wkręcić śrubkę regulacyjną w skrzydle (imbus nr4)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #4531
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    EDZIA22

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    1

    Domyślnie potrzebuje porady.

    ekipa remontowa zasygnalizowała mi że czas zamówić drzwi wewnętrzne bo czas oczekiwania długi.. no i tu zaczynają sie schody bo kompletnie się nie znam... oglądałam katalogi i mniej więcej wybrałam tak:
    1. DRE AURI kolor dąb polski 3D (opcjonalnie orzech amerykański jest w dekor 3D) lub ewentualnie dekor DRE-Cell dab bielony ryfla (choc wydaje sie jasny...)
    2. DRE PREMIUM kolorystyka jak wyzej (tylko nie wiem co znaczy PREMIUM . PREMIUM4* PREMIUM8**) WIADOMO MODEL A RESZTA???
    3. PORTA KONCEPT model A.8 dąb naturalny okleina Portaperfect 3d szyba matowa.
    4. PERSECTO KAMELLA dab polski 3d
    5.ERKADO DAGLEZJA1 , KAMELIA1; PETUNIA 1, MALWA 1
    Jakiego producenta od razu wykluczyć? Chcę po prostu dobre drzwi do mieszkania przy dzieciach, do bloku z wielkiej płyty (jeśli to ma znaczenie). Kompletnie nie wiem nic a panie w sklepie mam wrażenie że siedzą byle by nikt ich nie tykał. A ja sama tylko patrze wizualnie i to tez nie bardzo bo w katalogach okazuje sie ze inny kolor niż na żywo...
    czy ktos pomoże? Tak abym mogła pójść i zamówić wszystko jak trzeba ....

  12. #4532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Poz. 1 i 2 - podobne. Poz 3 - Porta - powiedzmy ze poziomy wyzejm bo ma ramę opartą na drewnianej płycie stolarskiej.
    Poz 4 - piewrsze słyszę, 5 Nie znam bliżej by móc coś dobrego powiedzieć.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #4533

    Domyślnie

    W drzwiach do łazienki od systematycznego ich mycia "zszedł" lakier na rogu. Nie, że od razu, tylko tak po trochu, aż doszliśmy do widoku drewna. Czy to podlega reklamacji? Tylko w drzwiach łazienkowych tak się zadziało, w pozostałych (6) nie. Dzwoniłam do producenta i osoba, z którą rozmawiałam powiedziała, że to normalne, bo łazienka, para, temperatura itd. Powiedzieli, że wyślą mi tubkę lakieru, żebym sobie je zamalowała. Na razie tubka do mnie nie dotarła. Ale nie daje mi spokoju czy tak się załatwia tego rodzaju reklamację (drzwi robione były na zamówienie)?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	125,0 KB
ID:	406029  

  14. #4534

    Domyślnie

    To ja z innej beczki.
    Nie wiem jakie to drzwi-producent, typ. Będę wdzięczna za pomoc.Zdjęcie mieszkania pochodzi z Internetu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co to za drzwi.JPG
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	406062  

  15. #4535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    To ja z innej beczki.
    Nie wiem jakie to drzwi-producent, typ. Będę wdzięczna za pomoc.Zdjęcie mieszkania pochodzi z Internetu.
    Sprawdź Centurion. Ościeżnica jest zaokrąglona, Porta się z niej wycofała a na pewno robił ją jeszcze Centurion. Ps. Moim zdaniem kompletnie nie pasuje do tego modelu ; )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #4536

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sprawdź Centurion. Ościeżnica jest zaokrąglona, Porta się z niej wycofała a na pewno robił ją jeszcze Centurion. Ps. Moim zdaniem kompletnie nie pasuje do tego modelu ; )
    Co nie pasuje do tego modelu? Ościeżnica? A w czym ona zaokrąglona przeszkadza? Pytam, bo się nie znam...

  17. #4537

    Domyślnie

    Przejrzałam ofertę Centuriona. Albo jestem niewidoma albo to nie Centrurion. Centurion ma węższe szczeble między szybami i najczęściej więcej szyb.

  18. #4538

    Domyślnie

    A drzwi białe lepsze lakierowane czy malowane?

  19. #4539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    A drzwi białe lepsze lakierowane czy malowane?
    A jaka to różnica?

  20. #4540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    A drzwi białe lepsze lakierowane czy malowane?
    Ogólnie to raczej mowa o tym samym tylko różnie nazywane.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 227 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony