dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 149
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    RoboCop, Pepeg lubię sobie popolemizować, i tak:
    1.) nikt nie każe się nikomu zwracać w stronę pogaństwa, czy wierzeń pierwotnych - chcesz, zwróć się, nie chcesz to nie - możesz słuchać metalu, bo po prostu Ci się podoba;
    2.) z tego co się orientuję w punk, przykłady, które podał RoboCop to nurt postpunkowy, tzw. anarchopunk, hardcorepunk, crust. To już coś zupełnie coś innego niiż Sex Pistols, czy Blondie
    3.) w każdym nurcie muzycznym znajdziesz kapele, których teksty Ci się podobają i te których nie masz ochoty słuchać. Sam wybierasz, czego słuchać... jeżeli chcesz możesz słuchać o diabełkach i miłości, albo o spadajacym gównie z dachu.
    4.) Kapele punkowe, które podałam były prekursorami punka w PL, ale w światowym ruchu punkowym również zaliczały się do postpunkowych.
    5.) Prekursorzy punku się skomercjalizowali, nawet Sex Pistols i Blondie - gdzie tu ideały Punk - zginęły za parę dolców.
    6.) A skoro już się zaczęli koledzy posługiwać Wikipedią, to proszę znaczenie słowa Bunt:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Bunt
    ewentualnie słownik PWN: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=bunt



    I tak ogólnie - przesłanie postpunka:
    "Zesrał się gołąbek grupa Sedes

    Deszczyk pada, nagle słońce świeci
    Ludzie patrzcie, z dachu gówno leci!
    Ludzie patrzcie, z dachu gówno leci!
    Nie uciekaj mój przyjacielu
    Gówno w ciebie trafi jak w nas wielu,
    Gówno w ciebie trafi jak w nas wielu,
    Gówno w ciebie trafi jak w nas wielu.
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  2. #122
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Wysoki Sądzie !
    Pani mecenas łaskawa była powiedzieć
    Cytat Napisał Ciril
    RoboCop, Pepeg lubię sobie popolemizować, i tak:
    1.) nikt nie każe się nikomu zwracać w stronę pogaństwa, czy wierzeń pierwotnych - chcesz, zwróć się, nie chcesz to nie - możesz słuchać metalu, bo po prostu Ci się podoba;
    2.) z tego co się orientuję w punk, przykłady, które podał RoboCop to nurt postpunkowy, tzw. anarchopunk, hardcorepunk, crust. To już coś zupełnie coś innego niiż Sex Pistols, czy Blondie
    3.) w każdym nurcie muzycznym znajdziesz kapele, których teksty Ci się podobają i te których nie masz ochoty słuchać. Sam wybierasz, czego słuchać... jeżeli chcesz możesz słuchać o diabełkach i miłości, albo o spadajacym gównie z dachu.
    ad1. Obaj oskarżeni nie postawili słynnej już tezy o buncie w metalu. Chcieli jedynie się dowiedzieć gdzie ten bunt jest.Teza buntu padła ze strony ortodoksyjnych metalowców, co jest do sprawdzenia w stenogramie.

    ad3. Nikt nie zanegował celowości bądź merytorycznego sensu literatury metalowej.W tekście o diabełkach szukali jedynie przejawów buntu a nie znalazłszy go dowiedli ,że teksty te w niczym nie różnią się od większości pioseneczek muzyki rozrywkowej i nie tylko.

    ad2 Aha! Dotyczy Metalowego Gliny więc się nie będę wypowiadał.

    Jednocześnie pragnę podkreślić, że oskarżeni nie poddawali w wątpliwość ani nie udowadniali wyższości punku nad metalem.Wręcz przeciwnie , nieśmiało nadmieniali, że słuchają z przyjemnością metalu bez względu na jego mnogość niedoskonałości. Nie zachwycili się ale i nie odcięli się też od wpływu punku na kulturą muzyczną, mimo,że forma literacka ze srającymi gołąbkami do górnolotnych nie należy.

    ad4. To nie prawda. Czasowo i owszem ale stylistycznie ,to nie to samo.
    Podobnie mieliśmy w renesansie, co nie oznacza, że polski renesans był w "postrenesansie", był tylko latami deczko spóźniony.
    Muszę też wyrazić głęboki sprzeciw, że zespół Sedes zostaje zaliczony do postpunku. Do tej stylistyki zaliczamy bowiem pierwsze płyty niejakiego The Police , który z punkowym a nie postpunkowym Sedesem, nie ma nic wspólnego.
    Opóźnienie rodzimej twórczości w stosunku do reszty świata nie skutkuje automatycznie umieszczeniem grupy w innym gatunku aktualnie na świecie panującym.Dzisiaj też można grać i tworzyć nawet muzykę barokową.

    ad5. Pełna zgoda. Czego to szmal nie potrafi?

    ad 6. Proszę nie pisać też w liczbie mnogiej, mój klient korzysta ze znacznie bardziej wiarygodnych źródeł na ten temat niż Wikipedia ( gdzie roi się się od przekłamań zwłaszcza w tej muzycznej materii).

    Wnoszę o uniewinnienie mojego klienta.

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Pepeg jak dla mnie masz z...biste poczucie humoru, zaiste dickensonowskie

    Toż nikogo nie oskarżam.


    Ale
    Ad 1. toż odpowiedziałam - buntu szukaj w samej postawie - zwróceniu się przeciw tak wpajanemu wszystkim systemowi wartości jednego Boga. I tak im bardziej w danym kraju stosunek do religii jest ortodoksyjny, tym bardziej metal jest przeciwko religijnym wartościom... (nie mówię tylko o kościele kat., ale również o innych religiach, początkowy przykład dałam na PL, bo nasz kraj dobrze to obrazuje);

    Ad 3. Tak w metalu, jak i w innych nurtach muzycznych znajdziesz teksty wartościowe i takie np. o spadającym gównie i to jednej grupy muzycznej. Czasem nagrywają coś wartościowego, a czasem numer, który ma za zadanie tylko dopełnić płytę do tzw. 16. A co do zarzutu poszukiwania buntu w tekstach patrz Ad. 1.


    Ad. 4. Nie masz racji, niestety. Punk pierwotny był bardziej melodyczny (ustosunkowując się do samego brzmienia), nie był tak ostry i taki "śmieciowy". Później wynurzył się nurt postpunkowy, w który załapali się PL wykonawcy - w PL w wykonaniu dość ostry (chyba właśnie ze względu na ówczesną sytuację polityczną), a do pierwowzoru były tylko drobne odnośniki.
    Masz rację, że The Police wpisywało się w postpunk, ale postpunk na świecie miał tak naprawdę kilka twarzy.



    Osobiście uznaję, że obydwa te nurty muzyczne wniosły ogromnie dużo do śwaitowej muzyki.



    A jeżeli chodzi numetal - powstał z kilku nurtów, również grunge (który wywodził się zarówno z punk jak i metalu). Ale znajdziesz radykalnych metalowców, którzy stwierdzą, że numetal to nie metal, że to kiepskiej jakości pop rock.


    Osobiście - mi się podoba i w sumie zachowywanie czystości gatunków nie ma sensu - wtedy nie powstałoby nic nowego.

    O! a to znalazłam przypadkiem, idąc śladami metalowego gliny i wpisując w google metalowcy:
    http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Metalowcy


    i to: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Punk
    i to: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Punkowiec

    Zajefajna stronka!!! Uśmiałam się do łez.
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  4. #124
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Powrócę do diabelskiego metalu i umiejętności Hammetta. Zgodnie z zasadą cudze chwalicie...
    http://www.youtube.com/watch?v=RRJEL...eature=related

    Chyba najlepszy polski taper jakiego słyszałem.

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    POTRZEBUJĘ ŻYLETKĘ!!!

    całą chałupę obszukałem dzisiaj, a kiosek we wsi zamkli .... dobrze trafiłem?

  6. #126
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Ale prosząc o żyletkę musisz kwiczeć jak zarzynana świnia i trząchać baniakiem ( bez urazy) .

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    to nie wystarczy .... baniak musi być wyposażony w długie hery .....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Uuuuu.... macie wymagania...

  9. #129
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    to nie wystarczy .... baniak musi być wyposażony w długie hery .....
    Hery powinny być niemyte, sklejone i śmierdzieć jabolem.

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy
    Cytat Napisał daggulka
    to nie wystarczy .... baniak musi być wyposażony w długie hery .....
    Hery powinny być niemyte, sklejone i śmierdzieć jabolem.
    i petami ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Uuuuu.... macie wymagania...
    dasz radę, Mirek .... dasz radę ... twardym trza być a nie mientkim
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Błeeee... to ja se jutro kupie tą żyletkę.

  13. #133

    Domyślnie

    To mi się podoba . Młody próbuje grać , ale troche palce mu się omykaja
    http://www.youtube.com/watch?v=xymVx...eature=related
    Wiara czyni ...............czuba.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    jeśli chodzi o samą gitarkę ..... zajebiaszczy gość ....
    http://www.youtube.com/watch?v=QjA5faZF1A8
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    na dobry wieczór i na dobranoc ....
    http://www.youtube.com/watch?v=qDFmN...78FF1&index=14
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #136

    Domyślnie

    następną rewelację znalazłam


    "Jeżeli Twoje dziecko jest gothem, zmień to z pomocą Boga! Poniżej znajduje się lista znaków ostrzegawczych, które wskazują na to, że Twoje dziecko jest zagubioną owca i zeszło ze ścieżki Bożej. Kultura gotycka jest kulturą niejasną i często niebezpieczną, w której to nastolatki często pragną uczestniczyć. Wprowadza ona umysły młodych ludzi w wyimaginowany świat zła, ciemności i przemocy. Proszę, szukaj ich poprzez rozmowę, modlitwę i rodzicielską opiekę, aby wyplenić pokusy Szatana z duszy Twego dziecka, jeżeli pięć lub więcej punktów jej/jego dotyczy:

    1. Regularnie nosi czarną odzież.
    2. Ubiera koszulki z nazwą lub wizerunkiem rockowej grupy muzycznej.
    3. Maluje oczy używając czarnych specyfików, maluje usta lub też paznokcie.
    4. Nosi dziwną, srebrną biżuterię lub symbole (trzy szóstki, pentagram i inne symbole wyznające Szatana).
    5. Wykazuje zainteresowanie w tatuażach i piercingach.
    6. Słucha gotyckiej lub jakiejkolwiek innej anty-socjalnej muzyki. (Marylin Manson twierdzi, że jest antychrystem i wypowiada się
    publicznie przeciwko Panu. Proszę, wyrzuć takie płyty kompaktowe NATYCHMIAST.)
    7. Zadaje się z innymi ludźmi, którzy ubierają się, zachowują i mówią ekscentrycznie.
    8. Nie wykazuje zainteresowania w takich czynnościach jak: czytanie Biblii, modleniu się, chodzeniu do koscioła lub uprawianiu sportu.
    9. Wykazuje rosnące zainteresowanie tematami: śmierć, wampiry, magia, vodoo i innymi, które dotyczą szatana.
    10. Bierze narkotyki.
    11. Pije alkohol.
    12. Chce popełnić samobójstwo i/lub ma depresję.
    13. Tnie się, przypala lub robi sobie krzywdę w kazdy inny sposób. (To satanistyczny rytuał, który poprzez ból odwraca uwagę od światła Pana naszego i Jego miłości. Poszukuj pomocy u psychologa.)
    14. Narzeka na nudę.
    15. Śpi bardzo długo lub bardzo mało.
    16. Czesto nie spi w nocy.
    17. Nie lubi światła słonecznego oraz innego światła.
    18. Żąda często prywatności.
    19. Spędza bardzo dużo czasu samotnie.
    20. Żąda czasu sam na sam ze sobą oraz ciszy.(Prawdopodobnie to po to, by Twoje dziecko mogło rozmawiać ze złymi mocami poprzez medytację.)
    21. Nalega, by spędzać czas z przyjaciółmi bez uczestnictwa dorosłego.
    22. Nie szanuje autorytetu nauczycieli, duchownych, zakonnic, starszych itp.
    23. Żle zachowuje się w szkole.
    24. Źle zachowuje się w domu.
    25. Bardzo dużo je lub bardzo mało je.
    26. Je żywność gotycką.
    27. Pije krew lub wyraża zainteresowanie w tym kierunku (Wampiry wierza, że to sposób by dosięgnąć Szatana. Takie zachowanie jest niebezpieczne i trzeba oduczyć tego NATYCHMIAST).
    28. Ogląda telewizję kablową lub inne skorumpowane media. (Zapytaj się w lokalnej parafii jakie programy telewizyjne są odpowiednie dla Twego dziecka.)
    29. Gra w gry komputerowe, które sa brutalne.
    30. Nadużywa internetu.
    31. Kreśli symbole satanistyczne lub/i brutalnie potrząsa głową w rytm muzyki.
    32. Tańczy poruszając się prowokacyjnie i seksualnie.
    33. Wykazuje zainteresowanie seksem.
    34. Onanizuje się.
    35. Jest homoseksualny lub/i biseksualny.
    36. Nosi przypinki, naszywki z wyrażeniami "Jestem gothem", "Jestem martwa" itp.
    37. Twierdzi, że jest gothem.

    Jeżeli pięć lub więcej punktów odnosi się do Twego dziecka, powinnieneś szybko zainterweniować. Kultura gotycka jest niebezpieczna, a Szatan 'rośnie' dzięki niej. Jeżeli któryś z problemów trwa, zapisz swoje dziecko na terapię psychologiczną."


    moje dziecko przeczytało i ze zdumieniem co prawda, ale musiało się przyznać
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  17. #137

    Domyślnie

    odpowiadam na 10 punktów na TAK - no to mam przechlapane...

  18. #138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... o żesz Ty ... dawaj adres tego terepauty
    ... mam tyle co Kapitan (być może nawet takie same, jeżeli weźniem pod uwagę pkt 27 - krwi wprawdzie nie pijam, ale konsumuję z dziką rozkoszą pod postacią kaszanki a czasmi nawet czarnego salcesonu)
    ... no i mam problem z pkt 26 skąd wziąć jakieś receptury na "żywność gotycką" ? ...

    pozdróweńka
    unde venis et quo tendis

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    (...)
    skąd wziąć jakieś receptury na "żywność gotycką" ? ...

    pozdróweńka
    o recepturach nie mam pojęcia , natomiast sama żywność musi być jakoś straszliwie przeterminowana ..
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał matka dyrektorka Zobacz post
    następną rewelację znalazłam


    "Jeżeli Twoje dziecko jest gothem, zmień to z pomocą Boga! Poniżej znajduje się lista znaków ostrzegawczych, które wskazują na to, że Twoje dziecko jest zagubioną owca i zeszło ze ścieżki Bożej. Kultura gotycka jest kulturą niejasną i często niebezpieczną, w której to nastolatki często pragną uczestniczyć. Wprowadza ona umysły młodych ludzi w wyimaginowany świat zła, ciemności i przemocy. Proszę, szukaj ich poprzez rozmowę, modlitwę i rodzicielską opiekę, aby wyplenić pokusy Szatana z duszy Twego dziecka, jeżeli pięć lub więcej punktów jej/jego dotyczy:

    1. Regularnie nosi czarną odzież.
    2. Ubiera koszulki z nazwą lub wizerunkiem rockowej grupy muzycznej.
    3. Maluje oczy używając czarnych specyfików, maluje usta lub też paznokcie.
    4. Nosi dziwną, srebrną biżuterię lub symbole (trzy szóstki, pentagram i inne symbole wyznające Szatana).
    5. Wykazuje zainteresowanie w tatuażach i piercingach.
    6. Słucha gotyckiej lub jakiejkolwiek innej anty-socjalnej muzyki. (Marylin Manson twierdzi, że jest antychrystem i wypowiada się
    publicznie przeciwko Panu. Proszę, wyrzuć takie płyty kompaktowe NATYCHMIAST.)
    7. Zadaje się z innymi ludźmi, którzy ubierają się, zachowują i mówią ekscentrycznie.
    8. Nie wykazuje zainteresowania w takich czynnościach jak: czytanie Biblii, modleniu się, chodzeniu do koscioła lub uprawianiu sportu.
    9. Wykazuje rosnące zainteresowanie tematami: śmierć, wampiry, magia, vodoo i innymi, które dotyczą szatana.
    10. Bierze narkotyki.
    11. Pije alkohol.
    12. Chce popełnić samobójstwo i/lub ma depresję.
    13. Tnie się, przypala lub robi sobie krzywdę w kazdy inny sposób. (To satanistyczny rytuał, który poprzez ból odwraca uwagę od światła Pana naszego i Jego miłości. Poszukuj pomocy u psychologa.)
    14. Narzeka na nudę.
    15. Śpi bardzo długo lub bardzo mało.
    16. Czesto nie spi w nocy.
    17. Nie lubi światła słonecznego oraz innego światła.
    18. Żąda często prywatności.
    19. Spędza bardzo dużo czasu samotnie.
    20. Żąda czasu sam na sam ze sobą oraz ciszy.(Prawdopodobnie to po to, by Twoje dziecko mogło rozmawiać ze złymi mocami poprzez medytację.)
    21. Nalega, by spędzać czas z przyjaciółmi bez uczestnictwa dorosłego.
    22. Nie szanuje autorytetu nauczycieli, duchownych, zakonnic, starszych itp.
    23. Żle zachowuje się w szkole.
    24. Źle zachowuje się w domu.
    25. Bardzo dużo je lub bardzo mało je.
    26. Je żywność gotycką.
    27. Pije krew lub wyraża zainteresowanie w tym kierunku (Wampiry wierza, że to sposób by dosięgnąć Szatana. Takie zachowanie jest niebezpieczne i trzeba oduczyć tego NATYCHMIAST).
    28. Ogląda telewizję kablową lub inne skorumpowane media. (Zapytaj się w lokalnej parafii jakie programy telewizyjne są odpowiednie dla Twego dziecka.)
    29. Gra w gry komputerowe, które sa brutalne.
    30. Nadużywa internetu.
    31. Kreśli symbole satanistyczne lub/i brutalnie potrząsa głową w rytm muzyki.
    32. Tańczy poruszając się prowokacyjnie i seksualnie.
    33. Wykazuje zainteresowanie seksem.
    34. Onanizuje się.
    35. Jest homoseksualny lub/i biseksualny.
    36. Nosi przypinki, naszywki z wyrażeniami "Jestem gothem", "Jestem martwa" itp.
    37. Twierdzi, że jest gothem.

    Jeżeli pięć lub więcej punktów odnosi się do Twego dziecka, powinnieneś szybko zainterweniować. Kultura gotycka jest niebezpieczna, a Szatan 'rośnie' dzięki niej. Jeżeli któryś z problemów trwa, zapisz swoje dziecko na terapię psychologiczną."


    moje dziecko przeczytało i ze zdumieniem co prawda, ale musiało się przyznać
    kuzwa mam 45 lat i zalpalem sie na nascie punktow ,jestem gothem cokolwiek by to nie znaczylo
    Regulamin forum

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony