dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 621 z 1021
Pokaż wyniki od 12.401 do 12.420 z 20417
  1. #12401
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Nie ma co tu dyskutować , w generacjach H i J na pewno trzeciego punktu nie będzie. W Pompie są w sumie 4 takie krzywe grzewcze ( po dwie dla każdej strefy dla grzania i chłodzenia) , dodanie tych punktów jest niemożliwe bez aktualizacji oprogramowania w pompie , a tego zrobić CZ-TAW1 nie jest w stanie ( on tylko sam siebie może zaktualizować).
    Może w następnej generacji , ale nikt przecież nie wymieni pompy po to tylko ,żeby mieć taki bajer.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #12402

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    No tak . Jeżeli narysujesz sobie oś X i Y i zaznaczysz ( zeszyt w kratę) co 1cm *C od samego początku.tz.oś X 0.+1,+2 itd. aż do nastawy krzywej podobnie z osią Y to ci pięknie wyjdzie.
    Lepiej i szybciej jest przyjąć np. +15----37*C i -15-----45*C to wiemy że przy ( 0*C) temp zasilania to 41*C i adekwatnie dla temp. zew.+7*C zasilanie=39*C a dla temp. zew (-7*C) to temp. zasilania z PC dla powyższej krzywej =43*C. matematycznie szybciej.W identyczny sposób robimy dla innych krzywych.
    voymar masz policzyłem CI twoją krzywą, możesz sprawdzić czy się będzie pokrywać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2020-11-26_082510.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	450621  
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  3. #12403
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @-voymar-
    Ale ja pisałem o czymś zupełnie innym, wydawało mi się, ze rysunek poglądowy był klarowny.
    Napisze do czego bym potrzebował takiej krzywej. Bez względu na to co mówi teoria i wzory to utrata ciepła nie jest liniowa (a przynajmniej u mnie) i w okresach przejściowych potrzebuję łagodnego nachylenia krzywej a w dużych mrozach większego nachylenia.
    Obecnie moja krzywa to (-12 ; +32) (+6 ; +28 ) i odcięcie na +12.
    Idealnie grzeje mi od początku okresu grzewczego, zarówno miesiąc temu jak średnio na zewnątrz było +10 jak i teraz jak jest -2 w nocy.
    Ale jak przyjdzie mróz -12,-15 to zasilanie +32 nie wystarczy. Ale jak ustawie +36 to taka krzywa przegrzeje mi dom obecnie.
    Jasne rozwiązaniem problemu będzie odpowiednio sklecony harmonogram, ale taka łamana krzywa byłaby piękniejszym rozwiązaniem

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie ma co tu dyskutować , w generacjach H i J na pewno trzeciego punktu nie będzie. W Pompie są w sumie 4 takie krzywe grzewcze ( po dwie dla każdej strefy dla grzania i chłodzenia) , dodanie tych punktów jest niemożliwe bez aktualizacji oprogramowania w pompie , a tego zrobić CZ-TAW1 nie jest w stanie ( on tylko sam siebie może zaktualizować).
    Może w następnej generacji , ale nikt przecież nie wymieni pompy po to tylko ,żeby mieć taki bajer.
    Jasne, ze nikt nie wymieni pompy po dodatkowe bajery, szczególnie takie niuanse.
    Ale dyskutować zawsze warto, z wielu dyskusji rodzą się ciekawe rzeczy
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #12404

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A co to za problem z ciągłą pracą przez 5.5h?


    Ok 23:00 był pierwszy defrost gdzie temp powrotu <27C i ok 4:30 po skończeniu grzania CWU. Tak więc 8h pracy ciągłej.
    Nie do końca zrozumialeś o co mi chodzilo. 5,5h pracy to był przykład. Ja mam tak że jak bym PC włączył 1 listopada wedlug krzywej i wyłączył ją 1 maja to ona by pracowała cały czas do 1 maja ani razu się nie wyłączając .Modulowała by mocą i pracowała non stop. Dlatego pracuje według harmonogramu w zadanych godzinach.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #12405

    Domyślnie

    Cytat Napisał TBomek Zobacz post
    voymar masz policzyłem CI twoją krzywą, możesz sprawdzić czy się będzie pokrywać.
    OK. Dzięki ha ha -ja znam swoją krzywą na CO i potrafię to wyliczyć ale miło że to zrobiłeś.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #12406

    Domyślnie

    Kolejne szybkie pytanko do starych POMPIARZY
    Pompa pracuje na harmonogramie ,następuje wyłączenie PC i jest zaszroniona ( tak miałem dziś) Stala zaszroniona i wystartowała pracuje jest OK pracuje 1h bez defrostu ---czyli nie był wymagany.
    Teraz nasuwa się pytanie i moja obawa --jak to będzie jak pompa będzie się odszraniać lub będzie 1min. przed rozpoczęciem defrostu a harmonogram ją wyłączy.A ponowny start będzie za jakieś 4godz. a ona stoi zaszroniona cała lub defrost został przerwany przez harmonogram.
    Dzięki za odpowiedzi.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #12407
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Np moja jak nie zdążyła się odszronić przed 6 rano to stała w lodzie do 22 ( mialem taryfę G12AS i tylko w nocy chodziła) , to o 22 startowała i mimo ,że pierwsze co to powinna się odszronić , to ona tego nie robiła ,dopóki nie upłynęło 35 min od startu sprężarki .
    Te 35 min to jeden z warunków defrostu , pomiedzy defrostami musi być minimum 35 min .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #12408

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Kolejne szybkie pytanko do starych POMPIARZY
    Pompa pracuje na harmonogramie ,następuje wyłączenie PC i jest zaszroniona ( tak miałem dziś) Stala zaszroniona i wystartowała pracuje jest OK pracuje 1h bez defrostu ---czyli nie był wymagany.
    Teraz nasuwa się pytanie i moja obawa --jak to będzie jak pompa będzie się odszraniać lub będzie 1min. przed rozpoczęciem defrostu a harmonogram ją wyłączy.A ponowny start będzie za jakieś 4godz. a ona stoi zaszroniona cała lub defrost został przerwany przez harmonogram.
    Dzięki za odpowiedzi.
    Harmonogram nie przerwie defrostu jak juz sie zaczol to zostanie dokończony.
    Nigdy sie nie odszrania jak juz nie moze produkowac ciepla tylko jak wyraznie spada wydajnosc wiec jak Ci sie wylaczy minute orzed defrostem i postoi tak caly dzien to potem wystartuje i wlasnie te ok.35 min bedzie zasuwac z bardzo niskim copem typu cop=2 i potem sie odszroni.

    Chociaz jednorazowo mialem przypadek (moze jakis błąd) ze stala slabiutko oszroniona powiedzmy 30% i harmonogram ja wystartowal do grzania cwu po 5min od startu poszedl defrost zupelnie nie potrzebnie.
    Ostatnio edytowane przez codix ; 26-11-2020 o 18:17
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #12409
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Nigdy sie nie odszrania jak juz nie moze produkowac ciepla tylko jak wyraznie spada wydajnosc .
    To nie jest kwestia wydajności , czy jakiś niewiadomo co wymyślnych zależności . W serwisówce jest to opisane. Defrost włacza się ,gdy temperatura orurowania zewnętrznego ( i wcale nie temperatura defrostu jakby nazwa wskazywała) spadnie poniżej temperatury opisanej wykresem zależnym od temperatury otoczenia ( np, przy 0 na zewnątrz to jest -10 stopni orurowania zewnętrznego) , i blokowane jest to jezszcze minimalną pracą sprężarki 35min.

    Nie ma nic na temat , wydajności , COPów , poboru prądu ,itd , to jest prosta zależność temperatury.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #12410

    Domyślnie

    Oki .Dzieki chłopaki. Myślałem że jak zatrzyma ją harmonogram i jest zaszroniona to przy ponownym starcie zrobi to grzałką ,czy tam jakimś innym ustrojstwem.
    Pisząc program ja bym tak to zrobił w takiej wyjątkowej sytuacji. Ale skoro Panasonic tak to rozwiązał to chyba zdawał sobie sprawę że tak może się zdarzyć.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #12411

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To nie jest kwestia wydajności , czy jakiś niewiadomo co wymyślnych zależności . W serwisówce jest to opisane. Defrost włacza się ,gdy temperatura orurowania zewnętrznego ( i wcale nie temperatura defrostu jakby nazwa wskazywała) spadnie poniżej temperatury opisanej wykresem zależnym od temperatury otoczenia ( np, przy 0 na zewnątrz to jest -10 stopni orurowania zewnętrznego) , i blokowane jest to jezszcze minimalną pracą sprężarki 35min.

    Nie ma nic na temat , wydajności , COPów , poboru prądu ,itd , to jest prosta zależność temperatury.
    Ta temperatura orurowania zmienia sie wraz ze stopniem zaszronienia ?
    Bo u mnie powiedzmy bedzie stala temperatura 0st i stale warunki i jak pompa bedzie chodzila na wysokiej czestotliwosci to zaszroni sie tak ze po 45min zrobi defrost a jak na malej czestotliwosci to dopiero po 2godzinach zawsze dopiero jak wymiennik jest zarosniety caly na bialo ze nawet ciemniejszych pasków nie widac
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  12. #12412
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ta temperatura orurowania zmienia sie wraz ze stopniem zaszronienia ?
    Bo u mnie powiedzmy bedzie stala temperatura 0st i stale warunki i jak pompa bedzie chodzila na wysokiej czestotliwosci to zaszroni sie tak ze po 45min zrobi defrost a jak na malej czestotliwosci to dopiero po 2godzinach zawsze dopiero jak wymiennik jest zarosniety caly na bialo ze nawet ciemniejszych pasków nie widac
    Sama temperatura oszronienia jest mniej więcej stała , aż w pewnym momencie powietrze nie ma jak przepływać i zaczyna gwałtownie spadać. I ot cała tajemnica.
    W załaczeniu masz wykres zależności włączenia defrostu .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Defrost.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	450629
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #12413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Panowie, pytanie z innej beczki, a właściwie niedawno takie pytanie padło.
    Co daje tryb cichy, czy zwolni tylko wiatrak, żeby jednostka zewnętrzną ciszej pracowała, czy może, jak tu wcześniej wspomniał kolega ,,Mig,, obniży też moc.
    Bo jeśli by obniżyła moc na zasilaniu, a tak jak w moim przypadku to 1kW na zasilaniu ( min. modulacja 23 hz ), to by było fajnie.
    Pytam, bo jeszcze tego nie sprawdzałem, a by mi to w ciepłe dni mały problem rozwiązało.

  14. #12414

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Sama temperatura oszronienia jest mniej więcej stała , aż w pewnym momencie powietrze nie ma jak przepływać i zaczyna gwałtownie spadać. I ot cała tajemnica.
    W załaczeniu masz wykres zależności włączenia defrostu .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Defrost.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	450629
    Nie widzialem takiego wykresu w SM od 7kw(Znalazłem faktycznie jest taki sam ale to nie zmienia faktu ze nastepuje to wczesniej a nie dopiero jak powietrze nie ma jak przeplywac.
    Bo ostatnio taki przypadek mialem pompa byla tak zaszroniona ze juz prawie przed defrostem stanela z powodu harmonogramu i jak potem sie uruchomila a pogoda byla taka ze szronilo aie jak niewiem to chodzila jeszcze te 35min i produkowala ciepło wiec przeplyw powietrza byl caly czas a zarosla jak nigdy.
    Pobierala przez te 35 min bardzo duze ilosci energi (nie na grzalki bo mam wylaczone) a produkcja byla kiepska jak cholera bo nie mogla dobic do zadanej 31st przez cale 35min gdzie normalnie jej to zajmuje 15min
    Ostatnio edytowane przez codix ; 26-11-2020 o 19:45
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  15. #12415

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Panowie, pytanie z innej beczki, a właściwie niedawno takie pytanie padło.
    Co daje tryb cichy, czy zwolni tylko wiatrak, żeby jednostka zewnętrzną ciszej pracowała, czy może, jak tu wcześniej wspomniał kolega ,,Mig,, obniży też moc.
    Bo jeśli by obniżyła moc na zasilaniu, a tak jak w moim przypadku to 1kW na zasilaniu ( min. modulacja 23 hz ), to by było fajnie.
    Pytam, bo jeszcze tego nie sprawdzałem, a by mi to w ciepłe dni mały problem rozwiązało.
    U mnie tryb cichy na stopniu 3 powoduje tylko tyle ze nie pozwala pompie wkrecic sie powyżej 50hz czyli jak normalnie startuje chodzi np.na 65hz iles czasu potem sie moduluje w duł do np.24hz .
    To na trybie cichym jak wystartuje to tylko do 49hz no i oczywiscie dysponuje wtedy moca odpowiednia jak dla 49hz i wiatrak sie kreci jak przy 49hz co powoduje dluzsze dochodzenie do temp.zadanej wiec pozniej zacznie sie modulowac w dul .
    W jakiejs jednostce czasu oczywiscie orzez to wyprodukuje mniej energi niz normalnie by to bylo.

    Ale nie spowoduje to tego ze przy np.39hz bedzie Ci produkowac mniej energi niz bez wlaczonego trybu cichego
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  16. #12416
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Nie widzialem takiego wykresu w SM od 7kw(Znalazłem faktycznie jest taki sam ale to nie zmienia faktu ze nastepuje to wczesniej a nie dopiero jak powietrze nie ma jak przeplywac.
    Bo ostatnio taki przypadek mialem pompa byla tak zaszroniona ze juz prawie przed defrostem stanela z powodu harmonogramu i jak potem sie uruchomila a pogoda byla taka ze szronilo aie jak niewiem to chodzila jeszcze te 35min i produkowala ciepło wiec przeplyw powietrza byl caly czas a zarosla jak nigdy.
    Pobierala przez te 35 min bardzo duze ilosci energi (nie na grzalki bo mam wylaczone) a produkcja byla kiepska jak cholera bo nie mogla dobic do zadanej 31st przez cale 35min gdzie normalnie jej to zajmuje 15min
    Czy nie ma jak przepływać , czy przepływa tak ,że parownik już nie oddaje chłodu do powietrza i spada mu gwałtownie temperatura.
    Nawet jak powietrze już przez parownik nie przepływa to pompa jeszcze jest w stanie oddawać ciepło chłodząc jeszcze bardziej ten lód na parowniku.

    Więc przez te 35minut defrost był zablokowany , to temperatura na tym wymienniku nie była powiedzmy -15 stopni , tylko np -25 jak defrost w końcu się zaczął.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #12417
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Bardziej mnie interesuje, czy zejdzie w trybie cichym z modulacjà poniżej tych 23hz, jak w moim przypadku, lub 1kW na zasilaniu.
    Któryś tu z kolegów użytkowników T CAP pisał, że jemu schodzi do 0.8kW i nie wiem czy to coś w ustawieniach, czy te TCAP 3-fazowe tak schodzą.

  18. #12418

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Bardziej mnie interesuje, czy zejdzie w trybie cichym z modulacjà poniżej tych 23hz, jak w moim przypadku, lub 1kW na zasilaniu.
    Któryś tu z kolegów użytkowników T CAP pisał, że jemu schodzi do 0.8kW i nie wiem czy to coś w ustawieniach, czy te TCAP 3-fazowe tak schodzą.
    Tylko zapobiega wyzszemu wkreceniu sie niz 49hz ponizej niczego nie zmienia w pracy przynajmniej w 7kw bo ponizej 49hz jej praca jest juz naprawde cicha i nie potrzebny jest tryb cichy.
    Chyba ze w tcapach jakos inaczej bo roznice jakies moga byc
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #12419

    Domyślnie

    Co do grzalek rezerwowych i ich wylaczenia w menu ukrytym.

    Grzałka BUH (użyj / nie używaj grzałki BUH) (OSTROŻNIE) Różni się od używania / nie używania grzałki BUH ustawionej przez klienta. W przypadku korzystania z tego ustawienia, włączenie grzałki ze względu na ochronę przed mrozem zostanie wyłączone. (Proszę używać tego ustawienia, gdy jest to wymagane przez zakład energetyczny). Używając tego ustawienia, nie można odszraniać z powodu niskiej temperatury nastawy ogrzewania i praca może zostać zatrzymana (H75). Częste zatrzymywanie się może być spowodowane niewystarczającym przepływem cyrkulacji, zbyt niską nastawą temperatury ogrzewania itp.

    Wiec tylko zagrozenie dla funkcji antyzamrozeniowej to u mnie przy jednostce wewnetrznej w srodku domu nie ma szans.
    No i jak nie bedzie miala cieplej wody na defrost to poprostu przerwie i wywali bład.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #12420
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Bardziej mnie interesuje, czy zejdzie w trybie cichym z modulacjà poniżej tych 23hz, jak w moim przypadku, lub 1kW na zasilaniu.
    Któryś tu z kolegów użytkowników T CAP pisał, że jemu schodzi do 0.8kW i nie wiem czy to coś w ustawieniach, czy te TCAP 3-fazowe tak schodzą.
    Mi 12kW 3fazowy potrafi zejść do 0,6 a jak jest ciepło ( późnia wiosna) nawet do 0,4 , to wszystko przy 19Hz. Przy temperaturze zewnętrznej jak teraz ( -2 stopnie) 0,8 jak najbardziej osiągalne. Oczywiscie to wszystko odczytane z poziomu pompy , z podlicznika jakieś 100 -150W więcej.

    I nie ma na to wpływu tryb cichy , on tylko ogranicza pompę "od góry" , jeśli potrzebujemy pełnej mocy , to tryb cichy ją ograniczy , jeśli pompa zaczyna się modulować to ma wpływ tylko na obroty wentylatorów ( to ogranicza do samego końca).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 26-11-2020 o 20:10
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 621 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony