dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 319
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 6379
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Takie dodatkowe dz fi 25 w znanej firmie (r..... .pl) nazywa się szumnie glikolowym wymiennikiem gruntowym i wołali za to ponad 10 kPLN. Do tego montaż itd. Nieźle, co?
    Kiedyś na targach z nimi gadałem. Od razu wydawali mi się jakoś podejrzani

  2. #182

    Domyślnie

    Liwko jakiego przekroju masz rurki DZ. U mnie sa 40 może za małe i stad te niższe temp.
    Chociaż ostatnio trochę się podniosły. Ostatnio czyli po wyregulowaniu instalacji. Mam jeszcze mocno dziurawy dom. Chociaż juz z zewnątrz jest ocieplony to na poddaszu jest tylko jedna warstwa wełny 15 cm (docelowo będzie 30), nieocieplone wełną okna na poddaszu. brak drzwi wewnętrznych na poddaszu i parterze, a także brak drzwi do nieogrzewanej piwnicy. Mam ustawiona pompę na 15 stopni i chodzi dziennie 4 godziny. Przy takiej pracy temp dolnego źródła na wejściu to 4,6 a powrót 2,6 stopnia.Prawdopodobnie jak juz to wszystko byłoby zrobione praca pompy skróciłaby się o połowe.

  3. #183

    Domyślnie

    No u mnie z parteru z racji braku drzwi szybko ucieka na poddasze a tam jeszcze jest wiele do zrobienia. Parter dosyć dobrze ocieplony wiec raczej nie traci zbyt wiele. Czekan jeszcze na magika z Viessmanna aby zamontował mi owe przekaźniki bo ja z torbami pójde na samą pracę obiegówek. W tej chwili chodza 3 sztuki non stop na 3 biegu. Czyli coś koło 300 wat a to wbrew pozorom da na miesiąc mocną sumkę

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Liwko jakiego przekroju masz rurki DZ. U mnie sa 40 może za małe i stad te niższe temp.
    Chociaż ostatnio trochę się podniosły. Ostatnio czyli po wyregulowaniu instalacji. Mam jeszcze mocno dziurawy dom. Chociaż juz z zewnątrz jest ocieplony to na poddaszu jest tylko jedna warstwa wełny 15 cm (docelowo będzie 30), nieocieplone wełną okna na poddaszu. brak drzwi wewnętrznych na poddaszu i parterze, a także brak drzwi do nieogrzewanej piwnicy. Mam ustawiona pompę na 15 stopni i chodzi dziennie 4 godziny. Przy takiej pracy temp dolnego źródła na wejściu to 4,6 a powrót 2,6 stopnia.Prawdopodobnie jak juz to wszystko byłoby zrobione praca pompy skróciłaby się o połowe.
    Na razie nie masz się co martwić. Dokończ ocieplenie a powinno być wszystko dobrze.
    Mam fi40.

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    No u mnie z parteru z racji braku drzwi szybko ucieka na poddasze a tam jeszcze jest wiele do zrobienia. Parter dosyć dobrze ocieplony wiec raczej nie traci zbyt wiele. Czekan jeszcze na magika z Viessmanna aby zamontował mi owe przekaźniki bo ja z torbami pójde na samą pracę obiegówek. W tej chwili chodza 3 sztuki non stop na 3 biegu. Czyli coś koło 300 wat a to wbrew pozorom da na miesiąc mocną sumkę
    Czyli jak na razie masz jeden wielki komin, którym ucieka ciepło. Ocieplenie dachu to podstawa.

  6. #186

    Domyślnie

    Wczoraj miałem przerwę w dostawie prądu co spowodowało, że pompa musiała w końcu trochę dłużej popracować. Miałem więc okazję poobserwować parametry pracy pod ciągłym obciążeniem.
    Pompa pracowała 90 minut w tym czasie temperatury DZ osiągnęły poziom We/Wy 1,5/0,1

    Czy taki wynik w listopadzie to powód do niepokoju?

  7. #187

    Domyślnie

    U mnie po 10 godzinach pracy temp. dz spadła z około 11 na 10 stopni , delta na początku 3 a na koniec grzania 5. (pompa długo chodziła bo nie grzałem przez pewien czas i podłoga się wychłodziła)
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    (...) Dekar - napisz coś więcej - jakie DZ, jaka długość, jaka moc PC itp
    DZ - odwierty pionowe 100m
    Pompa ciepła EcopowerC9 Moc grzewcza 8,8kW
    Powierzchnia do ogrzania ok 140m2 - wszędzie podłogówka tylko w garażu zwykły grzejnik.

    Już w zeszłym roku martwiły mnie temperatury DZ i podjrzewałem, że mam za mało metrów odwiertów, ale budynek miałem nieocieplony więc firma nie uznawała moich zgłoszeń twierdząć, że jak ocieplę to temperatury będą w normie.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał dekar Zobacz post
    DZ - odwierty pionowe 100m
    Pompa ciepła EcopowerC9 Moc grzewcza 8,8kW
    Powierzchnia do ogrzania ok 140m2 - wszędzie podłogówka tylko w garażu zwykły grzejnik.
    Moim zdaniem malo odwiertow. Dobrali tak calkowicie "na styk". Ja bym przyjal 50W/m i wiercil przynajmniej 150m.

    Moje DZ tez troche spadlo - juz nie 9, a 7,5 na wejsciu Musze tez kiedys zajrzec do studzienki i sprawdzic czy wszystkie petle chodza bo tak na hura po uruchomieniu ja zamknalem i zasypalem

  10. #190

    Domyślnie

    100mb to chyba za malo.
    Ja mam tyle odwiertow ale do PCi 5,9kW i w miare dobrze zaizolowanego domu, z tym ze powierzchnia ogrzewana to ok. 215 m2 (uzytkowa 175m2).
    Zeszlej zimy w najmrozniejsze dni (kilka dni z rzedu) temp. DZ spadla mi do -2,5*C noca, w tzw. normalnych warunkach nie spada zbyt czesto ponizej 0*C.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał dekar Zobacz post
    DZ - odwierty pionowe 100m
    Pompa ciepła EcopowerC9 Moc grzewcza 8,8kW
    Powierzchnia do ogrzania ok 140m2 - wszędzie podłogówka tylko w garażu zwykły grzejnik.

    Już w zeszłym roku martwiły mnie temperatury DZ i podjrzewałem, że mam za mało metrów odwiertów, ale budynek miałem nieocieplony więc firma nie uznawała moich zgłoszeń twierdząć, że jak ocieplę to temperatury będą w normie.
    cześć,
    wydaje mi się że mało, u mnie na pompę 10 KW jest 240 m odwiertów, po wymianie czujek temperatury na DZ w zeszłym roku powinno już w miarę dobrze pokazywać, po 2 godzinach pracy jest 7,5/3. Jak narazie jednorazowe załączenie nie przekraczają 3 godzin więc trudno powoedzieć jak spadnie przy dłuższej pracy. Ja mam instalcje z Ecopolu, oni wolą przewymiarować DZ....
    Pozdrawiam - Daniel

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    dekar
    Nie zastanawiaj się tylko wierć, przynajmniej tak 40-50m. Albo zakop sobie jedną nitkę, tak ze 150m poziomego. 100m na twój dom to za mało.

  13. #193

    Domyślnie

    U mnie też spada temp DZ ,po 6h pracy było 8,4/4,4oC

  14. #194

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    dekar - a kto ci instalował PC? (...)
    Dam firmie jeszcze jedną szansę, ale już ostatnią bo mam dość. Cały zeszły sezon mydlili mi oczy poprawą parametrów jak ocieplę budynek, a teraz ich argumenty są typu "robiliśmy ponad 100 instalacji i nikt się nie skarży" (a co mnie obchodzą inne instalacje???) albo "to "coś" po stronie domu" (oczywiście to ja muszę udowodnić, że dom jest prawidłowo zbudowany i ocieplony).
    Aby być szczerym to muszę podkreślić, że to nie jest tak, że firma olewa mnie całkowicie. Ich serwisant był u mnie już z kilkanaście razy, ale co z tego jak zero poprawy...
    Jeżeli nie staną na wysokosci zadania i dalej będą brnąć, że te parametry DZ są prawidłowe i to "coś" po mojej stronie to podzielę się informacją co to za wykonawca oczywiście z odpowiednim komentarzem.

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał dekar Zobacz post
    Jeżeli nie staną na wysokosci zadania i dalej będą brnąć, że te parametry DZ są prawidłowe i to "coś" po mojej stronie to podzielę się informacją co to za wykonawca oczywiście z odpowiednim komentarzem.
    A jakie miales temperatury pod koniec zeszlego sezonu grzewczego tego DZ ??

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    Dekar - mamy nadzieję żę się podzielisz, bo co to za wykonawca, jak nie potrafi dobrze dobrać DZ do PC?
    I niech to będzie przestrogą dla innych, żeby też czasami sprawdzać firmę, jak np. w kwestii wielkości DZ - nie jest to jakaś wiedza tajemna, łatwo można w sieci znaleźć na ten temat wiadomości - znalezienie linków które zamieściłem wyżej zajęło mi kilka minut...
    Ta firma mogla specjalnie zanizyc DZ - w ofercie to z 10k pln mniej! Inwestora interesuje z reguly cena koncowa. Tu byla pewnie niska! No ale jak bedzie trzeba poprawiac to ostatecznie wyjdzie drozej, bo to przerabianie rozdzielacza, a i cena za odwiert 50-100mb bedzie wyzsza niz za odwiert 200mb (koszty stale jak chocby dojazd sa takie same).

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    dekar
    A czy to nie była firma z Wrocławia na literę N? Bo jeżeli tak, to jest to druga na tym forum źle zrobiona przez nich instalacja. W tamtym przypadku, też jak pamiętam, było za małe DZ.

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    A jakie miales temperatury pod koniec zeszlego sezonu grzewczego tego DZ ??
    -1,1/-3,8 budynek był jeszcze niecieplony (ściany) i niezamieszkały, więc starałem się utrzymywać temperaturę tylko parę stopni powyżej zera. W zimie temperatura spadała momentami do -3 na wejściu.

  19. #199

    Domyślnie

    a moze masz tez zapowietrzone DZ. To tez objawia sie niskimi temperaturami

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    Dekar - mamy nadzieję żę się podzielisz, bo co to za wykonawca, jak nie potrafi dobrze dobrać DZ do PC?
    I niech to będzie przestrogą dla innych, żeby też czasami sprawdzać firmę, jak np. w kwestii wielkości DZ - nie jest to jakaś wiedza tajemna, łatwo można w sieci znaleźć na ten temat wiadomości - znalezienie linków które zamieściłem wyżej zajęło mi kilka minut...
    Twierdzili, że mają specjalną metodę robienia odwiertów, że nawet chcą ją opatentować, dlatego zaufałem mimo, że od początku DZ wydawało mi się za krótkie..., ale jak podpytałem w końcu na czym polega ta innowacyjność to nie potrafili nic przekonującego wymyśleć. Moja wiedza na początku była dość nikła, więc łyknąłem jak młody pelikan , że "będzie Pan zadowolony..."

Strona 10 z 319

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony