dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 33
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 660
  1. #221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o strefy grzania to mam jedną strefę. Mam ustawione 21.5 st.
    Jeśli masz termostaty to pompa moduluje praca czyli wykrywa temperaturę zewnętrzna i wewnętrzna, Działa wg krzywej grzewczej.
    Ma włączone grzałki sterownik ci to steruje.
    Wyłączona praca przeciw zamarznięciu .
    Mam ustawione w aplikacji 0,5st. to jest dobicie temp. CWU ponad temp. ustawioną.

  2. #222
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    barteklwc

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dlaczego jedni zakładają pompę Zubadan a drudzy powerinverter?

    Lepiej słabszy Zubadan czy mocniejszy PInverter?

  3. #223

    Domyślnie

    Witam,
    mam następującą wycenę na Pompę Ciepłą Zubudan do domu partrowego, 100% podłogówki o powierzchni użytkowej 130 m2.
    Co sądzicie o tej ofercie oraz czy warto o coś jeszcze zadbać przy podpisaniu umowy z wykonawcą?
    Czy potrzebny jest aż tak duży bufor 100 litrów?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	423132  
    Ostatnio edytowane przez arti17cf ; 12-12-2018 o 19:42

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu dopytałbym się o powierzchnię wymiany wężownicy w zbiorniku CWU? Określenie, że zbiornik posiada dużą wężownicę tak naprawdę nic nam nie mówi.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #225

    Domyślnie

    W Białymstoku rozmawiałem z firmą serwisującą chłodnictwo przemysłowe. W województwie podlaskim nie ma instalacji przemysłowej na CO2. Podobno gdzieś jest gdzieś w mazowieckim. Z problemów nr 1 to wysokie ciśnienie. Nikt w Białymstoku nie serwisuje instalacji przemysłowych pod takim ciśnieniem. Podejrzewam że w razie nieszczelności nabicie takiej instalacji będzie niemożliwe, lub będzie kosztowało majątek. A jak się to ma w odniesieniu do Zubadan ? Ile kosztuje nabicie CO2 ? Czy ktoś to już robił?

  6. #226

    Domyślnie

    A gdzie Ty przeczytałeś, że tam jest CO2?

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Czy potrzebny jest aż tak duży bufor 100 litrów?
    Bufor przy tak małym domu z podłogówką jest zbędny. Tylko komplikuje układ i utrudnia sterowanie.
    Ale oferta już nieważna.

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Na Twoim miejscu dopytałbym się o powierzchnię wymiany wężownicy w zbiorniku CWU? Określenie, że zbiornik posiada dużą wężownicę tak naprawdę nic nam nie mówi.
    Dopytałem się instalatora i wymiary wężownicy to: 3.8m2.

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    No to super. Podpisuję się pod tym co napisał kolega Kaizen bufor Ci nie będzie potrzebny.
    P.S.
    Nie mam bufora i sprzęgła hydraulicznego i od 4 lat wszystko pracuje jak należy.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-12-2018 o 21:36 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Witam,
    mam następującą wycenę na Pompę Ciepłą Zubudan do domu partrowego, 100% podłogówki o powierzchni użytkowej 130 m2.
    Co sądzicie o tej ofercie oraz czy warto o coś jeszcze zadbać przy podpisaniu umowy z wykonawcą?
    Czy potrzebny jest aż tak duży bufor 100 litrów?
    Biorąc pod uwagę, że masz klimatyzator jeszcze w zestawie to nie wygląda tak źle jak wydaje się na początku.
    Można zaoszczędzić na tym buforze (jako opcja gdyby nie wystarczyła pompka wbudowana) i grupy pompowe (choć w uwagach jest, że jeden obieg grzewczy).
    Ja mam sprzęgło hydrauliczne zamiast bufora i działa.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  11. #231

    Domyślnie

    Tylko, że ta oferta straciła ważność rok temu

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    No oferta ok. Zrezygnuj z bufora. Reszta ok. Dopilnuj w tej cenie o system wifi oraz sterownik pokojowy..

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Biorąc pod uwagę, że masz klimatyzator jeszcze w zestawie to nie wygląda tak źle jak wydaje się na początku.
    Można zaoszczędzić na tym buforze (jako opcja gdyby nie wystarczyła pompka wbudowana) i grupy pompowe (choć w uwagach jest, że jeden obieg grzewczy).
    Ja mam sprzęgło hydrauliczne zamiast bufora i działa.
    Jest sens w ogóle ten klimatyzator instalować, czy lepiej powalczyć może o dodatkowy rabat?

  14. #234

    Domyślnie

    Walcz tu i tu
    Jak dobrze ocieplony dom to niestety paradoksalnie latem może być słabo. Zauważyłem u siebie jeszcze nie mieszkając.
    Ciepło (słońce) wejdzie przez duże okna bez rolet zewnętrznych i nagrzewa budę od środka. Dobre ocieplenie domu w nocy (jeżeli w nocy jest w ogóle chłodniej, czego tego lata nie było) nie chce tak ochoczo wypuścić ciepełka, a rekuperator tego nie schłodzi. Ja bym brał klimatyzację.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  15. #235

    Domyślnie

    Instalator sugeruje żeby z bufora nie rezygnować z uwagi, że zimą będzie przy rozmrażaniu jednostki zewnętrznej mniejsze starty będą w środku, gdzie energia/ciepło na odmarzanie jednostki będzie pobierane z podłogówki co będzie dłużej trwało oraz podłogówka będzie w tej chwili wyziębiać się.
    Nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem i dobrze wytłumaczyłem ale miej więcej tak to przedstawił instalator.

  16. #236

    Domyślnie

    U mnie defrost trwa 4min. Bierze wodę z podlogówki. Nie bardzo rozumiem jak ma brać wodę z bufora. Z tego co widzę to pompki za buforem nie są wyłączane podczas defrostu. Więc tak czy siak zimna woda która trafia do bufora podczas defrostu trafia też do podłogówki. Żeby przywrócić stan przed defrostu PC musi dostarczyć teoretycznie tyle samo energii. Rozumiem jakby było tak, ze pompki obiegowe za buforem się wyłączają, a pompka obiegowa w PC kręci tylko w tym "małym" obiegu. Wtedy rzeczywiste zimna nie trafi do podłogi, a sterownik podgrzeje wodę w buforze zanim ponownie odpali pompki obiegowe.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Witam,
    mam następującą wycenę na Pompę Ciepłą Zubudan do domu partrowego, 100% podłogówki o powierzchni użytkowej 130 m2.
    Co sądzicie o tej ofercie oraz czy warto o coś jeszcze zadbać przy podpisaniu umowy z wykonawcą?
    Czy potrzebny jest aż tak duży bufor 100 litrów?
    Ja zapłaciłem za tą samą pompę (ta sama moc) tylko że lodówka wraz z całą kotłownią (brak sprzegła i buforu) 36000 PLN Brutto

    Tak wiec Twoja oferta przy założeniu że bierzesz ten klimatyzator jest korzystna , ja zapłaciłem drożej...

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tylko, że ta oferta straciła ważność rok temu
    W pierwszym akapice ktoś pomylil rok , w drugim juz jest dobrze
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 14-12-2018 o 11:26

  18. #238

    Domyślnie

    Prośba do użytkowników Zubadan. Proszę o informację jak macie ustawiony switch SW9 w jednostce zewnętrznej. Można to odczytać poprzez Menu Serwisowe kodem 81. Tak przynajmniej było w starszych modelach. Ten switch odpowiada za mityczny Zubadan. Mi się coś kojarzy, że mój instalator coś mówił, że on mi ustawi nisko jakaś funkcję. Że będzie w niezbyt niskich temperaturach chodzić jak Power Inverter. W sensie, że to zżera energię i niepotrzebnie się szybko włącza. Teraz jak moje zaufanie do niego spadło < 0, to jestem ciekaw co mi tam ustawił. Opcji jest kilka +3*C, 0*C, -3*C, -6*C.
    Pytanie do instalatorów i power userow - co daje włączenie tej funkcji np w temp. 0*C (i czemu jest możliwość aktywacji już przy +3*C), a czego można się spodziewać gdy ta funkcja nie działa (bo np. jest aktywowana <-6*C).
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 17-12-2018 o 10:47

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Prośba do użytkowników Zubadan. Proszę o informację jak macie ustawiony switch SW9 w jednostce zewnętrznej. Można to odczytać poprzez Menu Serwisowe kodem 81. Tak przynajmniej było w starszych modelach. Ten switch odpowiada za mityczny Zubadan. Mi się coś kojarzy, że mój instalator coś mówił, że on mi ustawi nisko jakaś funkcję. Że będzie w niezbyt niskich temperaturach chodzić jak Power Inverter. W sensie, że to zżera energię i niepotrzebnie się szybko włącza. Teraz jak moje zaufanie do niego spadło < 0, to jestem ciekaw co mi tam ustawił. Opcji jest kilka +3*C, 0*C, -3*C, -6*C.
    Pytanie do instalatorów i power userow - co daje włączenie tej funkcji np w temp. 0*C (i czemu jest możliwość aktywacji już przy +3*C), a czego można się spodziewać gdy ta funkcja nie działa (bo np. jest aktywowana <-6*C).
    W jaki sposób i gdzie można wprowadzić ten kod i jak odczytać?
    Pozdrawiam

  20. #240

    Domyślnie

    Okazało się, że Instalator nastawił tą funkcję od -6*C. Gdzie standardowo jest od +3*C. Przestawiłem zworki na jednostce zewnętrznej w tryb Default czyli +3*C. Na razie temperatury mocno dodatnie, więc poczekamy. Założyłem sobie PVMonitor i zobaczymy czy czasy pomiędzy defrostami się zwiększą. Teoretycznie tak powinno się stać.
    Co do pytania gdzie to się wpisuję. W Menu Instalatora jest pozycja "informacje o pracy". Tam ustawiasz wybrany kod. Listę kodów masz w service manual. Sprawdziłem usatwienie pinow w jednostce zewnętrznej właśnie za pomocą tego Menu i tam było że mam ustawione na -6*C.

Strona 12 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony