dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 112
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 2240
  1. #1581
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar praha
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    478
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Blekitna - ja nie mam porównania, bo u nas będzie dachówka, więc nie da się tego chyba odnieść, ale dach w tym projekcie podobno jest drogi ze względu na dużą powierzchnię i skomplikowaną formę. Hmmm... ale chyba nic specjalnie nowego tą wypowiedzią nie wniosłam
    Ostatnio edytowane przez praha ; 05-05-2011 o 08:08

  2. #1582
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cześć dziweczyny

    MarJel podobnie ja też myślę ,ze do sallonu najlepszy będzie ten dębowy,mimo,że biały jest sliczny

    Lady bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia w końcu to jedyna okazja żeby zobaczyć Twój piękny domek

    Jak tylko się ciut ociepli musicie "wpaść" do mnie na tarasową kawusię i pogaduchy!!

    Blekitna masz do nas "ciut" dalej ale to nie koniec świata, a nawet nie drugi koniec Pl więc zapraszam serdecznie, narazie domkiem pochwalić się nie mogę ale na "tarasową kawusię" już zapraszam

    My dostaliśmy w poniedziałek kolejne warunki tym razem przyłącza gazowego, wod-kan juz mamy, warunki zjazdu tez są. Teraz warunki prądu i lecimy dalej...
    Jest tez gotowa koncepcja domu, który mimo zmniejszenia ostatecznie wyszedl większy i ma 200m pow użyt. mimo,że sie starałam nijak nie da sie go już mniejszyć zachowując wszystko na czym mi zależy... wię zaostaje 200 metrów.

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia!!!

  3. #1583
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomus88
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    KALISZ
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    20

    Domyślnie

    Wiem, że ten temat już gdzieś na forum był ale nie mogę go znaleźć. Błękitna jak rozwiązałaś problem wentylacji, bo z tego co widzę to W projekcie jest tylko jeden komin wentylacyjny??
    Ostatnio edytowane przez Tomus88 ; 05-05-2011 o 09:07

  4. #1584
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    praha byłam u Ciebie w dzienniku, bardzo fajny domek powstanie
    Ciekawa jestem realizacji więc mam nadzieję,że na bieżąco będziesz zapokajać ciekawość

  5. #1585
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    Karola to wrzuć plany domeczku zobaczymy co i jak i powiedz mi ile was w Benku wyniósł dach tj blacha, rynny i robota? bo w dzienniku nie mogę znależć żadnych kwot...

  6. #1586
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekitna Zobacz post
    Karola to wrzuć plany domeczku zobaczymy co i jak i powiedz mi ile was w Benku wyniósł dach tj blacha, rynny i robota? bo w dzienniku nie mogę znależć żadnych kwot...
    Plany domku dziś popołudniu wrzzucę.
    Co do dachu, sprawdzę dokładnie ale z tego co pamiętam...
    materiał na więźbę 9500pln
    wukonanie więźby 9000pln
    za robociznę położenia blachy z okuciami brali panowie 35zł za metr dachu
    koszt blachy i okuć z oknami dachowymi wydaje mi sie,że 25 000pln
    ale mogłam coś namieszać, namotać więc dokładnie sprawdzę na fakturach i wieczorkiem skrobnę
    Buzka

  7. #1587
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Hej Dziewczyny
    Fakt Lublin i okolice to jakieś zagłębie Benkowe i wogóle budowlane czego Wam zazdroszczę
    Praha- masz bratnią duszę we mnie tylko szkoda ze nie budujemy tego samego domu Moja wina
    a propos musimy sie zgadać na kawusie - na którą zapraszam również inne chętne Forumowiczki-
    Łódź jakby nie patrzeć w centrum Polski - z każdej str nie będzie jakoś mega daleko
    Karola - myślę że 200 to tak w sam raz Może mniej to byłoby już ciut za mało i byś potem żałowała
    Zawsze lepiej więcej niż mniej
    Blekitna - poszukam wyceny dachu Benia- miałam i na blachę i na dachówkę i wieczorem dam Ci znać

  8. #1588
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny, czekam na wyceny
    Tomus ja mam zamiar rozwiązać problem wentylacji, budując kominy wentylacyjne takie co się w ścianach uikrywa jeden w kuchni a drugi w gabinecie z przebitką do łazienki na dole, tyle chyba wystarczy.

  9. #1589
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    proho ,
    dodam jeszcze od siebie Zgadzam się z MarJel.
    Wykładzina w sypialni jest cudowna Aż żałuję,że nie zrobiłam wykładziny w gabinecie .
    MarJelko,Karola-musimy jeszcze terminy zgrać ,który weekend wszystkim pasuje.Czy macie zajęty któryś ?Bo ja W ciągu 2 miesięcy mam 2 wesela,komunię i wieczór panieński
    Ostatnio edytowane przez lady in red ; 05-05-2011 o 11:34
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  10. #1590
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar praha
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    478
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Karola - dzięki za miłe słowa, ja zaglądałam do planów Twojego nowego domu w i zapowiada się super, zwłaszcza antresola Moje uwagi i pytania:
    1. Widzę, że zostawiłaś kuchnię 13 m2, czyli wg Ciebie jest to wystarczający metraż? Trochę się martwię o tą benkową kuchnię, tzn. że będzie za mała.
    2. Gdzieś czytałam, że na pokój bilardowy potrzeba min. 20 m2, żeby móc wygodnie poruszać się z kijami, wymierzyliście dobrze czy 16 m2 wystarczy? Podobno są też różne wielkości stołów, więc w razie czego można wstawić mniejszy lub przerzucić się na piłkarzyki
    3. Na kotłownię przeznaczyliście 5m2? Zastanawiam się czy nie za mało, bo nam architekt mówił, że do Benka 3 przy gazówce musi mieć kotłownia 9-12 m2, ale ja się nie znam i nie wiem dlaczego tak mówił
    4. Wg mnie super wyważyłaś rozmiary salonu i jadalni, niby trochę podobnie jak w benku, a jednak część salonowa będzie przestronniejsza.
    5. Wasza sypialnia super, wydaje mi się, że przez te skosy będzie fajna i nastrojowa
    Ogólnie plan domu prosty i przejrzysty, myślę, że dom będzie przytulny i funkcjonalny

  11. #1591
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Mar Jel,
    zapomniałam wymierzyć grubość nóg stolu .
    Jak będę wieczorem na budowie odrobię pracę domową i wymierzę
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  12. #1592
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar praha
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    478
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Saly - nie przejmuj się trochę żałuję, że nie budujesz już Benka, ale to przecież nie ma znaczenia, a chodzi o to, żeby każda z nas była zadowolona w 100% ze swojego domu. Ja oczywiście też zapraszam na kawę, ale muszę zaczekać do czasu aż będę mieć co pokazać aha no i zgadzam się z tym co napisałaś Karoli - wg mnie te 200 m2 jest optymalne

    Blekitna, Tomus - o co chodzi z tą wentylacją? Zastanawiam się czy problem dotyczy też Benka 3?

  13. #1593
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomus88
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    KALISZ
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    20

    Domyślnie

    PRAHA W bendku II jest tylko jeden komin wentylacyjny w III są już dwa więc mniej dotyczy Bendka III. Ale zastanów się jak wyobrażasz sobie wentylacje małej łazienki na dole??
    Ostatnio edytowane przez Tomus88 ; 05-05-2011 o 11:58

  14. #1594
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    Ta łazienka na dole jest mała, chociaż ja i tak ją odrobinę poszerzyłam, żeby jej jeszcze nie pomniejszać to komin wybudujemy w gabinecie na ścianie między łazienką a gabinetem i wybijasz w miejscu otworów dziure do łazienki zakładasz obudowe i masz wentylacje grawitacyjną, drugi sposób to wybicie dziury na zewnątrz i założenie mechanicznej wentylacji, ale to jest gorsze... A ty co tam planujesz??

  15. #1595
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    Tomus czy 88 e loginie to Twój rok urodzenia ???

  16. #1596
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomus88
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    KALISZ
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    20

    Domyślnie

    Tak 88 to mój rok urodzenia. Nie wiem w sumie co zaplanuje. Myślałem o wentylacji mechanicznej w całym domu ale nie wiem czy silnik tej wentylacji nie jest za głośny. Musze poszukać jakiś opinii na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez Tomus88 ; 05-05-2011 o 12:40

  17. #1597
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar praha
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    478
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U nas w sumie wyszły 3 kominy, jeden idzie z piwnicy pod garażem i wychodzi na garażu przy ścianie nośnej. Drugi to ten z kominkiem, a trzeci o ile się nie mylę gdzieś przy kuchni. Nad wentylacją WC na dole się nie zastanawiałam, bo myślałam, że jest uwzględniona w projekcie u nas kibelek ma tylko 2.5 m2 i nie ma tam prysznica, więc na pewno wilgoci będzie mniej, ale wentylacja jest i tak konieczna. Hmm... to mnie teraz zmartwiliście.

  18. #1598
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tomus88
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    KALISZ
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    20

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem ale nie jestem w 100% pewien do odbioru budynku potrzebny jest podpis jakiegoś kominiarza, który orzeka że pomieszczenia są wentylowane. Ale nie wiem do końca czy to prawda.
    Jestem na tym forum nowy ale chce na etapie wybierania projektu wszystko zaplanować ale i tak pewnie mi się to nie uda bo kilka rzeczy się przeoczy.

  19. #1599
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    Tomus ja też jestem 88
    napewno przy odbiorze jest potrzebny podpis kominiarza, ale z tego co wiem to najistosniejsze są pomieszczenia typu kotłownia, gdzie znajduje się piec, a pozatym te kominiarze to taka formalność o to bym się nie martwiła.
    Tomus ja mam teraz u siebie wentylacje mechaniczną i tak mnie wkurza ten szum teho wiatraka.... a pozatym te mechaniczne są gorsze... i przecież miałbyć tą kratkę na zewnątrz akurat przy wejściu do domu... trochę by szpeciła.
    masz racje Tomas trzeba wszystko brać pod uwagę, bo to bardzo ważne, wiadomo, ze potem i tak coś wyjdzie, bo nie ma idealnego domu.

  20. #1600
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    praha u Ciebie to nie ma jeszcze takiej masakry sam kibelek to wytarczy napewno mechaniczna wentylacja. a zresztą przecież możesz dać jeden komine wentylacyjny i po kłopocie.

Strona 80 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony