dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 90
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1797
  1. #1361

    Domyślnie

    Nie wiem czy można mieć FV przy G12as, ale tutaj w dzień masz cenę G11, a w nocy taniej.

  2. #1362
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Zdjęcia kiepskiej jakości ale prezentuje się z bliska elegancko
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190215_170350.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	428080   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190304_110034.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	428081  

  3. #1363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Chodzi mi bardziej o to, że jak wyproduuje w dziennej, a będę odbierał w nocnej to będę w plecy. Więc bez sensu. Przy PV wolę po prostu mieć swobodę żeby nie stać się niewolnikiem nocnej taryfy
    Nie będziesz w plecy, bo panele nie wiedzą w jakiej taryfie produkują. To tylko Tobie się wydaje że będziesz stratny. Przy grzaniu prądem zawsze się opłaca G12. ZAWSZE. Ale nie tylko. Ja pracuję w domu, jeszcze żona z niemowlakiem teraz, nie grzeję prądem, za to ładuję EVa (z mizerną baterią, bo "całe" 9kWh) no i grzeję CWU w 2T i wychodzi mi średnio kWh 0,47zł brutto. Czyli znacznie poniżej G11. Poważnie, nie opłaca się G11 i nie wiem co by trzeba było robić aby się opłacało. Chyba specjalnie celować w drogi prąd.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #1364
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W czwartek przyjechała ekipa montować refleksole.

    Niestety mój patent z korytek wypełnionych XPS okazał się dla prowadnic zbyt mało stabilny. Dochodziło do przekaszania...

    Ekipa namówiła mnie na dystasne alu i podkład aluthermo... Nie odczytawszy myślałem że to coś jak aerogel, ale okazuje się lipą. Aerogel byłby spoko, ale cena zaporowa... Popłynąłem z kasą na korytka, oklejanie, uszczelkę itd. Kupiłem profile alu pod rozwiązanie z aluthermo i stanąłem w kropce. Jedno rozwiązanie nie ma sensu, a drugie nie działa...

    Po przemyśleniu stanęło na wkładce stabilizującej z profilu 35x35 przy każdym wkręcie. Sumarycznie rozwiązanie się sprawdziło. 2 rolety zamontowałem na próbę i stwierdzam, że jest bardzo dobrze. Muszę teraz nawiercić około 100 takich wkładek, przykręcić dystanse do prowadnic i wołać ekipę na montaż
    Dystanse oklejone okleiną renolit jak okna. Do tego uszczelka z EPDM. Jeszcze od góry pójdzie podobna maskownica, a pod kasetę styropian 4cm.

    Same refleksole bardzo fajnie się zapowiadają. Zacieniają w sam raz, a nocą zapewniają względną intymność.







    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #1365

    Domyślnie

    Białe nie będę się brudzić?

  6. #1366
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czas pokaże. Kurz na białym nie rzuca sie aż tak w oczy

    Ciemne najgorzej chronią przed słońcem i co ciekawe, nocą zapewniają dla gapiów najlepszy widok. Myśleliśmy jeszcze o szarych, ale ostatecznie padło na ciepłą biel. W okolicy będzie się działo dużo w najbliższych latach i liczymy, że ta biel w połączeniu z kurzem się sprawdzi. Te tkaninę łatwo umyć, to splot dość grubych włókien. Można ją traktować nawet myjką.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #1367

    Domyślnie

    U mnie nie wiadomo w co ręce włożyć.

    Tynkarze kończą. Udało mi się ich jeszcze namówić na CW w łazienkach. Tam gdzie płytki na ostro, reszta do zatarcia kwarcem. Choć okupione jest to codziennym słuchaniem, że niepotrzebnie się dali namówić i już na pewno więcej się nie dadzą Przy okazji gościu od wykończeniówki był kolejną osobą, które pochwaliła ułożenie elektryki.

    Dziś z zadowoleniem złożyliśmy podejście kan do zlewu w kuchni i już szedłem wołać tynkarzy żeby od razu zatynkowali jak ojciec sobie przypomniał, że o wodzie zapomnieliśmy...

    Dach płaski się robi. Tzn. chłopaki głaszczą już co tylko uda im się znaleźć w oczekiwaniu na PIR.

    Rynny - PCV Wavin SiTech+ niskoszumowe kupione, miały być montowane dziś, zabrakło wiertła fi14... Ale i tak tymczasowo miały być montowane, bo czekam na otuliny kauczukowe.

    Znalazła się ekipa od elewacji. Rzutem na taśmę, bo ktoś się nie wyrobił. Przyjechali, pojechali po rusztowanie i tydzień już ich nie ma. Ale mówią, że wrócą.

    PC zamówiona przed zmianą cennika. SQC 12kW + zbiornik 400l z nierdzewki.

    Brama garażowa, dziś był pomiar. Novoferm montowany w licu ściany zewn. Ciągle nie wiem czy RAL 7016, czy 7021/7024. Żaden nie pasuje do okien. Dwa ostatnie występują w blasze rukki, ale dopłata 900zł do bramy. Przy wymianie panela bramy niemal zawsze w tych kolorach muszą zostać wymienione wszystkie. W przypadku RAL7016 zazwyczaj daje się pojedynczo.

    Drzwi zewn. wymyśliłem takie tylko otwierane na zewnątrz. Czekam na wycenę, ale obawiam się, że będę szukał innych.


    Za 3 tyg wylewki, a ja dalej nie zamówiłem styropianu nawet, nie mówiąc o reszcie CO i CW(U).

  8. #1368
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To sporo się dzieje

    U nas będzie brama w warstwie elewacji, ale tak ok 10cm od ściany. Nie licujemy na równo. Brama też będzie biała - ral 9016.

    Ja się uporałem ze styropianem na podłodze i poszły już wylewki W końcu można jakoś po tym chodzić.

    Tynki dopiero w maju. Przez to, że sporo robię sam nie mogę pośpieszyć z pracami Rozdzielnia czeka, projekt się robi... A i wentylację czas ruszyć. Że o pomalowaniu kotłowni i zaspoinowaniu płyt nie wspomnę
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #1369

    Domyślnie

    U mnie po wylewkach, które muszą być do majówki, też powinno się trochę uspokoić

  10. #1370
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzisiaj kolejny etap za nami

    Brama według wytycznych została zamontowana 15cm przed ścianą. Rapi stanęło na wysokości zadania - po Aprelu to kolejna ekipa, którą z czystym sumieniem mogę polecić. Brama 5,5m Novoferm.






    Drzwi montowane przez podwykowacę Rapi także bez zarzutu Na szybko dorobiłem ciepły próg z XPS i siadły jak marzenie





    W międzyczasie zamontowane zostały wszystkie refleksole.



    Wymyśliłem też patent na ciepły próg w garażu. Pójdzie ceownik 20cm podparty z jednej strony o płyte fundamentową, a z drugiej będą podparcia przykręcony do frontu płyty. Pod pójdzie XPS.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 04-04-2019 o 23:06
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #1371
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Czemu nie Aprel do bramy i drzwi? W jakim celu brama na zewnątrz?

  12. #1372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    XPS to się nadaje pod okna. A nie pod próg drzwi, którymi będziesz wjeżdżał z meblami, płytkami i innymi ciężkimi rzeczami. A potem przez wiele lat będziesz go deptał. Wyrobi się jak nic.

  13. #1373
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czemu nie Aprel do bramy i drzwi? W jakim celu brama na zewnątrz?
    Niestety Aprel miał wycenić, ale nie wycenił więc się nie przypominałem, bo nie mieli w ofercie bramy novoferm, a byłem już przekonany na tego producenta.
    Montaż przed otworem żeby wydłużyć garaż. Nie dość, że minimalizuję mostki termiczne na podłodze, ścianach z boku, Zyskałem w ten sposób 2,2m2 garażu, a na długości 39cm.



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    XPS to się nadaje pod okna. A nie pod próg drzwi, którymi będziesz wjeżdżał z meblami, płytkami i innymi ciężkimi rzeczami. A potem przez wiele lat będziesz go deptał. Wyrobi się jak nic.
    Zastanawiam się jeszcze czy dać wzmocnienie w tym XPS - np kątownik przykręcony do płyty, który by podpierał próg. Ale z drugiej strony sam próg jest dość sztywny. Pod nim jest poszerzenie i to dopiero jest oparte na XPS. Widziałem w internecie gotowe podkładki XPS pod progi drzwi więc chyba to monterzy stosują.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #1374

    Domyślnie

    Ja już prawie po tynkach. Góra ładnie się suszy, bo warunki idealne. Tylko cementówka w łazienkach i garażach czeka na dokończenie. Akurat jak tynkarze wrócą skończyć będzie można po wod-kanie poprawki zrobić.

    Podłogówkę chciałem zrobić na rozdzielaczach z nierdzewki kan-therma. Okazuje się, że nie mają ich nawet w kanie... Czas oczekiwania ~4 tyg.

    Ekipa zaczęła układać PIR i wcześniej wycięte kliny, a na to wyklejać membranę. Przyjechały otuliny kauczukowe na rury, więc mam nadzieję przez weekend zamontować.

  15. #1375
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanko jak wysoko macie wymurowane ścianki działowe na poddaszu? Moja ekipa wymurowała lekko powyżej projektowanej wysokości sufitu podwieszanego, ale do jętek zostało jeszcze ok 25cm. Pustak ma 22cm wysokości. Czy należy domurować wyżej czy to bez większego znaczenia?
    Zmieniłem koncepcję ocieplania dachu i jednak nie robię do szczytu, tylko podłoga strychu będzie od góry mocowana do jętek i to zapianowane od spodu.

    Musiałbym kupić pustaki, wziąć majstra, itp dodatkowe koszty, a nie wiem czy jest taka potrzeba.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  16. #1376
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Co znaczy lekko powyzej? Ile cm? Masz beton komorkowy?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #1377
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    lekko powyżej to u mnie jakieś 5-6cm . Mam silikaty grubości 12cm
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  18. #1378
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jedyny problem jaki widzę, to pękanie silki podczas wiercenia pod profile przyścienne. Trochę ze swoją się bawiłem i ostatecznie przy takich małych odległościach od krawędzi wiercę zawsze między cegły. Raz, że nie trafiam w pustkę, a 2, że nie pękają wtedy. Do tego kołki trochę dłuższe i będzie dobrze. W sumie nawet mniej zabawy podczas izolacji. Ja bym chyba nie dobudowywał.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #1379
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    My mamy ścianki działowe prawie do samych jętek i to był błąd, bo teraz dach osiadł i jętki gdzieniegdzie dotykają do ścianek, przez co te pękają. Teraz robilibyśmy kilka cm pod jętkami.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #1380
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uff to nie muruję, jeden problem z głowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Strona 69 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony