dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 134
  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To ja wrócę do tematu.

    Od roku używam inwerter ecopower. Na forum opisywałem przygody na początku, ale okazało się, że przyczyną była woda w Dz.
    Czemu polska pompa? Skłaniałbym gdybym nie wspomniał o cenie... W grę wchodziło tylko pionowe Dz, a jego koszt plus pompa to już spora suma.
    W moim przypadku - ogrzewanie ścienne, potrzebny był inwerter.

    Ale do meritum. Pompa jest wykonana solidnie - wszystko w jednej obudowie - nawet naczynie przeponowe.
    Sprężarka Panasonic, inwerter LG, sterownik frisko.
    Konstrukcja prosta jak cep - nawet za 10 lat pierwszy lepszy pompiarz sobie poradzi z naprawą.

    Plusy:
    - cena
    - inwerter - idealna zamiast bufora, łagodny start, brak taktowania przy co i CWU.
    - sterownik frisko z dobrym wsparciem producenta
    - modbus - po podłączeniu do HA mamy ogromne możliwości sterowania i monitorowania pracy.
    - dobre wykonanie

    Minusy:
    - brak modulacji pracy pomp obiegowych - to taki w sumie szczegół. Z jednej strony lepsze COP dla niższych biegów, z drugiej wyższy koszt i ryzyko awarii.
    - wyciszenie mogłoby być trochę lepsze - przez ścianę z silikatów 12cm przy grzaniu cwu trochę ją słyszę (tylko ja)
    Ale to można łatwo poprawić, tylko czasu brak.

    Pompa sprawuje się bardzo dobrze. Na wykresach widać modulowanie mocy, dzięki czemu pompa nie taktuje i trzyma się krzywej grzewczej. Generalnie producent godny polecenia.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    Ludzie, błagam
    Gruntowa pompa ciepła - jakiej firmy
    Nie wiem co doradzić bo od samego początku byłem zdecydowany na PC PW. Lecz gdybym miał wybierać to mogło by być NIBE. fakt jest taki że PC PW są takie sobie . Natomiast gruntowe są OK. Do tego masz rabat 5k. od firmy ( tak było ) Nie wiem jak z gruntowymi ale na PW jest dofinansowanie z WFOŚiGW od 13,5k do 18k + odliczenie z PIT. Przyjmując że PC GW kosztuje ( nie wiem ile? ) 45k z DZ to masz 45k- 5k-13,5k - 17% z PIT. lub zamiast 13,5k ( 18k) Szybko licząc PC GW z DZ po odliczeniach wyszła by 22k POWODZENIA
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 09-11-2020 o 22:06
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No to napisałem. Ja już pytałem Adam w innym wątku jaka i jak podałem Daikin Altherma 3 GEO to oczywiście, że on robi lepsze, bo zrobi taką że CWU mi do 80C zagrzeje. Niech napisze do jakiej temp. grzeją te co on robi, bo wiem do jakiej inni grzeją CWU z takimi pompami, bo sami tutaj pisali.

    Przecież dostałeś odpowiedzi.


    --------------------------Tu był WPIS OBRAŹLIWY-----------------------
    Na te na pewno dostaniesz dotację, bo mają papiery. Dla mnie to ważne, bo będę wymieniał źródło ciepła.
    Chcesz to Ci pompę z górnym źródłem na 300stC zrobię!
    A masz na to kasę?
    NAPRAWDĘ akurat TAKA Ci jest potrzebna?!!!
    Czynniki R zaczynają się od 10 do 2402 (a nawet dalej).
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_...C5%82odniczych
    Mnie wszystko jedno jakiego użyję, bo ROZUMIEM to co robię.
    Ale... czy STAĆ CIĘ na takie zabawki?
    PO CO CI takie cuda, których nie rozumiesz?

    Wybierz sobie coś z oferty wielu firm i może...
    Trzymaj się DALEKO od Konceptusa.
    Nie chciałbym ze wstrętem jechać na kolejną robotę. Do Ciebie.
    Lubię swoją pracę.
    Łapiesz?

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 10-11-2020 o 10:13
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post

    WW
    Chcesz nauczyć się lutowania twardego w osłonach gazowych - napisz wprost!
    Wielu forumowiczów już uczyłem to i Ciebie tego nauczyć mogę.
    Chcesz zbudować SWOJĄ pompę ciepła?
    Poczytaj coś o parowaniu, skraplaniu, a jak się uprzesz, znajdę czas i pokażę Ci co i jak, ale za jakąś odpłatnością, bo nie mam zamiaru dokładać do Twojej wiedzy.
    Jak się uprzesz, zaprzesz i potrenujesz - będziesz lepszy od KONCEPTUSA !!!!
    No i kaskę lepszą od nich zaczniesz przytulać!
    Kilka latek Ci to zajmie, ale.... warto chyba!

    Adam M.
    Do COCH-u w Krakowie mam blisko, a i egzamin tam zdam jak będzie potrzeba. Jak będę chciał zmienić zawód oczywiście, ale na razie mam tak super, że ani mi w to głowie. Na razie dla mnie nie warto. Mam lepiej niż jakiś konceptus. Dziękuję za propozycję, jak będę potrzebował to się zwrócę.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    Ale ten wątek właśnie jest dla takich jak ja - dla ludzi, u których wchodzi w grę tylko zakup gotowej pompy (jak nazwa wskazuje "jakiej firmy") - tu powinny być porównywane pompy a nie to co robicie . Jak chcecie, to załóżcie inne wątki o budowie pomp ciepła lub o badaniach socjologicznych nad skłonnościami konsumentów do wyboru pomp od firm w których pracownicy nie przeklinają chłopy dajcie już spokój
    Toż to o to wlasnie chodzi o porównanie pomp.
    A jak to niby zrobić jak o Konceptusie nie bylo wiadomo nic.
    O pompach innych producentów coś wiadomo sa zdjecia opisy dokumentacja a tu nic to jak to porównywać jak wlasciciele nie chcą zareklamowac swojego produktu.
    Jak Ci wystarcza obietnica to Twoja sprawa.

    Nastepna kwestia to jak wywali sie kopciucha i zalozy pompe (i tu wymagana:karta techniczna oraz etykieta energetyczna z minimum a++ dla ogrzewania wysokotempwraturowego i a+++ dla niskotemperaturowego tak poinformowal mnie pracownik nfośigw) to dostajesz 45% dotacji jesli nie ma podwyzszonej sprawnosci czyli a+/a++ to 30%.
    Czy pompy Konceptusa maja taką dokumentację uprawniajaca do dofinansowania?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #106

    Domyślnie

    Pytanie do dociekliwych: czy da się zrobić gruntową pompę ciepła która nie spełnia wymagań najwyższej klasy energetycznej?

  7. #107

    Domyślnie

    Zapytaj się Adama, on da radę.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  8. #108

    Domyślnie

    Mi już nie trzeba doradzać, bo ja już mam podpisaną umowę z konceptusem i do 2 tygodni pompa powinna już u mnie w mruczeć
    Ja składałem wniosek jeszcze na starych zasadach Czystego Powietrza, pompy konceptusa spełniają wymogi starych warunków - przy ogrzewaniu grzejnikowym jest A+++ (czyli wygląda na to, że aktualne wymogi przy ogrzewaniu wysokotemperaturowym spełniają z nawiązką).

    Chodziło mi o to, że w tym wątku powinny być wpisy takie jak zrobił Owczar lub ostatni wpis -voymar- czy pytania do właściciela konceptusa i jego odpowiedzi a nie durne przepychanki o kulturę osobistą współpracownika- bo może przyszli nabywcy gruntówek szukają konkretnych informacji a nie offtopów.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy Zobacz post
    Pytanie do dociekliwych: czy da się zrobić gruntową pompę ciepła która nie spełnia wymagań najwyższej klasy energetycznej?
    Jesteś producentem ? To pytanie chyba do ciebie. Nas interesuje potwierdzona klasa urządzenia aby dostać dofinansowanie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Zapytaj się Adama, on da radę.
    Dobre. Jak znów nie chlapnie, bo wyzwiska gwarantowane i podkreślone CO TO NIE JA.
    A firma na to lajtowo. Nic się nie stało, bo prywatnie powiedział. A wczoraj komuś tam kazał trzymać się z daleka od FIRMY. JAK ZA KOMUNY--- PORAŻKA .
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 10-11-2020 o 14:22
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    Mi już nie trzeba doradzać, bo ja już mam podpisaną umowę z konceptusem i do 2 tygodni pompa powinna już u mnie w mruczeć
    Ja składałem wniosek jeszcze na starych zasadach Czystego Powietrza, pompy konceptusa spełniają wymogi starych warunków - przy ogrzewaniu grzejnikowym jest A+++ (czyli wygląda na to, że aktualne wymogi przy ogrzewaniu wysokotemperaturowym spełniają z nawiązką).

    Chodziło mi o to, że w tym wątku powinny być wpisy takie jak zrobił Owczar lub ostatni wpis -voymar- czy pytania do właściciela konceptusa i jego odpowiedzi a nie durne przepychanki o kulturę osobistą współpracownika- bo może przyszli nabywcy gruntówek szukają konkretnych informacji a nie offtopów.
    Jak tak to życzę powodzenia i zadowolenia z pracy urządzenia. Bo to chyba najbardziej interesuje INWESTORA.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy Zobacz post
    Pytanie do dociekliwych: czy da się zrobić gruntową pompę ciepła która nie spełnia wymagań najwyższej klasy energetycznej?
    Urzędnika w nfosigw nie interesuje czy pompa spelnia Az10+ tylko odpowiedni kwity.
    U normalnych producentów można sobie takowe pobrać i przed zakupem byc pewnym że one są.
    A tu widzę że znowu zabawy w ciuciu babkę i jakieś głupie pytania czy można zrobić gruntówkę w niższej klasie.
    Pan Adam pewnie zrobiłby nawet w klasie D tylko chyba nikogo tu z forum nie będzie na to stać.
    Z każdą wypowiedzią tracicie tylko w oczach zwykłych przyszłych użytkowników poza kilkoma wyjątkami którym nic noe przeszkadza.

    Normalnie odpowiedz powinna brzmieć:
    Tak mamy takie dokumenty przykladowe można pobrać z naszej strony.
    Albo wkleic tutaj fotkę i jeden problem z bani ale wolicie ciągnąć tą dyakusję bo inaczej to nikt by nawet o waa nie usłyszał a tak jak będzie się ciągło przez tydzień to zawsze to darmowa reklama.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    Mi już nie trzeba doradzać, bo ja już mam podpisaną umowę z konceptusem i do 2 tygodni pompa powinna już u mnie w mruczeć
    Ja składałem wniosek jeszcze na starych zasadach Czystego Powietrza, pompy konceptusa spełniają wymogi starych warunków - przy ogrzewaniu grzejnikowym jest A+++ (czyli wygląda na to, że aktualne wymogi przy ogrzewaniu wysokotemperaturowym spełniają z nawiązką).

    Chodziło mi o to, że w tym wątku powinny być wpisy takie jak zrobił Owczar lub ostatni wpis -voymar- czy pytania do właściciela konceptusa i jego odpowiedzi a nie durne przepychanki o kulturę osobistą współpracownika- bo może przyszli nabywcy gruntówek szukają konkretnych informacji a nie offtopów.
    Mógłbyś wkleić tutaj zdjęcie etykiety energetycznej ze dla zasilania 55st ma A+++
    Czy wlasciciel Ci obiecał ze tak będzie?
    Ile zniżki dostaniesz dodatkowo za te pucowanie się?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Urzędnika w nfosigw nie interesuje czy pompa spelnia Az10+ tylko odpowiedni kwity.
    U normalnych producentów można sobie takowe pobrać i przed zakupem byc pewnym że one są.
    A tu widzę że znowu zabawy w ciuciu babkę i jakieś głupie pytania czy można zrobić gruntówkę w niższej klasie.
    Pan Adam pewnie zrobiłby nawet w klasie D tylko chyba nikogo tu z forum nie będzie na to stać.
    Z każdą wypowiedzią tracicie tylko w oczach zwykłych przyszłych użytkowników poza kilkoma wyjątkami którym nic noe przeszkadza.

    Normalnie odpowiedz powinna brzmieć:
    Tak mamy takie dokumenty przykladowe można pobrać z naszej strony.
    Albo wkleic tutaj fotkę i jeden problem z bani ale wolicie ciągnąć tą dyakusję bo inaczej to nikt by nawet o waa nie usłyszał a tak jak będzie się ciągło przez tydzień to zawsze to darmowa reklama.
    Te badania mają być z niezależnego laboratorium . Tak dla ścisłości. A wiadomo że to nie za darmo i jak produkt nie spełni norm ,to po co płacić za certyfikat. I koło się zamyka
    Brak dofinansowania dla inwestora , ale to nie jest ważne. Ważne że firma zrobi pompę jaką chce inwestor . Mało tego zrobi taką że nie będzie kowalskiego stać.
    No tak wczoraj pracownik pisał.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 10-11-2020 o 18:25
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #115

    Domyślnie

    Ja polecam Polska SilesiaTerm
    Dopasują sprężarkę jaka chcesz
    Sterownik lepszy niż w markowych pompach
    Pompa prosta w razie awarii każdy naprawi bez drogich płyt głównych które potrafią kosztować z 3k a później problem je wymienić.

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    Ja polecam Polska SilesiaTerm
    Dopasują sprężarkę jaka chcesz
    Sterownik lepszy niż w markowych pompach
    Pompa prosta w razie awarii każdy naprawi bez drogich płyt głównych które potrafią kosztować z 3k a później problem je wymienić.
    Oj uważaj, zaraz się wielu rzeczy dowiesz o swojej pompie, regionalnym badziewie, braku etykiety i oczywiście, że przepłaciłeś...

    PS. Opisz trochę dom i pompę.
    Pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Oj uważaj, zaraz się wielu rzeczy dowiesz o swojej pompie, regionalnym badziewie, braku etykiety i oczywiście, że przepłaciłeś...

    PS. Opisz trochę dom i pompę.
    Pzdr
    Widać że nie wiesz o czym piszesz akurat Silesia to w porównaniu do Konceptusa to 4 ligi do przodu.
    Normalna strona,normalna prezentacja produktów,mnóstwo dokumentów do pobrania,sterowniki wymiary schematy,również etykiety energetyczne itp.
    Czyli wszystko tak jak powinno być
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Widać że nie wiesz o czym piszesz
    Uderz w stół....

    Dokładnie wiem co i o czym piszę. Złapałeś haczyk....

    Utrudnię Ci jeszcze bardziej.
    Mamy jeszcze "badziewne", regionalne, polskie, "beznadziejne" gruntowe pompy ciepła:
    Apic
    Econtech
    Ecopol
    Ecopower
    Vatra
    Silesia Term
    HCT
    Konceptus
    Gejzer
    Galmet
    Hibernatus

    Normalnie dno i wodorosty, rządzi powietrzny Panasonic, normalnie...

    Edyta. Zapomniałem wszystkie te firmy mnie sponsorują i dadzą mi upust za reklamę na FM. Będę miał w domu wszystkie te pompy...
    Ostatnio edytowane przez ProStaś ; 10-11-2020 o 21:14
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #119
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ale tylko konceptus zaoferował mi 75 % zniżki za promocję na forum ,inne dawały max 40

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Uderz w stół....

    Dokładnie wiem co i o czym piszę. Złapałeś haczyk....

    Utrudnię Ci jeszcze bardziej.
    Mamy jeszcze "badziewne", regionalne, polskie, "beznadziejne" gruntowe pompy ciepła:
    Apic
    Econtech
    Ecopol
    Ecopower
    Vatra
    Silesia Term
    HCT
    Konceptus
    Gejzer
    Galmet
    Hibernatus


    Normalnie dno i wodorosty, rządzi powietrzny Panasonic, normalnie...

    Edyta. Zapomniałem wszystkie te firmy mnie sponsorują i dadzą mi upust za reklamę na FM. Będę miał w domu wszystkie te pompy...
    OK wpis super wiemy jak dużo tych pomp jest na naszym rynku. BRAWO
    Skoro góruje Panas --ciekawe dlaczego?
    Dlaczego TY nie wybrałeś opisywanej firmy? tylko inną?
    PS.Zapomniałeś o Hewalex
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 10-11-2020 o 21:55
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony