dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 14
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 274
  1. #81

    Domyślnie

    napisz coś więcej o kredycie , kazali ci brać przymusowe/dodatkowe produkty banku ? jaka marża , prowizja , czy nie ma w umowie jakiś haczyków , odnośników do zewnętrznych tabel opłat itp.

  2. #82

    Domyślnie

    to pewnie Dombank lub PKO BP :)
    Jest jeszcze trzecia opcja-może nawet nie wiesz że masz nieoceniony dar robienia rewelacyjnych kosztorysów ot tak z czapy :) :) :)[/quote]


    No to chyba ta trzecia opcja, bo to Millennium, a czekam jeszcze na decyzję GE. Warunki takie: kredyt w CHF, konsolidacyjny (spłata kredytu na działkę), marża: 0,95%, prowizja 0% (promocja), oprocentowanie 3,7, ubezpieczenie na życie składka: 83,60pln, ubezpieczenie nieruchomości: składka 24,00pln. Jednym z warunków wypłaty transzy jest otworzenie u nich rachunku osobistego. Akurat mam, ale nie podoba mi się ten przymus. A poza tym nie mam jeszcze umowy, więc haczyki i odnośniki będę analizować potem. Warunki są podobno jeszcze do negocjacji, ale nie liczę specjalnie na to, że coś utarguję. Tak naprawdę to chciałam kredytować stan surowy otwarty (na resztę będę miała kasę, ale nie mogę tego teraz udokumentować). Musieliśmy więc zaniżyć kosztorys. Banki sobie, życie sobie...

  3. #83

    Domyślnie

    też brałem milenium pod uwagę ale się naczytałem że papierologia długo u nich trwa

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    też brałem milenium pod uwagę ale się naczytałem że papierologia długo u nich trwa
    U mnie jak na razie idzie sprawnie, decyzja w ciągu niecałych dwóch tygodni. Na czasie specjalnie mi nie zależy, bardziej na warunkach. A w ogóle mam fajnego pana w Expanderze, który mi polecił dwa banki Millennium i GE. I co ciekawsze zaoferował minimalnie lepsze warunki niż bezpośrednio te banki do których udałam się kontrolnie.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał magasia
    Cytat Napisał seba_x
    też brałem milenium pod uwagę ale się naczytałem że papierologia długo u nich trwa
    U mnie jak na razie idzie sprawnie, decyzja w ciągu niecałych dwóch tygodni. Na czasie specjalnie mi nie zależy, bardziej na warunkach. A w ogóle mam fajnego pana w Expanderze, który mi polecił dwa banki Millennium i GE. I co ciekawsze zaoferował minimalnie lepsze warunki niż bezpośrednio te banki do których udałam się kontrolnie.
    rozmawiałem z kilkoma bankami i oni twierdzą że nie ma różnicy czy załatwiam przez pośrednika czy bezpośrednio , miałem nawet kilka symulacji zrobionych przez Openfinacjal i ekspandera były identyczna jak to co dostałem w bankach (chyba trafiłem na złych/nie udolnych doradców)

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aspect
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    seba_x - nie zawsze oferta u pośrednika jest taka sama jak w banku. Czasami jest lepsza (wg zasady duży może wiecej czy pośrednik dlatego, że sprzedaje duzo ma ":rabat" w banku) a czasami może byc gorsza.

    Pozdrawiam

  7. #87

    Domyślnie Re: Kosztorys

    Cytat Napisał krzys_i_aga
    Można prosić o przesłanie kosztorysu domu ok 120 m2 powierzchni użytkowej ?
    Z góry dzięki [email protected]
    Kosztorys wysłany
    Powodzenia

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Czy moge dostać kosztorys
    na [email protected]
    Bede bardzo wdzięczna
    Pozdrawiam

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati25
    Czy moge dostać kosztorys
    na [email protected]
    Bede bardzo wdzięczna
    Pozdrawiam
    Wysłany

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar smoook
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Nam pani z banku powiedziała,że taki kosztorys musi zrobić ktoś kto ma odpowiednie kwalifikacje i dała nam listę takich osób. Ma zrobić nam wycenę działki no i kosztorys. Będzie to kosztowało 1000 zł.
    Czy wy też mieliście taką sytuację?

    P.S. jestem laikiem (mam nadzieję,że tylko na razie), jeżeli chodzi o sprawy bankowe

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał smoook
    Nam pani z banku powiedziała,że taki kosztorys musi zrobić ktoś kto ma odpowiednie kwalifikacje i dała nam listę takich osób. Ma zrobić nam wycenę działki no i kosztorys. Będzie to kosztowało 1000 zł.
    Czy wy też mieliście taką sytuację?

    P.S. jestem laikiem (mam nadzieję,że tylko na razie), jeżeli chodzi o sprawy bankowe
    To jakaś bzdura, chyba pani ma nadzieję na zarobek na boku. Pierwsze słyszę, żeby musiał to robić fachowiec, wszyscy przecież sami się z tym męczą Nie daj się wrobić w dodatkowe koszty. O kosztach wyceny nic nie wiem, ja czegoś takiego nie robiłam chociaż kupowałam działkę na kredyt i teraz na kredyt będę się budować. A może chodzi o tzw. foto inspekcję?

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar smoook
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Tylko,że to nie było tylko w jednym banku...
    Razem z różnymi papierkami jakie trzeba wypełnić i dać do banku (typu zaświadczenie o zarobkach itd) jest formularz, w którym ma być wycena poszczególnych prac...

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Metoda jednego z biur kosztorysowych, excel i wg poniższego:

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar smoook
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    tzn można sobie to samemu zrobić i złożyć w banku?

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Różne banki, różne wymagania. W millennium nawet trzeba samodzielnie zrobić kosztorys, a i tak trzeba dostarczyć drugi podpisany przez uprawnioną osobę

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał smoook
    Tylko,że to nie było tylko w jednym banku...
    Razem z różnymi papierkami jakie trzeba wypełnić i dać do banku (typu zaświadczenie o zarobkach itd) jest formularz, w którym ma być wycena poszczególnych prac...
    No tak, musisz dostarczyć bankowi wiele różnych dokumentów, ale niech nikt Ci nie wciska kitu, że kosztorys ma Ci robić fachowiec, bo możesz go sobie zrobić sam i wypełniony przez samego siebie dostarczyć do banku.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał TMK
    Różne banki, różne wymagania. W millennium nawet trzeba samodzielnie zrobić kosztorys, a i tak trzeba dostarczyć drugi podpisany przez uprawnioną osobę :-?
    To też pierwsze słyszę. Mam kredyt na budowę właśnie w millennium i nikt uprawniony nie musiał mi nic poświadczać. Kosztorys robiłam sama, nawet bez konsultacji z żadnym kosztorysantem, można powiedzieć, że na oko. I przeszedł bez problemu.

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał magasia
    To też pierwsze słyszę. Mam kredyt na budowę właśnie w millennium i nikt uprawniony nie musiał mi nic poświadczać. Kosztorys robiłam sama, nawet bez konsultacji z żadnym kosztorysantem, można powiedzieć, że na oko. I przeszedł bez problemu.
    Masz rację jeżeli wcześniej brałaś kredyt w millennium, kosztorys zrobiłaś sama ale zapłaciłaś 1% prowizji. Przy obecnej promocji prowizja jest zniesiona, ale obowiązkowa wycena nieruchomości 400PLN. Coś za coś, ogólnie i tak taniej.

    "Warunki promocyjne dla klientów, którzy złożą kompletny wniosek w okresie promocji tj. do dnia 30.06.2008r. Promocja dotyczy pierwszej wyceny zleconej przez Bank. Opłata jest naliczana w momencie uruchomienia kredytu / pierwszej transzy."

  19. #99

    Domyślnie

    Masz rację jeżeli wcześniej brałaś kredyt w millennium, kosztorys zrobiłaś sama ale zapłaciłaś 1% prowizji. Przy obecnej promocji prowizja jest zniesiona, ale obowiązkowa wycena nieruchomości 400PLN. Coś za coś, ogólnie i tak taniej.

    "Warunki promocyjne dla klientów, którzy złożą kompletny wniosek w okresie promocji tj. do dnia 30.06.2008r. Promocja dotyczy pierwszej wyceny zleconej przez Bank. Opłata jest naliczana w momencie uruchomienia kredytu / pierwszej transzy."[/quote]


    Nie brałam wcześniej kredytu w millennium - to mój pierwszy w tym banku, kosztorys robiłam sama i nikt mi go nie poświadczal, nie zapłaciłam żadnej prowizji, bo załapałam się na promocję, a wycena nieruchomości - czyli tzw. fotoinspekcja na działce kosztowała mnie 200 zł.

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar smoook
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No to teraz już wiem: tą wycenę trzeba robić zawsze i nie samemu, tylko musi to zrobić uprawniona osoba (mam taki fajny wykaz takich właśnie osób w mojej okolicy).
    Jeżeli chodzi o cenę, to słyszałam, że jest to ok 1000 zł, ale udało się znaleźć taniej - 550 (wycena domu + działki)

Strona 5 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony