dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 29
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 568
  1. #541

    Domyślnie

    Zwłaszcza społeczeństwa na Zachodzie Europy z chęci zastapienia drogich pap wymysliły i zaczeły stosowac tanie membrany. Tez uważam że nie nalezy kierować się wyłącznie reklamami, ale membran ( trochę innych ale też paroprzepuszczych takich jak goretex, ) uzywam od lat i jestem o nich jak najlepszego zdania . Oczywiście jeżeli użyjesz niewłaściwej folii , nie zapewnisz odpowiedniej wentylacji i izolacji to będzie beee. Ale zastosowanie na połac dachową po deskowaniu membrany nie jest złem samym w sobie ( ja np. zamierzam położyć folię sunx icopala na płytę mfp ). PS Gombrowicz nie jest taki zły.

  2. #542
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Owszem , folia przystosowana do deskowania. Jako człowiek - dno. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #543
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    a jak ma wyglądać przy deskowaniu zejście dachu pod kalenicą? Tam zostawia się jakąś szczelinę? Zabezpiecza się ją folią? Jak to ma fachowo być zrobione?

  4. #544
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Poszukaj. Wałkowaliśmy to dokładnie. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #545
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    no w tym wątku tego nie ma. Wałkowałem to na innym forum i nikt nie dał jasnej odpowiedzi. To chyba musi być bardzo skomplikowane

  6. #546

    Domyślnie

    Zdecydowanie odeskować. Będzie bardziej trwały

  7. #547

    Domyślnie

    Pewnie ze deskoać a na to papa.
    Moj dziadek tak robił, mój ojciec tak robił wiec i ja tak zrobię i powiem synowi żeby też tak zrobił.
    A tak poważnie to nie ma się nad czym zastanawiać i deskować. mam kilku znajomych którzy położyli membranę a teraz zrywaja dachy zeby deskowaś i to po kilku latach. Ta technologia nie jest dobra albo niedopracowana jeszcze.

  8. #548
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Igoz

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie Wątek rozwinięty, lecz nie skończony

    Witam!
    Po kilkugodzinnej i dogłębnej lekturze tego wątku, chciałbym poruszyć zagadnienia dotąd pominięte w ogólnej dyskusji. Nie zależy mi jednak na odpowiedziach typu: A jest lepsze, ja mam A itd. Liczę na posty merytoryczne, w których zawarte argumenty oparte na wiedzy z zakresu fizyki budowlanej. Inne próby odpowiedzi proszę pominąć, bo rozszerzają one niepotrzebnie ten, i tak, rozbudowany wątek, a niczego nie wnoszą.
    Odnoszę się do wypowiedzi:

    Cytat Napisał zk140t Zobacz post
    4. OSB 22 mm klasy 3 (1250 x 2500 mm);
    5. Membrana;
    6. Kontrłaty;
    7. Łaty;
    8. Dachówka.
    gdzie tenże użytkownik zastosował na płyte OSB membranę (zwaną też czasem folią wysokoparaprzepuszczalną). Oczywiście pod płytą mamy pustkę (szczelinę) wentylacyjną (a warstwą termoizolacyjną (tutaj wełną mineralną)). Zastanawia mnie taka oto kwestia: czy membrana położona na płycie OSB będzie w stanie prawidłowo odprowadzać parę, która poprzez dyfuzję płyty OSB znjdzie się pomiędzy samą membraną a płytą? Druga kewstia dotyczy także spraw wentylacji. Pod płytą OSB mamy pustkę ok. 3cm, która tworzy wzdłuż krokwi kanały wentylacyjne. Ich wlot pod okapem, wylot przy rozszczelnieniu kalenicy. Czy owy ciąg powietrza na lini (okap-kalenica) nie będzie zaburzony, bądź zmniejszony z powodu nieszczelności łączenia płyty OSB? Przy założeniu papy na deskowanie (czy to będzie deskowanie z desek czy z płyty) tej kwestii nie trzeba w ogóle poruszać. W proponowanym rozwiązaniu cytowanym powyżej takie dwa pytania trzeba zadać i należy na nie odpowiedzieć i o to włąsnie proszę.

    Sam spotkałem się z już z takim dachem i opinie tych, którzy mają różne związki zawodowe z budowaniem (szczególnie dachów), są bardzo różnie (podobnie jak na forum występują istotne, lub mniej istotne różnice zdań). Proszę przy odpowiedzi pominąć kwestie kosztów, estetyki i inne, które nie wiążą się ścislę z problemem działania membrany i wentylacji w wymienionym powyżej ułożeniu warst. Wysoce na miejscu widziałbym odpowiedź urzytkownika zk140t, który propaguje taki model dachu.

    Pozdr. I

  9. #549

    Domyślnie

    Sprawdź sobie przykładowe rozwiaznia systemowe Icopala dla dachów skośnych.

  10. #550
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Chcecie trwały, cichy dach, robiony jak dawniej? To polecam wyjazd na podhale i zapoznanie się z robieniem żelbetowych skośnych dachów. A na to papa a potem inne cuda(blacha,gont etc).Takie cuda robiono do lat 80-tych ubiegłego wieku.

  11. #551
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budu
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    hej wszystkim. Czy spotkaliście sie może z systemem izolacji nakrokwiowej BRAAS, znanym w Niemczech od około 10 lat. Ponoć może zastępować deskowanie z uwagi na dużą twardośc płyt z których się ją robi oraz wełnę ,z uwagi na niskie przewodnictwo ciepła. Czy ktoś z Was może stoswał taką izolację i wie jak sprawdza się w rzeczywistości i jak kształtuje sie ona cenowo?Prawdopodobnie płyta o grubości 14 cm zastępuje ok.30 cm wełny, składa się ona z dwu warstw aluminium i pianki. zastanawia mnie szczególnie to aluminium, .
    Zawsze może być przecież gorzej

  12. #552
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Aluminum ma odbijać promieniowanie cieplne. I działa dopóki jest niezabrudzone i nie styka się z żadnym materiałem. A ponieważ zanieczyszczenia są wszędzie, kurz etc, to ... wiadomo co.

  13. #553
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budu
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedź.Tutaj góra płty pokryta jest obiciem z trójwarstwowej taśmy wstępnego krycia .Nie za bardzo widze jak to wszystko sprawdza się w rzeczywistosci i czy nie ma problem z ich ułozenim . W końcu , na krokwie kładzie się 14 cm lub grubszą płytę i czy sąa fachowcy , którzy potrafąa to zastosować .
    Zawsze może być przecież gorzej

  14. #554
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    U nas na krokwie to jakiś czas temu thermodom sprzedawał płyty nakrokwiowe ze styropianu z ukształtowanymi powierzchniami. Można było na to kłaść dachówkę bez robienia łat i kontrłat. Tyle że było to robione pod jakieś konkretne dachówki.

  15. #555
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    we wrześniu chłopaki z łochocina ustawią mi wiązar
    mam kupioną membranę tyvek supro 240 gram
    czy na płytę osb mogę tego tyweka położyć?
    sam tyvek twierdzi że tak.

  16. #556
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    we wrześniu chłopaki z łochocina ustawią mi wiązar
    mam kupioną membranę tyvek supro 240 gram
    czy na płytę osb mogę tego tyweka położyć?
    sam tyvek twierdzi że tak.
    no chciałbym zadeskować ten dach ale jak to rozwiązać przy użyciu membrany.

  17. #557
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Igoz

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Skoro tak twierdzą. U nas też tak robimy. Na deskowanie z OSB położona membrana Tyvek Supro. Zawsze możesz zadzwonić do eksperta Tyveka, do którego numer znajdziesz na ich stronie. Podobno to jeden z najlepiej poinformowanych ludzi w kwestii membran w Polsce - opinia jednego ze sprzedawców.
    Pozdr. I

  18. #558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    nie deskujemy
    na supro kładziemy tyveka solida

  19. #559

    Domyślnie

    no nie wiem. sam położyłem membranę ale teraz mam wątpliwości. chociażby taki szczegół, że tynkarze tynkując maszynowo otynkowali też trochę membranę. w jednym miejscu na tyle dużo, że się oderwała (koniec rolki). niby nic i do szybkiego naprawienia ale przy deskowaniu nie byłoby problemu.

    a co do nowoczesnych technologi. moja kurtka z GoreTexem była rewelacyjna. przez 4 lata. potem goretex się rozpadł.
    desmear

  20. #560
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    awys

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-066
    Posty
    6

    Domyślnie

    nie deskuję

    20 lat temu remontowałem z rodzicami dom postawiony w 1937r. W czasie wymiany dachu pod dachówkami położyliśmy membranę (wtedy nazywało się to folią wstępnego krycia) niskoparoprzepuszczalną zbrojoną, pod nią - a nad izolacją cieplną - pozostała szczelina wentylacyjna. Poddasze użytkowe, nad nim niski stryszek. Dziś folia wygląda jak nowa, nie skruszała, nie zniknęła, nie przecieka, dach pomimo braku deskowania jest sztywny - nie wygiął się i nie wypaczył (pragnę zauważyć, że dach nie był deskowany i pokryty papą pierwotnie).

    10 lat temu postawiłem swój pierwszy dom - zastosowałem podobną membranę - niskoparoprzepuszczalną ze szczeliną wentylacyjną. W tym roku kładąc kable antenowe robiłem odkrywkę dachówek - to samo - folia cała, nie zniknęła, nie obwiesiła się, nie skruszała, wygląda prawie jak nowa - może trochę zakurzona. Dach sztywny, nie cieknie.

    W tym roku zacząłem budowę mojego drugiego domu - pierwszy zrobił się za ciasny .
    Ponownie zastosuję membranę - nie deskowanie. Tym razem wysokoparoprzepuszczalną.

    Papa na deskowaniu ? za dużo roboty, za duży koszt, brak argumentów za.
    To, że nasi ojcowie i dziadowie może tak robili, nie znaczy, że musimy iść ślepo w ich ślady. Czy ktoś jeszcze (poza pasjonatami) stawia piece kaflowe? A przecież nasi ojcowie.......

    Pozdrawiam wszystkich membranowców. Nie lękajcie się.

Strona 28 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony