dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 656 z 755
Pokaż wyniki od 13.101 do 13.120 z 15099
  1. #13101

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Zadziora jesteś, weź już odpuść tego ping-ponga, bo tworzą się wpisy, które niwiele wnoszą.





    No to w końcu jest przyzwoita ta nowa chińska głowica czy jeszcze za wczesnie ta takie oceny?
    Tak jak pisałem wcześniej, rozmawiałem z kilkoma hurtowniami instalacyjnymi oraz hydraulikami. Koledzy twierdzili że z tym zaworem nie ma na chwilę obecną absolutnie żadnego problemu. Zawór jest na rynku od około 3 lat. Osobiście myślę, że jeśli był by awaryjny, to któryś już by mi o tym powiedział.

  2. #13102
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekc85 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów,

    Mam problem z wodą która jest za twarda, ma przekroczony mangan i żelazo - nalot z jak mniemam wapnia/kamienia i żelaza na armaturze itp.

    Wyniki badania wody:
    pH : 7.3
    Przewodność elektryczna 923 (+-139) uS/cm
    Mangan: 280 (+-2 ug/l
    Żelazo: 2491 (+-250) ug/l
    Metność: 28.4 (+-8.6) NTU
    Barwa: 5 mgPt/l
    Liczba progowa zapachu (TON) < 1
    Liczba Progowa Smaku (TFN) < 5
    Utlenialność KMnO4: 1.33 (+-0.34) mg/l
    Amonowy Jon: 0.27 (+-0.07) mg/l
    Azotany(NO3-) 1.11 (+-0.17) mg/l
    Azotyny(NO2-) <0.03 mg/l
    Twadrość ogólna: 439 (+-110) mg CaCO3/l
    LIczba mikroorganizmów (22)C 22 (11-42) jtk/ml
    Liczba bakteri z grupy coli, Escherischia coli, enterokoków kałowych, Clostridium perfringes(łącznie ze sporami): 0 jtk/100ml

    Woda ze studni wierconej, głebokiej na 20m, warstwa wodnośna zaczeła się na 15m, powyżej glina, po wywierceniu woda w odwiercie podnisła się do poziomu -3.1m od powierzchni gruntu.
    Pompa ssąca, ssak wpuszcznoyna na 7m, zbiornik chydroforowy bezprzeponowy,
    Zurzycie wody obecnie 5-6m3/miesiąc, ale urzadzenie chciał bym kupić z zapasem.

    Przechodząc do sedna mam dwa, częściow pokrywające się pytania:
    * jakie urządzenia do pozbycia się kamienia, żelaza i manganu z tej wody polececie?
    * na co zwrucić uwagę przy wyborze urzadzenia, lub inaczej jakiego typu urzadzenia szukać do wody o powyższych prametrach?

    Zalerzy mi na czymś możeliwie bezobsługowym i bezawaryjnym / trwałym.
    Dzień dobry.
    Jeżeli nie posiada Pan w swojej instalacji żadnych miedzianych części, do uzdatnienia tej wody dla potrzeb domu jednorodzinnego dla 3-5 osób proponujemy zastosowanie kilkuetapowego zestawu uzdatniania wg poniższego zestawienia:

    - Hydrofor ocynkowany 300 l (z zasilaniem od góry)
    - Napowietrzacz 1"
    - Stacja do usuwania żelaza i manganu Ecoperla Sanitower M
    - Filtr mechaniczny 20" z wkładem sznurkowym
    - Stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower S (do usuwania żelaza, manganu, jonu amonowego oraz wysokiej twardości wody)

    Opcjonalnie może Pan dodatkowo zamontować lampę UV.

    Co więcej, ważna jest wydajna pompa głębinowa. Jaki model pompy jest aktualnie?


    Więcej informacji o urządzeniach:
    https://youtu.be/mX0GADnnrOg
    https://youtu.be/eoYXiPeP_cg
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 17-02-2021 o 08:02
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #13103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Brak odpowiedzi na nieistotne pytanie nie świadczy że przyznaje Ci rację
    Złej baletnicy.... zawsze coś znajdziesz i się do czegoś będziesz czepiał, ale nie mam już ochoty na dalsze dyskusje z Tobą. I tak nie przyjmujesz żadnych argumentów, więc szkoda czasu.

  4. #13104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekc85 Zobacz post
    Woda ze studni wierconej, głebokiej na 20m, warstwa wodnośna zaczeła się na 15m, powyżej glina, po wywierceniu woda w odwiercie podnisła się do poziomu -3.1m od powierzchni gruntu.
    Pompa ssąca, ssak wpuszcznoyna na 7m, zbiornik chydroforowy bezprzeponowy,
    Zurzycie wody obecnie 5-6m3/miesiąc, ale urzadzenie chciał bym kupić z zapasem.

    Przechodząc do sedna mam dwa, częściow pokrywające się pytania:
    * jakie urządzenia do pozbycia się kamienia, żelaza i manganu z tej wody polececie?
    * na co zwrucić uwagę przy wyborze urzadzenia, lub inaczej jakiego typu urzadzenia szukać do wody o powyższych prametrach?
    Jak duży ten zbiornik hydroforowy?
    Jaki konkretnie typ/model pompy?
    Co ze ściekami (szambo, POŚ, kanalizacja)?
    Jakieś ograniczenia dostępnego miejsca na instalację?

  5. #13105

    Domyślnie

    Cześć qbek17, dzięki za zainteresowanie, a co do pytań:

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak duży ten zbiornik hydroforowy?
    Jaki konkretnie typ/model pompy?
    Co ze ściekami (szambo, POŚ, kanalizacja)?
    Jakieś ograniczenia dostępnego miejsca na instalację?
    Zbiornik obecnie 150l.
    Pompa ssąca: Hydro-vacuum s.a. Grudziądz Typ: SM3.02.1.1170, (Q = 1-3m3, wysokość podnoszenia 20-72m) (http://www.hydro-vacuum.com.pl/chara...e.php?typ=sm.3)
    Obecnie szambo, docelowo kanalizacja.
    Instalacja w piwnicy, nie spodziewam się żeby ilość miejsca mogła być ograniczeniem.

    Pozdrawiam,
    Arek
    Ostatnio edytowane przez arekc85 ; 17-02-2021 o 12:45

  6. #13106

    Domyślnie

    Dzień dobry, dziękuję za ofertę.

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry.
    Jeżeli nie posiada Pan w swojej instalacji żadnych miedzianych części, do uzdatnienia tej wody dla potrzeb domu jednorodzinnego dla 3-5 osób proponujemy zastosowanie kilkuetapowego zestawu uzdatniania wg poniższego zestawienia:

    - Hydrofor ocynkowany 300 l (z zasilaniem od góry)
    - Napowietrzacz 1"
    - Stacja do usuwania żelaza i manganu Ecoperla Sanitower M
    - Filtr mechaniczny 20" z wkładem sznurkowym
    - Stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multitower S (do usuwania żelaza, manganu, jonu amonowego oraz wysokiej twardości wody)

    Opcjonalnie może Pan dodatkowo zamontować lampę UV.

    Co więcej, ważna jest wydajna pompa głębinowa. Jaki model pompy jest aktualnie?


    Więcej informacji o urządzeniach:
    https://youtu.be/mX0GADnnrOg
    https://youtu.be/eoYXiPeP_cg
    Zapoznałem się z proponowanymi urzadzeniami.

    Co do pompy tak jak już pisałem jest to Hydro-vacuum s.a. Grudziądz Typ: SM3.02.1.1170, (Q = 1-3m3, wysokość podnoszenia 20-72m) (http://www.hydro-vacuum.com.pl/chara...e.php?typ=sm.3) Czy taka pompa będzie wystarczająca? Ewentulanie popa o jakich paramterach jest konieczna?

    Co do miedzi to nie mam pewności - terma elektryczna teoretycznie może zawierać miedziane elementy, musiał bym sprawdzić.
    Jakie problemy mogą wystapić przy potencjalnym użyciu w przyszłości tak uzdatnionej wody do napelnienia miedzianej instalcji CO? Jak można je rozwiązać?

    Instalacja miała być rozwiązaniem tymczasowym, dopuki nie będzie podłączona woda z sieci, a potem awaryjnym na wypadek braku wody w sieci, więc jeśli koszt będzie zbyt wysoki to traci sens. Z tąd moje kolejne pytania:
    Jak rozumiem Sanitower M ma usunąć żelazo i mangan, a Multitower S wapń i ewentualne pozostąłości żelaza i manganu?
    Czy w związku z tym miało by sens aby narazie zainstalować tylko Multitower S, w celu usunięcia wapnia, i cześci żelaza oraz manganu, a Sanitower M doinstalować ewentulanie w przyszłości jeśli podłaczenie do sieci wodociągowej bedzie się zbytnio przeciągać, a pozostąłe w wodzie stężenie żelaza i manganu będzie nadal uciażliwe?
    Przede wszystkim chodzi mi o to czy takie zastosowanie Multitower S spowoduje jedynie że w wodzie pozostanie nadal żelazo i mangan (w jak mniemam nieznacznie obniżonych stężeniach) czy też może spowodować zniszczenie, lub znaczne obiżenie żywotnosći urzadzenia/złoża/głowicy?
    Jestem takze otwarty na ewntualne inne oferty.

    Pozdrawiam

  7. #13107
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekc85 Zobacz post
    Dzień dobry, dziękuję za ofertę.



    Zapoznałem się z proponowanymi urzadzeniami.

    Co do pompy tak jak już pisałem jest to Hydro-vacuum s.a. Grudziądz Typ: SM3.02.1.1170, (Q = 1-3m3, wysokość podnoszenia 20-72m) (http://www.hydro-vacuum.com.pl/chara...e.php?typ=sm.3) Czy taka pompa będzie wystarczająca? Ewentulanie popa o jakich paramterach jest konieczna?

    Co do miedzi to nie mam pewności - terma elektryczna teoretycznie może zawierać miedziane elementy, musiał bym sprawdzić.
    Jakie problemy mogą wystapić przy potencjalnym użyciu w przyszłości tak uzdatnionej wody do napelnienia miedzianej instalcji CO? Jak można je rozwiązać?

    Instalacja miała być rozwiązaniem tymczasowym, dopuki nie będzie podłączona woda z sieci, a potem awaryjnym na wypadek braku wody w sieci, więc jeśli koszt będzie zbyt wysoki to traci sens. Z tąd moje kolejne pytania:
    Jak rozumiem Sanitower M ma usunąć żelazo i mangan, a Multitower S wapń i ewentualne pozostąłości żelaza i manganu?
    Czy w związku z tym miało by sens aby narazie zainstalować tylko Multitower S, w celu usunięcia wapnia, i cześci żelaza oraz manganu, a Sanitower M doinstalować ewentulanie w przyszłości jeśli podłaczenie do sieci wodociągowej bedzie się zbytnio przeciągać, a pozostąłe w wodzie stężenie żelaza i manganu będzie nadal uciażliwe?
    Przede wszystkim chodzi mi o to czy takie zastosowanie Multitower S spowoduje jedynie że w wodzie pozostanie nadal żelazo i mangan (w jak mniemam nieznacznie obniżonych stężeniach) czy też może spowodować zniszczenie, lub znaczne obiżenie żywotnosći urzadzenia/złoża/głowicy?
    Jestem takze otwarty na ewntualne inne oferty.

    Pozdrawiam
    Jeśli chodzi o pompę, to niestety jest ona zbyt mało wydajna i będzie wytwarzać zbyt niskie ciśnienie podczas płukania złoża w stacji.

    W kwestii miedzianych części - nie mogą mieć one kontaktu z całkowicie zmiękczoną wodą, ale w tym przypadku tę twardość można ustawić na 6-7 stopni francuskich w stacji wielofunkcyjnej Multitower.

    Zaproponowany system Sanitower + Multitower zapewniałby wodę zdatną do picia i do użytku. Zamontowanie jednej ze stacji niestety nie przyniesie takiego efektu, ze względu na wysokie przekroczenia w wodzie. Woda nadal będzie zanieczyszczona i niezdatna do spożycia/użytku.

    Koszt takiego systemu (wraz z hydroforem, lecz bez pompy) to około 9500 zł brutto bez montażu, jednak wtedy woda ze studni może na stałe służyć do użytku domowego.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 18-02-2021 o 11:07
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #13108

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jeśli chodzi o pompę, to niestety jest ona zbyt mało wydajna i będzie wytwarzać zbyt niskie ciśnienie podczas płukania złoża w stacji.

    W kwestii miedzianych części - nie mogą mieć one kontaktu z całkowicie zmiękczoną wodą, ale w tym przypadku tę twardość można ustawić na 6-7 stopni francuskich w stacji wielofunkcyjnej Multitower.

    Zaproponowany system Sanitower + Multitower zapewniałby wodę zdatną do picia i do użytku. Zamontowanie jednej ze stacji niestety nie przyniesie takiego efektu, ze względu na wysokie przekroczenia w wodzie. Woda nadal będzie zanieczyszczona i niezdatna do spożycia/użytku.

    Koszt takiego systemu (wraz z hydroforem, lecz bez pompy) to około 9500 zł brutto bez montażu, jednak wtedy woda ze studni może na stałe służyć do użytku domowego.
    Kiepsko z tą pompą, bo jeśli miał bym ją wymienić to tylko na zatapialną, a to znacznie łatwiej było by zrobić latem, teraz dostęp do studni będzie problematyczny,
    Pompa o jakiej wydajności i przy jakiej wartości cisnienia jest potrzebna?
    Propozycje jakiś konkretnych modeli? (dla pomp zatapialmnych mieszczących się w odwiercie o śrdnicy chyba 100 mm)

  9. #13109
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekc85 Zobacz post
    Kiepsko z tą pompą, bo jeśli miał bym ją wymienić to tylko na zatapialną, a to znacznie łatwiej było by zrobić latem, teraz dostęp do studni będzie problematyczny,
    Pompa o jakiej wydajności i przy jakiej wartości cisnienia jest potrzebna?
    Propozycje jakiś konkretnych modeli? (dla pomp zatapialmnych mieszczących się w odwiercie o śrdnicy chyba 100 mm)
    Odpowiednia pompa musi zapewnić przepływ na poziomie 2,6 m3/h, przy jednoczesnym utrzymaniu ciśnienia nie mniejszego niż 3 bary podczas płukania złoża odżelaziacza przez co najmniej 15-20 min (po uwzględnieniu wszystkich spadków ciśnienia do momentu wejścia wody na zbiornik hydroforowy).

    Jeżeli będzie Pan wybierał pompę, to można się do nas odezwać - powiemy czy będzie odpowiednia.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #13110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Atomix

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-181
    Posty
    10

    Domyślnie

    Do Luois_Muniek, Qbal oraz czystesrodowisko.
    Panowie bardzo serdecznie wam dziękuje. W tygodniu był u mnie hydraulik i zainstalował zmiekczacz. Powiem wam szczerze, że efekty jest bardzo zadowalający ponieważ jak badałem wodę po zmiękczaczu to jak robiłem test to próbka zmieniła kolor już po jednej kropli, czyli rewelacja. Ale spotkałem się wczoraj z sąsiadem i powiedział mi, że powinienem ustawić twardość na 5 - 6 stopni niemieckich.

    Louis_Muniek - pytanie do Ciebie, jako że dzięki twoim rzeczowym informacjom podjąłem decyzję o zakupie akurat tego konkretnego zmiekczacz. Przypomnę że zakupiłem Supreme-soft 20. Czy ja mam coś ustawić żeby ta woda była bardziej twarda, tak jak pisze kolega, a jeśli tak to czy powróci znów osad kamienny ?


    Z góry dzięki za odpowiedź

  11. #13111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atomix Zobacz post
    Do Luois_Muniek, Qbal oraz czystesrodowisko.
    Panowie bardzo serdecznie wam dziękuje. W tygodniu był u mnie hydraulik i zainstalował zmiekczacz. Powiem wam szczerze, że efekty jest bardzo zadowalający ponieważ jak badałem wodę po zmiękczaczu to jak robiłem test to próbka zmieniła kolor już po jednej kropli, czyli rewelacja. Ale spotkałem się wczoraj z sąsiadem i powiedział mi, że powinienem ustawić twardość na 5 - 6 stopni niemieckich.

    Louis_Muniek - pytanie do Ciebie, jako że dzięki twoim rzeczowym informacjom podjąłem decyzję o zakupie akurat tego konkretnego zmiekczacz. Przypomnę że zakupiłem Supreme-soft 20. Czy ja mam coś ustawić żeby ta woda była bardziej twarda, tak jak pisze kolega, a jeśli tak to czy powróci znów osad kamienny ?


    Z góry dzięki za odpowiedź
    niczego innego po sprzęcie Supreme się nie spodziewałem. A tak poważnie to jeśli masz instalację miedzianą to musisz ustawić taka twardość wody. Z tego co się orientuję Supreme softy mają miksing w by-pasie. Upewnij się że:

    1. masz instalację miedzianą
    2. masz by- pass przy urządzeniu (tam jest miksing)

    Korekty twardości dokonujesz przekręcając zawór właśnie wbudowany w by-pass

    Jeśli nie masz miedzi w instalacji to teoretycznie nie musisz ustawiać twardości resztkowej, ustawa mówi że zakres twardości wody zaczyna się od 60 mg czyli około 3,5 st niemieckiego. Ja osobiście zmiękczam wodę do 0. Każdy powinien ustawić ten parametry względem własnych potrzeb. 3 Stopnie raczej nie zauważysz dolegliwości w postaci kamienia.

    Bardzo się ciesze że mogłem Ci pomóc.

  12. #13112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atomix Zobacz post
    Czy ja mam coś ustawić żeby ta woda była bardziej twarda, tak jak pisze kolega, a jeśli tak to czy powróci znów osad kamienny ?
    Tam gdzie woda odparowuje zupełnie (np. kabina prysznicowa) tam osad będzie pozostawał, ale będzie go proporcjonalnie mniej niż w wodzie surowej.

  13. #13113

    Domyślnie

    jako że przy wyborze stacji uzdatniania wody bardzo mi pomogliście prośba o pomoc w takim temacie...

    montażysta który wpinał mi stacje do sieci domowej niestety nie był zbyt ogarnięty i żeby to wszystko w miare działało niestety mam puszczana wode do podlewania ogrodu ze stacji uzdatniania + hydrofor który jest w instalacji wogóle nie jest wykorzystywany - tak naprawde pompa napełnia jedynie zbiornik stacji uzdatniania wody skąd woda leci do domu lub do podlewania ogrodu - efekt taki że oczywiście pompa ciągle musi się załączać bo ilośc wody zgromadzona w stacji uzdatniania niewielka - hydrofor 150 stoi nieużywany.
    Możecie mi doradzić jak to wszystko powinno być spięte żeby działało jak należy - chciałbym pobawić się w nawadnianie ogrodu ale przy takiej konfiguracji i takim ciśnieniu wody na ogrodzie jest to oczywiście niemożliwe.

    Aktualnie wygląda to tak:
    pompa głębinowa (jakaś lipna za 600 zł planuje wymienić w tym roku) - > instalacja w domu odpowiednio - jakiś napowietrzacz chyba żeby lepiej odżelazawiać -> automat sterujący pompa -> trójnik - jedna gałąź idzie na stacje uzdatniania wody a jedna gałąź do hydroforu przeponowego. Ze stacji uzdatniania wody jest trójnik - jedna gałąź idzie na ogród a druga przez licznik do domu.

    Ogólnie na początku pan specjalista wpiął się w ten sposób że na początku był automat to pamietam że efekt był taki że pompa cały czas się załączałą automat głupiał.

    Macie jakieś pomysły co jest nie tak ?

  14. #13114
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    figielek

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    1

    Domyślnie

    Prośba o pomoc w wyborze zmiękczacza dla rodziny 4 osobowej.
    - Twardość wody ok. 393 mg/l, żelazo, mangan i chlor - ok.
    Ujęcie wody z sieci.
    Dostępne środki - 3200 zł.
    Zależy mi na zmiękczaczu który będzie bezobsługowy (nie będę potrzebował serwisanta do przedłużenia gwarancji) oraz gwarancja była dość długa
    Myślałem nad głowicą CLACK oraz złożu LEWATIT S1567.
    Co myślicie o:
    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...30-p-1238.html

  15. #13115
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał figielek Zobacz post
    Prośba o pomoc w wyborze zmiękczacza dla rodziny 4 osobowej.
    - Twardość wody ok. 393 mg/l, żelazo, mangan i chlor - ok.
    Ujęcie wody z sieci.
    Dostępne środki - 3200 zł.
    Zależy mi na zmiękczaczu który będzie bezobsługowy (nie będę potrzebował serwisanta do przedłużenia gwarancji) oraz gwarancja była dość długa
    Myślałem nad głowicą CLACK oraz złożu LEWATIT S1567.
    Co myślicie o:
    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...30-p-1238.html
    Dzień dobry.

    Jeśli chodzi o gwarancję, każda solidna firma będzie wymagać serwisu do utrzymania długiej gwarancji. Zmiękczacz wody to sprzęt, który działa w oparciu o elektroniczną głowicę, przepuszcza przez siebie dużą ilość wody, zatem sprawdzanie szczelności układu i sprawności głowicy jest niestety dość ważne.

    Ze swojej strony możemy zaproponować zmiękczacz wody Ecoperla Toro 20 w cenie 2790 zł - ze złożem Lewatit. Gwarancja jest na 10 lat, jednak nie wymagamy wykonania serwisu przez pierwsze 2 lata.

    Więcej informacji na temat urządzenia:

    https://youtu.be/qTo239BmY8U

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #13116
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kkzm

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Malin
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    potrzebuję porady odnośnie zmiękczania wody i ewentualnej filtracji.

    Twardość z badań z wodociągów (nie mamy jeszcze przyłącza) to 393 +/- 86 mg/l CaCO3.
    Rodzina 2+1 a fajnie jakby urządzenie było już przygotowane na 2+2. Zużycie wody aktualnie zmieści się w 8-10m3. Obecnie ściek będzie trafiał do szamba, ale za rok mają nas przyłączyć do kanalizacji.

    Aktualnie mieszkamy niedaleko nowej inwestycji i jesteśmy podpięci do tego samego dostawcy (inny wodociąg) i woda zostawia brzydkie żółtawe osady, ale wszystkie parametry wg. badań są "zgodne".. Chce kupić porządny zestaw, ale fajnie byłoby się zamknąć w 4tys z montażem. Podobno monter wyprowadził już wyjście na stacje zmiękczania obok pompy ciepła. Mogę wrzucić zdjęcia.

    Z góry dzięki za pomoc!

  17. #13117
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkzm Zobacz post
    Dzień dobry,

    potrzebuję porady odnośnie zmiękczania wody i ewentualnej filtracji.

    Twardość z badań z wodociągów (nie mamy jeszcze przyłącza) to 393 +/- 86 mg/l CaCO3.
    Rodzina 2+1 a fajnie jakby urządzenie było już przygotowane na 2+2. Zużycie wody aktualnie zmieści się w 8-10m3. Obecnie ściek będzie trafiał do szamba, ale za rok mają nas przyłączyć do kanalizacji.

    Aktualnie mieszkamy niedaleko nowej inwestycji i jesteśmy podpięci do tego samego dostawcy (inny wodociąg) i woda zostawia brzydkie żółtawe osady, ale wszystkie parametry wg. badań są "zgodne".. Chce kupić porządny zestaw, ale fajnie byłoby się zamknąć w 4tys z montażem. Podobno monter wyprowadził już wyjście na stacje zmiękczania obok pompy ciepła. Mogę wrzucić zdjęcia.

    Z góry dzięki za pomoc!
    Dzień dobry.

    Ze swojej strony możemy zaproponować dwuczęściowy zmiękczacz wody z 30 litrami złoża - Ecoperla Softower S. Wraz ze zmiękczaczem otrzymuje Pan filtr mechaniczny Atlas Filtri Sanic 20" - dokładny wkład sznurkowy do filtra zatrzyma ewentualne zanieczyszczenia (zapewne pochodzą z instalacji), które powodują żółte zacieki. Oczywiście należy pamiętać o regularnej wymianie wkładu - warto obserwować stan wkładu i ciśnienie wody.

    Dodatkowo zalecamy czyszczenie złoża jonowymiennego co pół roku specjalnie przeznaczonym do tego granulatem.

    Więcej informacji o serii Softower znajdzie Pan tutaj:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #13118

    Domyślnie

    Witam
    Dalsza cześć telenoweli z moja wodą. Powtórzyłem wyniki i sprawa ma się następująco.
    Są bakterie z grupy coli - przechloruje studnie i instalacje
    Żelazo wysokie oraz podwyższony mangan do tego podwyższony jon amonowy. Siarkowodór nieobecny.
    Wyniki
    https://zapodaj.net/images/eafea3491a745.jpg
    https://zapodaj.net/images/9b77de9352e2f.jpg
    https://zapodaj.net/images/454d7459235a5.jpg
    https://zapodaj.net/images/3a074dadac0e7.jpg
    https://zapodaj.net/images/1d559647e654a.jpg
    https://zapodaj.net/images/9a049ab70d374.jpg

    Jakieś rady?
    Dom 4 osobowy, na weekendy i święta do 6 osób. Zbiornik CWU 200l , biologiczna oczyszczalnia przydomowa

  19. #13119

    Domyślnie

    Widoczny jest tez węgiel organiczny ale chyba nie wysoko?

  20. #13120
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Witam
    Dalsza cześć telenoweli z moja wodą. Powtórzyłem wyniki i sprawa ma się następująco.
    Są bakterie z grupy coli - przechloruje studnie i instalacje
    Żelazo wysokie oraz podwyższony mangan do tego podwyższony jon amonowy. Siarkowodór nieobecny.
    Wyniki
    https://zapodaj.net/images/eafea3491a745.jpg
    https://zapodaj.net/images/9b77de9352e2f.jpg
    https://zapodaj.net/images/454d7459235a5.jpg
    https://zapodaj.net/images/3a074dadac0e7.jpg
    https://zapodaj.net/images/1d559647e654a.jpg
    https://zapodaj.net/images/9a049ab70d374.jpg

    Jakieś rady?
    Dom 4 osobowy, na weekendy i święta do 6 osób. Zbiornik CWU 200l , biologiczna oczyszczalnia przydomowa
    Ze względu na wysokie przekroczenia i obecność związków organicznych (w tym węgiel organiczny), możemy zaproponować przysłanie wody do naszego laboratorium. Po wykonaniu testów obciążeniowych jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie, które uzdatni wodę w 100%.

    Jednakże trzeba liczyć się z wysokimi kosztami systemu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 656 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony