dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 158
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 3147
  1. #2961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    generalnie jak chcesz tak zostawic jak pokazuje zdjecie - to lipa. Już odwrócenie legarów na sztorc pomoże ale dalej cos nie bardzo. Proponuję przynajmniej kratownice z kontrlegarów - wszystko na sztorc. piszesz że teraz legar ma 5x10 więc jak go obrócisz stracisz tylko 5 cm, a nie widzę żebyś miał tam nisko dach. Ja mam główne legary 5x9, kontry 4x6 na słupach i nic się nie ugina, użytkuję już taras rok i wszystko gra. polecam takie rozwiązanie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180516_122516.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	431376

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180616_200349.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	431377

  2. #2962

    Domyślnie

    Trzy lata temu robiłem taras z polskiego modrzewia i brakowało mi zdjęć i opisów jak to może wyglądać po paru latach. Zwykle ludzie chętnie wrzucają piękne zdjęcia tarasu zaraz po wykonaniu, ale po 3-5-7 latach dużo rzadziej. Wrzucam zatem dla zainteresowanych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolor.jpg
Wyświetleń:	365
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	431492

    Taras po montażu wyglądał tak. Na deskach nie było uszkodzeń, odstępy zrobiłem na około 6 mm, olejowany raz lub dwa razy do roku sadolinem w kolorze mahoń. Warunki - bez zadaszenia, od południa, słonecznie.
    Z takiej samej deski mam podest i schodek przy wejściu do domu i tam deska taka sama i tak samo konserwowana wygląda zupełnie inaczej, bo jest pod dachem i ma mało słońca.

    Pierwsza sprawa - odstępy wynosiły jakieś 6 mm, teraz mają wyraźnie więcej.
    Druga sprawa - kolor był ładny mahoniowy, z każdym malowaniem i upływem czasu robi się ciemniejszy. Po olejowaniu robi się bardziej nasycony, ale jaśniejszy nie będzie.
    Trzecia sprawa - niektóre sęki pękają, powodują widoczne deformacje.
    Czwarta - na kilku deskach pojawiły się ukośne pęknięcia, o które teoretycznie można by się zranić. Zdjęcia poniżej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	modrzew.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	431493

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	modrzew2.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	431494

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	modrzew3.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	431495

    Nie chcę nikogo zniechęcać, a (d)efekty mogą być wynikiem jakichś moich zaniedbań, bądź jakości materiału. To tak tylko informacyjnie dla rozpoczynających budowę tarasu lub cieszących się nim tuż po, że nie zawsze tak będzie.

    Ale generalnie taras stabilny, po deskach nie widać najmniejszych uszkodzeń biologicznych, ani starcia, rekreacyjnie bardzo się przydaje.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #2963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to teraz ja. Przed tarasem 4 sezon ekspoatacji, przez pół dnia w słońcu, pół w cieniu

    1 Taras na wiosnę, rok po olejowaniu, nieumyty . Na tym jaśniejszym miejscu stoi zawsze skrzynia.

    https://photos.app.goo.gl/o18zbiSuzV43fikJ7

    2. To samo miejsce kilka dni po olejowaniu

    https://photos.app.goo.gl/u2mAxc13D9weKFii6

    3. Kilka dni po olejowaniu:

    https://photos.app.goo.gl/XMzxofkqXTRzGcou7

    Żadnych oznak korozjii biologicznej, nie ma też spękań, czy zadziorów. szpary między deskami zmieniają się w zależności od pory roku
    Olejowane raz do roku - za pierwszy razem olej Bona Teak, później Bona Teak + Bona Natural 1:1, teraz już tylko Bona Natural.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-06-2019 o 10:47
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #2964
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    fotohobby, pod linkami nie ma fot niestety

  5. #2965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Teraz powinno być już OK
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2966

    Domyślnie

    Mam taras drugi rok. Nasloneczniony praktycznie caly dzień, slonce jest o 8 do 20tej.
    Wnioski: slonce zabija drewno tzn jego barwe. W tym roku jest już duzo ciemniejsze mimo zastosowania tego samego oleju Bona (chora cena). W przyszlym roku będzie znowu o wiele ciemniejszy, przez co kolor nie bedzie juz w ogole naturalny a deski nagrzewające się beda parzyć stopy ( już teraz są zbyt cieple). No i jak kolega wyżej pisze - szpary w suche dni są o wiele wieksze niż w momencie montażu - robilem je na 5mm, teraz mają min 8-9mm. Sęki mi nie wypadają chociaż pojawiły się peknięcia wzdłużne na kilku deskach (wszystko widać bo nie mam ryfli).
    Nie kupiłbym już drugi raz tak drogiego oleju bo te pseudofiltry na slonce nic nie dają. Sąsiad ma olej o 75% tańszy na tarasie identycznie naslonecznionym i efekt powiedziałbym że nawet lepszy u niego mimo że taras robił 2 miesiace przede mną a w tą wiosnę olał odnawianie.

  7. #2967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jaki stosowal olej ?

  8. #2968

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jaki stosowal olej ?
    Altax - z tego co patrzylem 70zl / 2.5l
    Bona oko 240zł/ 2.5l

  9. #2969
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    widzę każdemu ciemnieje kolor. Może faktycznie stosować już bezbarwny olej? fotohobby ten Bona Natural to rozumiem bezbarwny? Chyba skuszę się na kolejne malowanie bezbarwnym, nie uśmiecha mi się mieć czarnego tarasu za 2 lata. Oczywiście Altax, cena przystępna a ja mam taras niezadaszony - słońce, deszcz, śnieg - tu nie pomoże nic lepiej, choćby i 1000 zł kosztował.

  10. #2970

    Domyślnie

    Zdecydowanie teraz stosuj juz tylko bezbarwny.

  11. #2971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, bezbarwny - bo jak sie maluje cały czas wybranym kolorem, to po 4-5 latach masz zapaćkany na ciemno, bez rysunku drewna.

  12. #2972
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    to jeżeli ktoś poruszył temat jak wygląda taras po jakimś czasie a nie dzień po montażu, poniżej mój po roku. Kostrukcja ok, deski ok (wiadomo, parę się znajdzie z defektami ale to naturalne), tylko ten kolor..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190617_165542.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	431576

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190617_165618.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	431577

  13. #2973
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Żaden olej nie zatrzyma słonca... niestety trzeba robic zadaszenie jesli chce sie utrzymac kolor dluzej niz pare miesiecy.

  14. #2974
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Żaden olej nie zatrzyma słonca... niestety trzeba robic zadaszenie jesli chce sie utrzymac kolor dluzej niz pare miesiecy.
    ale mi nie chodzi o blaknięcie tylko jak pisałem na stronie wcześniej, bardzo pociemniał po 3 warstwie oleju. to już nie jest tik tylko jakaś wiśnia albo ch... wie co. zdjęcia tego aż tak nie oddają, na żywo kolor jest taki żywo-ciemno-czerwony. Niestety zawaliłem, mogłem już bezbarwnym jechać

  15. #2975

    Domyślnie

    Hej Panowie fachowcy, znawcy tematu

    Zrobiliśmy taras z modrzewia syberyjskiego.
    Deski gładkie, montowane na blaszki od spodu. Olejowane dwukrotnie przed położeniem i trzeci raz ( po lekkim przeszlifowaniu) na gotowo.
    Ja nakładałam olej pędzlem, starałam się nie za grubo, stopniowo po trzy deski, mąż wcierał olej gąbką i zbierał nadmiar szmatką.
    Robiliśmy to wczoraj, do wieczora, ale dziś mam wrażenie, że deski są jeszcze nie do końca suche. Weszłam na deski gołymi stopami i zostały matowe ślady.

    Jeśli faktycznie nałożyliśmy za dużo oleju - to jak to uratować?

    Producent oleju podał, że po 6h powinno być sucho, ale nie jest
    Ostatnio edytowane przez gahan ; 19-06-2019 o 16:44 Powód: literówka

  16. #2976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Odczekać jeszcze dwa dni. Trzy malowania w krótkim odstępie czasu to za dużo

  17. #2977
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Witam,
    chciałem Wam pokazać (i odrazu zapytać o jedną rzecz) konstrukcję mojej pergoli projekt i wykonanie oczywiście moje. Nareszcie będzie trochę cienia popołudniami, bez zadaszenia w słońcu niestety za gorąco, nawet jak dla mnie gdzie powyżej 30 stopni mi nie przeszkadza, tam siedząc jest patelnia Mam pytanko, jaki materiał najlepiej użyć na tą pergolę? Na allegro widzialem takie materiały ogrodowe, bodajże 15-20 zł/mb, szerokość 150cm, akurat idealnie 2 pasy mi wejdą bo tam mam 320 cm u góry. Dobry pomysł? Ma ktos może doświadczenie? lub coś może polecić?
    P.S. odrazu widać jaki kolor ma taras niby tik.. tik to ma konstrukcja zadaszenia.. taras to juz mahoń

    Projekt :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180616_200337.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	431648

    Praca:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190619_200822.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	431655
    Efekt:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190620_091621.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	431650
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190620_091628.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	431651
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190620_091637.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	431652
    Ostatnio edytowane przez pawel.majkarex ; 21-06-2019 o 09:47

  18. #2978

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel.majkarex Zobacz post
    Mam pytanko, jaki materiał najlepiej użyć na tą pergolę?
    Najlepiej zrób tak żebyś później mógł w miarę szybko złożyć w razie burzy czy dużego wiatru. Np przesuwany żagiel lub inny materiał na linkach stalowych w otulinie z plastiku.

  19. #2979
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    basienia

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-358
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ale cudny ten projekt! Gratulacje!

  20. #2980

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel.majkarex Zobacz post


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190620_091637.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	431652
    Jak zamocowałeś ta belke przez styro? Tylko na długich kołkach? To jest stabilne?
    Co do materiału to możesz kupić na allegro specjalne materiały nie przepuszczające wody do takich zastosowań, niestety niezbyt łatwo sie to szyje.
    Musisz zapewnić mozliwość zwijania przed burzą bo ci to rozerwie lub wyrwie mocowania. Czyli coś w stylu rolety rzymskiej poziomej.

Strona 149 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony