dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 700

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post

    to jest dobre pytanie, zadałem je Liwko dawno temu i do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi, on już po jednym sezonie grzewczym stwierdził że jest super, a tymczasem jak sam przyznał jego super tanie DZ za 10 tyś już wymroziło się na +3 stopnie, w tym tempie w 3 sezonie grzewczym zamiast DZ będzie miał jeden wielki sopel lodu i kominek w jego domku stanie się głównym źródłem ciepła

    PS kominek to bardzo poważne źródło ciepła, nawet spalanie kilku kawałków drewna na dobę może znacząco obniżyć rachunki, więc w buty sobie można wsadzić opowieści Liwko że PCi to tanie źródło grzania dopóki nie wygasi kominka w zupełności
    Pierdoły piszesz jak zwykle. Każde DZ pod koniec zimy ma niższą sprawność i musi się latem zregenerować. Żebyś się w tym temacie odwalił raz na zawsze to planuje od wiosny wykorzystywać je jako GWC do reku. Chyba wiesz co to znaczy?
    I jak ci kiedyś pisałem to wszystko może się popsuć i wszystko można naprawić. Ten zachud to jakiś popierdolony jest skoro tak się pcha w te pompy. 90% nowo budowanych domów w Szwecji ogrzewanych jest pompą ciepła i to w dodatku powietrze-woda. No porąbani! A nie lepiej piec na wungiel? Przeca te pompy sie mogą popsuć matko kochana!
    Co do kominka to pamiętaj że przy sporadycznym paleniu powoduje on większe straty niż zyski.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ten zachud to jakiś popierdolony jest skoro tak się pcha w te pompy. 90% nowo budowanych domów w Szwecji ogrzewanych jest pompą ciepła i to w dodatku powietrze-woda. .
    Liwko, przecież to nie chodzi o wydajnosć tylko o stado baranów, którzy zwią się ekologami.
    W imię Ekologii bawimy się w coraz droższe rozwiązania. Pomyśl ile cudactw dokładają teraz do silników spalinowych aby być w zgodzie z emisją dwutlenku węgla.
    To samo wmawiają z PC. Drogie, nieużyteczne, wiecej problemów z nimi niz pożytku ale w imię .... ekologii rzecz jasna pakują to świństwo na siłę z buciorami do domów.
    A prawda z ekologią i wszytkimi CO2 jest taka, że jeden wybuch wulkanu powoduje więcej emisji CO2 i innych pyłów i zaniczyszczeń do atmosfery niż nasz acywilizacja.
    Wisz ile wybuchów podwodnych wulkanów jest aktywnych w oceanach. Wiesz ile siarkowodoru jest emitowane przy tej okazji.
    Nie dajmy się zwariować. Prosta grzałka, zasilana pradęm i wiesz o co chodzi, podejdziesz ze śrubokretem i naprawisz a z PC co zrobisz?
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawgar Zobacz post
    Liwko, przecież to nie chodzi o wydajnosć tylko o stado baranów, którzy zwią się ekologami.
    W imię Ekologii bawimy się w coraz droższe rozwiązania. Pomyśl ile cudactw dokładają teraz do silników spalinowych aby być w zgodzie z emisją dwutlenku węgla.
    To samo wmawiają z PC. Drogie, nieużyteczne, wiecej problemów z nimi niz pożytku ale w imię .... ekologii rzecz jasna pakują to świństwo na siłę z buciorami do domów.
    A prawda z ekologią i wszytkimi CO2 jest taka, że jeden wybuch wulkanu powoduje więcej emisji CO2 i innych pyłów i zaniczyszczeń do atmosfery niż nasz acywilizacja.
    Wisz ile wybuchów podwodnych wulkanów jest aktywnych w oceanach. Wiesz ile siarkowodoru jest emitowane przy tej okazji.
    Nie dajmy się zwariować. Prosta grzałka, zasilana pradęm i wiesz o co chodzi, podejdziesz ze śrubokretem i naprawisz a z PC co zrobisz?
    No to powiedz po jaką cholerę kupiłeś PC do CWU. Czyż nie dla tego żeby mieć 4x taniej CWU? A ekologia to osobna sprawa. Dla mnie ważniejsza jest ekonomia. Wystarczy sobie poczytać co sądzę o solarach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony