dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 237

Temat: Floryda 3

  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Przeliczał Ci ktoś tą zmianę na BK? Tam niby jest trochę słupów, ale nie wiem czy te 2 stropy monolityczne po 20 i 25cm nad garażem nie spoczywają również na ścianach.
    Rozumiem, ze w Twoim przypadku pozostało jak w projekcie, czyli porotherm 25 P+W? Dlaczego nie brałeś BK?

  2. #162

    Domyślnie

    Nie, u mnie jest silka. Nie widzę żadnych zalet porothermu. BK nie chciałem ze względu na słabą akumulację ciepła.

  3. #163

    Domyślnie

    Kominka nie ma. Rozdzielnia jest w garażu na ścianie od wiatrołapu, rozmiar chyba normalny. Podbijam pytanie odnośnie styropianu.

  4. #164

    Domyślnie

    Pomijając automatykę mam 180 modułów w rozdzielnicy. Odejmując część rzeczy, które nie każdy musi mieć, jak studnia głębinowa, pompa kanalizacji, itp i zmniejszając liczbę różnicówek wychodzi ze 150. Można jeszcze trochę odchudzić, ale to i tak ze 120 modułów wyjdzie.

    Co do styropianiu, to co masz na myśli pytając o opłacalność? Jak liczyłem u siebie, kiedy ceny były wyższe, to niespecjalnie wyszło mi, że opłaca się wziąć 0.31. Na dole z racji trochę nierównej płyty mam najpierw 5cm EPS80 0,30 (styropmnin passive line), żeby trochę się ugniótł i wyrównał i na to 6+5cm EPS100 styropmina. Lambda chyba 0.36. Dopiero trzecia warstwa nie klawiszowała.

    Na strychu mam z kolei wszystkiego po trochu. To co zostało z podłogi czy z elewacji, plus reszta wypełniona Styropminem passive line 0,30.

  5. #165

    Domyślnie

    Dzięki, o to mi chodziło, na strychu dałeś około 30cm styropianu?

  6. #166

    Domyślnie

    41cm. Miał być powyżej 30cm, bliżej 40cm, ale z tego co mi zostało wyszło, że bez zbędnych kombinacji najprościej będzie ułożyć 41cm.

  7. #167

    Domyślnie

    Wspomniane wcześniejszej linie freonoweKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	96260423_539255010294593_6796859469033635840_n.jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	443907
    I początek tynkówZałącznik 443911
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	95566746_1935419839935331_1720942109302718464_n.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	443912   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	96803673_529312707748796_4926285470846943232_n.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	443913   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	97094335_173352340661596_1011389670640058368_n.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	443914  
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 10-05-2020 o 16:17

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał DawidGu Zobacz post
    Ze względu na to że dużo osób na priv pyta się okna, wybór padł na Veke, prawdopodobnie od Vetrexa. Na początku zastanawialiśmy się nad abakusem. Zmiany w oknach nie duże. Cena 60K+ obróbka słupów od środka profilami okiennymi. Drzwi wejściowe prawdopodobnie w wikędu. Bardzo podoba się nam parmax, ale nie mamy wiatrołapu, dlatego taka ilość lustra weneckiego odpada. Poza tym za różnice w cenie kupilibyśmy bramę garażowa
    Jeszcze krótkie pytania o te okna:
    1. rozumiem, że ta wycena to dla PVC? czy wiesz jak różnica do ALU w Vetrex?
    2. rozważałeś ciepły montaż ? Jeśli tak to dlaczego nie zastosowałeś (bo chyba tego nie ma)?
    3. czy zmieniałeś coś w wymiarach otworów czy wg projektu są one OK dla stolarki? Jakieś poszerzenia?

    Z pozdrowieniem,
    T

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Treugeber Zobacz post
    Jeszcze krótkie pytania o te okna:
    1. rozumiem, że ta wycena to dla PVC? czy wiesz jak różnica do ALU w Vetrex?
    2. rozważałeś ciepły montaż ? Jeśli tak to dlaczego nie zastosowałeś (bo chyba tego nie ma)?
    3. czy zmieniałeś coś w wymiarach otworów czy wg projektu są one OK dla stolarki? Jakieś poszerzenia?

    Z pozdrowieniem,
    T
    1.Tak pcv, alu nie wyceniałem
    2.Mam montaż warstwowy, taśmy illbruck, klinaryt pod wszystkie okna i ciepłe parapety, dodatkowo docieplałem słupy Aluthermo
    3.Parę cm były zmniejszane, poszerzenia jw

  10. #170
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GrzegorzGrzesiu

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Tarnowskie Gory
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    DawidGu i agp moge prosic na maila szacowane koszty budowy. Chyba ze juz dobrneliscie do deweloperskiego stanu to bylbym wdzieczny za rzeczywiscie poniesione koszty. Moj mail [email protected]
    Te ze strony szacowane sa oderwane od rzeczywistosci. Z gory dziekuje i powodzenia na dalszych etapach

  11. #171

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Zastanawiamy się z żoną nad tym projektem i nie mozemy nigdzie zaczerpnąć informacji odnośnie kosztów budowy. Czy jesteście w stanie powiedzieć ile będzie was kosztować ta budowa pod klucz? Tak orientacyjnie.

  12. #172

    Domyślnie

    Witam, czy ma ktoś już skończoną wille Florydę 3? Może ktoś pochwalić się chociaż kilkoma zdjęciami, szczególnie dotyczącymi elewacji?

  13. #173

    Domyślnie

    Mam pytanie odnosnie tynkow cw, czy po ostateczym wykonczeniu sciany(paca z filcem) mozna jeszcze dolozyc tynku?

  14. #174
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fbyku

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Dobrzany
    Kod pocztowy
    73-130
    Posty
    2

    Domyślnie

    Niesamowita Inwestycja ! miło sie czyta wszystkich waszych porad na temat florydy i prawdopodobnie na mojej działce równiez taki domek powstanie !

    Również podpinam sie do pytania na temat kosztów wybudowania florydy 3 do stanu deweloperskiego.
    I pytania odnośnie zdjęć wykończonego domku

    Pozdrawiam

  15. #175

    Domyślnie

    Witam,
    analizuje projekt przed jego budową aby ocenić jak pracochłonny/trudny jest do wykonania.
    Zastanawia mnie kwestia wykonania koryt odwadniających i ewentualnego widoku na papę z okien na pierwszym piętrze.
    Czy dobrze rozumie że dachy płaskie są pokryte blachą spadkową w stronę koryt?
    Czy ktoś może przesłać mi rysunek przekróju bo ten darmowy jest w tak kiepskiej rozdzielczości, że nie widzę rozwiązania na te koryta i blachę na dachu płaskim.
    Willa bardzo mi się podoba ale czuję, że wykonanie go z godnie z projektem to do stanu deweloperskiego to lekko 600 tys. zł a gdzie jeszcze go wykończyć?

  16. #176

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie z zakresu eko - dot. odprowadzania wody deszczowej z dachu i "tarasów" Florydy.

    Czy przewidujesz wykorzystanie deszczówki z dachu / tarasów w ogródku? Rozważam montaż zbiornika na deszczówkę, z którego chcę czerpać wodę do podlewania trawnika, roślin ozdobnych itp., ale czytałem , że deszczówka zebrana z dachu pokrytego powłoką bitumiczną nie nadaje się do tego celu. Nie wiem, czy uda się wydzielić opad z dachu pokrytego dachówką.

    Alternatywą jest podłączenie się do kanalizacji deszczowej w drodze, albo zbiornik rozsączający (a więc i tak w glebę), ale chyba gromadzenie deszczówki byłoby lepszym rozwiązaniem. Jak to jest rozwiązane u Ciebie?

    Z pozdrowieniem,
    T.
    Ostatnio edytowane przez Treugeber ; 25-05-2020 o 19:24

  17. #177

    Domyślnie

    Nie wiem jak z papą, ale EPDM przecież jest wykorzystywany do oczek wodnych, w których żyją ryby

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie wiem jak z papą, ale EPDM przecież jest wykorzystywany do oczek wodnych, w których żyją ryby
    faktycznie Czyli w grę wchodzi wyłożenie tarasów membraną.. choć zapewne wyjdzie drożej niż papa. Tutaj DawidGu informował, że koszt wykończenia przy zastosowaniu papy to ok. 100 k...

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz38 Zobacz post
    Witam,
    analizuje projekt przed jego budową aby ocenić jak pracochłonny/trudny jest do wykonania.
    Zastanawia mnie kwestia wykonania koryt odwadniających i ewentualnego widoku na papę z okien na pierwszym piętrze.
    Czy dobrze rozumie że dachy płaskie są pokryte blachą spadkową w stronę koryt?
    Czy ktoś może przesłać mi rysunek przekróju bo ten darmowy jest w tak kiepskiej rozdzielczości, że nie widzę rozwiązania na te koryta i blachę na dachu płaskim.
    Willa bardzo mi się podoba ale czuję, że wykonanie go z godnie z projektem to do stanu deweloperskiego to lekko 600 tys. zł a gdzie jeszcze go wykończyć?
    Hej,

    Wrzucam Ci przekrój daszku od strony kuchni i garażu.
    Na stan mojej wiedzy to może i wyjdzie 600 tysi, ale netto Biorąc też pod uwagę, że ugrasz ceny w związku z brakiem roboty na rynku przez Covid.
    Ja liczę się z wydatkiem 1,5 mln za wykończoną chatę bez ogrodu i działki.

    pozdr.
    Kuba

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daszek kuchnia.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	444512

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj garaz.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	105,8 KB
ID:	444513

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Treugeber Zobacz post
    faktycznie Czyli w grę wchodzi wyłożenie tarasów membraną.. choć zapewne wyjdzie drożej niż papa. Tutaj DawidGu informował, że koszt wykończenia przy zastosowaniu papy to ok. 100 k...
    Papa to pierwsza warstwa na strop. Na wierzchu jest epdm. I za to 100k. Odnośnie deszczówki będę myślał o tym latem, biorę pod uwagę "szambo" albo kanalizacje deszczową. Odnośnie zbiornika słyszałem ze podczas ulewy potrafi się szybko zapełnić.
    Ostatnio edytowane przez DawidGu ; 25-05-2020 o 20:43

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony