dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 116
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2303
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Key-O Zobacz post
    Przerabiałem trochę ten temat... Będziecie musieli dać znacznie większy podciąg (może nawet zastosować słup), poza tym należy przeprojektować więźbę, aby dach był symetryczny. Faktem jest, że trochę straci na uroku ale cóż.... My zostaliśmy przy org., powiększymy jedynie bramę do ok. 470 cm.
    a orientowaliście się, czy gdy poszerzy sie światło wjazdu to wystarczy po bokach miejsca na wszystkie instalacje związane z działaniem bramy?

    Jergos dzięki za fotografie, ja nawet myślę o zamknięciu kuchni, ale to bardziej z osobistych upodobań.

  2. #202

    Domyślnie

    Key-O, masz rację w sprawie tej wysokości okna.

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Key-O

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Mińsk Maz.
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beess Zobacz post
    a orientowaliście się, czy gdy poszerzy sie światło wjazdu to wystarczy po bokach miejsca na wszystkie instalacje związane z działaniem bramy?
    Po szybkich wyliczeniach... przy oryginalnej bramie (440 cm) po lewej stronie powinno zostać ok. 35 cm a po prawej ok. 66 cm. U rożnych producentów i przy różnych modelach są wymagane różne wielkości przestrzeni bocznej - montażowej np. Wiśniowski 11 cm, Hormann 9,5 cm i 12,5 cm. Także na upartego, zostawiając po 20 cm z każdej stron, można wcisnąć bramę 500 cm .

  4. #204

    Domyślnie

    Pokazał się jeszcze jeden bardzo podobny projekt z biura domoweklimaty.pl ; Andromeda
    http://www.domoweklimaty.pl/index.ph...id=2904&flip=1

  5. #205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    murzik

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja też chcę powiększyć okna w kuchni.

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suuperbaba Zobacz post
    Robimy w całym domu podłogówkę, znaleźliśmy już nawet parkiet, który można zastosować do tego (deski specjalnie klejone itd.).

    W razie czego zapraszam do pogadania
    A możesz dać jakieś namiary na ten parkiet? My też robimy podłogówkę w całym domu, a wizja kafli w sypialniach spędza mi sen z powiek

    Też chcemy wiosną ruszyć i bardzo chcielibyśmy się już na święta wprowadzić, ale czy to realne? Na razie wprowadzenie się na święta traktujemy jako wersję optymistyczną.

    Wprowadziliśmy sporo zmian w projekcie. Powiększamy garaż i kuchnię z jadalnią (podobnie jak w wersji B), na górze wygospodarowaliśmy dzięki temu dużą sypialnię z łazienką i garderobą i dwa duże pokoje dziecięce z osobną łazienką.

  7. #207
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie kuchnia

    Ciągle się zastanawiam nad wielkością kuchni... myślę o częściowym oddzieleniu kuchni i jadalni i zrobieniu przejścia pomiędzy kuchnią i holem (na wprost wejścia do łazienki). co o tym sądzicie? Może ktoś ma inne propozycje
    Przychylam się również do prośby poprzedników o adres parkietu na ogrzewanie podłogowe, bo nad tym też się zastanawiam...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aleksandra parte&#114.jpg
Wyświetleń:	643
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	39232  

  8. #208

    Domyślnie

    Też się zastanawialismy nad zrobieniem przejścia do kuchni z holu ale to tylko w rezultacie zmniejsza i tak małą długość ścian przy których można ustawić szafki.
    Takie oddzielenie kuchni i jadalni też planujemy, i też z tej samej strony ale będzie to coś nie wysokiego (jakaś szafka na dwie strony).

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayna Zobacz post
    Ciągle się zastanawiam nad wielkością kuchni... myślę o częściowym oddzieleniu kuchni i jadalni i zrobieniu przejścia pomiędzy kuchnią i holem (na wprost wejścia do łazienki). co o tym sądzicie? Może ktoś ma inne propozycje
    Przychylam się również do prośby poprzedników o adres parkietu na ogrzewanie podłogowe, bo nad tym też się zastanawiam...
    Mi osobiście się ta ścianka nie podoba.
    Zerknij na stronę http://www.domyzwizja.pl/
    Jest tam projekt "Dom z klasą 1" wraz z wizualizacją wnętrz. Układ kuchni i salonu bliźniaczo podobny, a i sam projekt wnętrza super. Można skopiować
    W zakładce realizacje są też fotki "na żywo" tego domku.

  10. #210

    Domyślnie

    cześć, ja właśnie myslałam nad takim wyjściem na hol vi a vis łazienki, poniewaz uważam, że jak kilka osób siądzie do stołu (np.: przy jakiejś okazji albo nawet większym obiedzie) i odsuną krzesła to wcale nie ma bokiem tak dużo miejsca, by dotrzeć do wejścia od strony salonu, zwróćcie też uwagę by nie kupować zbyt szerokich stołów, bo w ogóle zrobi sie ciasno. Tymczasem właśnie swobodna komunikacja w domu dla mnie jest bardzo ważna.

  11. #211

    Domyślnie

    najlepiej pewnie pasuje taki stół właśnie jak w "domu z klasą "

  12. #212
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Suuperbaba
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmus Zobacz post
    A możesz dać jakieś namiary na ten parkiet? My też robimy podłogówkę w całym domu, a wizja kafli w sypialniach spędza mi sen z powiek

    Też chcemy wiosną ruszyć i bardzo chcielibyśmy się już na święta wprowadzić, ale czy to realne? Na razie wprowadzenie się na święta traktujemy jako wersję optymistyczną. .
    Zygmuś - sprawdzę u meżą nazwę firmy i dam znać. Oferują od razu położenie takiego parkietu. Ja zakochałam się w jesionie i niestety nic innego mi się nie podoba Chodzi o to, żę oni mają specjalnie klejone deseczki o odpowiedniej grubości itd Ja nie wyobrażam sobie kafli nawet w salonie!

    My tez chcemy startować na wiosnę...koniec kwietnia i wprowadzić się na koniec roku..ha ha ha...ambitnie, ale czemu nie próbować?
    Narazie załatwiamy kredyt na działkę i zmieniamy koncepcję góry domu u architekta..ta papierologia i czas oczekiwania to jakaś masakra:/

    Co do zmian..powiększamy garaż minimalnie, o wielkość 1 pustaka (zawsze coś), a do tego dajemy szersza bramę wjazdową.
    Na górze sporo zmieniamy..w każdym razie będziemy mieć swoją sypialnię (ta nad garażem) z własną łazienką i garderobą, pokój gościnny, oddzielna łazienka i pokój dziecięcy z malutka garderobą (mniej mebli do zagracenia pokoju przyszłego bobasa

  13. #213
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Suuperbaba
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    16

    Domyślnie

    Jergos

    Czekam na wiadomości, bo już nie mogę się doczekać aż zobaczę bryłę domu i wnętrze...już będę miała jakieś pojęcie o powierzchniach Nie mam jeszcze do końca działki, a już w myślach planuję urządzanie
    A przy okazji - macie jakąś sprawdzoną ekipę? Kiedy dalsze kroki - okna itp itd? Macie już upatrzone miejsce, skąd kupicie okna? My przenosimy taras i ogród na tył domu i tam właśnie będzie więcej okien niż z boku salonu...marzy nam się właśnie takie duże okno z drzwiami przesuwanymi na taras
    A tak poza tym to pomijając zmianę góry to dodaliśmy też dodatkowe okno do sypialni i okienko do nowej łazienki. Architekt działa...

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mad69
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Pruszkowa
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Key-O Zobacz post
    Po szybkich wyliczeniach... przy oryginalnej bramie (440 cm) po lewej stronie powinno zostać ok. 35 cm a po prawej ok. 66 cm. U rożnych producentów i przy różnych modelach są wymagane różne wielkości przestrzeni bocznej - montażowej np. Wiśniowski 11 cm, Hormann 9,5 cm i 12,5 cm. Także na upartego, zostawiając po 20 cm z każdej stron, można wcisnąć bramę 500 cm .
    znaczy sie zmieniasz wielkość bramy do 500 cm ? sprawdzales na 100% ze cały osprzęt (automatyka) pod sterowanie wejdzie ? Na jaką brame się decydujesz ? rozumeim że wymiary garażu pozostaja standardowe (orginalne) bez zmian ?

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mad69
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Pruszkowa
    Posty
    31

    Domyślnie

    ja tez planuję dachówkę - Rubin 13V
    czy przy adaptacji projektu wyliczałeś całość od nowa (fundament, mury, dach) ? czy tylko projekt dachu (profile) zmienione pod dachowkę

    (przyjmuje sie 8-10 % cieższy dach pod dachówkę) wiec warto sie upewqnić że pozostałe paramerty są ok.

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Key-O

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Mińsk Maz.
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mad69 Zobacz post
    znaczy sie zmieniasz wielkość bramy do 500 cm ? sprawdzales na 100% ze cały osprzęt (automatyka) pod sterowanie wejdzie ? Na jaką brame się decydujesz ? rozumeim że wymiary garażu pozostaja standardowe (orginalne) bez zmian ?
    Znaczy, że po szybkich wyliczeniach max to 500 cm. W danych technicznych bram takie są min. wymiary przestrzeni bocznej, jakie wymieniłem wyżej. Jak chcesz być pewien na 100% należy zapewne skontaktować się z odpowiednim człowiekiem . U nas zagości Hormann, prawdopodobnie 475 cm... Wymiary garażu pozostają bez zmian.

    Cytat Napisał mad69 Zobacz post
    ja tez planuję dachówkę - Rubin 13V
    czy przy adaptacji projektu wyliczałeś całość od nowa (fundament, mury, dach) ? czy tylko projekt dachu (profile) zmienione pod dachowkę

    (przyjmuje sie 8-10 % cieższy dach pod dachówkę) wiec warto sie upewqnić że pozostałe paramerty są ok.
    Ja nic nie wyliczałem Takimi wyliczeniami zajmuje się architekt. Nam wykonawca powiedział, że krokwie są wystarczające, następnie architekt to potwierdził, ale dla bezpieczeństwa musiałby przeliczyć pozostałe elementy np. słupy, także temat podlega jeszcze adaptacji ale na to jest jeszcze czas, bo przecież od dachu nie zaczynamy...

  17. #217
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Suuperbaba
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    16

    Domyślnie

    My też powoli zastanawiamy się co z dachem:/ Wg. mnie będzie potrzeba lekko wzmocnić dach przy dachówce...ale nie jestem ekspertem
    Co do garażu - my powiększamy go o 1 pustaka 30, a do tego robimy ciut wieksza bramę garażową...będzie łatwiej wjeżdżać!

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Suuperbaba,
    mogłabyś zamieścić rysunki piętra po zmianach? Każda nowa koncepcja jest mile widziana, no i może być inspiracją dla innych Ja na pewno zrobię w kuchni wejście od holu na wprost drzwi od łazienki. Podobnie jak dla Beess, dla mnie również istotna jest swobodna komunikacja.
    Złożyłam wniosek o zmianę kąta nachylenia dachu w warunkach zabudowy, no i czekam...

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pooley
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayna Zobacz post
    Suuperbaba,
    mogłabyś zamieścić rysunki piętra po zmianach?
    W imieniu mojej Suuperbaby
    Zmiany na dole wynikaja glownie z rozmiarow dzialki, ktora jest waska i dom wykorzystuje praktycznie cala jej szerokosc pozostawiajac 3m od strony garazu i 4 od strony kuchni, natomiast ogrod (mniej wiecej polowa dzialki) bedzie od strony salonu.


    zmiany zaznaczone na zielono
    Ostatnio edytowane przez pooley ; 25-01-2011 o 09:01

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Suuuper, dzięki Pooley !!!
    Ja też będę zmieniać schody. Na Horyzoncie są w takim układzie jak Wasze, ale ze spocznikiem. Myślę o takich, ale bez spocznika. U mnie taras zostanie w miejscu wg projektu. Mam pytanie: jak bardzo zmniejszyliście okno w pokoju na piętrze (tym nad jadalnią)? W projekcie są tam dwa duże okna - jedno narożne i drugie tej samej szerokości co przeszklone drzwi od jadalni.
    hmmm... nie miała baba kłopotu, to budowy domu jej się zachciało... ale jaki to miły i ekscytujący kłopot

Strona 11 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony