dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mrymacki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    To ile zużywa prądu ten wasz ID?
    Włączniki LIVOLO na podświetlenie własne zużywają 0,3mW. Natomiast to, ile zużywa nasz ID (domyślam się, że ten skrót oznacza Inteligentny Dom) to zależy co mamy podłączone jako źródła światła i obciążenie w gniazdach. Zużycie prądu określane w kWh nie zależy od napięcia, tylko od obciążeń, które generują przepływ prądu przy określonym napięciu.

    Pozdrawiam i służę dalszą pomocą

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrymacki Zobacz post
    Włączniki LIVOLO na podświetlenie własne zużywają 0,3mW. Natomiast to, ile zużywa nasz ID (domyślam się, że ten skrót oznacza Inteligentny Dom) to zależy co mamy podłączone jako źródła światła i obciążenie w gniazdach. Zużycie prądu określane w kWh nie zależy od napięcia, tylko od obciążeń, które generują przepływ prądu przy określonym napięciu.

    Pozdrawiam i służę dalszą pomocą
    Nie ucz matki zmywać garów.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mrymacki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Nie ucz matki zmywać garów.
    To po kiego grzyba zadajesz durne pytania

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrymacki Zobacz post
    To po kiego grzyba zadajesz durne pytania
    Nie ma durnych pytań, są tylko durne odpowiedzi.

    Pytałem z ciekawość ile zużywa prądu takie wycudowane ID wykonane na zylionie przekaźników. Chodziło raczej a sam system.
    Bo to ile ID zużywa prądu na światło i sprzęt, to będzie praktycznie tyle samo co w zwykłym domu.

    Zastosowałeś przekaźniki? Tylko jak ominąłeś to
    "Całkowite obciążenie znamionowe: 2000 W (ściemniacz: 500 W), minimalne obciążenie obwodu 15 W"
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mrymacki

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Nie ma durnych pytań, są tylko durne odpowiedzi.

    Pytałem z ciekawość ile zużywa prądu takie wycudowane ID wykonane na zylionie przekaźników. Chodziło raczej a sam system.
    Bo to ile ID zużywa prądu na światło i sprzęt, to będzie praktycznie tyle samo co w zwykłym domu.

    Zastosowałeś przekaźniki? Tylko jak ominąłeś to

    Na to jest specjalna oferta, można to zrealizować na naszych włącznikach impulsowych, gdzie minimum obciążenia nie obowiązuje.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    schnitzeer

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    1

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego. https://elektrodesign.pl/eikon-tacti...k-diamond.html . Podobno Vimar od Livolo dużo lepsze. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie o Vimar nie słyszałam, ale ja zdecydowałam się kupić włączniki Koti, jestem super zadowolona. Prezentują się super, są naprawde bardzo ekskluzywne, działają mi z ledami bez problemu i nie mam problemów jak mój znajomy, który zakupił jakieś inne i nie dość, że musiał montować dodatkowo jakies tam rezystory, bo jego ledy miały za małą moc to na dzień dzisiejszy już 10 z nich wymienił, bo wogóle się popsuły, a kupowaliśmy w tym samym czasie. Szczerze mogę poleci włączniki KOTI, bo mam i jestem zadowolona
    Ostatnio edytowane przez Mroweczka06 ; 25-10-2015 o 05:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony