dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    wg projektu wykonawczego opracowaniego na podstawie danych z wykonanych wcześniej badań geotechnicznych...


    Wasze "problemy" powstają z budowania z tzw projektow katalogowych których nie adaptujecie do warunków lokalnych oraz nie wykonywania projektów wykonawczych....

    ps. zasypywanie gliną fundamentów - gruntem wysadzinowym - jest karygodnym błędem w sztuce budowlanej i świadczy o "ogromnej wiedzy" jaką posiada autor porady (brak podstawowej wiedzy na temat budownictwa).
    gówno prawda. mam za sobą badania geologiczne, projekt indywidualny które je uwzględniał. z projektu gotowego dawno zrezygnowałem.

    lubie takich gości jak ty, sypiących frazesami jakby pozjadali wszystkie rozumy ale w żadnym twoim poście nie było rzeczowej rady.

    uniwersalną odpowiedz "zobacz w projekcie" albo "zleć fachowcom" każdy głupi potrafi napisać i wtedy niepotrzebne żadne forum

    a co do fachowców. autostrady mają projekty, mają dokumenty, mają fachowców z doświadczeniem i uprawnieniami. jak to wychodzi możesz poczytać w gazetach. Dlatego doświadczenia innych często są dużo cenniejsze, niż jeden czy drugi projekt, bo papier cierpliwy jest i nie jeden baran potrafi na niego nanieść różne rzeczy mimo uprawnień
    Ostatnio edytowane przez desmear ; 27-01-2011 o 08:11
    desmear

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    gówno prawda. mam za sobą badania geologiczne, projekt indywidualny które je uwzględniał. z projektu gotowego dawno zrezygnowałem.
    I masz wodę w piwnicy? W takim razie pociągnij z OC projektanta za spieprzoną dokumentację i zniszczony budynek...

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    uniwersalną odpowiedz "zobacz w projekcie" albo "zleć fachowcom" każdy głupi potrafi napisać i wtedy niepotrzebne żadne forum
    Odpowiedź jest taka bo taka jest normalna kolej postępowania - jak czegoś nie wiesz zlecasz robotę człowiekowi z większą wiedzą... A Państwo szukacie rozwiązań wśrod tego samego typu "fachowców" jakimi Państwo jesteście... Efekty są takie jakie są czyli opłakane.

    Żaden prawdziwy fachowiec nie wyda opini na podstawie lakoniczego opisu (kilka linijej tekstu) co zrobić. Bez wizji lokalnej i wglądu w dokumentacje po prostu nie da się tego zrobić. A ci którzy pomimo tego "doradzają" są niestety patałachami.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 27-01-2011 o 10:50

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Żaden prawdziwy fachowiec nie wyda opini na podstawie lakoniczego opisu (kilka linijej tekstu) co zrobić. Bez wizji lokalnej i wglądu w dokumentacje po prostu nie da się tego zrobić. A ci którzy pomimo tego "doradzają" są niestety patałachami.
    forum to właśnie taka metoda unikania patałachów. wiadomym jest, że NIKT nie wybuduje chałupy na podstawie tego co mu ktoś anonimowo doradził w internecie. ale przynajmniej wie o co pytać i jakie tematy poruszać ze swoim fachowcem.
    możliwe są różne rozwiązania a ich przedyskutowanie (plusów i minusów) z użytkownikami znacznie cenniejsze niż rada że jakby co to pociągnę z OC mojego fachowca
    desmear

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    gówno prawda. mam za sobą badania geologiczne, projekt indywidualny które je uwzględniał. z projektu gotowego dawno zrezygnowałem.
    badania to tylko 2 odwierty oddalone od siebie o przekatna bud + 5-10 m

    wiec nie zawsze beda oddawac prawdziwe uwarstwienie, zwlaszczana poludniu polski gdzie wystepuje tzw flisz karpacki czyli miks wszystkiego pod kazdym katem w kazdym mozliwym ukladzie warstw

    a gdy wykonane w okresie suchym...bledne zalozenia
    problem wychodzi gdy pojawia sie lata mokre jak 2 ostatnie
    Ostatnio edytowane przez face ; 27-01-2011 o 23:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony